Ilirska plemena i srpska prezimena

Prvo objasni kako je srpski jezik najsrodniji sanskritu, a kad se ide prema prvim najstarijim rg vedama srodnost srpskog sa sanskritom je najveca.

А откуд ти знаш да то не важи за све индоевропске језике? И да је можда језик који се говорио у Британији пре 1500 година сличнији Санскриту него овај којим данас говоре Британци... јер су се ето у међувремену дружили са "прљавим" Латинима и Словенима?
 
Iz biologije za 4-ti razred srednje skole imas DNK za pocetak, plus DNK za bioloski fakultet mozes lepo da proucis DNK, RNK, sta je DNK da se sastoji od nukleotida, kako se prvi put sintetisao DNK iz RNK jos uvek se ne zna odgovor,
Studije iz DNK starih Egipcana, zatim Minojaca, Baska i populacije Sardinije, zatim ovu studiju o I2a hg south-slavic paternal population sam postavljao neke skorije neke pre nekoliko meseci..., to sto si ti prosao pored njih kao pored turskog groblja je tvoj problem. Necu da postavljam komplet literaturu, a i ja sam ucio sam iz knjige, ne sa neta o DNK. Samo GG studije sam primoran da citam na netu, inace knjige ne citam preko neta, zato sto me iritira citanje knjiga preko neta.

- - - - - - - - - -

А откуд ти знаш да то не важи за све индоевропске језике?

Da si proucavao sanskrit i srpski video bi koliko drugi evropski jezici nemaju veze sa sanskritom za razliku od srpskog i slovenskih jezika.
Indo-evropski jezici je zlonamerna politicka laz, i oni ne postoje. Postoje staroevropski, staro-srpski, slovenski staro-evropski, i sanskrit...
 
Poslednja izmena:
Iz biologije za 4-ti razred srednje skole imas DNK za pocetak, plus DNK za bioloski fakultet mozes lepo da proucis DNK, RNK, sta je DNK da se sastoji od nukleotida, kako se prvi put sintetisao DNK iz RNK jos uvek se ne zna odgovor,
Studije iz DNK starih Egipcana, zatim Minojaca, Baska i populacije Sardinije, zatim ovu studiju o I2a hg south-slavic paternal population sam postavljao neke skorije neke pre nekoliko meseci..., to sto si ti prosao pored njih kao pored turskog groblja je tvoj problem. Necu da postavljam komplet literaturu, a i ja sam ucio sam iz knjige, ne sa neta o DNK. Samo GG studije sam primoran da citam na netu, inace knjige ne citam preko neta, zato sto me iritira citanje knjiga preko neta.

A ko spominje net? Sutra idem pravac u biblioteku pa uzimam desetak knjiga sa tvog spiska i onda mic po mic.

Dakle, da vidimo, sastavi mi spisak literature (monografije, rasprave, zbornici, samo pun naziv, molim) koju si prošao, spremio sam papir i olovku pored laptopa da zapišem kao podsetnik staviću u rokovnik među vrlo bitne stvari.
 
Iz biologije za 4-ti razred srednje skole imas DNK za pocetak, plus DNK za bioloski fakultet mozes lepo da proucis DNK, RNK, sta je DNK da se sastoji od nukleotida, kako se prvi put sintetisao DNK iz RNK jos uvek se ne zna odgovor,
Studije iz DNK starih Egipcana, zatim Minojaca, Baska i populacije Sardinije, zatim ovu studiju o I2a hg south-slavic paternal population sam postavljao neke skorije neke pre nekoliko meseci..., to sto si ti prosao pored njih kao pored turskog groblja je tvoj problem. Necu da postavljam komplet literaturu, a i ja sam ucio sam iz knjige, ne sa neta o DNK. Samo GG studije sam primoran da citam na netu, inace knjige ne citam preko neta, zato sto me iritira citanje knjiga preko neta.

- - - - - - - - - -



Da si proucavao sanskrit i srpski video bi koliko drugi evropski jezici nemaju veze sa sanskritom za razliku od srpskog i slovenskih jezika.
Indo-evropski jezici je zlonamerna politicka laz, i oni ne postoje. Postoje staroevropski, staro-srpski, slovenski staro-evropski, i sanskrit...

