Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisi bila na ovoj temi vol 1, gde je na nekih 500 strana, koelga Tiksi sve devojke/žene iz gradova nazvao qrvama nerotkinjama koje samo gledaju da se provode i udaju dobro, a dobri seljaci kupe albanke i one im rode po desetoro dece. Ko ne rodi desetoro, loš je čovek, propalica.
Smoriša je ovo napisao kao "lokalnu" šalu ove teme, kad se svi sprdamo sa Tiksijevim nebulozama.

I ja zahvaljujem na objašnjenju, takođe sam "napadnuta" samo zato što sam iznela svoje mišljenje.
Primetila sam da "napada" žene.A ja zamalo da počnem da se još pravdam i objašnjavam zašto mi je bilo bolje u Beogradu, ali ne bi imalo smisla ni da objasnim, jer je on unapred zauzeo stav: "Zašto bi se pre mučila u Beogradu...", znači, njemu je život u Beogradu MUČENJE, i sa takvom predrasudom nema svrhe ni odgovarati na pitanja.
Samo sam napisala iskreno šta mislim i kako se osećam, kao da odgovaram na pitanja u nekoj anketi, recimo...a napade me.
P.S. pozdrav svim obrazovanim ženama koje zarađuju dovoljno za normalan život u Beogradu, ne zavise ni od koga, i što ne prihvataju da budu robinje seljacinama sa IQ- om od 90- 110 maksimalno, i to po Katelovoj skali, da ne vređam sad ja nikoga :lol:
 
Pa svuda ljudi rade. I tamo i ovamo.

A kvalitet zivota upravo definise ono sto radimo nakon posla sa slobodnim vremenom i kako ga provodimo i na sta ga trosimo.

Ako ga trosim putujuci 601com od zelenjaka do sremcice , sat i po vremena , toj e vrlo los kvalitet zivota iz moje percepcije.

A ako ga trosi covek na skijanje, pecanje, setnju ili rostilj sa porodicom i drugarima u prirodi, voznju bicikla, trcanje u sumi, sta god - to smatram vrlo kvalitetno potrosenim slobodnim vremenom ...

ti malo tu zongliras sa podacima :)
pricas o gradskom poslu na selu :mrgreen:

pravi seljak se ne bavi tim stvarima o kojima pricas jer nema vremena za to ili je preumoran..samo uvece ode u lokalnu kafanu i popije koju s drustvom i to je sve..
bas je nekome ko je ustao u cik zore da nahrani stoku..pomuze krave..posle ode na njivu .dodeje mrtav umoran do voznje bicikla i rostiljanja pred spavanje :)

a sta cemo sa letovannjima?
kako neko sa sela da napusti stoku i zemlju da bi se kupao?
 
Tiksi, tempu u Beogradu je za svakoga drugačiji, onakav kako sam izabereš. Isto kao i u selu hgde neko ustaje u 4 ujutro a leže u 20h, dok neko ide uveče u lokalnu birtiju da se napije. Evo ja sam u najvećem gradu u zemlji, a siguurno imam više vremena za porodicu i prijatelje od tebe. Zaposleni seljak nema kad da ode na kafu, ali realno i ne zna za drugo osim domaće Grand, eventualno C kafu.

Izvini ali neće baš biti tako. Većina nije baš u mogućnosti da bira ni posao ni u kom će dijelu grada živjeti a u kom raditi. Tako da većina nije u mogućnosti da bira tempo koji mu odgovara.
 
Izvini ali neće baš biti tako. Većina nije baš u mogućnosti da bira ni posao ni u kom će dijelu grada živjeti a u kom raditi. Tako da većina nije u mogućnosti da bira tempo koji mu odgovara.

Više izbora znači više mogućnosti. To znači da u gradu možeš da ideš od posla dop posla, dok ne nađeš odgovarajući model. U selu ili ustaješ rano ili ne ustaješ, jedino što ako ne ustaneš, nema njive, nema stoke...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sta se Reefer trudis uopste kad oni uopste ne zive na selu.

Kao sto Kerky nije videla sela umesto u prolazu.

