Eksploatacija i izrabljivanje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Archetype

Zainteresovan član
Poruka
319
Ovu temu, započinjem, sa upitnikom, jel, se sa istorijskim iskustvima, poštenih, uglednih građana, znanim civilizaciji i društvu, ikada događalo, da im život protekne kao eksploatisani, i izrabljeni? I da krađa duša, dogmi, srca, i ideja, identiteta, prioriteta, otimanje, protekne, kao normalno, nekažnjeno Ili postoji obrazac, u okvirima, socijalnih tekovina, gde to tako mora, treba, za određeni soj, ili naraštaj?
Ja sam od ljudi, koji verujem, da svako organizovano, pravo zlo, bude kažnjeno, nekako, počinioci, osuđeni, iako reči neminovnost, i lična odgovornost, se protežiraju, ubrizgavaju tokom vremena...i mi sebi delujemo, kao negativci, ili mračci.

Neshvatljivo je, recimo, da novac i brak, se izjednačuju sa pojmovima lična dobit i dostignuća, u nečijem životu.
Ja mogu da dobijem na lutrijama basnoslovna bogatstva, i dalje, za eksploatisanje, i naknada materijalna, i redovne službe, treba ostvariti. Isto tako, i da, se prevale i dubodoline i obline, preko sebe, i onda, i ljubavi, zadovoljstva u životu, i poslovne impreije, ostati, sa mnom, ostvariti.

Živeli smo u vremenima, gde su paramilitarne grupacije, tajne policije, vodile glavnu reč, zatim, ekstorcija, reketrianje bilo unosan biznis, pa onda premlaćivanje, invazija, zabava dokoličara. U takvim okvirima, ostati bez imovine, i skrašavanja, ne zvuči neobično, za prosečnu osobu, ali to je bio cilj neljudi...svrstati Nas među njih. U narednim vremenima, obezživotljavanje i oskrnavljivanje, je krajnji cilj...bezmozgnih kletvičara.

Ja se ne dam, ni svoje, ni jednima, ni drugima, niti ću ikad. Ali, zdravo ludilo i dobri bunt, ostane, merilo, ako vas stegnu takve muke, da ste ih sve nadjačali i da će biti pravde.
 
Komunisti su bili lovci na meditante, socijalisti na manjine, demokrate, na fantazere, naprednjaci na džankije. Staljinizam bio i ne vratio se. i ingsoc nestaje.. U tom procesu je stradalo mnogo hiljada ljudi, na svakojake načine. na Brdovitom Balkanu,...a veliki procenat njih naklonjena, partijskim gramzivimcima, stambolić, milošević, đinđić, pelević, su pokojni, zvanično, možda jesu, možda nisu znali u šta se upuštaju...al, ko ih ****, Pustoš, beznađe, horor, devastacija, je idiotluk, prvog stepena, koji ne treba biti zaboravljen, ni dvema mentolskim, mongoloidnim kučkama miri m. i maji g. koje su to sve skuvale, i debilima, što im se sudilo po hagu i pizdama materinama, isprovocirali sve, ovde žalim samo što taj dačić i velja ilić nisu još mrtvi, psiho i frankenštajn, kao da jesu. Treba svima uživaocima, okolnih nacija i naroda, mindfuck dvoboja, staviti pečat, ili orden, da su 'viša' inteligencija i energija, i goniti ih u pm ubuduće. I izboriti se, ne srljajući previše, za svoj groš.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top