Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.849
50 kvadrata u Beogradu kao 400 u Kuli

Stan od 50 kvadrata u centru Beograda, na Starom gradu, u proseku košta oko 84.500 evra, a za tu sumu se mogu pazariti skoro četiri nekretnine od po sto kvadrata u Kuli. Tamo je kvadrat oko 220 evra, pa ispada da se može kupiti čak sedam kvadrata za jedan u centru prestonice.

Prema podacima Nacionalne korporacije za osiguranje stambenih kredita (NKOSK), u opštinama i gradovima u Srbiji, najmanje košta kvadratni metar u Bačkom Petrovcu, svega 117 evra. Deluje da je povoljno kupiti nekretninu i u Bečeju, jer je kvadrat 212 evra, u Topoli 223, u Priboju 311, Šidu 313, Žablju 232 evra, a u Boru 335 evra. Toliko ih plaćaju kupci koji uzimaju stambene kredite osigurane u NKOSK.

06%20stanovi_620x0.jpg


Najjeftiniji kvadrat u centralnim beogradskim opštinama je u Rakovici, 922 evra, dok je u prigradskim opštinama najpovoljnije skućiti se u Barajevu, gde je kvadrat upola jeftiniji i košta oko 500 evra. Osim u prestonici, u svim ostalim gradovima i opštinama kvadrat je daleko ispod 1.000 evra. Jedini izuzetak je Čajetina, u kojoj je, zbog Zlatibora, kvadratni metar prošle godine bio "težak" 1.302 evra. Tako prosečna nekretnina na ovoj srpskoj planini košta više nego na Novom Beogradu.

Kaća Lazarević, iz istoimene agencije za nekretnine, smatra da je sada idealno vreme za kupovinu stana, jer, kaže, banke daju povoljne kredite sa niskim kamatama, a i stanovi su znatno jeftiniji zbog ekonomske krize.

- Osim u velikim gradovima u Srbiji, svi drugi manji gradovi imaju vrlo niske cene kvadrata, jer je i kupovna moć u njima vrlo slaba - objašnjava Lazarevićeva. - Cena kvadrata je u poslednjih pet godina niža od 20 do 30 odsto, što zavisi od lokacije, kvaliteta gradnje i strukture stana. Neki imaju stabilnu cenu već godinama, dok je određen broj stanova koji su sagrađeni pre 30 ili 40 godina niži za po 30 odsto. Cene kvadrata su već godinu dana stabilne i samo u nekim slučajevima hitne prodaje ili prodaje stana iz nasleđa, ili zbog razvoda, dešava se da cene budu niže nego tržišne. Ne postoji nijedan razlog da bi cene otišle nagore.


U Novostima ima clanak da 400 kvadrata u mestu Kula , kosta isto koliko kvadrata u Beogradu pa postavljam pitanje sta bi ste , da mozete da birate pre izabrali :

- da zivite u 400 kvadrata u Kuli ili nekom slicnom mestu
- da zivite u 50 kvadrata u Beogradu

Prosla tema je dostigla svoj limit pa zato otvaramo novu....

Link ka prethodnoj temi: https://forum.krstarica.com/showthr...00-kvadrata-u-Kuli-ili-50-kvadrata-u-Beogradu
 
Poslednja izmena:
Iz ličnog iskustva: odselila sam se iz Beograda (66 kvadrata) i sad živim u ...zar je bitno, svi su isti...
Pa, ovako:
1. Stvarno je tačno ono da je bitno i sa kim si
2. Ipak i pored OK komšija i kolega, i duplo više kvadrata, ponekad mi toliko nedostaje taj tempo života, i uopšte- život! U Beogradu si sam/a samo ako ti tako hoćeš...u provinciji moraš da se trudiš da organizujes nešto, nema ono tipa "Idem ja tako ulicom i gledam svoja posla, kad zatvorili saobraćaj, jer 202 slavi rođendan" i slično.
Mislila sam da će mi biti bolje, jer su mi se smucile poremećene vrednosti i mislila sam da sad Beogradom vladaju starlete i tako to,ali moram da priznam da se osećam kao "živa sahranjena".
Vraćam se ja u BG, pa i u 25 kvadrata.
Savet: ne idite iz BG-a!
 