2lepvk.jpg
 
Ja sam ucio iz knjige za 4-ti razred iz biologije DNK, zatim za faks knjiga Molekularna Biologija pre 15 godina, ne mogu da se setim imena pisaca knjiga, ali tu mozes da znas o DNK, ali posto tebe ocigledno ne zanima nego kao ovaj deb1lko bajo trolujes, jer da te zanima i da si radio na nekom ispitu o DNK vec bi znao i da te zanima citao bi GG studije. GG studije u moje vreme nisu ni postojale ili ih nije bilo ovde kod nas da se nadju lako.
Sta ti slavene imas konkretno tvrdis za hg I i I2-I2a, i sta nije tacno u mom pisanju o genetici. Ako mozes argumentovano ospori bilo sta sto sam napisao.
Znas kad je zavrsena vremenski period mutacija za sve R1a1 koje cine 99% svih R1a koje se nalaze u Srbiji i Norveskoj i Islandu takodje.
 
Da si proucavao sanskrit i srpski video bi koliko drugi evropski jezici nemaju veze sa sanskritom za razliku od srpskog i slovenskih jezika.

Да сам проучавао Санскрит, а са знањем спрског које имам, могао бих само да кажем каква је веза између српског и Санскрита, али не и каква је веза између немачког и Санскрита и још да упоређујем те две везе.

Indo-evropski jezici je zlonamerna politicka laz, i oni ne postoje. Postoje staroevropski, staro-srpski, slovenski staro-evropski, i sanskrit...
Али зашто то нама причаш? Чак и да ти ми верујемо, ти то треба да причаш тим Немцима, Енглезима и Италијанима... и да ти ОНИ поверују. Када би се они сви сложили да њихови језици не постоје и да су само искварена верзија српског, ми овде не бисмо имали ништа да се расправљамо и доказујемо :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam ucio iz knjige za 4-ti razred iz biologije DNK, zatim za faks knjiga Molekularna Biologija pre 15 godina, ne mogu da se setim imena pisaca knjiga, ali tu mozes da znas o DNK, ali posto tebe ocigledno ne zanima nego kao ovaj deb1lko bajo trolujes, jer da te zanima i da si radio na nekom ispitu o DNK vec bi znao i da te zanima citao bi GG studije. GG studije u moje vreme nisu ni postojale ili ih nije bilo ovde kod nas da se nadju lako.
Sta ti slavene imas konkretno tvrdis za hg I i I2-I2a, i sta nije tacno u mom pisanju o genetici. Ako mozes argumentovano ospori bilo sta sto sam napisao.
Znas kad je zavrsena vremenski period mutacija za sve R1a1 koje cine 99% svih R1a koje se nalaze u Srbiji i Norveskoj i Islandu takodje.

Ne, nije me zanimala genetika. Sada me zanima (malčice i od testiranja haplogrupe). Je li to nešto neobično? Dobro, ako ti nećeš da mi izađeš u susret, već se samo praviš važnim, pitaću nekog drugog na forumu, ko je više naučen od tebe ili spremniji da pomogne drugima. Ne znam samo iz kog razloga pišeš ako ti uopšte cilj nije da ikoga ubediš u išta što govoriš.
 
Pogledaj za pocetak ovu emisiju profesora Radmila Stojanovica sve delove, on govori i sanskrit , nemacki, i druge jezike. Deo tona u nekim delovima nedostaje, bas se pitam zasto.

KORENI SRPSKOGA JEZIKA 1 prof Radmilo K Stojanovic

Čoveče, nisam te pitao za YouTube snimke. Ne interesuju me tekstovi sa kojekakvih blogova, već o literaturi o genetici koju si pominjao.

Dakle, ime autora, naslov dela, izdavač i godina izdanja...

U ovome što si linkovao geneika se, uzgred, praktično uopšte ni ne pominje.
 
