Da li je bolje imati 400 kvadrata u Kuli ili 50 kvadrata u Beogradu? Vol.2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tako ti i treba kad si izdao rodnu grudu... nego šta se priča po Amerikama, kad će Bela kuća da povuče priznanje Kosova... pa Tiksi da nam ostane bez posla...

Sve sam im rekao. I za Kosmet, i za Krajinu najdražu, i protiv bombardovanja, i o Kliktonu (Kliptonu, Klinjtonu). U najvišim krugovima sam poveo te razgovore.

Rekli su mi "57th and Drexel. Have a nice day!"

To znači da će podržati naše napore. Biće sutra naslov u Informeru.
 
Objasnio ti je efendija koliko si lupio sa "seocetom"... a ja još da ti kažem da je Otava izabrana samo zato što je u pograničnoj zoni između francuskog i engleskog područja, pa je nađeno kompromisno rešenje da se niko ne ljuti.
A naravno da ne postoji nijedna normalna zemlja na svetu u kojoj su ministarstva raštrkana po raznim Golijama i Raškama, što bi ti evidentno voleo.
Ako si u fazonu državnog posla u ministarstvu, ipak moraš u prestonicu, kako ovde tako i svugde drugde. Po manjim mestima takođe postoje vladine ustanove, ali ne i ministarstva, to bi bilo potpuno nenormalno.

U Južnoj koreji su neke od sržavnih uprva prebačene iz Seula u jedan manji grad, kako bi se povećao broj stanovnika i pojačala privreda u centralnom delu Koreje, a ne samo na Severu (Seul) i jugu (Busan). E, taj grad je Daežon i ima malo preko 1,5 miliona stanovnika. Otprilike veličine Beograda. :lol:
 
Британци спроводе политику децентрализације - не министарства, наравно, то би било дебилно, али су зато комплетну пасошку управу преселили где већ, разна рачуноводства, трибунале, ББЦ има велике студије по разним градовима...

Углавном у неке безвезне делове земље, јер по безвезним деловима земље најбоље је радити за државу. У НИ већина ради за државу, мислим.

Звучи познато, а.
 
images


Ovako nekako zamisljam Tihog! Mozda predje u Amise.
 
Nemojte vi "Amerikanci" da dirate ovog lepog i vaspitanog planinskog momka.

Jer sustina i jeste u decentralizaciji, ali takvoj da postoji ravnomeran privredni ravoj, ovako je dzaba kad opstine nemaju para pa na silu ubiru prihode od ionako vec ogoljenih gradjana.

- - - - - - - - - -

Можда би могли да преселе Информер на Голију. Преклапају им се фазони 100%, то су ти исти људи.

Da, ti "znas"....

Priznaj da si "guster"!
 
Svako ko me prvi put vidi mi obicno daje 10 godina manje nego sto inace imam...

Takva nam je sorta, a i tu je blagotvorno dejstvo svezeg planinskog vazduha

Sigurno da nisam najlepsi na forumu ali od pobedonosceva i rifketa svakako da jesam :)


Narocito od ovog sto se prodao , za 2 kila britanske podriguse i otisao da bude sluga okupatora sopstvenog naroda i drzave....
 
ne informer je u beogradu

prema svecu i tropar

:lol: |Tico! :zag:...:) ...:uja:

- - - - - - - - - -

Svako ko me prvi put vidi mi obicno daje 10 godina manje nego sto inace imam...

Takva nam je sorta,
a i tu je blagotvorno dejstvo svezeg planinskog vazduha

Sigurno da nisam najlepsi na forumu ali od pobedonosceva i rifketa svakako da jesam :)


Narocito od ovog sto se prodao , za 2 kila britanske podriguse i otisao da bude sluga okupatora sopstvenog naroda i drzave....

I ja isto! :zag:

I ja ti mislim. :ljutko:

P.S. Sala, to je malo i do genetike. ;)

- - - - - - - - - -

Napali gusteri pa ne znaju sta pricaju....!
 
Svako ko me prvi put vidi mi obicno daje 10 godina manje nego sto inace imam...

Takva nam je sorta, a i tu je blagotvorno dejstvo svezeg planinskog vazduha

Sigurno da nisam najlepsi na forumu ali od pobedonosceva i rifketa svakako da jesam :)


Narocito od ovog sto se prodao , za 2 kila britanske podriguse i otisao da bude sluga okupatora sopstvenog naroda i drzave....

Pa videli smo te na snimu da si u 30tim oko 40.
 
Svako ko me prvi put vidi mi obicno daje 10 godina manje nego sto inace imam...

Takva nam je sorta, a i tu je blagotvorno dejstvo svezeg planinskog vazduha

Sigurno da nisam najlepsi na forumu ali od pobedonosceva i rifketa svakako da jesam :)


Narocito od ovog sto se prodao , za 2 kila britanske podriguse i otisao da bude sluga okupatora sopstvenog naroda i drzave....

Druže Brko, nema sumlje da sti u pravu! Smrt fašizmu, bolje grob nego rob!
 
Lust auf einen Neuanfang? Ein kleiner italienischer Ort macht Neubewohnern ein unschlagbares Angebot. Doch die Konkurrenz schläft nicht.

Man muss kein Mathematiker sein, um zu sehen, dass Locana ein Problem hat. Jedes Jahr sterben in dem kleinen Dorf im Piemont 40 Einwohner; im selben Zeitraum kommen allerdings nur zehn Babys auf die Welt. Ganz klar: Die Zeit arbeitet gegen den idyllischen Ort mit seinen knapp 1'500 Bewohnern.

Wie CNN berichtet, hat Bürgermeister Giovanni Bruno Mattiet nun eine ungewöhnliche Idee, um neue Bewohner anzulocken. Familien, die nach Locana ziehen, sollen drei Jahre lang bis zu 9'000 Euro jährlich von der Gemeinde erhalten. Einzige Voraussetzung: mindestens ein Kind und ein Jahreseinkommen von 6'000 Euro oder mehr.

«Anfang des 20. Jahrhunderts hatten wir noch 7'000 Einwohner, jetzt sind es keine 1'500 mehr», erklärt Bürgermeister Mattiet gegenüber CNN. «Die Leute sind nach Turin gezogen, um in den grossen Fabriken nach Jobs zu suchen. Jedes Jahr sind unsere Schulen von der Schliessung bedroht, weil es nicht genug Schüler gibt. Ich kann nicht zulassen, dass es so weit kommt.»
 
Svako ko me prvi put vidi mi obicno daje 10 godina manje nego sto inace imam...

Takva nam je sorta, a i tu je blagotvorno dejstvo svezeg planinskog vazduha

Sigurno da nisam najlepsi na forumu ali od pobedonosceva i rifketa svakako da jesam :)


Narocito od ovog sto se prodao , za 2 kila britanske podriguse i otisao da bude sluga okupatora sopstvenog naroda i drzave....


nema to veze sa vazduhom nego genetikom i stilom zivota..i ja sam ceo zivot u gradu pa opet mi daju manje..
 
nema to veze sa vazduhom nego genetikom i stilom zivota..i ja sam ceo zivot u gradu pa opet mi daju manje..

Ja sam pricao na ovoj temi cini mi se odavno da sam upoznao lika koji se bavi uzgojem svinja- pun je para, snabdeva klanice, mesare... imao je tad oko 45 godina a izgledao je kao da ima 70- sav se sprcio od rmbanja...tixi ne radi nista i zato verovatno nece ni cigare da mu daju na kiosku bez uvida u licnu kartu :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top