Nema pojma da postoji tvrdi i meki ogrev. Nije videla njive uzela motiku u ruke, przila se na suncu. I onda neki takav jebivetar dodje meni da objasnjava kako je porodici sa decom bolji zivot na selu zbog cistog vazduha.

Ispada da te zajebava dok ti se cereka u lice.

A onaj Golijac, pedali, dok nista ne radi , i kaci slike vinarija od nekih milionera i kaze mi bolje je tako ziveti nego u 50 kvadrata.... A nije video njive niti momaka koji su sa mnom nekada radili od jutra do mraka vucarajuci se po traktorima, kombajnima, sistemima za navodnjavanej i slicno.....

Bukvalno kao da mi neki seronja iz grada palamudi o zivotu na selu
 
Više izbora znači više mogućnosti. To znači da u gradu možeš da ideš od posla dop posla, dok ne nađeš odgovarajući model. U selu ili ustaješ rano ili ne ustaješ, jedino što ako ne ustaneš, nema njive, nema stoke...

Samo što je ovde tema veliki ili mali grad. Da u Srbiji inače imaš ogroman izbor što posla što odgovarajućeg modela istog :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Sta se Reefer trudis uopste kad oni uopste ne zive na selu.

Kao sto Kerky nije videla sela umesto u prolazu.

Nema pojma da postoji tvrdi i meki ogrev. Nije videla njive uzela motiku u ruke, przila se na suncu. I onda neki takav jebivetar dodje meni da objasnjava kako je porodici sa decom bolji zivot na selu zbog cistog vazduha.

Ispada da te zajebava dok ti se cereka u lice.

A onaj Golijac, pedali, dok nista ne radi , i kaci slike vinarija od nekih milionera i kaze mi bolje je tako ziveti nego u 50 kvadrata.... A nije video njive niti momaka koji su sa mnom nekada radili od jutra do mraka vucarajuci se po traktorima, kombajnima, sistemima za navodnjavanej i slicno.....

Bukvalno kao da mi neki seronja iz grada palamudi o zivotu na selu

Eto ti si živio i otišao si. I šta sad sa tim? U Beogradu valjda svi rade u čistim, mirisnim kancelarijama i odijelu. Tu se ne muče. Misliš da je velika razlika između rada na njivi cijeli dan i rada u nekoj fabrici od 10 sati?
 
I ja zahvaljujem na objašnjenju, takođe sam "napadnuta" samo zato što sam iznela svoje mišljenje.
Primetila sam da "napada" žene.A ja zamalo da počnem da se još pravdam i objašnjavam zašto mi je bilo bolje u Beogradu, ali ne bi imalo smisla ni da objasnim, jer je on unapred zauzeo stav: "Zašto bi se pre mučila u Beogradu...", znači, njemu je život u Beogradu MUČENJE, i sa takvom predrasudom nema svrhe ni odgovarati na pitanja.
Samo sam napisala iskreno šta mislim i kako se osećam, kao da odgovaram na pitanja u nekoj anketi, recimo...a napade me.
P.S. pozdrav svim obrazovanim ženama koje zarađuju dovoljno za normalan život u Beogradu, ne zavise ni od koga, i što ne prihvataju da budu robinje seljacinama sa IQ- om od 90- 110 maksimalno, i to po Katelovoj skali, da ne vređam sad ja nikoga :lol:

Te takve su uglavnom usedelice i baba devojke. Nesrecne. Jer nije samo novac dovoljan za srecu.

Za srecu zene je pre svega neophodna porodica muz deca.... Samo tako zena postaje prava zena i ostvaruje svoju najvazniju karijeru. Karijeru majke.

A danas smo svedoci, da zene svuda u svetu, a kod nas najvise u najvecim gradovima, narocito u Beogradu menjaju karijeru majke , karijerom radne zene , bez muza, dece , zivota koja radi kao drakstor od jutra do sutra za sto je moguce vecu kolicinu novca na racunu.

