Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Одговор у једној речи је - беда. У Србији влада беда.

И та беда, та свеприсутна беда, је у директној корелацији са свим другим што је лоше, а много тога је јако лоше.

Београд је такође поражавајуће бедан у поређењу са... да не губим време листајући градове. Али и тако бедан је много бољи од неког Сарајева, које је опет боље од неке Жагубице, која је, опет, боља, дакле мање бедна, од неког мизерног села на крају света које ни Турци нису нашли.

Овде, међутим, можеш да читаш теорије како је у том најбеднијем селу, где се нико није најео... па, никад, где нису бедни сад, или гладни генерацијама, него су бедни и гладни и никакви од почетка, од досељења Словена на Балкан, или Шиптара, или шта су већ тамо, у том селу где нема ничег осим беде, и није било никад ничег осим беде, и где се та беда манифестује у сваком погледу, у сваком кућерку, у свакој речи, у свакој мисли... па, да је тамо у ствари најбоље. А и ако није најбоље, шта је то тамо лошије него у циришком крајсу зибен?

И то је чисто лудило. Али и то лудило је само још једна од манифестација беде.

Од те беде, од те непојамне беде, се треба склањати. И то је све.

Ako su ti ljudi bedni, u tom pretpostavljenom selu, nisu bedni zbog toga sto su siromasni i sto "namaju sta da jedu", nego zato sto su duhovno bedni i ne prihvataju tudju kulturu, razlicitosti i toleranciju na drugacije ljude, sto se ponasaju bedno i primitivno verovatno kao u filmovima Zivka Nikolica, zato su bedni, a ne zato sto su siromasni.

U Indiju, Nepal, Tibet ceo svet hrli iako su odvajkada siromasni, ali nisu bedni, vec otvoreni za strance i druge kulture, nikoga ne potcenjuju i druzeljubivi su.

Taj tvoj strah od materijalne bede mnogo vise govori o tebi nego sto mislis, a govori da nemas argumente za ovu temu jer se ponasas isto tako malogradjanski kao i Tihi.
 
Цупика, "бедан" и "сиромашан" су синоними.

Са друге стране, те приче како људи којима се ни чукундеда никад није најео или наносио ципела у ствари нису бедни него су само сиромашни, али су иначе дивни и паметни и задовољство за проводити време, а можда и женити се са њима... су само приче. Празне приче. И глупе приче.

Од беде се треба склањати и ту више нема "абер" и "хауевер". Од беде се треба склањати. Не треба је тражити.
 
Zato sto se udala u 32goj godini. U to vreme to je bila teska baba devojka.

Kao sad zena od 38-40

S kojim pravom ti ulazis u tudje zivote, jel' se tebi neko smejao sto za 9 godina nisi uspeo da zavrsis fakultet?

Pretvorio si temu u cistu malogradjanstinu i prosakluk sa tim tvojim stavovima, od koji ustvari te "tvoje devojke sa sela" i beze i nemoj da se pitas zasto beze, od takvih beze kao sto si ti.

- - - - - - - - - -

Цупика, "бедан" и "сиромашан" су синоними.

Са друге стране, те приче како људи којима се ни чукундеда никад није најео или наносио ципела у ствари нису бедни него су само сиромашни, али су иначе дивни и паметни и задовољство за проводити време, а можда и женити се са њима... су само приче. Празне приче. И глупе приче.

Од беде се треба склањати и ту више нема "абер" и "хауевер". Од беде се треба склањати. Не треба је тражити.

Od duhovne bede se Pobedonoscev, treba sklanjati, a to su iskljucivi pogledi, a ne od siromastva. Ako je covek otvoren i druzeljubiv, gostoprimljiv, nikako ne moze da bude bedan, moze to da bude samo svojim ovakvim (iskljucivim i zatucanim) stavovima.

Jer bogatstvo dodje i prodje, ali dusa ostaje a ko ima "crnu dusu" tesko njemu u sav vek, takvi se obese pri prvoj vecj materijalnoj krizi, a to su upravo takvi ljudi, puni predrasuda.
 