I2a je starij od ameba, to je srpska haplogrupa, bla, bla, truc, truc
Kako vas bre vise nije sramota, imate li vi ljudi iole mozga da logicki razmisljate i iole obraza i objektivnosti da niste pristrasni?
Ko sve uzima da se bavi naukom, nekim ljudima jednostavno treba zabraniti ne samo pristup internetu, vec i bilo cemu sto ima veze sa civilizacid.

Alo, gluperde... Originalna, ponovicu, ORIGINALNA srpska haplogrupa bi trebala da bude ona koja je prisutna kod najslovenskijih Slovena (zapadnih Rusa, Ceha, Slovaka, Belorusa i Poljaka). Je li tako? Tako je. Zašto? Pa zato što Srbi govore slovenskim jezikom, a i došli su iz tih krajeva. Uzgred, Srbi (plavi) jos uvek tamo postoje kao Luzicki Srbi ili Sorabi.

Ako u Srbiji preovladavaju I2a, R1a i ona siptarska haplogrupa, to znaci da se srpsko stanovnistvo mesalo. To svi znamo i to je dobro, jer da se nije mesalo, danas bi svaki Srbin bio nakaza sa citavom kolekcijom genetskih bolesti. Je l' tako? Tako je.
Ako se Srbi nisu mesali, onda bi imao samo jednu haplogrupu. Tako? Tako je. Onda dolazimo do pitanja koja je originalna srpska haplogrupa, tj. ona koju su nosili Protosrbi pre nego sto su dosli na Balkan)? Pa ista ona koja je i sada apsolutno dominantna u slovenskim podrucjima. R1a.

I ne vidim sta je tu problem? Koji je psiholoski i nacionalni problem da li su Srbiji dosli u sedmom veku ili pre 1000, ili pre 2000 godina? Isti kuwrac bukvalno. Da li onda ne polazemo pravo na te teritorije? Polazemo, makar dosli pre 300 godina. Albanci jesu starosedeoci Balkana po svemu sudeci, ali oni civilizacijski nisu bili sposobni da organizuju drzavu sve do juce. Prema tome, gleda se ko je civilizacijski sposobniji, a ne ko je pre dosao. Naravno, sada su i oni sposobni. Sve se vise kultivisu, ali srpska drzavnost je na Balkanu mnogo pre albanske, pa nema sta da kmecimo. Amerikanci su bukvalno, kada se vidi istorijski sat, pre 15 minuta nastali, ali su za to vreme izgradili najmocniju naciju koja je ikada postojala. Coveka su na Mesec poslali, osmislili internet i sve ono na cemu vi sada kuckate mitomaniju. To sto je neko negde ranije dosao ne znaci ama bas nista, a genetska cistota naroda je hendikep, sto se videlo kod nekih jevrejskih zajednica i Britanaca.

Ponovicu jos jednom. Danasnji Srbi su narod koji je nastao od Protosrba i romanskih ostataka. To je super! Najbolja moguca varijanta! Time smo u sebe ugradili rimski duh, balkanski starosedelacki duh i slovenski duh. Genetika raznolika. Od Slovena, preko Balkanaca (Helena, Ilira i Tracana) do romanskih kolonista sa svih krajeva Evrope. Vrlo moguce da je to jedan od razloga sto su Srbi (kao i svi Jugosloveni) ako ne najlepsi onda sigurno jedan od najlepsih naroda Evrope. Govorim u fizickom smislu.
 
Poslednja izmena:
Appian, Ilirski Ratovi III.1 (pisano negdje u 2 vijeku ne)

Grci nazivaju ljude Ilircima"
Dakle ljudi se zovu Iliri.

koji zauzimaju region izvan Makedonije i Trakije od Chaonia i Thesprotia do reke Ister (Dunav). Ovo je duža zemlja. Njena širina je iz Makedonije i planina Trakije do Panonije i Jadrana i brda Alpa. Širina joj je petodnevno putovanje i duzina trideset dana puta - tako kažu grčki pisci. Rimljani su izmerili zemlju i pronašli njegovu dužinu od 6000 stada i širinu oko 1200

Ovo odgovara danasnjem srpskom jezickom prostoru, i ukljucuje danasnju Makedoniju. I tu su ljudi koje Grci zovu Iliri.


