MINI VAL...hmmm
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 33

Tema: MINI VAL...hmmm

Obećava Nadjaa (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano MINI VAL...hmmm

Zene...potrebna mi je vasa pomoc tj. savet. Naime, kosa mi je prirodno prava ali mi je mnogo lepse zbog uskog lica kada je ukovrdzam tj. izguzvam. Na zalost to kratko potraje pa moram sve iz pocetka kada god perem kosu. Muka mi je vise od toga. Pa sada vi meni recite GDE U BGu postoji DOBAR frizer kojeg bi mi preporucile da uradim mini val... Ali ne onaj klasican "babski" sitni vec onaj malo krupniji, spiralni...kao recimo sto ima kosu Sakira ili sl... Naravno podrazumeva se da frizer zna znanje, da me ne unisti! Posto to obicno ili odbijaju da rade ili nemaju pojma. Ako neko zna nekog ko to dobro radi ili ima vec iskustva neka mi javi....Hvala!

Aktivan član slatko volim :)) (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Re: MINI VAL...hmmm

hmm..ja stavljam mini-val povremeno, i sad lici kao na Shakiru.. E sad, mini-val je zeznuta stvar jer sve zavisi koliko vremena drzis viklere, i je l stavljeno manje kose ili vise..Mnoge frizerke rade taj "bapski" metod mini vala, posle koga licis na ovcu :? Moj ti je savet da samo trazis da ti stavlja na DRVENE viklere KRUPNIJE pramenove kose, ne sitnije, i tako ce ti kosa ispasti onako - lepe kovrdze. A kod kuce ces morati da koristis difuzer non-stop (to ti je onaj nastavak na fenu), i penu za kosu (osim ako ne zelis afro frizuru!!)..
    eto, to ti je mojih par saveta za mini-val, a za frizerke se raspitaj,,Moja je u Batajnici, to ti je verovatno daleko,,Ja se iscimam jednom-dvaput godisnje, jer ne stavljam cesce, al samo zato sto zena lepo radi...
    I jos nesto, ako se farbas da znas, mini val se stavlja prvo, pa tek onda shatiranje/farbanje, NI SLUCAJNO obrnuto, jer ti u suprotnom se "sprzi" kosa, tj. od silne kiseline postane onako suva i ostecena..
    Poslednji put ažurirao/la slatko volim :)) : 23.12.2005. u 01:49
    I just wanna feel real love,
    Feel the home that I live in.
    ’cause I got too much life,
    Running through my veins, going to waste.

Iskusan majcheki (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    113

mini val je davno prevaziđena fora - mislila sam da niko više ne maltretira svoju kosu tako
    Što čitaš kad ti škodi?

Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    113

Ma ne to - nego sama pomisao da stavljaš kiselinu na glavu... ne samo što bih izgledala nego bi se i osećala kao ovčica.
    Znam da od toga opada kosa - ne možete me ubediti u suprotno
    Što čitaš kad ti škodi?

Queen_
    Guest

Citat Original postavio majcheki
    Ma ne to - nego sama pomisao da stavljaš kiselinu na glavu... ne samo što bih izgledala nego bi se i osećala kao ovčica.
    ja sam prošle godine u ovo vreme imala strašnu želju za kovrdžavom kosom i stavila sam minival na kosu koja je bila duga do ramena. Moj frizer se frapirao kad sam mu rekla šta želim, on skoro više i da ne stavlja minival. U svakom slučaju, minival je izgledao odlično, nije bio onaj sitni "ovca" ili "baba" minival, ali NIKAD ne mogu da se postignu lokne tipa Shakira ili izgled prirodnih, krupnih lokni. Stoga sam ja koristila one obične, "čičak" viklere. Posle pranja naviješ kosu, čekaš da se osuši i kad skineš viklere, prođeš malo prstima kroz kosu i dobiješ diiivne lokne prirodnog izgleda koje traju danima. Nije mi kosa opadala i nije bila uništena-malo suvlja nego obično, ali sve je lepo moglo da se sredi dobrim pakovanjem.