Poslednja izmena:
pa svugde u svetu i postoje saobracajne guzve u velikim gradovima. ali ako te opali srcka u bg u busu ipak imas vece sanse da prezivis nego da te opali na pesterskoj visoravni.

da li hoces da mi osporis da vece sanse za preziveti od infarkta ima covek koji zivi u Bogoti u Kkolumbiji od onog koji bere koku negde u pizdi materini?

znam slucaj dede koji je isao u gradsku bolnicu pozlilo mu, ovi mu rekli da mu nije nista i poslali ga kuci

Deda umro u troli

To se desilo kad sam ja studirao i ziveo gore.

U beogradu ima svega, ali nema ljudske humanosti i empatije kod vecine ljudi....

Mog jednog rodjaka koji je tezak bolesnik i ne moze na noge, su gore u Bg, skinuli golog i stavili pored prozora i promaje , usled cega je on dobio zapaljenje pluca i jedva preziveo.

U urgentnom centru lekari namerno pustaju da im pacijenti umru da bi ih posle grobari castili 300 evra po pokojniku....

"LEKARI SU NAMERNO OSTAVLJALI PACIJENTE DA UMRU" Otkrio je monstruoznu spregu Hitne pomoći i pogrebnika

Jedna od najmonstruoznijih afera u zdravtsvu "sprega Hitne pomoći i pogrebnika" iz 2005. godine, a koju je otvorio tadašnji direktor Hitne pomoći dr Borko Josifovski, posle čega je prošao profesionalnu i privatnu gologotu, možda će dobiti svoj epilog posle jučerašnje presude Višeg suda u Beogradu.

Ne, još nismo dobili imena lekara koji su, kako je tvrdio dr Josifovski namerno puštali da pacijenti umru kako bi uzeli proviziju od 300 evra od pogrebnog preduzeća, već, kako je objavljeno u presudi Višeg suda, u koju je Tanjug imao uvid, da su čak pet državnih organa preduzeli štetne radnje prema Josifovskom i stavili ga u nepovoljniji položaj zbog izvršenog uzbunjivanja.

06Uk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWkdRN01EQV8vZTMxYjBkZmFkMmJhNmZlODdhNjRlMTc0YTk3YTc4ZjcuanBlZ5GTAs0C5ACBoTAB


Otkrio neviđenu aferu dobio otkaz


Josifovski je još 2005. godine ukazivao na kriminalne radnje lekara Hitne pomoći i privatnih pogrebnih preduzeća, da bi nakon toga bio smenjen, a dve godine kasnije i otpušten.

- Ovo je nešto što je epohalno i što daje nadu da će se ubuduće suditi po pravdi - rekao je jutros Josifovski komentarišući presudu.

On je za RTS ocenio da je presuda Višeg suda veliki trenutak za naše pravosuđe, kada je reč o suđenjima po Zakonu o zaštiti uzbunjivača.

- Ovo je nešto što je epohalno i što daje nadu da će se ubuduće suditi po pravdi. Smatram da se ovo ne bi desilo da nije bilo hrabrog i odvažnog sudije koja je sigurno bila pod velikim pritiskom, ali je na kraju u ime naroda donela pravednu presudu - ističe Josifovski.

Bivši direktor beogradske Hitne pomoći kaže da je, nakon što je odlučio da obelodani aferu, prošao kroz veoma težak period.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/l...ru-otkrio-je-monstruoznu-spregu-hitne/ljx2jvy

I eto nasao se u moru nepostenog i zlog sveta u Beogradu, jedan posten i castan covek, raskrinkao bandu, i sta se desilo?

Pa dobio je otkaz. Prosao je pravu golgotu. Jer mafije zlih i pokvarenih ima daleko vise u Beogradu nego casnih i postenih.

Eto to je grad u kome ti zivis. Tamo namerno pustaju ljude u bolnicama da umru, ili ih cak ubijaju svesno, da bi stavili 300 evra u dzep.
 
ne znam samo sta pokusavas da pokazes ovim tekstom i pricom kad ces na kraju i ti doci kod tih istih lekara kad ti jednog dana bude zatrebalo.

ne lece se u bg-u samo beogradjani ;)

u bg ima najmanje pravih beogradjana

I najzadrtiji beogradzani danas su upravo oni koji su prakticno prekjuce stigli u njega.

Eto rifke iz Karina ili snosaj efendija iz Padinske Skele

Samo pokazujem kakva je situacija gore. Da nema empatije i ljubavi za bliznjega svog. Tj mnogo manje nego u najvecim zabitima Srbije.

