Samsung galaxu i9300 zakljucan na pin kako uraditi hard reset?

Tako je samo u slucaju Apple i BlackBerry , ostali nemaju taj nivo zastite.

Pogotovo kada je u pitanju busni android.
aha taj bušni android na vrhunskom telefonu možeš da otključaš samo ako caluješ pare sve zavisno od modela i njegovog IMEI broja na sledeći način
i nikako drugačije
samo šteta što vam niko nije spomenuo da samsung može da isprati lokaciju svakoga telefona bilo gde u svetu , tako ako ga ukradete ....
 
Poslednja izmena:
aha taj bušni android na vrhunskom telefonu možeš da otključaš samo ako caluješ pare sve zavisno od modela i njegovog IMEI broja na sledeći način

Ne lozi se mnogo na security koji je na androidima , traje neko vreme pa ide bypass.

Ako ga ukradem kako kazes , ja lepo bar za sada mu skinem ekran koji je najskuplji deo telefona i lepo zamenim na drugom s9 koji je nekako zavrsio popupan... :hahaha: moze Samsung da me prati koliko hoce... ja sam odradio posao.
Apple igra prljavije , pa ako npr touch id ne radi a ti imas plocu koja nije zakljucana , ti ne mozes drugi touch id da stavis na tu plocu , posto je original TID zakljucan na plocu i samo nju prepoznaje ta ploca.
Verujem da je Samsung resio da kopira Apple i da sto bolje zastiti svoje korisnike ali sve se to provali vremenom kao i do sada nema sta nisu na XDA provalili... ako nisi pratio prati , ima tamo od developera do najcrnjih hakera.
 
Poslednja izmena:
Da li je tema S9 ili S3 ?! :hahaha: daj budi realan covece.


I poseti obavezno XDA forum.

https://www.xda-developers.com/

Ne lozi se mnogo na security koji je na androidima , traje neko vreme pa ide bypass.

Ako ga ukradem kako kazes , ja lepo bar za sada mu skinem ekran koji je najskuplji deo telefona i lepo zamenim na drugom s9 koji je nekako zavrsio popupan... :hahaha: moze Samsung da me prati koliko hoce... ja sam odradio posao.
Apple igra prljavije , pa ako npr touch id ne radi a ti imas plocu koja nije zakljucana , ti ne mozes drugi touch id da stavis na tu plocu , posto je original TID zakljucan na plocu i samo nju prepoznaje ta ploca.
Verujem da je Samsung resio da kopira Apple i da sto bolje zastiti svoje korisnike ali sve se to provali vremenom kao i do sada nema sta nisu na XDA provalili... ako nisi pratio prati , ima tamo od developera do najcrnjih hakera.
Ma Ti sve znaš , mora da si mnogo telefona hakovao do sada :)
 
Vec preko 15 godina se zanima sa time.

Samo mali deo kolekcije, jedan je prvi telefon sa mp3 podrskom tj plejerom i java igricama, skroz levo... Do njega je beli prvi android za masu , pa ova tri ostala su ne tako popularni ali eto da ti pokazem... Ostalo mi za uspemu , nekima sam menjao samo baterije a inace rade.

Pozzz
IMG_20181106_140609~3.jpg
 
Volume Up + Home button i zatim Power dugme. I nema druge to je "amin" kombinacija :lol:


Inace taj PIN ne sluzi da zastiti telefon vec podatke. Tako je na svakom androidu, svaki telefon se tako resetuje uz kombinaciju fizickih tastera ako je slucajno zaboravljen PIN kao u ovom slucaju. Ako ova kombinacija ne pali najverovatnije mu ne rade svi tasteri pa zato nece reset. A vidim kupljen na buvljaku.

ps.

Posto je kupljen na buvljaku zakljucan, postoji dobra verovatnoca da je uredjaj kraden, samim tim bi ga neko sigurno vec resetovao, to zna svaki klinac, kladim se da su mu pokvareni tasteri pa ga zato i prodaju to mi je jedino najlogicnije
 
Poslednja izmena:
kolko znam,reinstalacija sistema resava problem. al za to treba usb kabl i racunar. i neki programi

Potreban mu je Android SDK i moze da ga resetuje preko ADB Shell konzole ali ako ne gresim (neka me ispravi neko ako se varam) mora prvo da pokrene fastboot mode (tacnije za Samsung je to download mode) na telefonu koji se opet aktivira kombinacijom tastera koja je identicna kao i za hard reset :lol:


PS.
I postoji treci nacin da ZAOBIDJE PIN kombinaciju opet preko ADB Shell-a bez fastboot-a / download moda ALI pod uslovom da je originalni vlasnik aktivirao USB debugging koji ce automatski da poveze telefon sa racunarom, sto je vrlo vrlo malo verovatno osim ako je taj bio lud :p Ali moze da proba :p
 
Poslednja izmena:
Potreban mu je Android SDK i moze da ga resetuje preko ADB Shell konzole ali ako ne gresim (neka me ispravi neko ako se varam) mora prvo da pokrene fastboot mode (tacnije za Samsung je to download mode) na telefonu koji se opet aktivira kombinacijom tastera koja je identicna kao i za hard reset :lol:


PS.
I postoji treci nacin da ZAOBIDJE PIN kombinaciju opet preko ADB Shell-a bez fastboot-a / download moda ALI pod uslovom da je originalni vlasnik aktivirao USB debugging koji ce automatski da poveze telefon sa racunarom, sto je vrlo vrlo malo verovatno osim ako je taj bio lud :p Ali moze da proba :p

Vrlo dobro :ok:

Ali ne javlja se , nesto ga nema na , mozda je vec resio problem.

Juce sam BB Z30 iz mrtvog stanja povratio :ok:
 

Back
Top