Одраз српског културно-историјског наслеђа на конзумацију индустрије забаве

Poruka
7.440
To verovatno objasnjava zasto sam kao srednjo-skolac najvise voleo slusao moj omiljeni bend, Finski band H.I.M. jedan od jako retkih par bendova koje sam slusao i hardtrance techno-tance muziku isto, pored Betovena i Vagnera koje sam obozavao i konstantno slusao.
Mislim da kad bi se izbacili uzorci juzne Srbije, Vranje i okolina, Srbi idu jos blize Nordika, kad bi se uzeli uzorci Srba samo iz Republike Srpske uzorak bi bio na mestu Hrvata. Inace genetska razlika Srba i Nordika je jako mala racunajuci i musku i zensku kompletno genetiku. Rastojanje linija izgleda mnogo vece vizualno nego sto je stvarna genetska razlika.

HIM - The Beginning Of The End (Greatest Lovesongs Vol. 666)
 
Poslednja izmena od moderatora:
To verovatno objasnjava zasto sam kao srednjo-skolac najvise voleo slusao moj omiljeni bend, Finski band H.I.M. jedan od jako retkih par bendova koje sam slusao i hardtrance techno-tance muziku isto, pored Betovena i Vagnera koje sam obozavao i konstantno slusao.
Mislim da kad bi se izbacili uzorci juzne Srbije, Vranje i okolina, Srbi idu jos blize Nordika, kad bi se uzeli uzorci Srba samo iz Republike Srpske uzorak bi bio na mestu Hrvata. Inace genetska razlika Srba i Nordika je jako mala racunajuci i musku i zensku kompletno genetiku. Rastojanje linija izgleda mnogo vece vizualno nego sto je stvarna genetska razlika.

HIM - The Beginning Of The End (Greatest Lovesongs Vol. 666)

А то што наши народњаци звуче као из Измира да су испали онда значи да смо генетски близу Турцима?

Него Пантелићу нордијска Србендо зашто пишеш латиницом (и то ћелавом) а не српским винчанским писмом које је створила старосрпска цивилизација (коју је Дунав изгледа однео у Црно море)?
 
Срби су аутосомално ближи Скандинавцима него Турцима.

T5KuEXF.png

Ma jbs genetiku, kulturoloski je vecina Srba bliza turcima i tu zalosnu cinjenicu tesko da cemo promeniti u dogledno vreme.... ;)
 
Nemci imaju toliko sa arijevcima koliko su genetski Srbi, tj arijevska je R1a hg (nije stvar misljenja, vec dokazana cinjenica naukom). Ni hitler ni himler nisu geneticari i opasno su omasili (verovatno zlonamerno) kad su zapadno-evropsku R1b proglasili arijevskom. Uci od Kljosova.
Srpska I2a stvara R1a, genetska fuzija i MtDNA H... Najveci procenat R1a u evropi imaju Srbi Luzicki.
To matore generacije mozda slusaju pevaljke 70%.
Moja generacija negde oko 1% njih slusa pevaljke i tu muziku.
 

Od njega. :hahaha: Pa bolje da ucim od Ekrema Jevrica ili Gastozza nego od njega. Za njega je i ludi Deretic Nikola Tesla licno.... :mrgreen:


Pise se ''Evropa'', turkeljaro nijedna. :evil:

Moja generacija negde oko 1% njih slusa pevaljke

Ajdeee.... :mrgreen: A sta omladina slusa po kafancugama nego ta sr**nja uz koja lome case i valjaju se ko svinje po sopstvenoj povracki? Pazi da ti ne poverujem da slusaju recimo pop, blues, jazz, rock, RnB.....

P.S. evo ti tvojih arijevaca;

122277_srbija-foto-facebook-bojan-stojkovic_ff.jpg


nacionalni-stroj3-1.jpg


:hahaha:
 
Poslednja izmena:
Ma jbs genetiku, kulturoloski je vecina Srba bliza turcima i tu zalosnu cinjenicu tesko da cemo promeniti u dogledno vreme.... ;)
Slična priča, kao sa turskom genetikom kod Srba, je priča o kolu kao igri koju su doneli Turci.
Kolo se ovde igralo i pre Rimljna.

Pojava trilera u našoj narodnoj pesmi je kultorološki fenomen druge polovine XX veka.
 