Secam se i slucaja kad je novinar Kurira glumio da mu je pozlilo na vise lokacija u gradu i niko nije hteo da mu pomogne ili zovne hitnu pomoc.
 
znam slucaj dede koji je isao u gradsku bolnicu pozlilo mu, ovi mu rekli da mu nije nista i poslali ga kuci

Deda umro u troli

To se desilo kad sam ja studirao i ziveo gore.

U beogradu ima svega, ali nema ljudske humanosti i empatije kod vecine ljudi....

Mog jednog rodjaka koji je tezak bolesnik i ne moze na noge, su gore u Bg, skinuli golog i stavili pored prozora i promaje , usled cega je on dobio zapaljenje pluca i jedva preziveo.

U urgentnom centru lekari namerno pustaju da im pacijenti umru da bi ih posle grobari castili 300 evra po pokojniku....

"LEKARI SU NAMERNO OSTAVLJALI PACIJENTE DA UMRU" Otkrio je monstruoznu spregu Hitne pomoći i pogrebnika

Jedna od najmonstruoznijih afera u zdravtsvu "sprega Hitne pomoći i pogrebnika" iz 2005. godine, a koju je otvorio tadašnji direktor Hitne pomoći dr Borko Josifovski, posle čega je prošao profesionalnu i privatnu gologotu, možda će dobiti svoj epilog posle jučerašnje presude Višeg suda u Beogradu.

Ne, još nismo dobili imena lekara koji su, kako je tvrdio dr Josifovski namerno puštali da pacijenti umru kako bi uzeli proviziju od 300 evra od pogrebnog preduzeća, već, kako je objavljeno u presudi Višeg suda, u koju je Tanjug imao uvid, da su čak pet državnih organa preduzeli štetne radnje prema Josifovskom i stavili ga u nepovoljniji položaj zbog izvršenog uzbunjivanja.

06Uk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWkdRN01EQV8vZTMxYjBkZmFkMmJhNmZlODdhNjRlMTc0YTk3YTc4ZjcuanBlZ5GTAs0C5ACBoTAB


Otkrio neviđenu aferu dobio otkaz


Josifovski je još 2005. godine ukazivao na kriminalne radnje lekara Hitne pomoći i privatnih pogrebnih preduzeća, da bi nakon toga bio smenjen, a dve godine kasnije i otpušten.

- Ovo je nešto što je epohalno i što daje nadu da će se ubuduće suditi po pravdi - rekao je jutros Josifovski komentarišući presudu.

On je za RTS ocenio da je presuda Višeg suda veliki trenutak za naše pravosuđe, kada je reč o suđenjima po Zakonu o zaštiti uzbunjivača.

- Ovo je nešto što je epohalno i što daje nadu da će se ubuduće suditi po pravdi. Smatram da se ovo ne bi desilo da nije bilo hrabrog i odvažnog sudije koja je sigurno bila pod velikim pritiskom, ali je na kraju u ime naroda donela pravednu presudu - ističe Josifovski.

Bivši direktor beogradske Hitne pomoći kaže da je, nakon što je odlučio da obelodani aferu, prošao kroz veoma težak period.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/l...ru-otkrio-je-monstruoznu-spregu-hitne/ljx2jvy

I eto nasao se u moru nepostenog i zlog sveta u Beogradu, jedan posten i castan covek, raskrinkao bandu, i sta se desilo?

Pa dobio je otkaz. Prosao je pravu golgotu. Jer mafije zlih i pokvarenih ima daleko vise u Beogradu nego casnih i postenih.

Eto to je grad u kome ti zivis. Tamo namerno pustaju ljude u bolnicama da umru, ili ih cak ubijaju svesno, da bi stavili 300 evra u dzep.

A ovo? Sta je gore?

Podjednako je zlo i jedno i drugo, i neznanje i korupcija u zdravstvu, samo je bar Beograd grad sa najvise dobrih lekara. Nije da ih nema ni u drugim mestima, ali ovo je cinjenica.
 
u bg ima najmanje pravih beogradjana

I najzadrtiji beogradzani danas su upravo oni koji su prakticno prekjuce stigli u njega.

