Samsung galaxu i9300 zakljucan na pin kako uraditi hard reset?

ni jedan od fazona sa neta sa drzanjem dugmica ne dozvoljava da se udje u meni i uradi hard reset?telefon se samo upali dodje na pocetni ekran i pise unesite pin.

na netu sve nesto kenjaju te kobinacija volume up+power button+meny key.... bla bla.. ni jedna kombinacija ne radi.

i sta je to do kur..ca pin kod zakljucavanja? koja je razlia izmedju lozinke i pin sifre? :think:

Pin je obicno 4 ili 6 cifre ... brojevi npr 123456 ---

Sifra je kompleksnija moze sadrzati i brojeve a i slova kao i specijalne karaktere npr ovako nesto : DobarMIBUDI123987!"§$=)

Nego kome si podigao fon?! :lol:
 
nemam pojma :D kad ne znam pin :D

nije mi jasno samo zasto ne pali fora koja svima pali sa kombinacijom dugmica....

Ima i sim lock ... to je isto 4 cifre.

Ne znam sta si radio , seti se pina ako je tvoj fon :hahaha:

Mozes da probas 1234 ili 1111 ili 0000


Meni je na jednom telefonu PIN + Sken oka a na drugom Otisak prsta + pin

Vidis pin je obavezan ili zmijica :lol:

patternlock.jpg
 
Poslednja izmena:
Ima i sim lock ... to je isto 4 cifre.

Ne znam sta si radio , seti se pina ako je tvoj fon :hahaha:

Mozes da probas 1234 ili 1111 ili 0000


Meni je na jednom telefonu PIN + Sken oka a na drugom Otisak prsta + pin

Vidis pin je obavezan ili zmijica :lol:

Pogledajte prilog 515780

ma ne pitam za sebe, komsija kupio na buvljaku u zemunu glanc nov spolja sa malo ogrebanim ekranom-ali zakljucan na pin. ja mislim da to moze u servisu da se odradi na kabal... samo me cudi sto ne radi ni jedna fora sa youtube... ili nas likovi zezaju koji to kace... frajer ladno demonstrira kako je zakljucan na pin i onda ugasi fon, drzi tri dugmeta i pusti pojavi se meni za hard reset. ovde, ne.. samo se telfon regularno upali i pise unesite pin...
 
ma ne pitam za sebe, komsija kupio na buvljaku u zemunu glanc nov spolja sa malo ogrebanim ekranom-ali zakljucan na pin. ja mislim da to moze u servisu da se odradi na kabal... samo me cudi sto ne radi ni jedna fora sa youtube... ili nas likovi zezaju koji to kace... frajer ladno demonstrira kako je zakljucan na pin i onda ugasi fon, drzi tri dugmeta i pusti pojavi se meni za hard reset. ovde, ne.. samo se telfon regularno upali i pise unesite pin...

To se zove bajpas ...

U sustini moze ...

Moze i da se flesuje novi sistem i sve da obrise da vrati na fabricka podesavanja.

Ne znam kakva je zastita u kernelu kod Samsunga , verujem da je go krc kao i Iphone , kom provale svaku verziju sistema posle par dana.

Odes lepo Na XDA developers forum , potrazi model telefona i ima sigurno fora koja radi posao.

YouTube izbegavaj za to ... oni bi samo lajkove cak i za gluposti koje nemaju veze sa vezom.
 
Ako mozes ugasi ga,pa izvadi bateriju na par minuta.Mora se resetovati na fabricka podesavanja.Ako ne mozes da ga ugasis na dugme,onda rizikuj i izvadi bateriju,bez gasenja.Znas valjda da treba malo duze drzati dugme da bi se fon iskljucio.

ma ne, sve je uradjeno. prosto telefon je zakljucan, neko ga je zakljucao i to je to. ma neka nosi u servis da mu preko kabla urade hard reset i to je to...
 
ni jedan od fazona sa neta sa drzanjem dugmica ne dozvoljava da se udje u meni i uradi hard reset?telefon se samo upali dodje na pocetni ekran i pise unesite pin.

