PATENT

dr_smak

Obećava
Poruka
90
Ne znam da li je ovo pravo mesto za moje pitanje, ali se tice tehnike. Na koji nacin mogu patentirati jedan tehnicki sklop a da to bude na madjunarodnom nivou (govorim o revolucionarnom izumu)?
ps: Nemam bas puno poverenja u nase ljude.
 
Samo znam da sam cuo da je cena patenta (nisu pominjali da li je varijabilna, pretpostavljam da nije) oko 6k-7k evra i valjda je sediste u Strazburu! Potrazi na netu nesto o medjunarodnom sudu u Strazburu, trebalo bi da nadjes! Ili u medjunarodnom pravu! Toliko!
A ako je izum stvarno revolucionaran , skidam kapu!
Mozda bi mogao da nam kazes nesto vise o njemu, kako radi, zasta sluzi, kako se pravi... :))

Ozbiljno, reci nam bar zasta sluzi, sigurno to sve interesuje!
P.S. Vidi kad to zavrsis ,da se bar proizvodi u Srbiji! Srecno
 
i nema problema sa naftom..... Taman pa da Arapima i Rusima uvalimo patku hehehehe
Vec vidim naslov u novinama "Srbija, energetski gigant sa periferije" ;-)
 
Za vasu informaciju prilikom sagorevanja vodonoka oslobadja sa mnogo veca energija nego prilikom sagorevanja fosilnih goriva a pri tom se kao produkt oslobadja voda sto apsulutno nije stetno za zivotnu sredinu. Medjutim postoji problem, da bi se dobio tecni vodonik (iz vode) potrebno je utrositi mnogo energije (za proces elektrolize) pa se postalja pitanje da li je to isplativo. Naravno masina koja kao pogonsko gorivo koristi vodonik vec odavno postoji.
Moj izum je nesto sasvim drugo.
 
da nije automobil na vetar?? :)
Naravno da nije isplativo dobijati vodonik iz vode pa onda praviti tu istu vodu prilikom sagorevenja u SUS-u!
 
ma pusti ti sad prebranac-zagadjujes atmosferu bre
hm da li bim ti patentirao maglev auto -bio bi duplo ekonomicniji ne bi bilo saobracajki ,jedini problem koji vidim bi bila skupa infrastruktura.
 

Back
Top