TV serija Koreni 2018

I majka mi reče da joj se dopala epizoda. Još uvek nisam odgledala, a roman volim.

Ali: baš mi se nije svidelo kad videh da Sloboda igra.
Već je postala zamorno lice svih serija.

Ne znam da li sam to spomenuo u temi o seriji Nemanjici, ali kad je scenario los, i glumci deluju losije nego sto jesu zapravo. Ovde je Sloboda skroz ok. Moja preporuka je da pogledas, pogotovo ako volis roman :)
 
:think:

Kako je naprednjak Tošić iz “Korena” na RTS-u postao liberal

U jednoj od najupečatljivijih scena premijerne epizode RTS-ove serije “Koreni”, u kojoj Vukašin saopštava ocu Aćimu da će oženiti ćerku njegovog političkog neprijatelja, malo je izmenjen tekst u odnosu na ono što piše u istoimenoj knjizi Dobrice Ćosića, piše portal Noizz.

Scena, koja je ujedno i ključni detalj ove epizode, izvukla je najbolje iz glumačke ekipe, ali sam dijalog je, kažu neki, problematičan i to zbog jedne reči.

U seriji, Aćim (Žarko Laušević) na sinovljevo "Tošičeva ćerka" odgovora rečima:

"Liberala Tošića?"

I niko tu ne bi uočio ništa problematično, da nečije oštro oko nije zapazilo da u istom dijalogu u Ćosićevoj knjizi, Aćim sinu odgovara malčice drugačijim pitanjem:

"Naprednjaka Tošića?"

Annotation.jpg


http://rs.n1info.com/a430532/Vesti/Kultura/Naprednjak-Tosic-iz-Korena-na-RTS-u-postao-liberal.html
 
Nije loše.
Malo patetičnije no što bi trebalo, no dobro.

Jedino mi zasmetala ona scena gde Đorđe lupa šamare Simki, a zvučni efekti kao da Tajson nabada nekog nesrećnika u ringu.

Gluma je ok, posebno onaj lik što igra Vukašina, a nekako najslabiji mi tu Jezdić.
Mnogo je preglumatao i lik Tole Dačića sveo na karikaturu. Deluje kao hard verzija Crnog Gruje.

Generalno, velika stvar je da je jedno ovako značajno delo ekranizovano i da je RTS prekinuo da štancuje one Mir Jam gluposti.
 
Poslednja izmena:
U pripremama za "Vreme smrti" Dobrica Ćosić je u novim izdanjima "Korena" menjao neke stvari, da bi prilagodio projektovane junake u "Vreme smrti" za ideje koje te knjige imaju.
Već od "Vreme smrti" on uvodi liberale, kao antipod ostalima.
 

Back
Top