I ta i takva iskljucivost , i biranje pogresnih prioriteta vode citavu naciju u nestanak

Vi mora da shvatite da smo mi kao drustvo duboko bolesni. Duhovno i na svaki drugi nacin

Sto dokazuje cinjenica da se danas u Srbiji radja ispod 1.5 deteta po zeni

To je najbolji pokazatelj nase sveopste duhovne bolesti propadanja i trulezi....

A centar te trulezi je Beograd

On namece tu trulez svim ostalima u zemlji, i svoje trule poglede na zivot , siri poput kuge i sve nas skupa vodi u propast
 
I sta sa tim? Sta sa tim? Sta hoces?

Ne rade kao sto ne pedale svi najs na selu i ne kenjaju o nekim vinarijama, farmama orasa i zeceva i kupovini kuca nego crnce na suncu, beruci jagode, maline, u traktoru su po 12 i vise sati itd... A onda neko dodje i idealizuje nekakvo selo kao idila ovo ono, a nema ni banku, ni ambulantu jbt...moras za svaki djavo da ides po preko 10km da obavis najmanju sitnicu...

I onda ti dodje pedaliner , i ispadne kako ti treba bajsom da odes do opstine po 10+km da obavis sve to... Za mrtvog zubara moras da putujes i trosis gorivo i onda te neko ubedjuje o zivotu u selu, narocito kako je to bolje za tvoju decu koja ce svakako morati u srednju skoli i fakultet da odu iz tog sela...
 
I sta sa tim? Sta sa tim? Sta hoces?

Ne rade kao sto ne pedale svi najs na selu i ne kenjaju o nekim vinarijama, farmama orasa i zeceva i kupovini kuca nego crnce na suncu, beruci jagode, maline, u traktoru su po 12 i vise sati itd... A onda neko dodje i idealizuje nekakvo selo kao idila ovo ono, a nema ni banku, ni ambulantu jbt...moras za svaki djavo da ides po preko 10km da obavis najmanju sitnicu...

I onda ti dodje pedaliner , i ispadne kako ti treba bajsom da odes do opstine po 10+km da obavis sve to... Za mrtvog zubara moras da putujes i trosis gorivo i onda te neko ubedjuje o zivotu u selu, narocito kako je to bolje za tvoju decu koja ce svakako morati u srednju skoli i fakultet da odu iz tog sela...

A tamo gde si otisao u tu vukojebinu da radis, jel su te tamo smestili preko puta fabrike, ili si kojim slucajem , kao sto to biva kod vecine nasih nekih 50-100 km od iste?

E vidis bolje biti 10 km daleko od necega, nego 50-100 km

A sto se tice zarade an selu, u nekim segmentima je ima u nekim ne sve zavisi sta covek radi i cime se bavi.

A da je tesko jeste, upravo iz razloga sto citava drzava i njeni administrativni centri zive na racun pljacke tog seljaka i proizvodjaca.

Na jednog proizvodjaca dolazi 10 koji ne proizvode nista i posredno i neposredno zive od njegove muke.

E upravo se ja borim da se to promeni, da ponovo postanemo seljacka radna i proizvodna zemlja, a ne trange franke ekonomija, sa zapustenom i ruiniranom zemljom , njivama i livadama, gde omladina radi samo u kladionici, apoteci i kaficu....

Tu srece nema...

Bez proizvodnje nema napretka. A posto mi kao jedini resurs imamo tu zemlju, to treba biti nasa glavna razvojna sansa uz razvoj softvera i IT usluga
 
I sta sa tim? Sta sa tim? Sta hoces?

Ne rade kao sto ne pedale svi najs na selu i ne kenjaju o nekim vinarijama, farmama orasa i zeceva i kupovini kuca nego crnce na suncu, beruci jagode, maline, u traktoru su po 12 i vise sati itd... A onda neko dodje i idealizuje nekakvo selo kao idila ovo ono, a nema ni banku, ni ambulantu jbt...moras za svaki djavo da ides po preko 10km da obavis najmanju sitnicu...

I onda ti dodje pedaliner , i ispadne kako ti treba bajsom da odes do opstine po 10+km da obavis sve to... Za mrtvog zubara moras da putujes i trosis gorivo i onda te neko ubedjuje o zivotu u selu, narocito kako je to bolje za tvoju decu koja ce svakako morati u srednju skoli i fakultet da odu iz tog sela...