Iz ličnog iskustva: odselila sam se iz Beograda (66 kvadrata) i sad živim u ...zar je bitno, svi su isti...
Pa, ovako:
1. Stvarno je tačno ono da je bitno i sa kim si
2. Ipak i pored OK komšija i kolega, i duplo više kvadrata, ponekad mi toliko nedostaje taj tempo života, i uopšte- život! U Beogradu si sam/a samo ako ti tako hoćeš...u provinciji moraš da se trudiš da organizujes nešto, nema ono tipa "Idem ja tako ulicom i gledam svoja posla, kad zatvorili saobraćaj, jer 202 slavi rođendan" i slično.
Mislila sam da će mi biti bolje, jer su mi se smucile poremećene vrednosti i mislila sam da sad Beogradom vladaju starlete i tako to,ali moram da priznam da se osećam kao "živa sahranjena".
Vraćam se ja u BG, pa i u 25 kvadrata.
Savet: ne idite iz BG-a!

Pa dobro i ovo je tacno narocito kad covek navikne vec na jedan stil zivota i tempo. Tacno je i to da je u provinciji, uslovno receno, sve "sporije", da se ljudi teze pokrecu. Ali tacno je i da je to konstantna politika makar ovih poslednjih 25-30 godina da se sve ulaze u Beograd sto se tice "zivota".
Ali stvarno ne znam sta fali ziveti na par desetina km od Beograda narocito sto u njemu svi imaju kola i lako je dostupno svaki dan doci do njega (na taj deo bar ja aludiram i ne sporim prednosti velikog grada).
 
Iz ličnog iskustva: odselila sam se iz Beograda (66 kvadrata) i sad živim u ...zar je bitno, svi su isti...
Pa, ovako:
1. Stvarno je tačno ono da je bitno i sa kim si
2. Ipak i pored OK komšija i kolega, i duplo više kvadrata, ponekad mi toliko nedostaje taj tempo života, i uopšte- život! U Beogradu si sam/a samo ako ti tako hoćeš...u provinciji moraš da se trudiš da organizujes nešto, nema ono tipa "Idem ja tako ulicom i gledam svoja posla, kad zatvorili saobraćaj, jer 202 slavi rođendan" i slično.
Mislila sam da će mi biti bolje, jer su mi se smucile poremećene vrednosti i mislila sam da sad Beogradom vladaju starlete i tako to,ali moram da priznam da se osećam kao "živa sahranjena".
Vraćam se ja u BG, pa i u 25 kvadrata.
Savet: ne idite iz BG-a!

Znaci sve je generalno ok komsije kolege, duplo vise kvadrata, ali opet ti zelis da ides da se mucis u Beogradu?

Nista negativno nisi navela o zivotu tamo gde si ali opet zelis da se mucis u bg? To ne razumem.

Kakav je to tempo zivota u Beogradu? Kuca - poso - kuca , hronican nedostatak vremena, stres konstantni zbog kasnjenja, guzvi .... Neka hvala na tom tempu

Mnogo je lepsi tempo zivota u manjim mestima. Imas vremena za kaficu sa prijateljima, za setnju sa porodicom, za voznju bicikla, rolera, skejtborda, skakanje iz padobrana, ma za sve se nadje vreme.

Za zaposlenog coveka , tako nesto u Beogradu je prosto nemoguce.

Ja npr zelim da zivim tamo gde mogu da vozim bicikl , van grada u predelima obraslim sumom , da disem cist kiseonik, to mi je savrsena terapija za zdravlje i fizicku kondiciju.

Za tako nesto ovde gde sam mi treba 10 minuta da se organizujem. U Beogradu bi mi trebalo sat vremena samo da izadjem iz grada, za to vreme intoksirao bi se maksimalno izduvnim gasovima i trebalo bi mi najmanje 3 puta vremena da dodjem do prve sume....

