Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
To ne znam, ali istina je, to je tzv low-cost kompanija i imaju posebne uslove oko prtljaga a mozda i oko cekiranja.
Svaka kompanija ima ograničenje, ali Wizzair ga se drži strogo. Znači ako si platio 10kg, nosiš 10kg i nemaš problema. Takođe, čekiranje dan pre leta online, da ne bi doplaćivao na aerodromu 10 evra bez potrebe. Wizzair je sjajan low cost prevoznik, samo čitaj sitna slova.
 
Svaka kompanija ima ograničenje, ali Wizzair ga se drži strogo. Znači ako si platio 10kg, nosiš 10kg i nemaš problema. Takođe, čekiranje dan pre leta online, da ne bi doplaćivao na aerodromu 10 evra bez potrebe. Wizzair je sjajan low cost prevoznik, samo čitaj sitna slova.

Pa ne znam, ja baš nisam zadovoljan.

Avioni su razdrndani, posluga veoma neljubazna, česta su kašnjenja, i to drakonska od po 5-6 sati. Bez refundacije. Jako često jedna osoba radi check in za neka 2 leta pa stajanje u redu traje i do sat vremena.

Madjari su inače izuzetno hladni i neljubazni ljudi, a Wizzair je prava Er Madjarska. Još samo fali da mrkom facom proveravaju pasoše na ulasku avion. Ah da, to i rade.

Od low-cost kompanija imam najbolja iskustva sa Eurowingsom.

Ali sam odlučio da zaobilazim low cost.

Sami business, baby.
 
Tihi, a jel' bila gordost kad si ti, do koliko juce drzao na avataru i to dugo, Dzima Morisona?

Koje vrednosti on ima s tobom zajednicke, s obzirom da je umro od droge?
kakve to veze ima?!
sad pričaš kao oni što kažu, ceo život bio komunista , sad odjednom veruje u Boga
a šta, jel nije dozvoljeno da se čovek promeni? da sagleda istinu i prave vrednosti?
pa valjda bi trebali tome da se radujemo a ne podsmevamo
 
Pa ne znam, ja baš nisam zadovoljan.

Avioni su razdrndani, posluga veoma neljubazna, česta su kašnjenja, i to drakonska od po 5-6 sati. Bez refundacije. Jako često jedna osoba radi check in za neka 2 leta pa stajanje u redu traje i do sat vremena.

Madjari su inače izuzetno hladni i neljubazni ljudi, a Wizzair je prava Er Madjarska. Još samo fali da mrkom facom proveravaju pasoše na ulasku avion. Ah da, to i rade.

Od low-cost kompanija imam najbolja iskustva sa Eurowingsom.

Ali sam odlučio da zaobilazim low cost.

Sami business, baby.
Business (Lufthansa) skuplji je za samo stotinak evra, a letis ko gospodin, a i posada te tako " tretira".
Ogranicenja za prtljag ne postoje, prtljag uvek stize prvi ( meni je to vazno), sediste do tebe je prazno,
ne moras da udises razne mimomirise. Ja nikada ne letim ovim low cost kompanijama, a iz Frankfurta bas i ne lete
jer imaju neka nemoguca vremena za poletanje. Sa Air SerbiJOm sam zavrsila, em su skuplji od Lufthanse em principijelno kasne
uvek.
 
ma prica gluposti. Rok muzika i hriscanstvo nisu suprostavljeni . Imas mnogo rok bendova i pojedinaca, koji su privrzeni hriscani :)

Sad sto se neki rokeri opijaju drogiraju to je njihov licni problem. Nigde ta vrsta muzike ne podstice tako nesto .

naravno, morison je pre svega bio sjajan pesnik, a doors-i genijalan bend
 
Avioni su razdrndani, posluga veoma neljubazna, česta su kašnjenja, i to drakonska od po 5-6 sati.
Business (Lufthansa) skuplji je za samo stotinak evra, a letis ko gospodin, a i posada te tako " tretira".
Ne znam, ja te letove do dva sata računam u međugradski prevoz, tako da mi je relativno svejedno, dok god mi je vreme putovanja najkraće. Najčešće idem baš za Hanover, a jedino Wizz ima tu liniju iz Beograda. Lufthansom sam išao pre kad nije bilo Wizz-a, ali to sa presedanjem izađe maltene ceo dan cimanja, čini mi se da bih pre bih kolima stigao na odredište.

Što se tiče prekookeanskih letova, tu se već slažem da vredi imati malo više prostora i udobnosti, kad sediš po deset sati na jednom istom mestu.
 
Ne znam, ja te letove do dva sata računam u međugradski prevoz, tako da mi je relativno svejedno, dok god mi je vreme putovanja najkraće. Najčešće idem baš za Hanover, a jedino Wizz ima tu liniju iz Beograda. Lufthansom sam išao pre kad nije bilo Wizz-a, ali to sa presedanjem izađe maltene ceo dan cimanja, čini mi se da bih pre bih kolima stigao na odredište.