Eto mačvanska sela imaju ama baš sve pobrojano. I opet ostaju pusta. Baš zbog naopakih shvatanja. Tihi pretjeruje u idealizaciji sela ali i vi sa "druge strane" pretjerujete. Istina je realno na sredini.
 
Tihi prvo treba da se ozeni i dobije decu pa da prica...


Mladi par , bez dece a narocito sa decom treba da ima sve pristupacno a to znam po primeru svog brata koji je za svaki djavo morao da ide za Novi Sad koji je 75km....pa ti racunaj cenu goriva i izgubljeno vreme...Malo ozbiljnija analiza ili pregled, ajde u Novi Sad...

Vrtic, ajde u grad 10+km.... svaki dan gorivo tamo i nazad...da ne pricam kakve su mogucnosti u nekom sportu i sl. u selu od ispod 1000 stanovnika u jednoj Vojvodini...

Ali valjda penzioneri brkaju buducnost dece i njihovu buducnost koja je proziveti jos neko vreme pa makar bilo gde.

--------

Sve je to prdez u luft sto vi tu pricati vas TREND POBIJA, znaci URNISE vas bre, satire vas. Ne dolazi niko u selo, svi beze iz sela u grad. Nisu oni omadjijani niti im Soros daje pare u dzep da idu u isti, nego imaju jos nesto sivih celija u mozgu.

Ako jednom se situacija promeni, mozda nagrnu iz gradova u selo.

Al posto se to u istoriji niej desavalo, jedino neki zombi scenario iz americkih filmova

- - - - - - - - - -

Te takve su uglavnom usedelice i baba devojke. Nesrecne. Jer nije samo novac dovoljan za srecu.

Za srecu zene je pre svega neophodna porodica muz deca.... Samo tako zena postaje prava zena i ostvaruje svoju najvazniju karijeru. Karijeru majke.

A danas smo svedoci, da zene svuda u svetu, a kod nas najvise u najvecim gradovima, narocito u Beogradu menjaju karijeru majke , karijerom radne zene , bez muza, dece , zivota koja radi kao drakstor od jutra do sutra za sto je moguce vecu kolicinu novca na racunu.

I ta i takva iskljucivost , i biranje pogresnih prioriteta vode citavu naciju u nestanak

Vi mora da shvatite da smo mi kao drustvo duboko bolesni. Duhovno i na svaki drugi nacin

Sto dokazuje cinjenica da se danas u Srbiji radja ispod 1.5 deteta po zeni

To je najbolji pokazatelj nase sveopste duhovne bolesti propadanja i trulezi....

A centar te trulezi je Beograd

On namece tu trulez svim ostalima u zemlji, i svoje trule poglede na zivot , siri poput kuge i sve nas skupa vodi u propast

Ovde covece je gomila ljudi od 35+ godina koji nikada nisu ni zensko povalili a kamoli da pricaju o nekoj porodici i braku.

Alo devojke beze za Novi Sad iz ovih selendri.

Nece njih da pogledaju. Pekara, restoran, nebitno samo da pobegnu sa sela. Uhvate dobru priliku ili ne, ebg bolje im je nego da ostanu sa mamom i tatom na selu....Nece ove 35+ shvati

Albanki nema u Vojvodini jbg
 
Ja nigde nisam idealizovao selo i manja mesta. Ali smatram da moramo teziti ka razvoju tih sredina, a ne unistavati citavu zemlju da bi se razvijao samo jedan grad, samo jedan centar. Kao sto se sada radi kod nas....

Beograd bukvalno jede citavu Srbiju kao kancer zdrav organizam.

Cedi je, sisa joj zivotne sokove

Razloga je vise, prvi je taj sto je taj beograd ustrojen da bude administrativni centar citave bivse nekoliko puta vece drzave Jugoslavije

Raspadom jugoslavije, izgubili smo veliku teritoriju, resurse, narod , a administracija je ostala.
]
Umesto da se administracija smanji ona se povecava. A povecava se na ustrb realnog sektora privrede.

