konzumant jaja

ko je jeo jaja 1970ih i sada ocigledno je i primetno da se promenio ukus dosta a mene zanima do cega je to da li je nesto koka propala e poa nije kad vam kazem ja!!! nego su u jaja stavili gmo da ih bude vise i da srbi budu nezdravi. p[a kako moze da se promeni kukus jaja ako je isti proizvodjac. evo recimo vinjak je uvek bio i ostao isti sto da ne?autorska tema.

Sve te razumem :(

Nista danas nema isti ukus, ni jaja ni kokoske, a bogme ni pevci.

I oni jure jedni druge umesto kokica, a nije daleko dan kada ce i jaja nositi, sve otislo u krasni moj ti.... Boze me sacuvaj i sakloni :pop:
 
Naslov koji govori o jajima,nije bas naj jasniji.Jaja su izvor zivota,svih bica pa i samoga coveka.Svi smo proizasli iz jajeta.Jaja se razlikuju po velicini i po kvalitetu.
Krupna jaja,daju i krupne potomke.Ali ono sto je isto tako vazno,jaja se razlikuju i po ceni.Danas na trzistu jaja koja su najkrupnija,kostaju 14 Rsd.komad.Neko je postavio
pitanje na Forumu,koliko kokoska snese jaja dnevno.Odgovor jr samo jedno dnevno.Ali ima jedan uslov.da bi kokoska snela to jedno jaje dnevno,Petao mora da je "gazi"
bukvalno SVAKI DAN.Upravo to je pravi razlog,razlike izmedju coveka (muskarca) i Petla.!
 
Poslednja izmena:
Činjenica je da se ljudima od previše vinjaka izmene jaja,pa i funkcionalnost istih

On pita za ukus.E sad je tu pitanje,ako su njegova,svaka cast na savitljivosti :hahaha:

sta da zuji nisam ja zoran jov

Tom zuji u glavi fabricki.I cini mi se da ima i glasove koji mu govore svasta nesto...

ko je jeo jaja 1970ih i sada ocigledno je i primetno da se promenio ukus dosta a mene zanima do cega je to da li je nesto koka propala e poa nije kad vam kazem ja!!! nego su u jaja stavili gmo da ih bude vise i da srbi budu nezdravi. p[a kako moze da se promeni kukus jaja ako je isti proizvodjac. evo recimo vinjak je uvek bio i ostao isti sto da ne?autorska tema.

Samo razmisli 20 sek i samo ce da ti se kaze.
70ih jaja su uglavnom prodavana domaca,od koka koje su slobodno hodale po dvoristima ili za jih ogradjenim povrsinama.
Sad je sve to industrija,koke se ne setaju,jedu vestacku hranu,daju ima se dodaci da bi zumance bilo crveno...itd.I samim tim je ukus drugaciji.Koliko god to bilo smesno,ali od zemlje do zemlje i ja primecujem razliku u ukusu kokosijih jaja.Ostala nisam probao i necu,da se kolege ne bi odma' uhvatile za pitanja o jajima)))
I to je slucaj sa mesom isto,povrcem...itd.
 
ko je jeo jaja 1970ih i sada ocigledno je i primetno da se promenio ukus dosta a mene zanima do cega je to da li je nesto koka propala e poa nije kad vam kazem ja!!! nego su u jaja stavili gmo da ih bude vise i da srbi budu nezdravi. p[a kako moze da se promeni kukus jaja ako je isti proizvodjac. evo recimo vinjak je uvek bio i ostao isti sto da ne?autorska tema.



Smanjiš konzumaciju alkohola:
- popiješ litru vinjaka
- onda popiješ pola litre vinjaka
- onda popiješ čašu vinjaka (veću)
- popiješ čašu vinjaka (manju)
- popiješ čašicu vinjaka (malu rakijsku)

i onda shvatiš - što manje piješ, sve si pijaniji.


Šalu na stranu - verovatno si u pravu.
1970. su kod nas na pijacama, u ponudi bila samo jaja od domaćih čeprkanki, koje su jele zrnevlje, bube, gliste,...
Danas je 95 % jaja od koka nosilja sa farmi, koje jedu koncentrovanu hranu, a koja vrlo često sadrži i GMO soju.
 
lazu lazu LAZU da vreme leci sve bole bole BOLE usne debele.

- - - - - - - - - -

vucic-skender.jpg


- - - - - - - - - -

Kad nam kažeš ti, onda nam kaži i koliko jaja može kokoška da snese dnevno.

jaja moze da snese 20 jaja dnevno

- - - - - - - - - -

Зоран Јов је антиконзумант.

zoran jov anti komunist.
 
Ima tu istine, evo lepo se sećam, kad sam bio mlad, slova u novinama sva bila oštra.... to se kvalitetno štampalo. Danas sve nešto blurovano i zamagljeno, više štampa nije ko nekad. Koriste GMO boje, nema drugog objašnjenja.
 
Uvažena moderacijo, vi što brišete moje odgovore na provokacije u kojoj me neki korisnici prozivaju bez ikakvog razloga, a nećete da brišete njihove provokacije, da znate da sve pišem u word-u i da ću da odgovoaram na ove prozivke dokle god postoje... jer ako oni imaju pravo da me prozivaju dajem i ja sebi pravo da im odgovorim...

Dakle...

KONZUMANT ZORAN JOV.

Zoran Jov je vegan i nije konzumant jaja. Ti kažeš da je konzumant. Ko od nas dvojice laže najteža bolest ga pogodila.

- - - - - - - - - -

zum zum zum na temu

Nije "zum zum zum" nego "žum, žum, žum".

- - - - - - - - - -

Зоран Јов је антиконзумант.

Naravno nije GMO paštetonja, jajonja, mlekonja i crevonja. :bljak:

- - - - - - - - - -

Jadni obeleženi (tetovirani i pirsingovani) robovi koji proždiru GMO salame, kobasice i paštete od svinjskih creva i tumora - https://i28.servimg.com/u/f28/19/59/38/13/pig10.jpg - zatim žderu GMO jaja sa farme puna petlove sperme i kokošje menstruacije - https://i28.servimg.com/u/f28/19/59/38/13/egg10.jpg - (viđajdere ovu beličastu masu na žumancetu, ala se pevac iskipovao) i nalivaju se industrijskim GMO mlekom sa farme punim kravlje krvi i gnoja - http://i21.servimg.com/u/f21/19/25/11/41/gnoj10.jpg . Ojha. Ende.
 
pazi, ako ćemo tako, sve što pojedemo, popijemo, udahnemo nas truje manje ili više... od nečega mora da se crkne. Ako je već tako, barem neka je ukusno... :mrgreen:
(naravno, poštujem svačiju odluku da ne jede jaja, ili šta god drugo mu ne odgovara)
 
pazi, ako ćemo tako, sve što pojedemo, popijemo, udahnemo nas truje manje ili više... od nečega mora da se crkne. Ako je već tako, barem neka je ukusno... :mrgreen:
(naravno, poštujem svačiju odluku da ne jede jaja, ili šta god drugo mu ne odgovara)

Tačno. Ali ako već jedeš nešto, jedi pravu stvar a ne veštačku. Ako jedeš jaja - jedi ona sa pijace a ne ona iz marketa. Ja sam vegan i meni je ukusno samo voće i malo povrća.

Mogu da uvažim nečije stavove, ali ne poštujem nikoga i ništa, jer sam anarhista.
 

Back
Top