na netu sve nesto kenjaju te kobinacija volume up+power button+meny key.... bla bla.. ni jedna kombinacija ne radi.

i sta je to do kur..ca pin kod zakljucavanja? koja je razlia izmedju lozinke i pin sifre? :think:

Боље ти види у корисничким подацима чији је уређај и врати туристи.
Тако један мој ортак, "роџени Београџанин" само васпитаван од дођошких родитеља по моделу усред Београда
нашо Ајфон Х и одма почео да кука како да откључа, не би да га враћа ни продаје.
Ја му лепо кажем, окрени произвођача, он може да откључа.
Ал као што рекох, "роџени Београџанин" зна за јадац код Ајфона.
Сељак зна све форе само не зна како да убеди Епл да је он купац?
Еј, "роџени Београџанин"...
Његови су из неке тешке Херцеговине.
Ено му још увек у орману, неће да враћа власнику.

- - - - - - - - - -

Ako mozes ugasi ga,pa izvadi bateriju na par minuta.Mora se resetovati na fabricka podesavanja.Ako ne mozes da ga ugasis na dugme,onda rizikuj i izvadi bateriju,bez gasenja.Znas valjda da treba malo duze drzati dugme da bi se fon iskljucio.

Ако може ником ништа да се плати само ја да не будем на штети и да се прчим међ осталом фукаром.
Имати Самсунг је статус код сиротиње.
Ја немам намеру да празним ичију производну линију па њима кеш а мени филинг поседовања,
поготово немам намеру да плаћам вишу цену што мање познати произвођач карактеристикама
премашује само не наплаћује име на пластици.
Већ сам демонстрирао силу са Prestigio моделом, мање пара а боље ради.
Е једино ако телефон тј таблет не користите као фото апарат...
Јебaла Мара бумбара онда
 
Telefon ces najlakse otkljucati ako ga stavis na kratko u mikrotalasnu a zatim u zamrzivac.

Ako mozes ugasi ga,pa izvadi bateriju na par minuta.Mora se resetovati na fabricka podesavanja.Ako ne mozes da ga ugasis na dugme,onda rizikuj i izvadi bateriju,bez gasenja.Znas valjda da treba malo duze drzati dugme da bi se fon iskljucio.

:lol: gde ste videli ove bisere da mi je znati ... znate li sta je rom memorija i da su sva ta podesavanje pamte cak i bez napona u baterije ili bez baterije :rtfm:
 
Tako je ... Nokia 3310 resetuje sat.

Inace kako onda na ovim telefonima bez poklopca za bateriju izvadis bateriju pa resetujes tom metodom ? :lol:

E tu nije preporuceno sam raditi,jer se baterija vadi sa prednje strane,mora da se otvara displej,a to ne bih preporucio da se radi bez servisa.Supruga ima Teslu sa takvom baterijom i kada je otisla baterija,otisla u servis,dobila drugi telefon za upotrebu,dok se njen ne popravi.kada su zamenili bateriju,sve se vratilo na fabricka podesavanja.Sreca je sto je uradila bekap podataka na Gmailu i mogla da vrati sve kontakte,a programe je morala ponovo da instalira.
 
Ne nisi skapirao da se sprdam...

Vadjenje baterije ne resetuje sistem na telefonu... to nije maticna ploca od PCa pa izvadis bateriju da resetujes BIOS. :D

RESET se iskljucivo radi iz sistema - opcija u podesavanjima ili iz Recovery (wipe , full wipe) kod Androida a ovde je rec o Samsungu i9300 ili ti S3.

Pogledaj


- - - - - - - - - -

Ako mozes ugasi ga,pa izvadi bateriju na par minuta.Mora se resetovati na fabricka podesavanja.Ako ne mozes da ga ugasis na dugme,onda rizikuj i izvadi bateriju,bez gasenja.Znas valjda da treba malo duze drzati dugme da bi se fon iskljucio.