Evo jedan drugar ovde a se bavi paraglajdingom. Ja to ne volim, ali ima ljudi da vole. Drugi voze one krosere motore po planini i brdima.

Treci idu na pecanje na Ibar.

Cetvrti vole setnje borovom sumom.

Sve je to nedostupno ako zivis u Beogradu vecini stanovnika.
 
Poslednja izmena:
Tiksi, tempu u Beogradu je za svakoga drugačiji, onakav kako sam izabereš. Isto kao i u selu hgde neko ustaje u 4 ujutro a leže u 20h, dok neko ide uveče u lokalnu birtiju da se napije. Evo ja sam u najvećem gradu u zemlji, a siguurno imam više vremena za porodicu i prijatelje od tebe. Zaposleni seljak nema kad da ode na kafu, ali realno i ne zna za drugo osim domaće Grand, eventualno C kafu.
 
U Novostima ima clanak da 400 kvadrata u mestu Kula , kosta isto koliko kvadrata u Beogradu pa postavljam pitanje sta bi ste , da mozete da birate pre izabrali :

- da zivite u 400 kvadrata u Kuli ili nekom slicnom mestu
- da zivite u 50 kvadrata u Beogradu

50 kvadrata u Beogradu, normalno. Beograd nudi ono što mene zanima - kulturni život, kafane, ljude - a veliku kuću sa baštom treba stalno spremati. Ne ložim se na svoju baštu, a ni na mir, tišinu, svež vazduh... tako da zaista ne znam šta bih radila u nekom manjem mestu u velikoj kući... I da imam decu i sa njima bih bila u 50 kvadrata, bolje bi mi bilo nego u kućerini u Kuli.
 
50 kvadrata u Beogradu, normalno. Beograd nudi ono što mene zanima - kulturni život, kafane, ljude - a veliku kuću sa baštom treba stalno spremati. Ne ložim se na svoju baštu, a ni na mir, tišinu, svež vazduh... tako da zaista ne znam šta bih radila u nekom manjem mestu u velikoj kući... I da imam decu i sa njima bih bila u 50 kvadrata, bolje bi mi bilo nego u kućerini u Kuli.

Ti ko svaka zabludela Beogradjanska nerotkinja bancis po splavovima, pijes pivo i gutas cigare i smrces koku umesto da imas 20-toro deca ko prava domacica :heart2:
 
Ne razumem poentu ovog posta ali ako se sad osećaš pametno i muževno samo izvoli, nastavi da vređaš.

Nisi bila na ovoj temi vol 1, gde je na nekih 500 strana, koelga Tiksi sve devojke/žene iz gradova nazvao qrvama nerotkinjama koje samo gledaju da se provode i udaju dobro, a dobri seljaci kupe albanke i one im rode po desetoro dece. Ko ne rodi desetoro, loš je čovek, propalica.
Smoriša je ovo napisao kao "lokalnu" šalu ove teme, kad se svi sprdamo sa Tiksijevim nebulozama.
 
Nisi bila na ovoj temi vol 1, gde je na nekih 500 strana, koelga Tiksi sve devojke/žene iz gradova nazvao qrvama nerotkinjama koje samo gledaju da se provode i udaju dobro, a dobri seljaci kupe albanke i one im rode po desetoro dece. Ko ne rodi desetoro, loš je čovek, propalica.
Smoriša je ovo napisao kao "lokalnu" šalu ove teme, kad se svi sprdamo sa Tiksijevim nebulozama.

Hvala Reefer :pivce:

Da se ne ljuti @Honduras na mene.:(
 
Nisi bila na ovoj temi vol 1, gde je na nekih 500 strana, koelga Tiksi sve devojke/žene iz gradova nazvao qrvama nerotkinjama koje samo gledaju da se provode i udaju dobro, a dobri seljaci kupe albanke i one im rode po desetoro dece. Ko ne rodi desetoro, loš je čovek, propalica.
Smoriša je ovo napisao kao "lokalnu" šalu ove teme, kad se svi sprdamo sa Tiksijevim nebulozama.

