Inverter klime

lamar

Poznat
Poruka
8.236
Uskoro bismo trebali da kupimo inverter klimu.
Ideja je da greje nekih 90 m2.
Da li neko ima iskustva sa ovim aparatom i kakva su?
Koja marka je zadovoljavajuća? Koja jačina je potrebna?

Daikin je najbolja to smo saznali. Najekonomičnija, najtiša... i najskuplja :confused:
Dobro bi nam došla vaša iskustva ako ih imate :)
 
Zavisi od prostorije,da li je 90kvm u jednom komadu ili stan,kuca mozda.Ako je stan,mozda da razmislis o dve unutrasnje jedinice,pa da ih palis po potrebi.
Ne znam kako se racuna jacina,ali zavisi od kubikaze prostora (nije isto da li je ista kvadratura sa visokim ili standardnim plafonima).
Moje licno iskustvo,mada zivim u stanu koji je vrhunski izolovan,je da je gas mnogo bolja varijanta za grejanje,ali je mnogo skuplji u pocetku,sama instalacija i prikljucak su bezobrazno skupi.
Nadam se da ovde ima neko ko je strucan,pa ce da ti objasni ili preracuna sta ti se najvise isplati i koja je odgovarajuca za tvoj prostor.
 
mozda kasnim, ali evo sta sam ja saznala i kako funkcionisemo dve klime po 12btu marke midea sa gasom r32 smo ugradili greju toliku povrsinu bez problema, racun za prosli mesec nam je oko 10hilj din
 
Ugradili smo ovu Daikin 12-icu.
Greje odlično.
Palimo je da radi noću od 24:00 - 13:00 ili do 15:00 zavisi kako kog dana.
Posle toga palimo centralno grejanje za celu kuću.
Račun nam je uvećan za oko 1000-1500 din.

Mi smo prezadovoljni.
 
super ekstra, ja sam upalila kad smo kupili i jos ih nisam gasila, nekad prebacim na nocno ili sto ja kazem razdzaram tj upalim boost funkciju imam jos mermoterm u kujhnji i kupatilu, smatram da je isplativo, nijedno drugo grejanje mi ne bi bilo tako 50-60e mesecno
 

Back
Top