Kažu da je zemlja dobila ime od Ilirija, sina Polifemusa; Kiklop Polyphemus i njegova supruga Galateja su imali tri sina: Celtus, Illyrius i Galas, koji su migrirali sa Sicilije; i narodi koji se zovu Kelti, Ilirci i Galati su uzeli svoje poreklo od njih.

Dakle Grci vide Kelte, Ilire i Gale kao srodne, i ne Grke.

Ilirije je imao šest sinova: Enhelija, Autariea, Dardanusa, Medusa, Taulasa i Perhbabaa, takođe kćeri, Partho, Daortho, Dassaro i druge, od kojih su nastali Taulanti, Perrhaebi, Encheleji, Autarieni, Dardani, Partheni , Dassaretii i Darsii.
Autarius je imao sina Pannoniusa ili Pæona, a drugi su imali sinove, Scordiscus i Triballus, od kojih su proizašle nacije sa sličnim imenima.

To su neka grcka imena ovih plemena. Od Autarijata su Panonci i Pajonci.

Ilirska plemena su mnoga, kao sto je i prirodno u tako širokoj zemlji; i danas se proslavljaju imena Scordišija i Tribala, koji su naseljavali široku regiju i uništili jedni druge ratovima do takvog stepena, da se ostatak Tribala pripojio Getima na drugoj strani Dunava i, iako je procvjetao do vremena Filipa i Aleksandra, a sada su izumrli, a njihovo ime jedva da je poznato u regionima gdje su nekad živeli.

Eto kako su izgleda ti Ilri Tribali zavrsili.

Skordišci, pošto su na isti način svedeni na ekstremne slabosti i mnogo patili u kasnijom periodu u ratu sa Rimljanima, sklonili su se na ostrva iste reke. S vremenom neko od njih se vratilo i naselilo se na granici Panonije, i stoga se dešava da plemstvo Scordišija i dalje ostaje u Panoniji.

Okay, Skordislije imaju plemstvo od tog vremena ratova prije Alexandra Makedonskog pa do drugog vijeka ne.

Na isti način, Ardiæi, koji su se odlikovali njihovom pomorskom snagom, konačno su uništeni od strane Autarijena, čije su kopnene sile bile jače, i koje su često porazavali.

Dakle Ardeji su bili u primorju a Autarijati u zagori. (Autorijati se na Wiki dovode u vezu sa Glasinackom kulturom u Raskoj, Hercegovini i Crnoj Gori, Primorju, svetosavskoj regiji.) Ovo ime je vjerovatno grcko, po grckom znaci da su svojevoljni, ili divlji, sto se poklapa sa njihovim pohodom na Delfe.

Liburni, drugo ilirsko pleme, bili su pored Ardeja pomorci. Oni su piratili u Jadranskom moru i ostrvima svojim lakim, brzim brodicama koje Rimljani do danas zovu sopstvenim lakim, brzim bireme liburnicas.

Dakle i Liburni su po Appianu Iliri, iako ih na nekim mapama na Wiki smatraju Venetima.

Autoriate je stigla osveta Apolona. Kada su se pridružili Molostimu i keltima koji se zovu Cimbri u ekspediciji protiv hrama Delphi, Veći deo njih unistila je oluja, uragani i munje neposredno pre nego što je počinjena pljacka.

Iliri Autorijate i kelti Kimbri zajedno idu da pljackaju trezor i riznicu u Delfima gdje grci vjekovima polazu bogatstvo bogovima i baba vangama..