Eto rifke iz Karina ili snosaj efendija iz Padinske Skele

Samo pokazujem kakva je situacija gore. Da nema empatije i ljubavi za bliznjega svog. Tj mnogo manje nego u najvecim zabitima Srbije.

Secam se i slucaja kad je novinar Kurira glumio da mu je pozlilo na vise lokacija u gradu i niko nije hteo da mu pomogne ili zovne hitnu pomoc.

Tako je, pravi Beograđani su otišli na Goliju, a sa nje sišli kumovi i šurnjaje. I sad ti tvoji plajčkaju ove moje, oh sudbino... :rida:
 
Vise je nego ocigledno,da onaj ko je postavio ovu temu,u divnoj Kuli,nikada bio nije.Kula je predivan grad.Nalazi se na severu Backe,u blizini su mesta Vrbas,Crvenka.
Kula ima sve karakteristike,koje manji gradovi treba da imaju.Ono sto je najvaznije,zadrzao se duh zajednistva.Svaki pravi Kuljanin,u svakom momentu ce pruziti svaku pomoc svom komsiji.u svakom pogledu.U Kuli se neguje prijateljstvo,porodicno druzenje.Tamo nikada niste sami,uvek ste okruzeni prijateljima,komsijama,rodjacima.
U Kuli zive dobri domacini.Kuce su uredno okrecene,bastice ispred kuca,pune cveca i dobre energije.Da skratim pricu,ja bih dao (da posedujem) stan u Beogradu
velicine cetiri stotine kvadrata,za stan u Kuli,velicine pedeset kvadrata.!!!
 
Znači u Kuli žive roboti i zombiji, svi jedanki, ukalupljeni, nema razlika? To mora da je neko grozno mesto za život, ili kolega ne poznaje baš sve Kuljane i nije bio u baš svim kućama, bilo da su okrečene ili ne.
Zanima me da li Kuljani koji žive u stanovima imaju bašte pune ceće i te energije?
Znači drugarčići, šta samo naučili? U Kuli postoji jedno carastvo, u njemu se neguje drugrastvo...
 
Vise je nego ocigledno,da onaj ko je postavio ovu temu,u divnoj Kuli,nikada bio nije.Kula je predivan grad.Nalazi se na severu Backe,u blizini su mesta Vrbas,Crvenka.
Kula ima sve karakteristike,koje manji gradovi treba da imaju.Ono sto je najvaznije,zadrzao se duh zajednistva.Svaki pravi Kuljanin,u svakom momentu ce pruziti svaku pomoc svom komsiji.u svakom pogledu.U Kuli se neguje prijateljstvo,porodicno druzenje.Tamo nikada niste sami,uvek ste okruzeni prijateljima,komsijama,rodjacima.
U Kuli zive dobri domacini.Kuce su uredno okrecene,bastice ispred kuca,pune cveca i dobre energije.Da skratim pricu,ja bih dao (da posedujem) stan u Beogradu
velicine cetiri stotine kvadrata,za stan u Kuli,velicine pedeset kvadrata.!!!
Поента је у 50 и 400 квадрата. То што се тема претворила у Београд - село је карактеристика виртуалног дружења. Свако тера своју причи, не обазирући се на тему.

- - - - - - - - - -

Znači u Kuli žive roboti i zombiji, svi jedanki, ukalupljeni, nema razlika? To mora da je neko grozno mesto za život, ili kolega ne poznaje baš sve Kuljane i nije bio u baš svim kućama, bilo da su okrečene ili ne.
Zanima me da li Kuljani koji žive u stanovima imaju bašte pune ceće i te energije?
Znači drugarčići, šta samo naučili? U Kuli postoji jedno carastvo, u njemu se neguje drugrastvo...

Какве то везе има са темом? Ни у Кули нема станова са 400 квадрата, али има кућа и са 1000 квадрата са баштом, наравно.
 
Ups...ja rekla iskreno šta mislim!
Imam još nešto da dodam...bila BiH radije bogatašica u "Pržunovićima, nego sirotica u Beogradu :lol:
Da ja imam para, auto, kuću od 400 kvadrata sa bazenom, otrčala BiH u bilo koju selendru...Sad imamo internet i sela ne zaostaju za gradom u smislu neznanja, neobaveštenosti isl.

