zasto je doveden LIDL kod nas?

Nije uvek bilo tako, znalo je nas 5-6 da ode u mek, svi uzmemo i hamburgere i kolu i pomfrit i sladoled, i sve to jedan plati bez problema.
Sada bi mi za tako nešto bio potreban neki kredit.

Mek je prevazidjen. KFC je i keva i cale.

Ja nisam neki fanatik nemam nista protiv strane robe ili stranog vlasnika ako je kvalitet dobar. Sa Lidlom je problem sto ti valjaju gnojavo pile i ostalu skart robu.....
 
U principu sta nas briga ako dolaze strane prodavnice - ako mogu da opstanu neka posluju. Generalno, cene bi trebalo da padnu dolaskom konkurencije. Iz prakse, bar dosadasnje, nisu se menjale. Videcemo sta ce Lidl da uradi.
Ono sto bi moglo biti je da je doveden u nekom trenutku da poobara cene u prodavnicama u Srbiji - e sad, zasto bi to bilo dobro ne znam, mozda da ubije konkurenciju.

A sto se tice tvog sta ce nam, osim za prodavnice, to se jos vise moze postaviti za trzne centre a i Beograd na vodi - u principu, prodavnice, trzni centri, poslovni prostori i slicne gluposti uopste ne doprinose razvoju jedne drzave.
Sta ja imam od Delte i Usca, pa i onog (relativno novog) TC u Knez Mihajlovoj, ili od jednog Beograda na vodi? Nemam bas nista. Ali bas nista! A predstavlja se kao da smo sleteli na Mesec.

To je ta propaganda malogradjanima, koji se oduseve sto imaju konacno McDonalds, trzne centre (koji, uzgred, svi imaju prakticno ISTE prodavnice unutra - ja bih bar, da sam vlast, propisao da nijedan TC ne moze da ima iste prodavnice - pa ako je lupicu Zara otvorila butik u Delti ne moze i u Uscu i u pomenutom TC u Knezu. Pa da bar mi kao potrosaci imamo neki izbor. Ovako sve isto, gde god udjem svi prodaju sve isto.

Whoa, tiger!

Ти тржни центри и продавнице лоше одеће пуне буџет СР Србије прво тиме што се на сваку размену робе и новце у њима плаћа ПДВ 20%, а исто тако на позамашне кирије тих локала ту. Даље, све те продавнице а и сами центри плаћају порез на добит од 10-20% њихових дебелих зарада, затим еколошке таксе, зелене динаре и остале будалаштине. Слободно може да се каже да Зара сваке године изгради једно обданиште. Да, имаш право, економија не би требало да се заснива на ситној трговини. Али српска економија се углавном заснива на ситној трговини и средњој мануфактури- носиоци српске привреде су којекакви локални произвођачи хидропумпи са 30 запослених, ИТ фирме са 35 запослених, кафане, кафићи, ресторани и Бершка.

Један Мекдоналдс дебело пуни буџет, Железара га празни.

Мислим пех је што Србија нема неки Волво, Фолксваген или Мајкрософт, али у одсуству тога, П. С. Фешн је следећа најбоља ствар.

Милијарду пута здравија од тешко субвенционисаног крша званог "Фиат Застава".
 
Nije uvek bilo tako, znalo je nas 5-6 da ode u mek, svi uzmemo i hamburgere i kolu i pomfrit i sladoled, i sve to jedan plati bez problema.
Sada bi mi za tako nešto bio potreban neki kredit.

pa ja o tome govorim...kako posluju uopste sada...ja u meku uglavnom vidjam tinejdzere,decu,mlade devojke izgleda mnogo vole tamo da idu,pitaj **** zasto...izgleda im je san da zive americki zivot,po principu mek,ajfon i setnja ulicom sa onom velikom MEK casom u ruci iz koje viri ogromna cevcica koju sisa :D
 
U principu sta nas briga ako dolaze strane prodavnice - ako mogu da opstanu neka posluju. Generalno, cene bi trebalo da padnu dolaskom konkurencije. Iz prakse, bar dosadasnje, nisu se menjale. Videcemo sta ce Lidl da uradi.
Ono sto bi moglo biti je da je doveden u nekom trenutku da poobara cene u prodavnicama u Srbiji - e sad, zasto bi to bilo dobro ne znam, mozda da ubije konkurenciju.

A sto se tice tvog sta ce nam, osim za prodavnice, to se jos vise moze postaviti za trzne centre a i Beograd na vodi - u principu, prodavnice, trzni centri, poslovni prostori i slicne gluposti uopste ne doprinose razvoju jedne drzave.
Sta ja imam od Delte i Usca, pa i onog (relativno novog) TC u Knez Mihajlovoj, ili od jednog Beograda na vodi? Nemam bas nista. Ali bas nista! A predstavlja se kao da smo sleteli na Mesec.