Kod onih koji su se vratili kući došao je bezbroj žaba, koje su napunile rijeke i zagađivale vodu. Otrovni gasovi koje su se digli sa zemljišta izazvali su kugu među Ilirima, što je bilo posebno pogubno za Auteriene. Konačno su pobjegli sa svojih ognjista, a dok ih je kuga još harala (i iz straha od toga da ih niko ne bi primio), došli su, nakon dvadeset tri dana putovanja, u močvarno i nenaseljeno područje Geta, gdje su se smjestili u blizini Bastarnæa.
Bozja kazna je onda stigla i Kelte zemljotresom i srušila njihove gradove i bog nije stao dok nisu i oni izbjegli iz njihovih prebivališta i otisli u Iliriju među svoje kolege bandite koji su bili jos oslabljeni od kuge.
Dok su kelti pljačkali Ilire, dobili su kugu i ponovo su se digli i opljačkali sve do Pirineja. Kada su se vraćali na istok, Rimljani, svesni svojih bivših susreta sa Keltima, i plašeci se da ne predju Alpe i napadnu Italiju, poslase protiv njih oba konzula, koje Kelti unistise do nogu. Ova katastrofa Rimljana donese veliki strah od Kelta na celu Italiju sve dok Gaius Marius, koji je u tih godina trijumfovao nad Numidijancima i Mauritancima, ne bi izabran za komandanta i on porazi Kimbre velikim pokoljom, kao što sam opisao u mojoj keltskoj istoriji.

Ovaj pasus se izgleda odnosi na panonske kelte, a Autarijate su negdje na dinari vjerovatno, jer se kelti sklanjaju kod ilira, a onda preko sjeverne italije zemlje idu na Pirineje, a onda se vracaju na istok. Znaci nemaju problem proci kroz sjevernu Italiju u ovom periodu. ovo je period 2. v pne, jer je Marius rodjen 157 g. pne.
 
Poslednja izmena:
Kako vas bre vise nije sramota, imate li vi ljudi iole mozga da logicki razmisljate i iole obraza i objektivnosti da niste pristrasni?
Ko sve uzima da se bavi naukom, nekim ljudima jednostavno treba zabraniti ne samo pristup internetu, vec i bilo cemu sto ima veze sa civilizacid.

Alo, gluperde... Originalna, ponovicu, ORIGINALNA srpska haplogrupa bi trebala da bude ona koja je prisutna kod najslovenskijih Slovena (zapadnih Rusa, Ceha, Slovaka, Belorusa i Poljaka). Je li tako? Tako je. Zašto? Pa zato što Srbi govore slovenskim jezikom, a i došli su iz tih krajeva. Uzgred, Srbi (plavi) jos uvek tamo postoje kao Luzicki Srbi ili Sorabi.

Ako u Srbiji preovladavaju I2a, R1a i ona siptarska haplogrupa, to znaci da se srpsko stanovnistvo mesalo. To svi znamo i to je dobro, jer da se nije mesalo, danas bi svaki Srbin bio nakaza sa citavom kolekcijom genetskih bolesti. Je l' tako? Tako je.
Ako se Srbi nisu mesali, onda bi imao samo jednu haplogrupu. Tako? Tako je. Onda dolazimo do pitanja koja je originalna srpska haplogrupa, tj. ona koju su nosili Protosrbi pre nego sto su dosli na Balkan)? Pa ista ona koja je i sada apsolutno dominantna u slovenskim podrucjima. R1a.

I ne vidim sta je tu problem? Koji je psiholoski i nacionalni problem da li su Srbiji dosli u sedmom veku ili pre 1000, ili pre 2000 godina? Isti kuwrac bukvalno. Da li onda ne polazemo pravo na te teritorije? Polazemo, makar dosli pre 300 godina. Albanci jesu starosedeoci Balkana po svemu sudeci, ali oni civilizacijski nisu bili sposobni da organizuju drzavu sve do juce. Prema tome, gleda se ko je civilizacijski sposobniji, a ne ko je pre dosao. Naravno, sada su i oni sposobni. Sve se vise kultivisu, ali srpska drzavnost je na Balkanu mnogo pre albanske, pa nema sta da kmecimo. Amerikanci su bukvalno, kada se vidi istorijski sat, pre 15 minuta nastali, ali su za to vreme izgradili najmocniju naciju koja je ikada postojala. Coveka su na Mesec poslali, osmislili internet i sve ono na cemu vi sada kuckate mitomaniju. To sto je neko negde ranije dosao ne znaci ama bas nista, a genetska cistota naroda je hendikep, sto se videlo kod nekih jevrejskih zajednica i Britanaca.