Slična priča, kao sa turskom genetikom kod Srba, je priča o kolu kao igri koju su doneli Turci.
Kolo se ovde igralo i pre Rimljna.

Pojava trilera u našoj narodnoj pesmi je kultorološki fenomen druge polovine XX veka.

Uglavnom, tzv. ''srpska kultura'' je daleko bliza turskoj, arapsko-cifutskoj, azerskoj ili jermenskoj nego nemackoj, poljskoj, italijanskoj ili cak slovackoj....
 
Poslednja izmena:
Uglavnom, tzv. ''srpska kultura'' je daleko bliza turskoj, arapsko-cifutskoj, azerskoj ili jermenskoj nego nemackoj, poljskoj, italijanskoj ili cak slovackoj....
Očigledno ne poznaješ srpsku kulturu.
Nije kultura ono što se odvija u kafanama ibarske magistrale. A i tu je sve manje turskog.

 
Poslednja izmena:
Očigledno ne poznaješ srpsku kulturu.
Nije kultura ono što se odvija u kafanama ibarske magistrale. A i tu je sve manje turskog.


Uglavnom zvuci neevropski. Vuce na istok, kao i faca doticne pevaljke. Toliko o nekim ''najcistijim arijevcima'' .... :roll:

- - - - - - - - - -

Srpska kultura je Mokranjac, Binicki, Svetislav Bozic, Josip Slavenski, Stevan Hristic, Kornelije Stankovic...

Snila baba sto joj milo bilo....

attachment.php
 
Srbi autosomalna genetika najveca genetska komponenta severno-evropska 40%, Srbi iz Republike Srpske 42%. Srbi klasteruju sa svim evropljanima blisko i najblize sem sa Grcima i Albancima i Juznim Bugarima, a posebno su daleko genetski od Turske.

Krishnin drugi nalog....
 
Zvuči srpski.
I zvuči dobro (iako to nije muzika koju slušam).

Stilski doteranije rado se sluša u kulturnom centru Evrope.

Ne moze se ni u mongoliju s tim , kamoli u Evropu....

- - - - - - - - - -

Nije, mozes da ismisljas koliko hoces. Pises zlonamernu antisrpsku propagandu. Nasao si neke primere tetoviranih i slike kako tebi odgovara, plus zlonamerno negiras pravu srpsku kulturu Mokranjca, Binickog...

Ja sam samo realan.

P.S. Hantington kaze, Srbija nije Evropa i kraj! The End. Ende. Fin.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne moze se ni u mongoliju s tim , kamoli u Evropu....
"Бојан Зулфикарпашић (познат и као Бојан З, рођен 2. фебруара 1968. у Београду), је француско-српски џез пијаниста. Почео је да свира клавир са пет година. Као тинејџер свирао је у разним бендовима београдске џез сцене, где је 1989. године добио награду за најбољег младог џез музичара Југославије.

У Француској живи од 1988. године, где му је 2002-е уручен орден Chevalier de l'Ordre des Arts et des Lettres. Добитник је награде ’’European Jazz Prize’’ за 2005. годину за најбољег европског џез музичара, као и многих других признања у Француској, и у Европи."
...
Šta kažeš na ovo?
 
Poslednja izmena:
a kamoli Srbija.

Ama kulturoloski nije!!! Semjuel Hantington je jos uvek baja uy svetskim krugovima i njegovo misljenje ce jos dugo dugo biti mejnstrim.
Prosecan Englez, Nemac, Francuz, Italijan, Spanac..... ce te uvek smatrati belom crncugom, koliko god se ti upinjao da im dokazes suprotno! Uvek ce te tretirati ko opusak ili jos gore.... A njihovo misljenje je daleko vaznije od tvojih fikcija da mislis da jesi ono sto nisi....
 
Ama kulturoloski nije!!! Semjuel Hantington je jos uvek baja uy svetskim krugovima i njegovo misljenje ce jos dugo dugo biti mejnstrim.
Prosecan Englez, Nemac, Francuz, Italijan, Spanac..... ce te uvek smatrati belom crncugom, koliko god se ti upinjao da im dokazes suprotno! Uvek ce te tretirati ko opusak ili jos gore.... A njihovo misljenje je daleko vaznije od tvojih fikcija da mislis da jesi ono sto nisi....
Šta kažeš na ovo?
 

Back
Top