ALI, budimo realni, kako već rekoh, biram Beograd, zato što NEMAM AUTO, pa da mogu da "skoknem" svaki put do BGd-a.
I, ljudi... Beograd je najlepši grad na svetu kada imaš para, a može da se pretvori u pakao kad nemaš. Samo budimo realni...
 
Niie tačno. Ima na forumu tema koje su zaista vredne pažnje, ali ova konkretno je samo gomila gluposti (čitaj laži i pokušaja podmetanja) koju par forumaša piše i nije za bolje od sarkazma i pokazivanja koliko nisu u pravu i koliko su smešni kad ih uhvatiš u lažima.
И ова је вредна пажње. Али је негативни корисници сјебу. Ај ми кажи које су то теме вредне пажње па да видиш како ћу је за дв апоста сјебати да ће бити затворена.:manikir:
 
Niie tačno. Ima na forumu tema koje su zaista vredne pažnje, ali ova konkretno je samo gomila gluposti (čitaj laži i pokušaja podmetanja) koju par forumaša piše i nije za bolje od sarkazma i pokazivanja koliko nisu u pravu i koliko su smešni kad ih uhvatiš u lažima.

Niko ovde nista ne podmece i ne laze sto se tice teme, a sto se tice sopostvenog privatnog zivota u to se niko ne moze uveriti niti nekog treba da interesuje.

Tihi preuvelicava i ima u najmanju ruku cudne stavove za ponesto (privatno), ali uglavnom o BG dokumentuje sve iz novina, tako da, da sam on svojim privatnim i nevaznim stavovima koje pogoduju spemerima i vise vas spamera ne spamujete temu, bila bi sasvim ok i vredna paznje.

- - - - - - - - - -

И ова је вредна пажње. Али је негативни корисници сјебу. Ај ми кажи које су то теме вредне пажње па да видиш како ћу је за дв апоста сјебати да ће бити затворена.:manikir:

Nadam se da ne mislis stvarno, za to postoji ban, pa i trajan, i treba da postoji.

Ups...ja rekla iskreno šta mislim!
Imam još nešto da dodam...bila BiH radije bogatašica u "Pržunovićima, nego sirotica u Beogradu :lol:
Da ja imam para, auto, kuću od 400 kvadrata sa bazenom, otrčala BiH u bilo koju selendru...Sad imamo internet i sela ne zaostaju za gradom u smislu neznanja, neobaveštenosti isl.

ALI, budimo realni, kako već rekoh, biram Beograd, zato što NEMAM AUTO, pa da mogu da "skoknem" svaki put do BGd-a.
I, ljudi... Beograd je najlepši grad na svetu kada imaš para, a može da se pretvori u pakao kad nemaš. Samo budimo realni...

Svaki je grad na svetu najlepsi kad imas para (zato sto nemas materijalnih briga).

Ali bas o tome je i rec,o nekim idealnim, i realnim uslovima. U idealnim i ja bih zivela van Beograda, a i u relnim, opet van bas zato sto nemam para pa se zivot dodatno komplikuje i pretvara u kuluk.

edit: Naime, mnogo puta sam dosla u Beograd prema potrebi, sa malo novca i nikad mi nijiedan grad nije izgledao tako stran i lazan, "spolja gladac a iznutra jadac" jer uporedo sa blestavim izlozima i moderno obucenim ljudima u centru vidjam ljude koji spavaju po autobusima verovatno se vracajuci s posla, cesto nesto nerazgovetno buncajuci ili preteci da ne izgledaju i ne ponasaju se uopste normalno, i nigde, ali nigde toliko prosjaka da je to deprimirajuce (jos vise).

Da ne pisem o tome sta se sve izdaje za ne male pare. Zaista postoji jedna sasvium ruzna pozadina Beograda, makar danas.
 
Poslednja izmena:
ISPOVEST SRBINA KOJI JE OŽENIO ALBANKU: Edmonda mi je kao dobitak na lutriji! Mnogo je VREDNIJA od naših žena!

Osim svekrve Radojke, koja je jedva dočekala snahu u kući, lepo su je, kaže, prihvatili i meštani

Naučila sam srpski jezik kao da sam ga oduvek govorila. A i ovde sam se odlično snašla, jer su me svi lepo prihvatili. Najsrećnija sam, u stvari, što mi je suprug pun razumevanja i što je kruna našeg zajedništva i ljubavi trogodišnja Bojana.