Tako da ovo nema veze sa zivotom, prastara Nokia 3310 tom metodom gubi samo sat npr cak i ti telefoni pamte sva podesavanja sem sata ako je prazna baterija ili je nema u u telefonu.
 
Poslednja izmena:
Ne nisi skapirao da se sprdam...

Vadjenje baterije ne resetuje sistem na telefonu... to nije maticna ploca od PCa pa izvadis bateriju da resetujes BIOS. :D

RESET se iskljucivo radi iz sistema - opcija u podesavanjima ili iz Recovery (wipe , full wipe) kod Androida a ovde je rec o Samsungu i9300 ili ti S3.

Pogledaj


- - - - - - - - - -



Tako da ovo nema veze sa zivotom, prastara Nokia 3310 tom metodom gubi samo sat npr cak i ti telefoni pamte sva podesavanja sem sata ako je prazna baterija ili je nema u u telefonu.

Sta su zapeo sa Nokiom 3310.Pricam ti o android telefonu Tesla,da kada joj je izvadjena baterija i zamenjena druga.Nije imala kontakte,Viber,WatsApp i jos poneke koje je koristila.Srecom je sacuvala kontakte na Gmailu,a ove ostale programe je morala ponovo sve da instalira.
 
Prvo i osnovno nauci kako radi i funkcionise ram a kako rom memorija.

Za sve ostalo, ne brise se nista samo od sebe cak i bez baterije a pogotovo podesavanja vezana za bezbednost korisnika koji taj telefon koristi.

Tako bi npr laptop ili klasican PC svaki put bez struje po tvojoj logici ostao bez podataka ...

Fantazije nisu korisne na forumu, sem ako Tesla nije ugradila neku protekciju kada se korisniku isprazni ili izvadi baterija on lepo obrise podatke od korisnika , sto je opet besmisleno.

Evo ti primer kako se radi hard reset na Tesli ... dakle iz recovery a ne vadjenjem baterije.

 
Poslednja izmena:
Prvo i osnovno nauci kako radi i funkcionise ram a kako rom memorija.

Za sve ostalo, ne brise se nista samo od sebe cak i bez baterije a pogotovo podesavanja vezana za bezbednost korisnika koji taj telefon koristi.

Tako bi npr laptop ili klasican PC svaki put bez struje po tvojoj logici ostao bez podataka ...

Fantazije nisu korisne na forumu, sem ako Tesla nije ugradila neku protekciju kada se korisniku isprazni ili izvadi baterija on lepo obrise podatke od korisnika , sto je opet besmisleno.

Evo ti primer kako se radi hard reset na Tesli ... dakle iz recovery a ne vadjenjem baterije.


Jasno mi je sta pricas,ali sam video to sto sam video.gledao sam i ja ove klipove,posle popravke zeninog telefona i nista mi nije bilo jasno,ali je uspela da vrati samo kontakte i slike jer ih cuva u Gmailu,ostale programe sam morao ponovo da instaliram i to tek posto je upisala korisnicko ime i lozinku.Posto je postpeid,morala je i Pin da ukuca da bi upalila,ali dobro pin se ukucava posle svakog gasenja telefona.Licno imam neki Ukrajinski Quanrijum 400 Lite,na kojem reset ide isto kao i na tutorijalima koje si postavio.Kombinacija,dugmeta tona i paljenja telefona.Pitao sam ove u servisu,jesu li oni resetovali telefon,na fabricka podesavanj,rekli su da nisu i da su samo zamenili bateriju.Posle upisivanja pasvorda i username-a vratile su se slike i kontakti,ali Viber i WatsApp i jos neki programi nisu,pa sam morao da ih instaliram ponovo.I na Viberu i na WatsApp-u,nisu bili svi kontakti,koje je imala,nego kako se uloguje tako joj dodju i svi kontakti.jedino,ako su me slagali ovi momci u servisu,ali sam gledao,kod komsije kako je resetovao telefon vadeci bateriju.Na kompjuteru,ako nestane struje,baterija drzi i cuva sve na kompu 72 sata.Nekad duze,nekad krace.tak da ne mogu da se izgube podaci i poremeti OS tako lako.Bas cu probati na mom telefonu,to sa baterijom,pa cu ti javiti sta je bilo.U svakom slucaju nek pogleda tvoj tutorijal za Samsung,jer za ovaj sistem sa tutorijala mu ne treba Pin.
 
