Одраз српског културно-историјског наслеђа на конзумацију индустрије забаве

GrdobanS. Druze celo hriscanstvo ne pripada evropi.
Poslusaj i procitaj tekst kantata, muzike Hendla, Baha... pominje se samo Israel, Jerusalim i bliski Istok, nema ni jednog pomena nekog evropskog mesta, neko sasvim neupucen bi pomislio da su oni blisko-istocni kompozitori bez ikakve veze s evropom.
Srbi su prava evropa, Perun, Svarog, Svetovid, Odin su prava evropa.
 
Неко би рекао и да не види пуно разлике између Србина који се одрекао вере, те прихватио православље и туркијску културу, и Србина који се одрекао вере, те прихватио католичанство и аварску културу. И једни и други, дакле, верују у јеврејског бога и прихватају обичаје неког каганата.

To ''ustaski avar'' sam stavio radi sale, jer rulja svakog ko ne voli pravoslavlje i evroazijsku uniju smatra ''ustasom'' i ''avarom''.
 
Руља ионако мисли да су и Авари и изворни Хороатоси дошли негде из Азије и да су културно-идејни зачетници Еур-А уније.

E to je sustina njihove sludjenosti i kontradiktornosti: s jedne strane pljuju po hrvatima [sto i nije cudno s obzirom na njihove neopisive uzase i zlodela], a sa druge strane se loze na Evroazijsku Uniju i savez sa njihovom sabracom iz kazahstana, kirgizije itd. :roll:
 
Ja ni malo ne podrzavam evro-azijsku uniju. Bez obzira koja verzija hriscanstva, to je ista religija hriscanstvo.
Pogledaj ova dva ljiljana tradicionalni simbol evrope na srpskom grbu (i nalazi se na zastavam i grbu mnogih evropskih zemalja), koji jedino koriste evropski narodi na zastavama i grbovima svojih drzava i niko vise. drugi narodi ne mogu da koriste evropske simbole, kao ni evropljani simbole drugih naroda na zvanicnim zastavama i grbovima, to bi bila uzurpacija i nije dozvoljeno, zato svi narodi sveta koriste svoje simbole na zastavama i grbovima.
Srbi kulturoloski su evropljani po svim osnovama koje sam navodio u prethodnim komentarima, kulturno, istorijski (od stare paganske evrope, do Dusanovog Carstva, do Otomanskog porobljavanja, svetskih ratova...), umetnicki, genetski, obicajno i na svaki drugi nacin.
https://en.wikipedia.org/wiki/Serbia#/media/File:Coat_of_arms_of_Serbia.svg
 
Treba se zapitati Hantington stavlja Hrvatsku i Sloveniju u evropu, a ne Srbiju, a kraljevine Jugoslavije je prestonica Beograd. Hrvati govore srpskim jezikom, Slovenci jezik najsrodniji srpskom. Jos evropa nije stara svega hiljadu i nesto godina od pocetka hriscanstva kako se zvanicno namece, postoji stara evropa...
Meni se najvise svidjaju slovenske-panslovenske zastave boja crveno, plavo, belo, cak i Francuzi su uzeli nase slovenske boje za svoju zastavu. Hajde sad reci da Francuzi nemaju ukusa i smisla za estetiku i odabir boja.
 
Ја не виђох да се ико овде ложи на Швабе. Нешто си очито побркао...

Ја сам рекао да су Источни Немци претежно германизовани Лужички Срби и други Словени који су живели у средњем веку у данашњој Источној Немачкој.
За Аустријанце сам рекао да су добрим делом германизовани Словени.

Realno, germanska kultura se pokazala i dokazala kao najsuperiornija na planeti Zemlji (ostavimo po strani ludog hitlera i slicno).

Dovoljno je samo setiti se da su vojvodjanski Srbi kulturoloski znatno superiorniji u odnosu na ostale, bas kao i severozapadni Hrvati u odnosu na one skutore, one iz Imotskog i slicno.

Nikad ti u Vojvodini neces cuti ciganske trube, cecu, seku, nesto tipa sabora u Guci iliti bilo sta sto nema veze sa Evropskom kultuom i civilizacijom.

Isto tako, da recimo Cesi nisu bili pod germanskom kulturom, bili bi obicne dileje i zaostala bedurija ko npr. ukrajinci, belorusi itd. A Madjari bi bez germanskog uticaja bili obicna hunska horda uzasnih divljaka....
 
Poslednja izmena od moderatora:
U VojvodIni nema Cece i trubaca (danasnie trube su Cesi, a tambura je arapski instrument) neki izgleda ne izlaze napolje i samo gleda Stormfront.

Turbe je uveo inace Milos Obrenovic da uvede evropsku muziku u Srbiji.

I gde je Oktoberfest kulturniji od Guce, da mi neko objasni. U Guci pijanci se makar ne zalede kao na Oktoberfestu.
 
Poslednja izmena:
U VojvodIni nema Cece i trubaca (danasnie trube su Cesi, a tambura je arapski instrument) neki izgleda ne izlaze napolje i samo gleda Stormfront.

Turbe je uveo inace Milos Obrenovic da uvede evropsku muziku u Srbiji.

I gde je Oktoberfest kulturniji od Guce, da mi neko objasni. U Guci pijanci se makar ne zalede kao na Oktoberfestu.

Словени су имали варијанту тамбурице, повесничару врли
 

Back
Top