Kako obrisati tragove Office 7

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.382
Већ сам писао о проблемима које ми прави Ворд на старом рачунару.
Када добијем текст куцан на другом рачунару, запели по неколико речи скупа. И зеза ме латиница, чак 3 пута морам да урадим Alt Shift да ме врати на ћирилицу, иако је на палети језика срб ћирилица, а имам само 3 опције, ћир, наша лaтиница са šđčćž и енг, који је "по дифолту", али овде се мувају неке 3 латинице.
Онда деинсталирам Офис 7, поново уградим - исто. Чак горе на менију остаје Акробат, који сам имао месец дана пробно, али остао не менију.
Одем на Програм Фајлс, обришем. Не вреди.
Значи, остали неки трагови Офис програма.
Онда стартујем неки "унинсталер", не вреди.
Пробам са пробном верзијом Revo uninstaler, он нешто гњави сат и по, па одустанем.
Уградим Офис ентерпрајз, јер за њега имам регуларан активациони број.

Иначе, тај ми се проблем јавља само када добијем нека фајлове креиране код једне исте особе, остало је у реду.
Можда нешто није у реду са њеним Офисом?

Има ли неко идеју?
 
Udji u TEMP folder i obrisi sve sto ima veze sa Office-om.Probaj CCleaner-om,ako on ne ocisti,onda ovo prethodno.Sve sto nadjes u vezi Microsoft Office-a,obrisi rucno iz TEMP foldera.Znaci u Program Files,Temp folder,ako ga nekim slucajem nema,onda udji u Windows folder i tamo ces naci Temp folder,pregledaj polako sve i sve sto ima o MS Ofice slobodno desni klik,pa delete.Ako opet ostanenesto,pogledaj u sartu All programs,da li ima folder MS Office,ako slucajno ima,nemoj da ga brises,nego ga otvori i on u sebi ima svoj uninstaler.Uradi uninstal i trebalo bi da se ocisti.
 
Poslednja izmena:
Све урадио. Иста ствар, поново Акробат непостојећи на менију...
Међутим, то са састављањем слова и аутоматским пребацивањем на 3 верзије латинице, не дешава се када отварам фајлове са новог рачунара, или старе фајлове у Офис 2003, него када добијем фајл од једне особе, која се недавно жалила да јој је крахирао Ворд, ко зна шта су јој после уградили. Можда неку верзију 16, већ сам писао о томе да 2016 када се убаци у десетку или седмицу, има слепљених слова, мада не баш толико...
 
Све урадио. Иста ствар, поново Акробат непостојећи на менију...
Међутим, то са састављањем слова и аутоматским пребацивањем на 3 верзије латинице, не дешава се када отварам фајлове са новог рачунара, или старе фајлове у Офис 2003, него када добијем фајл од једне особе, која се недавно жалила да јој је крахирао Ворд, ко зна шта су јој после уградили. Можда неку верзију 16, већ сам писао о томе да 2016 када се убаци у десетку или седмицу, има слепљених слова, мада не баш толико...

Probaj taj Akrobat obrisati sa ovim programom:http://www.unlockerdownload.com/2018/05/unlocker-download-filehippo.html
Kada ga instaliras,ubacuce se u desni klik.I tako desnim klikom na Akrobat i pokreni Unlocker.
 
Не смета ми толико то што је на менију остао Акробат кога заправо нема. Него, кад сам деинсталирао Офис па поново уградио, чим видим Акробат, јасно ми је да су остали трагови прошло Офиса и да нисам постигао ништа. Али, сад ћу да га склоним.
 
Не смета ми толико то што је на менију остао Акробат кога заправо нема. Него, кад сам деинсталирао Офис па поново уградио, чим видим Акробат, јасно ми је да су остали трагови прошло Офиса и да нисам постигао ништа. Али, сад ћу да га склоним.
a da instaliraš ti lepo malwarebytes i da skeniraš stari kompjuter sa njim i obrišeš ono šta ti pronađe?
 
malwarebytes сам користио редовно док сам сваки дан радио на том старом лаптопу. Сад њега носим повремено да нешто куцам.
А malwarebytes служи за разне уљезе, не знам да ли је овде тај случај.
 
Jedan od mogućih razloga ti je sam izvor, odnosno taj od koga dobijaš fajlove koji te muče. Možda koristi neke nestandardne fontove ili mu sistem nije podešen kako treba, pa kod tebe brlja.

Da li si pokušao ti kod njega da napišeš neki kraći tekst, pa da ga prebaciš kod sebe i vidiš da li će se problem ponoviti?
 
не знам ту особу, а добијам Емаилом понешто...
Нисам одавно стартовао ништа од чистача, јер тај стари лаптоп не качим на интернет, греје се, само га пнекад носим да нешто куцам...Али пробаћу и то...
 
Poslednja izmena:
Ne bi trebalo. Mada možeš za svaki slučaj da isključiš Kasperski dok odradiš pregled MB.

Ukoliko imaš neki takav tekst koji nije neka tajna, podeli sa nama da proba svako od nas da li će dobiti takve probleme. Ako bi se pojavila greška npr. i kod mene, onda nije do Office-a (moj radi dobro) nego, kao što rekoh, do samog izvora.
 
Већ сам писао о проблемима које ми прави Ворд на старом рачунару.
Када добијем текст куцан на другом рачунару, запели по неколико речи скупа. И зеза ме латиница, чак 3 пута морам да урадим Alt Shift да ме врати на ћирилицу, иако је на палети језика срб ћирилица, а имам само 3 опције, ћир, наша лaтиница са šđčćž и енг, који је "по дифолту", али овде се мувају неке 3 латинице.
Онда деинсталирам Офис 7, поново уградим - исто. Чак горе на менију остаје Акробат, који сам имао месец дана пробно, али остао не менију.
Одем на Програм Фајлс, обришем. Не вреди.
Значи, остали неки трагови Офис програма.
Онда стартујем неки "унинсталер", не вреди.
Пробам са пробном верзијом Revo uninstaler, он нешто гњави сат и по, па одустанем.
Уградим Офис ентерпрајз, јер за њега имам регуларан активациони број.

Иначе, тај ми се проблем јавља само када добијем нека фајлове креиране код једне исте особе, остало је у реду.
Можда нешто није у реду са њеним Офисом?

Има ли неко идеју?

Сам си ..одговорио...:aha2:
 
Прочешљао са mailware и исто.
На новом лаптопу се то не дешава, тако да нема потребе да неко дурги проверава на свом рачунару. А пошто се ради о туђем тексту који ја докуцавам и нешто коригујем, не бих смео слати, без обзира што није ништа тајно, али ипак не бих хтео, због тог човека.
Кажем, та особа на чијем је компу куцано, жалила се пре неки месец да јој је цркао Офис, ко зна шта ду јој уградили. А није ми ни слала директно, него преко неке копирнице, а тек тамо каквих уљеза утрчи...
 

Back
Top