To je ta propaganda malogradjanima, koji se oduseve sto imaju konacno McDonalds, trzne centre (koji, uzgred, svi imaju prakticno ISTE prodavnice unutra - ja bih bar, da sam vlast, propisao da nijedan TC ne moze da ima iste prodavnice - pa ako je lupicu Zara otvorila butik u Delti ne moze i u Uscu i u pomenutom TC u Knezu. Pa da bar mi kao potrosaci imamo neki izbor. Ovako sve isto, gde god udjem svi prodaju sve isto.

Па зато што сви ти супермаркети продају углавном српске производе.

Са друге стране, кад би продавали већину немачке, француске или већ које друге робе, не сумњам да би и ту било много примедби и суза (е сад је српски сељак умрејо, а шта фали чоколади "Живадинка" и ђе ће њихови сироти радници, итд).

Укратко, само врло збуњен а можда и луд улагач би на било који начин обраћао пажњу на примедбе и вечите патње српског публикума. Пажњу треба обраћати искључиво на профит, квалитет и конкуренција се регулишу кроз тржишну битку, и то је све.
 
Svi ti velelepni Trzni Centri,koji se prosto masovno otvaraju u Beogradu,treba sirotinji (prosecna penzija 2OO Evra,prosecna plata 3OO evra!)da pari oci,u tom blesku
svetlosti.Kada se objektivno pogleda,cela ta stvar sa Trznim Centrima,sta prosecan kupac moze da kupi od svog bednog primanja??? Moze kao i do sada,u obicnim
radnjama,da kupi hleb i mleko.! Sav taj sjaj,to je bacanje prasine u oci,i stvaranje laznog osecaja,da zivimo u bogatoj zemlji, u bogatom gradu...!!!:rtfm:
 
Имају нека распала вина од 150 динара, боже, за шта је то.

Ma nije to nista novo.... Mi smo se 2011. na ekskurziji u Subotici lesili od nekog vina iz tetrapaka mislim da je bilo oko 100 dinara, i sto je fazon dodjemo nazad u bg i provalimo da i kod nas po prodavnicama ima isto to vino. Pa je bilo kod mene u kraju do skoro balon vina 5 litara nesto smesno.. ne znam sad tacno kolko para ali bas jeftino.... te skart robe je kod nas bilo oduvek, nije Lidl izmislio to..... Narod se ponasa kao da je u Lidlu extra jeftino i extra kvalitetno. sto jednostavno ne odgovara istini. jeste jeftino ali je roba odvratna. to je nemacka c kategorija...
 
Ma nije to nista novo.... Mi smo se 2011. na ekskurziji u Subotici lesili od nekog vina iz tetrapaka mislim da je bilo oko 100 dinara, i sto je fazon dodjemo nazad u bg i provalimo da i kod nas po prodavnicama ima isto to vino. Pa je bilo kod mene u kraju do skoro balon vina 5 litara nesto smesno.. ne znam sad tacno kolko para ali bas jeftino.... te skart robe je kod nas bilo oduvek, nije Lidl izmislio to..... Narod se ponasa kao da je u Lidlu extra jeftino i extra kvalitetno. sto jednostavno ne odgovara istini. jeste jeftino ali je roba odvratna. to je nemacka c kategorija...

Па колико сте имали година кад се били на екскурзији у Суботици, и ко се то са 14 година леши вином и очекује блиставу будућност?
 
Svi ti velelepni Trzni Centri,koji se prosto masovno otvaraju u Beogradu,treba sirotinji (prosecna penzija 2OO Evra,prosecna plata 3OO evra!)da pari oci,u tom blesku
svetlosti.Kada se objektivno pogleda,cela ta stvar sa Trznim Centrima,sta prosecan kupac moze da kupi od svog bednog primanja??? Moze kao i do sada,u obicnim
radnjama,da kupi hleb i mleko.! Sav taj sjaj,to je bacanje prasine u oci,i stvaranje laznog osecaja,da zivimo u bogatoj zemlji, u bogatom gradu...!!!:rtfm:

rekao si istinite stvari...da,tako je. tuga i jad
 
Poslednja izmena:
Ma nije to nista novo.... Mi smo se 2011. na ekskurziji u Subotici lesili od nekog vina iz tetrapaka mislim da je bilo oko 100 dinara, i sto je fazon dodjemo nazad u bg i provalimo da i kod nas po prodavnicama ima isto to vino. Pa je bilo kod mene u kraju do skoro balon vina 5 litara nesto smesno.. ne znam sad tacno kolko para ali bas jeftino.... te skart robe je kod nas bilo oduvek, nije Lidl izmislio to..... Narod se ponasa kao da je u Lidlu extra jeftino i extra kvalitetno. sto jednostavno ne odgovara istini. jeste jeftino ali je roba odvratna. to je nemacka c kategorija...

Najbolji odnos cena-kvalitet je Makedonsko crno u flaši od 2 litra u Tempu. Ali, ubedljivo najbolje vino koje se prodaje po supermarketima je Tamjanika Spasić, nije čak ni preterano skupo, 0,7 je 1000 dinara.
 