II to je nas glavni i najveci problem.

I umesto da se sa takvom politikom stane, beograd i dalje ubija citavu zemlju.

Pogledajte samo sto je Beograd tj njegova vlast uradila malinarima

Bukvalno su unistili osnovni zivotni posao i prihod stotinama hiljada gradjana ove zemlje.

Obesmislili su sav njihov rad

Obezvredili njihova velika ulaganja....

Zato kazem da nema Srbima srece dok je Beograd centar drzave.

Prokleto mesto .

Centar tj prestoniu treba izmestiti u Krusevac a drzavu reorganizovati i bazirati na proizvodnji umesto na trange/frange kladionica/trafika/apoteka/banka privredi.
 
Onaj ko po svaku cijenu bježi iz sela u grad nema baš puno ćelija u mozgu. A takvih je najviše. Da trend je da svi bježe iz sela. Što je naopak stav, I ma koliko tihi pretjerivao i ma šta ti i takvi kao ti mislili o njemu on je tu potpuno u pravu.

- - - - - - - - - -

Ovde covece je gomila ljudi od 35+ godina koji nikada nisu ni zensko povalili a kamoli da pricaju o nekoj porodici i braku.

Alo devojke beze za Novi Sad iz ovih selendri.

Nece njih da pogledaju. Pekara, restoran, nebitno samo da pobegnu sa sela. Uhvate dobru priliku ili ne, ebg bolje im je nego da ostanu sa mamom i tatom na selu....Nece ove 35+ shvati

Albanki nema u Vojvodini jbg

I to je tebi normalno?
 
Tihi prvo treba da se ozeni i dobije decu pa da prica...


Mladi par , bez dece a narocito sa decom treba da ima sve pristupacno a to znam po primeru svog brata koji je za svaki djavo morao da ide za Novi Sad koji je 75km....pa ti racunaj cenu goriva i izgubljeno vreme...Malo ozbiljnija analiza ili pregled, ajde u Novi Sad...

Vrtic, ajde u grad 10+km.... svaki dan gorivo tamo i nazad...da ne pricam kakve su mogucnosti u nekom sportu i sl. u selu od ispod 1000 stanovnika u jednoj Vojvodini...

Ali valjda penzioneri brkaju buducnost dece i njihovu buducnost koja je proziveti jos neko vreme pa makar bilo gde.

--------

Sve je to prdez u luft sto vi tu pricati vas TREND POBIJA, znaci URNISE vas bre, satire vas. Ne dolazi niko u selo, svi beze iz sela u grad. Nisu oni omadjijani niti im Soros daje pare u dzep da idu u isti, nego imaju jos nesto sivih celija u mozgu.

Ako jednom se situacija promeni, mozda nagrnu iz gradova u selo.

Al posto se to u istoriji niej desavalo, jedino neki zombi scenario iz americkih filmova

- - - - - - - - - -



Ovde covece je gomila ljudi od 35+ godina koji nikada nisu ni zensko povalili a kamoli da pricaju o nekoj porodici i braku.

Alo devojke beze za Novi Sad iz ovih selendri.

Nece njih da pogledaju. Pekara, restoran, nebitno samo da pobegnu sa sela. Uhvate dobru priliku ili ne, ebg bolje im je nego da ostanu sa mamom i tatom na selu....Nece ove 35+ shvati

Albanki nema u Vojvodini jbg

Nekada u Srba su postojali tzv dogovoreni brakovi. Upravo za takve koji nisu imali iskustva, ili znali sami da nadju svog zivotnog partnera.

A danas je ljudima bedak, i gledaju te kao neprijatelja ako nekom ko je u godinama a neudat/neozenjen kazes "e znam toga i toga dobar bi bio za tebe"

Odmah se pogorde i kazu "a ko si ti meni da trazis" . A ti samo pokusao da spojis dve osobe, da ih povezes, da pomognes. Da im krene napredak.

Jer napretka bez dece i porodice nema....

Eto to sad moze da se vidi i u aktuelnoj seriji Koreni po knjizi dobrice cosica.