Što se tiče prekookeanskih letova, tu se već slažem da vredi imati malo više prostora i udobnosti, kad sediš po deset sati na jednom istom mestu.

Ma ok, ja ne mogu da putujem 4 sata do Hanovera ili Dortmunda da bih letela za trijes ojra jer mi je Frankfurt ( aerodrom ) ispred nosa.
Nego sve je ovo ( low cost) kratkog veka trajanja. Morace da podignu cene za 200% i onda ce biti mnozenja i deljenja sa kim i gde se isplati letenje.
 
Svaka kompanija ima ograničenje, ali Wizzair ga se drži strogo. Znači ako si platio 10kg, nosiš 10kg i nemaš problema. Takođe, čekiranje dan pre leta online, da ne bi doplaćivao na aerodromu 10 evra bez potrebe. Wizzair je sjajan low cost prevoznik, samo čitaj sitna slova.

a one dimenzije torbe? jel torba mora bas u cm da bude? i koja je razlika izmedju kabinskog prtljaga i cekiranog? imam jednu malu i veliku torbu za kabinu a nemam cekirani
 
a one dimenzije torbe? jel torba mora bas u cm da bude? i koja je razlika izmedju kabinskog prtljaga i cekiranog? imam jednu malu i veliku torbu za kabinu a nemam cekirani

Pa pogledaj te cm na sajt aviokompanije, ovo za kabinu je jako malih dimenzija, cekiran moze da bude ogroman, ali ne sme da ima vise
od 23 kg, ali stvarno ni gram vise.
 
Porodica Vujovic iz Prilika kod Ivanjice.

500+ kosnica imaju, 25.000 kilograma meda tj oko 50 kg po kosnici ubiru

Cela porodica zivi od pcelarstva tj prodaje meda , otac majka i dva sina. Svi rade


Svaka cast

25.000 kg x 1000 din = 25.000.000 din

Tj preko 200.000 evra bruto prihoda

Ako prodaju na veliko po 5e 125.000e prihoda

U najgorem slucaju kad se podeli na 5 clanova svaki clan ovog domacinstva ima najmanje 2600 evra mesecnih prihoda
 
Poslednja izmena:
meni su nudili pored one male jos jednu torbu na vucenje (ona sa drskom) za kabinu bas jeftino ja uzo.
Nudili ti? I to onako licno i personalno?:D I sve za 50 ojra?

- - - - - - - - - -

Tihi, al ti nama ovde prepricivas sta bi bilo kad bi bilo, zasto se ti ne bavis proizvodnjom meda pa nam onda turi ovde svoju
racuncu. Kakve veze imaju te SF price ko bi kako i sta bi mogao?
 
Baš je jeftino nabaviti 500 košnica i pčele za njih. Znači teraš poštene seljake u kredite kod zlih zapadnjaka, a tico?!

Niko ne pocne sa 500. Pocnes sa 5-10 pa kako ucis dodajes. U svakom slucaju ovi ljudi u selu Prilike od pcelarstva zive bolje nego 99% gradjana Beograda


Jer 2600e mesecno u Ivanjici vredi koliko 6-7.000 u Beogradu

Plus su svoje GAZDE

Znaci rade oko pcela od aprila do kraja avgusta, posle se kosnice zatvaraju , a oni imaju odmor od septembra do marta da idu na more, skijanje, u banje, sta god vole i zele....

I sto je najvaznije zive bolje i kvalitetnije sa vise slobodnog vremena nego 99.99% stanovnika gradova. Narocito Beograda

Sad sam nasao da moze da se kupi kosnica za 30e , drustvo jos 20e znaci 50e po kosnici ulaganja .

Ako dobijes 30 kg meda, znaci prihod ti je za 4-5 meseci vratio inicijalno ulaganje plus ti ostale love preko.

I sa 20 kg po kosnici se zaradi, ostane nekih 14.000 dinara po kosnici.
 
Poslednja izmena:
Nudili ti? I to onako licno i personalno?:D I sve za 50 ojra?

- - - - - - - - - -

Tihi, al ti nama ovde prepricivas sta bi bilo kad bi bilo, zasto se ti ne bavis proizvodnjom meda pa nam onda turi ovde svoju
racuncu. Kakve veze imaju te SF price ko bi kako i sta bi mogao?

Zato sto ja to nikad nisam radio i ne razumem se u to.

Ali postoje ljudi koji se razumeju, i jako lepo zive u Srbiji od toga jer su radni i vredni.

Nema ih puno ali ih ima.

Imaju veze sa ovom temom , jer po rifketu nista na selu ne vredi raditi, ne isplati se nista, svi treba da se presilimo u gradove i radimo za platu tamo
 
Poslednja izmena:
Porodica Vujovic iz Prilika kod Ivanjice.