Ponovicu jos jednom. Danasnji Srbi su narod koji je nastao od Protosrba i romanskih ostataka. To je super! Najbolja moguca varijanta! Time smo u sebe ugradili rimski duh, balkanski starosedelacki duh i slovenski duh. Genetika raznolika. Od Slovena, preko Balkanaca (Helena, Ilira i Tracana) do romanskih kolonista sa svih krajeva Evrope. Vrlo moguce da je to jedan od razloga sto su Srbi (kao i svi Jugosloveni) ako ne najlepsi onda sigurno jedan od najlepsih naroda Evrope. Govorim u fizickom smislu.

Pitanje je koliko smo "ostatak" a koliko smo "dosljaci".
Ako uzmes da je R1a dosao i to je ono sto nas spaja sa ostatkom slovenskog sveta ispada da smo ostatak vise od 40-50% (i2a) a Sloveni ne vise od 20 % (r1a)
tako da mozda najbolje da uvedemo nova " plemenska" imena "iliro-slovenska" i "ugro-slovenska" i slicno.....
 
Alo, gluperde... Originalna, ponovicu, ORIGINALNA srpska haplogrupa bi trebala da bude ona koja je prisutna kod najslovenskijih Slovena (zapadnih Rusa, Ceha, Slovaka, Belorusa i Poljaka). Je li tako? Tako je. Zašto? Pa zato što Srbi govore slovenskim jezikom, a i došli su iz tih krajeva. Uzgred, Srbi (plavi) jos uvek tamo postoje kao Luzicki Srbi ili Sorabi.

Ko kaže?
 
Molim za neke istorijske izvore koji bi ukazali na suprotno.
Prije svega ti si reko svi izvori. A ja ne znam ni za jedan izvor osim Porfirgenita koji govori o naseljavanju Slavena na Balkan. Cak sam i sa Slavenom razmjenjivao prije par sedmica ovdje citate gdje su Slaveni vec na Balkanu i ratuju, prije cara Iraklija, i neki su u carevini, a neki su van carevine. Tako da ne znam o kojem izvoru se moze uopste pricati koji govori o naseljavanju Slavena?


Ali evo iz jedne druge perspektive. Safarik u ovoj knjizi u fusnoti 16 spominje Njemackog kartografa koji u 9 vijeku nabraja slavenske narode koji granice sa Njemcima.

U tom popisu u devetom vijeku spominje izmedju ostalih imena tri imena naroda: Zeruiani, koji kazu da su od njih svi slaveni potekli, Bruzi, Glopeani.I tamo imamo Boiie.

U Iliriji, kod nas, u Plinijevoj Istoriji postoje u 1. vijeku ne: Cerauni, Breuci, Colapiani u dijelu o Dalmaciji i Panoniji. I kod nas u vrijeme Plinija imamo Boii-e, za koje klasicni izvori kazu da su kelti, ili gali.

Strabo koji je umro kad se Plini rodio nam kaze da Kelti--Boii, Scordisci--na prostoru balkana u Iliriji zive izmjesano sa Tracanima, i Mezima koji su povezani sa Skitima, Sarmatima.

Apian u 2. vijeku nam kaze da su Skordisci Ilirski narod, i da su Iliri, gali, kelti srodni, sto je dosljedni Strabi koji 200 godina ranije kaze da zive pomjesano, dakle vec na prelazu iz starog u novi vijek.

Znaci argument je da se isti narodi koji se spominju u 9 vijeku kao sloveni, spominju i u Iliriku 9 vijekova ranije kao Iliri i Kelti, u Panoniji i Dalmaciji. I gore su dokazi.

Ova pomjesanost naroda u Iliriku kelta i tracana i ilira ide u prilog tezi autohtonosti koja nije zastupljena u zakarpatju, a odrazava se u specificnosti genetskih nalaza kod nas, i ovi gore izvori su dosljedni tome.
 
Poslednja izmena:
Prije svega ti si reako svi izvori. Aja ne znam ni zaq jedan izvor osim profirgenita koji govori o naseljavanju Slavena na Balkan. Cak sam i sa Slavenom razmjenjivao prije par sedmica ovdje citate gdje su Salveni vec na Balkanu i ratuju, prije cara Iraklija, i neki su u carevini, a neki su van carevine. Tako da ne znam o kojem izvoru se moze uopste pricati koji govori o naseljavanju Slavena?