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

mislim da svaka frizerka ako joj kažeš da hoćeš da ti uvija na krupnije uvijače neće staviti one sitne, ali moraš to odmah da kažeš...
    neki frizeri neće da stavljaju mini val na dugu kosu. to znam ,moja drugarica je pokušala na nekoliko mesta u ns...
    mini val bez obzira što deluje prevaziđeno, pomaže onima sa ravnom kosom da im se kosa podigne i dobije volumen.
    ja nekada stavim, traje mi po godinu dana i za to vreme i liči na nešto, jer mi je kosa ravna ...užas blagi...

Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    113

Znaš me, malo se zayebavam ali nisam zlonamerna - prosto mi je surovo raditi tako nešto sebi. Ok, verujem da dosta zavisi i od kvaliteta kose pre tog podviga.
    Ja sam parvila lokne s krpicama - mama mi ih je tako pravila ranije.
    I mislim da je to ok.
    Ono - kosica ti je ravna i možeš da biraš da li ćeš imati lokne, ovo, ono...
    Šta da kažu one, prirodno loknaste kojima je to doqrčilo?
    Pa stalno na peglanje...
    Što čitaš kad ti škodi?

Queen_
    Guest

Znaš me, malo se zayebavam ali nisam zlonamerna - prosto mi je surovo raditi tako nešto sebi. Ok, verujem da dosta zavisi i od kvaliteta kose pre tog podviga.
    Ja sam parvila lokne s krpicama - mama mi ih je tako pravila ranije.
    I mislim da je to ok.
    Ono - kosica ti je ravna i možeš da biraš da li ćeš imati lokne, ovo, ono...
    Šta da kažu one, prirodno loknaste kojima je to doqrčilo?
    Pa stalno na peglanje...
    a neeee, ja sam uživala svih 10 meseci:razz: kosa mi je bila tako bujna

Ističe se
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Reputaciona moć
    79

joj meni je nekako mini val ,,,, uh ,, ne znam ,,, stara reč ,, moja baba stavljala mini val ,,, a i provaljuju se ribe koje se veštačko frćkaju ,,, najbolja varijanta dobra pena za kosu i gužvaj
    A KAD ĆU AKO NEĆU NIKAD?????

hanibaI77
    Guest

meni se stavlja mini val,onako da prelomim kosu,mada je meni vec talastasta ali malo krupnije lokne npr...ali to ce da mi skrati kosu.e to mi se ne svidja

Veoma poznat Buntovnik_Bez_Razloga (avatar)
    Učlanjen
    19.06.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    164

Šteta što nema puno cica sa mini valom.
    Buhuhuhuuuuu
    Perfekcija je TRIP, nije destinacija!

Ističe se Cekam kuma (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2004.
    Reputaciona moć
    76

jos je veca steta, sto nema puno dobrih frizera
    .....

Veoma poznat goldfish (avatar)
    Učlanjen
    10.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    171

Ipak je naj naj najbitniji kvalitet kose, tj. da li je tanka, talasasta, slaba, suva, gusta itd. Mislim da najvise od toga zavisi da li ce ti biti dobra frizura, pa tek onda od frizera. Svaki frizer ce ti napraviti frizuru koju god zelis, a samo ti znas kako ce ti stajati ta frizura i koliko ce biti postojana, kako da je odrzavas itd.
    Ako si mlada onda je bolje da experimentises malo. Tako ces bolje da upoznas svoju kosu, sta joj godi, kako reaguje na razne preparate, sta joj ne prija nikako, kako da je negujes.......

Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    113

Citat Original postavio avesic
    joj meni je nekako mini val ,,,, uh ,, ne znam ,,, stara reč ,, moja baba stavljala mini val ,,, a i provaljuju se ribe koje se veštačko frćkaju ,,, najbolja varijanta dobra pena za kosu i gužvaj
    i moja - a posle se ,,tapira'' pa se prska onim smrdljivim lakom za kosu...možda mi je zato nekako fuj.
    Što čitaš kad ti škodi?

Aktivan član slatko volim :)) (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

pa u tome i jeste fora--mini val ne sme NI SLUCAJNO da se ceslja, tapira i te fore, Boze sacuvaj ....

Za mini val --samo difuzer i pena => slicno ko Shakira..i sto dalje od ceshlja/cetke..
    I just wanna feel real love,
    Feel the home that I live in.
    ’cause I got too much life,
    Running through my veins, going to waste.