500+ kosnica imaju, 25.000 kilograma meda tj oko 50 kg po kosnici ubiru

Cela porodica zivi od pcelarstva tj prodaje meda , otac majka i dva sina. Svi rade


Svaka cast

25.000 kg x 1000 din = 25.000.000 din

Tj preko 200.000 evra bruto prihoda

Ako prodaju na veliko po 5e 125.000e prihoda

U najgorem slucaju kad se podeli na 5 clanova svaki clan ovog domacinstva ima najmanje 2600 evra mesecnih prihoda


tihi..bruto prihod
na to odbij troskove + poreze i doprinose + rizik da te izbodu
 
Zato sto ja to nikad nisam radio i ne razumem se u to.

Ali postoje ljudi koji se razumeju, i jako lepo zive u Srbiji od toga jer su radni i vredni.

Nema ih puno ali ih ima.

Imaju veze sa ovom temom , jer po rifketu nista na selu ne vredi raditi, ne isplati se nista, svi treba da se presilimo u gradove i radimo za platu tamo

Ma naravno da se skoro svaki posao isplati, ali pod uslovom da covek radi a i da ne ocekuje da se obogati za nekoliko godina, a zapravo ti propagiras
neke unosne poslove pa se covek obogati od danas na sutra. U tome i tu se razilazimo jer covek ne moze dve godine da se bavi pcelarstvom, tri
godina krupnom stokom, a onda pet godina lesnicima ili malinama.
 
ti tikomire previse fantaziras i zivis u oblacima...a pojma nemas koliko uslova mora da se ispuni da bi prosecan srbin poceo da se bavi bilo cim sto si ti ovde do sad predlagao: vinogradarstvom, ratarstvom, zemljoradnjom, vocarstvom, ribnjacima, pcelarstvom...:lol:
spusti se na zemlju, tih uslova u srbiji nema niti postoje naznake da ce ih ikad biti...
 
tihi..bruto prihod
na to odbij troskove + poreze i doprinose + rizik da te izbodu

Da bruto prihod.

U svakom slucaju im je bolje nego bilo gde da rade za platu.

I najbitnije imaju 6 meseci godisnjeg odmora...

Svake godine

- - - - - - - - - -

ti tikomire previse fantaziras i zivis u oblacima...a pojma nemas koliko uslova mora da se ispuni da bi prosecan srbin poceo da se bavi bilo cim sto si ti ovde do sad predlagao: vinogradarstvom, ratarstvom, zemljoradnjom, vocarstvom, ribnjacima, pcelarstvom...:lol:
spusti se na zemlju, tih uslova u srbiji nema niti postoje naznake da ce ih ikad biti...

da ja fantaziram a ljudi sto imaju 500+ kosnica su budale, sto to rade umesto da se zaposle u nekoj trafici za 150e

Nemas ti veze....

Ima u Srbiji i vrednih, preduzimljivih, radnih ljudi, problem je samo sto ih je suvise malo

Vecina ide linijom manjeg otpora , tj bira da radi negde za 200-300e umesto da nesto pokusa sama
 
Sad sam nasao da moze da se kupi kosnica za 30e , drustvo jos 20e znaci 50e po kosnici ulaganja .

Ako dobijes 30 kg meda, znaci prihod ti je za 4-5 meseci vratio inicijalno ulaganje plus ti ostale love preko.

I sa 20 kg po kosnici se zaradi, ostane nekih 14.000 dinara po kosnici.

sto ti volis da namestas cifre kako tebi odgovara :)

sad sam i ja gledao

cene kosnica

https://pcelar.rs/product-category/kosnice-za-pcele/

a na specijalizovanim forumima kazu da kosnica sa drustvom kosta od 60 do 100€
zavisi i koliko je drustvo..6kg .. 10kg ima tu dosta finesa
i jos ako ima meda u njoj uvecava se cena za cenu meda (posto moraju da postoje zalihe od par kila ako je kisno vreme itd itd)... nisam ulazio u problematiku.

- - - - - - - - - -

Ima u Srbiji i vrednih, preduzimljivih, radnih ljudi, problem je samo sto ih je suvise malo

Vecina ide linijom manjeg otpora , tj bira da radi negde za 200-300e umesto da nesto pokusa sama

znas sta je meni u celoj ovoj prici hit?

ti u dve teme propagiras seoski biznis i kako je to unosno a sam se time ne bavis

pricas o zecevima.. saranima.. jagodama..pcelama..orasima..kako se ljudi lese od para...a ti nista od toga ne radis vec se bavis trgovinom i trange frange kombinacijama..
zasto sebe ne napravis bogatasem i kako kazes radis samo 6 meseci u godini a ostatak godine uzivas sa decom?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top