Opet si po ko zna koji put slagao.

A da ima mnogo neudatih zena u matorim godinama, u Beogradu ima

Po clanku u Politici 46% zena u 30 i 40tim godinama u beogradu su nerotkinje - tj nemaju dece muza brak

A i qrvi ima na pretek. Ne samo iz Beograda od svuda, jer je san svake qrve da se docepa Beograda, jer tamo se radi pos'o . U malim sredinama kad si qrva , imas beleg, nema foliranja, prodaje muda za bubrege, dok u Bg sve moze , dzungla....
 
Razocaran sam danasnjim banom zbog citata iz biblije i povlacenjem istok isti dan.... A hteo sam da mi ugase nalog za stalno.

Zato sto je neko slabiji igrac od mene i ne moze sa tim da se nosi daje sebi za pravo da banuje eto i za citate iz biblije....

Posto mi je ovo omiljena tema ovde cu to i napisati.

da budemo iskreni ban je bio greska i djavolcic je to odmah uvideo i kontaktirao me je da ti se ban skine..
slucajno je to uradio i odmah je hteo da ispravi gresku.
 
Znaci sve je generalno ok komsije kolege, duplo vise kvadrata, ali opet ti zelis da ides da se mucis u Beogradu?

Nista negativno nisi navela o zivotu tamo gde si ali opet zelis da se mucis u bg? To ne razumem.

Kakav je to tempo zivota u Beogradu? Kuca - poso - kuca , hronican nedostatak vremena, stres konstantni zbog kasnjenja, guzvi .... Neka hvala na tom tempu

Mnogo je lepsi tempo zivota u manjim mestima. Imas vremena za kaficu sa prijateljima, za setnju sa porodicom, za voznju bicikla, rolera, skejtborda, skakanje iz padobrana, ma za sve se nadje vreme.

Za zaposlenog coveka , tako nesto u Beogradu je prosto nemoguce.

Ja npr zelim da zivim tamo gde mogu da vozim bicikl , van grada u predelima obraslim sumom , da disem cist kiseonik, to mi je savrsena terapija za zdravlje i fizicku kondiciju.

Za tako nesto ovde gde sam mi treba 10 minuta da se organizujem. U Beogradu bi mi trebalo sat vremena samo da izadjem iz grada, za to vreme intoksirao bi se maksimalno izduvnim gasovima i trebalo bi mi najmanje 3 puta vremena da dodjem do prve sume....

Evo jedan drugar ovde a se bavi paraglajdingom. Ja to ne volim, ali ima ljudi da vole. Drugi voze one krosere motore po planini i brdima.

Treci idu na pecanje na Ibar.

Cetvrti vole setnje borovom sumom.

Sve je to nedostupno ako zivis u Beogradu vecini stanovnika.


dobro tihi ne mislis da preterujes..radi li iko tu kod tebe?
ti samo pricas o zezanju..provodu..setnjama..voznjama..radi li iko tu nesto konkretno od cega zivi?
 
dobro tihi ne mislis da preterujes..radi li iko tu kod tebe?
ti samo pricas o zezanju..provodu..setnjama..voznjama..radi li iko tu nesto konkretno od cega zivi?

Pa svuda ljudi rade. I tamo i ovamo.

A kvalitet zivota upravo definise ono sto radimo nakon posla sa slobodnim vremenom i kako ga provodimo i na sta ga trosimo.

Ako ga trosim putujuci 601com od zelenjaka do sremcice , sat i po vremena , toj e vrlo los kvalitet zivota iz moje percepcije.

A ako ga trosi covek na skijanje, pecanje, setnju ili rostilj sa porodicom i drugarima u prirodi, voznju bicikla, trcanje u sumi, sta god - to smatram vrlo kvalitetno potrosenim slobodnim vremenom ...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top