Deca su napredak.

Familija Katic nema napretka jer nema naslednika i ako su najbogatiji i najugledniji na tom kraju.

Veci napredak ima Tola nadnicar, jer on ima mnogo dece nego njegove gazde Djordje i Acim Katic , koji su bez naslednika....

Zato ako je za vas kasno da ispravite te greske i pravite porodice i radjajte decu, makar ucite ove mladje sta je najvaznije u zivotu, umesto sto pokusavate da ih ubedite , da samo zivot postoji u Beogradu, i da nigde drugde u Srbiji nije vredno bistvovati i ziveti.
 
Poslednja izmena:
Nekada u Srba su postojali tzv dogovoreni brakovi. Upravo za takve koji nisu imali iskustva, ili znali sami da nadju svog zivotnog partnera.

A danas je ljudima bedak, i gledaju te kao neprijatelja ako nekom ko je u godinama a neudat/neozenjen kazes "e znam toga i toga dobar bi bio za tebe"

Odmah se pogorde i kazu "a ko si ti meni da trazis" . A ti samo pokusao da spojis dve osobe, da ih povezes, da pomognes. Da im krene napredak.

Jer napretka bez dece i porodice nema....

I u pravu su. Ne treba nikome ništa na silu naturati.
 
Samo što je ovde tema veliki ili mali grad. Da u Srbiji inače imaš ogroman izbor što posla što odgovarajućeg modela istog :mrgreen:

A zašto to meni pišeš, nisam ja niti pokrenuo temo u selu, niti ga spominjao dok drugi kolega nije krenuo sa tim? Da, u Srbiji imaš daleko veći izbor u gradovima nego u selima, uostalom kao u celom svetu.
 
Onaj ko po svaku cijenu bježi iz sela u grad nema baš puno ćelija u mozgu. A takvih je najviše. Da trend je da svi bježe iz sela. Što je naopak stav, I ma koliko tihi pretjerivao i ma šta ti i takvi kao ti mislili o njemu on je tu potpuno u pravu.

- - - - - - - - - -



I to je tebi normalno?

Sta ima da mi bude normalno ili nenormalno, to je trend i za svaki trend postoji neki razlog zasto je to tako !

Kod mene je konkretno da je sve se raspalo i pokradeno , svaka firma i ljudi nemaju gde da rade pa su se razbezali u gradove i cela opstina u Slovacku i Nemacku, ko je gde uspeo da smugne. I Austriju.

Svako gleda sebe i svoju porodicu , zabole ga da pokusava da vadi neku propalu drzavu punu lopova iz krize.... A narocito te iste propale fabrike.
 
I u pravu su. Ne treba nikome ništa na silu naturati.

Nije to naturanje na silu vec predlog.

Moj deda je tako udao jednu moju tetku svojevremeno. Od njegove svastike kcerku.

Nakon 40 godina , mogu da kazem da je zivot prozivela srecno, i lepo... U svakom slucaju lepse nego da je ostala usedelica i da se pogordila i rekla dedi "ko si ti da meni trazis"
 
Nekada u Srba su postojali tzv dogovoreni brakovi. Upravo za takve koji nisu imali iskustva, ili znali sami da nadju svog zivotnog partnera.

A danas je ljudima bedak, i gledaju te kao neprijatelja ako nekom ko je u godinama a neudat/neozenjen kazes "e znam toga i toga dobar bi bio za tebe"

Odmah se pogorde i kazu "a ko si ti meni da trazis" . A ti samo pokusao da spojis dve osobe, da ih povezes, da pomognes. Da im krene napredak.

Jer napretka bez dece i porodice nema....

Eto to sad moze da se vidi i u aktuelnoj seriji Koreni po knjizi dobrice cosica.

Deca su napredak.

Familija Katic nema napretka jer nema naslednika i ako su najbogatiji i najugledniji na tom kraju.

Veci napredak ima Tola nadnicar, jer on ima mnogo dece nego njegove gazde Djordje i Acim Katic , koji su bez naslednika....