Elita
    Učlanjen
    19.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...O, da......Latino stil spiralnih, pomalo divljih lokni suvereno vlada trendovima kada su frizure u pitanju, odnosno, tako je barem na londonskoj sceni koja, po pravilu i diktira svetske trendove kada je rec o kosi - ove sezone se insistira na mekom, prirodnom izgledu kako kod forme tako i kod nijansi - ponovo je u modi romantican, nezan izlged prirodnih uvojaka i 'talasa', kosa koja nije mnogo sputana i fazonirana, u sto prirodnijim nijansama koje mogu biti nanete tako da kreiraju efekat 'sunca u kosi', odnosno diskretnog kontrasta tonova koji vizuelno stvara utisak veceg volumena, sjaja i struktuiranosti...Bilo da sami zelite spiralne lokne koje posle prstima mozete rascesljati u zeljenu formu ili pak, pokusavate da pronadjete frizera koji zna da izvede spiralni mini-val - bitno je da se kosa navija na odgovarajuce uvijace/viklere - bilo da je trajan tretman u pitanju ili kucna upotreba, spiralni uvijaci, za one koji mozda ne znaju, izgledaju ovako:

http://www.adiscountbeauty.com/media/cyberspirals.jpg

...Koriste se i za tkzv. 'mokre lokne' - dakle, ako frizer nema nesto slicno, svi su izgledi da cete konkuristi baki sa 'ladnom trajnom, ili, u ekstremnim slucajevima retro afro-look-om...

Obećava Nadjaa (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2005.
    Reputaciona moć
    47

ok...hvala! A ima li neko da mi konkretno preporuci nekog frizera u BGu? Prema svom iskustvu ili tudjem...

Početnik
    Učlanjen
    22.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

Ja sam jednom stavila mini-val ocekujuci da imam talasastu kosu, a ispala sam prava ovcica
    Sada sam cula da se kod nas radi neksto slicno kao mini-val ali traje oko 4-6 nedelja, vocnim kiselinama, i dobija se 'prelomljeni' izgled kose.
    Na tv-u sam videla da se ne navija na viklere, nego na onu cudnu trokraku spravicu sto nasi prodaju za masazu po pojacama.

Aj srecno!

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio goldfish
    Svaki frizer ce ti napraviti frizuru koju god zelis.......
    Ovo bas i nema mnogo veze sa istinom... :?

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

mini val
    ja mislila to prestalo da postoji jos negde krajem osamdesetih
    ali ne bih stavljala kiselinu na kosu nikada :shock:
    pa ja je cak i ne susim fenom,a kiselina :shock:
    inace,ja imam tako talasastu kosu,koja u zavisnosti od vremenskih uslova moze da se i pretvori u kovrdzavu,sa onim velikim loknama i bas me iritira jer nikad ne mogu da je slepim kako ja hocu
    vise bih volela ravnu kosu .
    a ne gustu i talasastu ko sada pa ne mogu bas nista sa njom da uradim osim da je pustim
    ali mini val bas sam gledala neki dan manmine slike i konstatovala da su tada sve zene imale bapski mini val zajebavala sam je ceo dan zobg toga
    you make me sick because i adore you so

Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

Citat Original postavio Gazdarica
    Ovo bas i nema mnogo veze sa istinom... :?
    ma to uopste nema veze sa istinom
    frizeri pojma nemaju
    bolje ispadne kada se sama sisam

Obećava Nadjaa (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2005.
    Reputaciona moć
    47

Lollypop, a znas li konkretno da mi kazes gde se radi to sto traje 4 do 6 nedelja sa vocnim kiselinama?

Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    113

Čini mi se da je nekim ženama prosto žao što imaju lepu kosu.
    Što čitaš kad ti škodi?

Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

ne nego niko nije u potpunosti zadovoljan onim sto ima i vecito tezi suprotnom.
    sve moje ravnokose drugarice,oce kovrdzavu kosu,a sve kovrdzave oce ravnu kosu.
    svi misle da je onim drugima bolje :?

Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    113

Kosa je lepa kad je čista, negovana i zdrava - u svakom drugom slučaju ona samo čini da se neko oseća lepšim :wink:
    Što čitaš kad ti škodi?

Slične teme

1. Hmmm...gej??!
    Autor JaH_G|rL u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 707
    Poslednja poruka: 24.01.2008., 00:46
  2. Eu, hmmm....
    Autor absonic u forumu Politika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 12.02.2005., 20:34

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu