Nesreće u lovu

Počela je nova sezona lova i već imamo žrtvu. Ovaj put u okolini Leskovca, šta je razlog tolikih nesreća u lovu?

https://www.alo.rs/vesti/hronika/lovac-slucajno-ubio-kolegu/194069/vest

Moje mišljenje je da kad se spoje neiskustvo i alkohol dolazi do ovakvih slučajeva.

Šta je razlog? Nemar, alkohol, nedostatak kulture ponašanja sa oružjem. Bio sam član lovačkog društva 10 godina i imao prilike se nagledam i naslušam gluposti. Pojedini lovci nose pušku kao da je batina i "gađaju bolje kad popiju". Jednom sam video kako pijan lovac sa nožem u ruci pada u kanal.
 
Šta je razlog? Nemar, alkohol, nedostatak kulture ponašanja sa oružjem. Bio sam član lovačkog društva 10 godina i imao prilike se nagledam i naslušam gluposti. Pojedini lovci nose pušku kao da je batina i "gađaju bolje kad popiju". Jednom sam video kako pijan lovac sa nožem u ruci pada u kanal.

Potpuno se slažem sa tobom, poseban problem stvaraju stariji lovci koji niti dobro vide niti čuju a naoružani i puškom i rakijom.
 
Алкохол, брзоплетост, немарност и похлепа.
Колико година је требало да се уведу наранџасти маркери у виду јакни, прслука и капа? То се на западу носи већ 40 година.
Само тај детаљ је спасао ко зна колико живота. До душе неки још увек то бојкотују.

То што се цитира из филма балкански шпијун је будалаштина. Наравно да се одговара за убиство где год да је почињено, па и у лову.
 
Kad se ubije Jelen od 200 kila to nije nesreca lovarosi moji, a? Al zato kad lovac zapne za lijanu i iscasi clanak, e to u novine da se metne i da mu se uplati na 5757, fondacija Podrzi Zivot, podrzi Sergeja na izborima, glasaj za PSG, zaokruzi 5.
 
Ко је теби дрмао кавез?
Иди грли дрвеће и причај о глобалном загревању.
Ово је форум за ловце и риболовце.
 
Ко је теби дрмао кавез?
Иди грли дрвеће и причај о глобалном загревању.
Ово је форум за ловце и риболовце.

Govoris kao da je grliti drvece i pricati o globalnom zagrevanju nesto negativno u odnosu na skenjavanje zivotinje od 200 kila, ilito 400 ibs. Zaista nevjerojatno.
 
Каже се невероватно а не невјеројатно.
Та реч никад није постојала. То као прво, као друго, глобално загревање је патка коју су потурили глобалисти а такви као ти то гутају и климају главама одобравајући ту будалаштину.
Људи су се бавили ловом од памтивека а то што теби смета је друга прича. Не желим да ти се правдам нити објашњавам било шта везано за лов.
Ако ти се не свиђа, иди на другу тему.
 
Kaze se nevjerojatno, to je stara Avarska rec ( Avari-Arvati-Horvati -Hrvati), dakle rec postoji.
Samo lud i nenormalan covek poput nekog krvozednog kapitaliste, ala Trampa, moze da ne primeti ili ne prizna da postoji globalno zagrevanje.
Opet istorijski argument "ljudi su se bavili lovom od pamtiveka", ljudi su od pamtiveka cupali srcad jedni drugima i prinosili isto na zrtvu..
Samo bih dodao da je lov sam po sebi nesreca i da je sentenca "nesreca u lovu" neka vrsta cudnog pleonazma, kao kad bi rekao "nesreca u ratu".
 
Много филозофираш пријатељу.
Ти говориш српским језиком а како себе сматраш по националном основу то је твој проблем. Не постоји ни хрватски ни босански језик већ српски, као што не простији ирски, канадски, амерички, аустралијски већ енглески језик.
Чим је теби Трамп крив за све одмах ми је јасно о чему се ради. Класичан левичар.
Једног дана казаће ти се само...зашто је добро да је Трамп председник САД а Путин руске федерације.
 
Au bre, uklapas mi se u sablon lovca kao Pepeljugina noga u zlatnu cipelicu.
Govorim iskvarenim staroavarskim, al ajd sad, to nije ni bitno.
Trampa sam uzeo kao primer, ima ih mnogo.
A sto se filozofiranja tice, da malo vise filozofirate mozda bi i dosli do elemtarne spoznaje da nije bas dobro ubijati zivotinje. Kazem, samo malo vise da filozofirate, nw morate da idete mnogo u dubinu.
 

Back
Top