Pa ja sam ti upravo citirao Lava VI Mudro i Jermensku geografiju, između ostalog.

K'o što rekoh, Porfirogenit je nebitan u celoj toj priči i zato se uglavnom istraživači ni ne osvrću na njega kada istražuju doseljavanje Slovena.

И Словени су, наиме, били непријатељи када су живели с оне стране Истра, којег зовемо и Дунавом. Постављајући им се насупрот и против њих ратоваху Ромеји. И они су тада живели скитачки, пре него што су прешли Истар и подвргли шије под јарам ромејске власти.
10. Trakija, na istoku Dalmacija, blizu Sarmatije, počinje na reci Tarus do Dunava. Tamo ima pet malih zemalja i druge kao Verumus i Dardanija, nazvana Tetrapolis. Na jugu postoji u pravom smislu Trakija, a na severu velika zemlja Dakija nastanjena sa Sklavinima kojih ima 25 plemena. Zemlja je potpala pod vlast Gota koji su došli iz ostrva Skanije koji Germani nazivaju Haemija. Sklavini su došli iz kraja oko reke Dona i osvojili druge zemlje Trakije i Makedonije te došli u Ahaiciju i Dalmaciju.

A komentarisao si, koliko se sećam, i Jovana Efeskog, koji pominje o provali i nastanjivanju za cara Tiberija II (574-582).
 
Poslednja izmena:
Da, ali oni su tada na Dunavu, i ne samo tamo, nego i sa ove strane Dunava u carevini. Dakle, na Balkanu su vec prije Iraklija.

A u kom kontekstu pominješ Iraklija, ne razumem? Kakve veze ima car Iraklije sada sa tim..?

P. S. I po najstarijim slojevima ruske tradicije, Povest minulih leta, Sloveni su se doselili u nekom trenutku u istočno-rimske provincije sa severa.
 
Prije svega ti si reko svi izvori. A ja ne znam ni za jedan izvor osim Porfirgenita koji govori o naseljavanju Slavena na Balkan. Cak sam i sa Slavenom razmjenjivao prije par sedmica ovdje citate gdje su Slaveni vec na Balkanu i ratuju, prije cara Iraklija, i neki su u carevini, a neki su van carevine. Tako da ne znam o kojem izvoru se moze uopste pricati koji govori o naseljavanju Slavena?


Ali evo iz jedne druge perspektive. Safarik u ovoj knjizi u fusnoti 16 spominje Njemackog kartografa koji u 9 vijeku nabraja slavenske narode koji granice sa Njemcima.

U tom popisu u devetom vijeku spominje izmedju ostalih imena tri imena naroda: Zeruiani, koji kazu da su od njih svi slaveni potekli, Bruzi, Glopeani.I tamo imamo Boiie.

U Iliriji, kod nas, u Plinijevoj Istoriji postoje u 1. vijeku ne: Cerauni, Breuci, Colapiani u dijelu o Dalmaciji i Panoniji. I kod nas u vrijeme Plinija imamo Boii-e, za koje klasicni izvori kazu da su kelti, ili gali.

Strabo koji je umro kad se Plini rodio nam kaze da Kelti--Boii, Scordisci--na prostoru balkana u Iliriji zive izmjesano sa Tracanima, i Mezima koji su povezani sa Skitima, Sarmatima.

Apian u 2. vijeku nam kaze da su Skordisci Ilirski narod, i da su Iliri, gali, kelti srodni, sto je dosljedni Strabi koji 200 godina ranije kaze da zive pomjesano, dakle vec na prelazu iz starog u novi vijek.

Znaci argument je da se isti narodi koji se spominju u 9 vijeku kao sloveni, spominju i u Iliriku 9 vijekova ranije kao Iliri i Kelti, u Panoniji i Dalmaciji. I gore su dokazi.