452773_porodicatomicbalkanspress.com-800_ls.jpg


Ovim rečima na čistom srpskom jeziku, uz široki osmeh priča nam Edmonda Kardaku Tomić (38), Albanka iz Skadra koja se pre nepunih pet godina udala za Zorana Tomića (39) iz kuršumlijskog brdsko-planinskog sela Sagonjeva.

I dok za ruke drži malenu devojčicu, Edmonda objašnjava da su iz sela udaljenog tridesetak kilometara došli do Kuršumlije kako bi završili neophodnu papirologuju, a zatičemo ih u zgradi opštine, gde su se i venčali.

– Sećam se našeg venčanja u oštinskoj sali. Tada mi je bio potreban prevodilac, jer sam znala samo nekoliko srpskih reči. A, eto, sada mogu drugima da držim časove iz srpskog jezika – priča kroz osmeh Edmonda i priznaje da se uprkos jezičkoj barijeri i po dolasku u suprugovo selo odlično snašla.

Osim svekrve Radojke, koja je jedva dočekala snahu u kući, lepo su je, kaže, prihvatili i meštani.

– To mi je pomoglo da prebrodim sve nedoumice i nepoznanice na koje sam u početku nailazila – kaže Edmonda dok njenu priču pažljivo prati suprug i potvrdno klima glavom. Iako ga nismo pitali, Zoran kaže da se nije pokajao zbog izbora supruge.

– Pošto ovde nije bilo devojaka koje bi se udale za mladića na selu, odlučio sam da sa bratom i rođakom krenem u Albaniju jer sam čuo da devojke iz Skadra žele da se udaju za naše momke – priča Zoran, koji u šali kaže da je ženidbom sa Edmondom dobio glavnu premiju na lutiriji.

– Iako ništa nismo imali ugovoreno, uspeli smo da pronađemo ženu koja razume srpski i koja nas je uputila na Edmondinu porodicu. Još toga dana smo dogovorili brak, ali smo kasnije još jednom otišli sa poklonima za njenu porodicu, a nju poveli sa nama. Odmah je pokazala koliko je vredna i da razume život na selu, iako je do tada živela u gradu.

Žive od poljoprivrede, obrađuju imanje, gaje jagode, maline, a od rada su uspeli da kupe i automobil, tako da sada lako stignu do grada. Zoran je srećan i zbog trogodišnje kćerkice, ali se nada da će Bojana uskoro dobiti brata ili sestru.

– Uz našu Bojanu sada imamo troje dece u selu, a ja se nadam da će ih biti još i da će ovo naše selo, koje je pogodno za razvoj voćarstva, imati još mladih bračnih parova i dece – kaže Zoran na kraju susreta.

VREDNA

– Kuma Edmonda je dobra i vredna. Kuća mojih kumova je zablistala otkako je kročila u nju, a pri tom je i odlična domaćica – priča venčani kum Tomića, Tomislav Đorđević, koji naglašava da je Edmonda tradicionalno vaspitana, što se u kuršumlijskom kraju, kaže, mnogo poštuje.

https://www.espreso.rs/vesti/drustv...um=espreso_widget&utm_campaign=adria_internal

Eee da hoce njegovim stopama da krenu Pobedonoscev, motociklista i nase druge forumske neozenjene vedete.....

Druga bi se pesma u Srbiji pevala....
 
Ima apropo ove iste teme... nije spam. on poredi zvornicko leto i skokove sa mosta gde likovi lome vratove sa kulturnim dogadjajem, tvrdi da njegovo dete moze da nauci flautu ili harfu u zvorniku. i da mu je bez problema doci u narodni muzej u beogradu da vidi pikasa , morisa utrila.... ali nema potrebe za to... kad god mu se navije k..rac- moze da dodje 220 km..

kao i tixi- njima je sve blizu i na dohvat...

sledece sto ocekujem da ce da tvrde da ce oni pre doci iz zvornika ili raske u bg nego ja gradskim saobracajem.

Znaš i ovde postoji muzička škola. Od prošle jeseni i srednja muzička. Postoji nekoliko vrlo dobrih slikarskih radionica. Beograd je odavde udaljen oko 170 km. Ne 220. I da mogu doći kada god hoću.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top