DA ali ti kao da ne citas kada se vadi baterija na telefonu tj u kojem slucaju.


Evo i sa tog linka pise lepo:

Vlasnici pametnih telefona verovatno su se barem jednom susreli sa situacijom u kojoj im se telefon “smrzao” i odbio da reaguje.

Kod uređaja kod kojih može da se otvori kućište, najjednostavniji način za resetovanje je jednostavnim vađenjem baterije na nekoliko trenutaka i potom vraćanjem nazad.


Tako da nema veze sa onim sto si ti opisao , izgubio si podatke na telefonu posto si izvukao bateriju.

Reset - izvukao si bateriju posto se telefon blokirao u tom smislu Reset znaci ponovno pokrenuti (restart bas kao i na kompu) bez brisanja podataka naravno

Soft reset - zatvara sve pokrenute aplikacije i procese kao i brisanje RAM memorije

Hard reset - radi sve isto i kao soft reset + vracanje na fabricka podesavanja (znaci kao kada si startovao prvi put telefon pa moras sve da podesis) brisanje podataka od korisnika iz ROM memorije :rtfm:

Ne znam sta tu nije jasno... i sta po tebi treba gosn efendiji posto je on otvori temu? da izvadi bateriju i resio je problem? :lol:
 
Poslednja izmena:
Slusaj bre ti.Video sam kod coveka kao je gasenjem i vadjenjem baterije,bas sa Samsung Galaxy-a,vratoi telefon na fabricka podesavanja,jer mu je nesto bagovao i nije bi siguran da nije zarazen.Zenin telefon zamenjena samo baterija i ostala bez podataka i aplikacija koje je ona sama,t.j. ja sam joj instalirao.Slike i kontakte sam sacuvao i vratio,a aplikacije sam morao ponovo da instaliram.I ocima video i prakticno uradio.Ti pisi sta hoces.
 
Slusaj bre ti.Video sam kod coveka kao je gasenjem i vadjenjem baterije,bas sa Samsung Galaxy-a,vratoi telefon na fabricka podesavanja,jer mu je nesto bagovao i nije bi siguran da nije zarazen.Zenin telefon zamenjena samo baterija i ostala bez podataka i aplikacija koje je ona sama,t.j. ja sam joj instalirao.Slike i kontakte sam sacuvao i vratio,a aplikacije sam morao ponovo da instaliram.I ocima video i prakticno uradio.Ti pisi sta hoces.

E slusaj ti :) doticni je veliki strucnjak i za mobilne telefone i za racunare ma ZA SVE :rtfm: :worth:tako da...Ja nisam strucnjak ali mene je covek sa Motorolom C poslusao-i resio problem...cista sreca sta li ali... Think about it :)
 
E slusaj ti :) doticni je veliki strucnjak i za mobilne telefone i za racunare ma ZA SVE :rtfm: :worth:tako da...Ja nisam strucnjak ali mene je covek sa Motorolom C poslusao-i resio problem...cista sreca sta li ali... Think about it :)
Ti si pokazao na temi AMd i Intel koliko su ti strucni drugari a i ti. Tuga.

Jole kao sto sam rekao tj napisao , to mozes naci i na netu.
 
Ti si pokazao na temi AMd i Intel koliko su ti strucni drugari a i ti. Tuga.

Jole kao sto sam rekao tj napisao , to mozes naci i na netu.

Jesam Deki video sam dosta tutorijala,ali ovo sto sam video ocima i mene je stvarno iznenadilo.nemoj misliti da ti udaram neku kontru,takve stvari mene ne interesuju,ali znas i sam kad vidis nesto i onda ne mozes da ne poverujes.Veliko postovanje za tvoje znanje na ovoj temi.
 

Back
Top