Ova pomjesanost naroda u Iliriku kelta i tracana i ilira ide u prilog tezi autohtonosti koja nije zastupljena u zakarpatju, a odrazava se u specificnosti genetskih nalaza kod nas, i ovi gore izvori su dosljedni tome.
Прво ја нисам реко него сам написао.
Друго, ти тврдиш да се нешто није десило зато што не знаш на десетине извора који о томе говоре? Штавише, не знаш ни о чему се говори у О управљану царством (о пореклу и досељавању Хрвата и Срба на простор на којем Словени живе већ 6-7 генерација) а налазиш за складно да тврдиш како то (што не знаш шта је) није истина!
Изволи преглед Ромејских списа који говоре о Словенима и њиховим упадима, освајањима и насељавању на простор јужно од Дунава: https://www.scribd.com/doc/15762906...i-Izvori-Za-Istoriju-Naroda-Jugoslavije-Tom-1
Даље, погледај Јорданеса, Исидора Севиљског, а можеш слободно да бациш поглед и шта нам Марво Орбини преноси о пореклу Словена.

Што се овога што си написао тиче, код Зеруиана имамо Боје који су Келти или Гали а на Балкану имамо Церуане а Скордисци су илирски народ који живи измешано са Трачанима и Меззима, повезано са Скитима и Сарматима? Ај распетљај овај чвор а да не буде "звучи слично" принцип којим га развезујеш. Пошто том логиком можемо утврдити да су Синги који су основали Сингидунум уствари Циге, поготово имајући у виду да се Ада Циганлија некада звала Сингалија.
 
A u kom kontekstu pominješ Iraklija, ne razumem? Kakve veze ima car Iraklije sada sa tim..?

Iraklije je najraniji izvor tvrdnje naseljavanja, i on je u 7 vijeku. Leo Mudri je u 10. vijeku. Porfirogenit se poziva na Iraklija, da ih je pustio da se nasele. Medjutim, ti drugi izvoru kazu da su Slaveni tada a i prije vec na Balkanu, oni ratuju sa carevinom na Dunavu, i u carevini, i zive u carevini, i prije Iraklija. Dakle prije 7 vijeka kad se tvrdi da je bila "velika seoba." Ta tvrdnja je dakle pogresna.

- - - - - - - - - -

Прво ја нисам реко него сам написао.
Aj ne seri. Sad ces na ignore jer si veliki pametnjakovic.
 
Poslednja izmena:
Rusija, Poljska, Belorusija, Ukrajna, Madjarska, prostor Jugoslavije, Rumunija, Moldavija, Ceska Slovacka, Austrija 19% R1a, Nemacka, Danska i Svedska 16% R1a, Norveska 27% R1a, Island 23% R1a...
Indija, Pakistan, Afganistan, Bangladesh...
Kurdistan, Iran, u pojedinim delovima Turske jako prisutna I2a i R1a...

Genetika I2a i R1a obalama Crnog Mora sa dve strane migracija ekspanzija putem Ukrajne do Rusije do Indije, zatim donja strana obale Crnog Mora Turska, Iran, Mesopotamija/Kurdistan, Afganistan, Pakistan, severozapad Indija...

Samo par cinjenica bez da pravim neki jaci argument.
Samo par cinjenica pokazuje vulgarnost i besmisao antiautohtonista koji zele neverovatno ogromnu populaciju na ogromnom prostoru ne samo R1a, vec I2a i R1a zajedno da stave u jednu tacku na Karpatima.
Krajnji cilj ovakve besmislene i nemoguce u stvarnosti teorije je kradja istorije, i propaganda u politicke svrhe.
 
Iraklije je najraniji izvor tvrdnje naseljavanja, i on je u 7 vijeku. Leo Mudri je u 10. vijeku. Porfirogenit se poziva na Iraklija, da ih je pustio da se nasele. Medjutim, ti drugi izvoru kazu da su Slaveni tada a i prije vec na Balkanu, oni ratuju sa carevinom na Dunavu, i u carevini, i zive u carevini, i prije Iraklija. Dakle prije 7 vijeka kad se tvrdi da je bila "velika seoba." Ta tvrdnja je dakle pogresna.

Ma Iraklije uopšte nije izvor; on nije ostavio ništa iza sebe tj. nikakav tekst.

Zar je bitno kada je živeo Lav VI? On je Porfirogenitov prethodnik, obrni-okreni.
 

Back
Top