Poslednja izmena:
to i pricam....sta ti vredi MEK kad su cene visoke za vecinu nasih ljudi. ja ne znam ni kako oni uspevaju da posluju kod nas

Pa, ja sam Mek pomenuo u drugom kontekstu - kao nesto potpuno nebitno a od cega se napravila citava epopeja svojevremeno. Cak i sad je Mek nekakav polu-kultni fast food. A zapravo je samo to - obican fast food.

Slicno vazi za prodavnice, ali isto tako i za trzne centre - najobicniji nasminkani magacini. A pucina se lozi kao da je u pitanju ne znam ti ni ja sta. Najtuznije je sto vise nemas nikakvu ekskluzivu, odnosno svi prodaju isto. Ono sto ima mozes da kupis svuda, ali ima masa stvari kojih nema - e, to ne mozes da kupis nigde. Mada ja mislim da je to posledica naseg monopolistickog uvoznickog mafijasenja a ne samih lanaca, gde samo odabrani (Andrej ukraden-mi-je-ID Vucic?) uvoze, pa sta uvezu - uvezli su, to ima da trosimo i nista drugo. Mozda ovi jaki strani lanci razbucaju to, mada ce opet da se zavrsi sa nekim ogranicenim asortimanom.
 
Имају нека распала вина од 150 динара, боже, за шта је то.

to su vina koja je tixi aktivno konzumirao dok se suncao na gleceru u austriji. to je bilo za vreme tadica...prvi promoter lidla je bio tixi....

kenjao je- eto kako u lidlu vrhhunsko vino je 0,9 evra u lidlu a kod nas 1,45....

ne postoji trgovinski lanac sa najnekvalitetnijim stvarima od lidla.

njihova vina su nula.
cokolade su za kuvanje.
svaki brendirani poroizvod (kao premia kod nas) je 100x gori.
 
Poslednja izmena:
Svi ti velelepni Trzni Centri,koji se prosto masovno otvaraju u Beogradu,treba sirotinji (prosecna penzija 2OO Evra,prosecna plata 3OO evra!)da pari oci,u tom blesku
svetlosti.Kada se objektivno pogleda,cela ta stvar sa Trznim Centrima,sta prosecan kupac moze da kupi od svog bednog primanja??? Moze kao i do sada,u obicnim
radnjama,da kupi hleb i mleko.! Sav taj sjaj,to je bacanje prasine u oci,i stvaranje laznog osecaja,da zivimo u bogatoj zemlji, u bogatom gradu...!!!:rtfm:

Да, па није свака радња за свачији џеп.

Овде имаш исто Лидл, али имаш и Теско, који је скупљи, и Вејтроуз, који је још скупљи и продаје још доста пробранију храну, и онда рецимо Ф&М који продаје деликатесну робу и где су цене једно осам до десет пута више... или четрдесет пута више.

Онај ко има примања за Лидл не иде ни у Теско, а Ф&М је видео једном на телевизији. И у томе нема ничег лошег, нити сви треба да имају приступ свему.
 
Pa, ja sam Mek pomenuo u drugom kontekstu - kao nesto potpuno nebitno a od cega se napravila citava epopeja svojevremeno. Cak i sad je Mek nekakav polu-kultni fast food. A zapravo je samo to - obican fast food.

Slicno vazi za prodavnice, ali isto tako i za trzne centre - najobicniji nasminkani magacini. A pucina se lozi kao da je u pitanju ne znam ti ni ja sta. Najtuznije je sto vise nemas nikakvu ekskluzivu, odnosno svi prodaju isto. Ono sto ima mozes da kupis svuda, ali ima masa stvari kojih nema - e, to ne mozes da kupis nigde. Mada ja mislim da je to posledica naseg monopolistickog uvoznickog mafijasenja a ne samih lanaca, gde samo odabrani (Andrej ukraden-mi-je-ID Vucic?) uvoze, pa sta uvezu - uvezli su, to ima da trosimo i nista drugo. Mozda ovi jaki strani lanci razbucaju to, mada ce opet da se zavrsi sa nekim ogranicenim asortimanom.

Имаш Ексклузиву.

На пример, Ермез и Барбери у Бечу.

Ако си за шопинг, седнеш на авионче, за пола сата си у Царској Вијени, прошеташ се Грабеном и пазариш као Господин Човек.
 
pa ja o tome govorim...kako posluju uopste sada...ja u meku uglavnom vidjam tinejdzere,decu,mlade devojke izgleda mnogo vole tamo da idu,pitaj **** zasto...izgleda im je san da zive americki zivot,po principu mek,ajfon i setnja ulicom sa onom velikom MEK casom u ruci iz koje viri ogromna cevcica koju sisa :D

Sam si sebi odgovorio. Posluju zato što ima dovoljno tinejdžera, dece, "ajfonki" da im donose zaradu. Od mene se nisu baš nešto oparili poslednjih godina.
 

Back
Top