Zato ako je za vas kasno da ispravite te greske i pravite porodice i radjajte decu, makar ucite ove mladje sta je najvaznije u zivotu, umesto sto pokusavate da ih ubedite , da samo zivot postoji u Beogradu, i da nigde drugde u Srbiji nije vredno bistvovati i ziveti.

Zasto bi uopste nekoga bilo briga da li je neko udat/ozenjen ili ne?

Zasto bi to uopste nekog i ispitivao? Ili koliko ima dece ili kad planira-sto je u prevodu kada ces da imas sex sa svojom zenom?

Shvatite da je to pitanje poprilicno privatna stvar i nekulturno.

Isto kada kazes da je neko debeo ili mrsav. Samo seljaci jos to ne kontaju
 
A zašto to meni pišeš, nisam ja niti pokrenuo temo u selu, niti ga spominjao dok drugi kolega nije krenuo sa tim? Da, u Srbiji imaš daleko veći izbor u gradovima nego u selima, uostalom kao u celom svetu.

Tacno ima vise izbora. Al vi u moru tolikih izbora , ostanete kao ono buridanovo magare sto je crklo izmedju dva stoga sena, ne mogavsi da odluci koji prvo da jede....

E vidis na selu, u manjim mestima izbor je manji, ali to samim tim coveka pre natera da se skrasi i na vreme udje u brak i radja decu.

Reklo bi se, obzirom da u gradu u kojem si, ima toliko zena i muskaraca, da su tamo svi ozenjeni i udati, jer logicno bi bilo u moru tolikih prilika, da svako nadje ono sto trazi i svome srcu zeli.

Ali avaj, u praksi se pokazalo , da previse izbora coveku steti, i dovodi ga u situaciju da ostane sam , bez dece.

Konkretno 46% zena u tridesetim u Beogradu nema porodicu i decu.

To je propast.
 
Poslednja izmena:
Te takve su uglavnom usedelice i baba devojke. Nesrecne. Jer nije samo novac dovoljan za srecu.

Za srecu zene je pre svega neophodna porodica muz deca.... Samo tako zena postaje prava zena i ostvaruje svoju najvazniju karijeru. Karijeru majke.

A danas smo svedoci, da zene svuda u svetu, a kod nas najvise u najvecim gradovima, narocito u Beogradu menjaju karijeru majke , karijerom radne zene , bez muza, dece , zivota koja radi kao drakstor od jutra do sutra za sto je moguce vecu kolicinu novca na racunu.

I ta i takva iskljucivost , i biranje pogresnih prioriteta vode citavu naciju u nestanak

Vi mora da shvatite da smo mi kao drustvo duboko bolesni. Duhovno i na svaki drugi nacin

Sto dokazuje cinjenica da se danas u Srbiji radja ispod 1.5 deteta po zeni

To je najbolji pokazatelj nase sveopste duhovne bolesti propadanja i trulezi....

A centar te trulezi je Beograd

On namece tu trulez svim ostalima u zemlji, i svoje trule poglede na zivot , siri poput kuge i sve nas skupa vodi u propast

Znači zbog Beograda, jedna žena u Apatinu ili Rudnu, nema decu? A ne zato što ne može da nađe normalnog muškarca sa svim zubima u glavi i prstima na rukama?
 
Zasto bi uopste nekoga bilo briga da li je neko udat/ozenjen ili ne?

Zasto bi to uopste nekog i ispitivao? Ili koliko ima dece ili kad planira-sto je u prevodu kada ces da imas sex sa svojom zenom?

Shvatite da je to pitanje poprilicno privatna stvar i nekulturno.

Isto kada kazes da je neko debeo ili mrsav. Samo seljaci jos to ne kontaju

Ne to nije privatno pitanje to je zivotno pitanje svake porodice.

Jer odlukom da nemas decu, i ostanes samac, ti direktno obesmisljavas rad odricanje i muku svih tvojih predaka pre tebe, koji su jeli razna gomna , da bi ti stojao tu gde jesi, takav kakav jesi.

E prema njima imas obavezu, da ucinis sve sto mozes, da njihovo odricanje ne bude uzaludno , i da produzis porodicnu lozu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top