zasto je doveden LIDL kod nas?

Poruka
3.733
ko je doveo Lidl i zasto. zar to nije udarac domacim prodavnicama,radnjama,supermarketima...domacim trgovcima...zar nemamo dovoljno prodavnica vec? roda,idea,merkator,tempo,maxi,dis,metro...ne znam ni sam koliko ih ima,niti da li su sve nase. gde su SNS glasaci da malo prokomentarisu ovakve stvari...? sta sad,dosli stranci da prodaju svoju robu ovde,da zarade? a radnici u Lidlu ce biti nasi,radice za 25 iljada. a zarada kompanije ce ici u Nemacku? pa srbi valjda mrze nemce cim se rode,sto tamo da idu NASE PARE...?! ne znam, razumem. :neutral: jel ovo bre napRdna srbija?? kao imamo toliko puno para,pa nam samo prodavnice fale...nemamo bre nikakvu kupovnu moc,potrosacka korpa veca od minimalca duplo...penzioneri jedva zive,al tako i zasluzuju,jer se nisu pobunili ni jednom. vlast su cisti IZDAJNICI drzave... hahahahah koja bolest...БОЛЕШТИНА !
 
Poslednja izmena:
ko je doveo Lidl i zasto. zar to nije udarac domacim prodavnicama,radnjama,supermarketima...domacim trgovcima...zar nemamo dovoljno prodavnica vec? roda,idea,merkator,tempo,maxi,dis,metro...ne znam ni sam koliko ih ima. gde su SNS glasaci da malo prokomentarisu ovakve stvari...? sta sad,dosli stranci da prodaju svoju robu ovde,da zarade? a radnici u Lidlu ce biti nasi,radice za 25 iljada. a zarada kompanije ce ici u Nemacku? ne znam, razumem. :neutral: jel ovo bre napRdna srbija?? hgahahaha koja bolest brate mili...БОЛЕШТИНА !
Šta je od ovoga "naše"?
Ne znam zašto je neko "doveo" LIDL kod nas, ali neka je. Nemam ništa protiv da pazarim jeftinije. Ionako prestajem da razmišljam o novcu kao "svom" čim ga ostavim negde (u prodavnici, kafani...)
 
ko je doveo Lidl i zasto. zar to nije udarac domacim prodavnicama,radnjama,supermarketima...domacim trgovcima...zar nemamo dovoljno prodavnica vec? roda,idea,merkator,tempo,maxi,dis,metro...ne znam ni sam koliko ih ima. gde su SNS glasaci da malo prokomentarisu ovakve stvari...? sta sad,dosli stranci da prodaju svoju robu ovde,da zarade? a radnici u Lidlu ce biti nasi,radice za 25 iljada. a zarada kompanije ce ici u Nemacku? ne znam, razumem. :neutral: jel ovo bre napRdna srbija?? hgahahaha koja bolest brate mili...БОЛЕШТИНА !

da biH čekali u redu za pile?
 
da biH čekali u redu za pile?

hahahahahah....
42778136_2150770615243804_3612617189433719299_n.jpg
 
Svašta....ljudi skenirali tržište našli prazninu sa jeftinim supermarketima i sada koriste.Baš će njih neko da "dovede"

Daj Bože da sjebu monopoliste a to je Agrokor (Roda,Idea,Merkator) pre svega i da ih pošalje u 3 lepe materine zajedno sa belgijancima(maxi i tempo) ,metroom i dis-om. Nema tu ništa naše odavno. Ovo samo može da pozitivno utiče na tržište i konkurenciju. Daj Bože i Kufur i Aldi pa da bude prava konkurencija, a neka Delhaize izigrava high end radnju a Metro da se vrati veleprodaji. Ostali u istoriju gde im je mesto.

Inače pokupili su radnike od kasirki do menadžera od svih ostalih zbog boljih uslova i plata. Toliko o "25 hiljade".
 
ko je doveo Lidl i zasto. zar to nije udarac domacim prodavnicama,radnjama,supermarketima...domacim trgovcima...zar nemamo dovoljno prodavnica vec? roda,idea,merkator,tempo,maxi,dis,metro...ne znam ni sam koliko ih ima. gde su SNS glasaci da malo prokomentarisu ovakve stvari...? sta sad,dosli stranci da prodaju svoju robu ovde,da zarade? a radnici u Lidlu ce biti nasi,radice za 25 iljada. a zarada kompanije ce ici u Nemacku? ne znam, razumem. :neutral: jel ovo bre napRdna srbija?? hgahahaha koja bolest brate mili...БОЛЕШТИНА !

zato sto imaju vrhunske proizvode(sala naravno). rekoh jednom, kako je kolega tixi velicao lidlova ''argentinska vina'' dok se suncao na gleceru. steta sto admin nema arhivu...
inace, ovako- lidl ima ultra mega , giga najnekvalitetniju robu.to je za sirotinju. pri tome lidl ima i u svajcarskoj- i to je politika drzave.


https://www.lidl.ch/de/index.htm

lidl je doniran od drzave kja ga pozove. zbog odrzavanja socijalnog mira. dobijaju ogromne donacije. prosto-lidl je institucija za odrzavanje socijalnog mira.
 
Poslednja izmena:
Све је то план владара из сјенке да додатно понизе, унизе и униште Српски народ јер је Српски народ један од посљедњих народа на овом свијету који се опире новом свијетском поретку.
 
Све је то план владара из сјенке да додатно понизе, унизе и униште Српски народ јер је Српски народ један од посљедњих народа на овом свијету који се опире новом свијетском поретку.

Зашто овакви искази увијек звуче исправно само на ијекавици?
 
Све је то план владара из сјенке да додатно понизе, унизе и униште Српски народ јер је Српски народ један од посљедњих народа на овом свијету који се опире новом свијетском поретку.

da. samo sto ti vladari iz senke se nalaze u beogradu.
 
ko je doveo Lidl i zasto. zar to nije udarac domacim prodavnicama,radnjama,supermarketima...domacim trgovcima...zar nemamo dovoljno prodavnica vec? roda,idea,merkator,tempo,maxi,dis,metro...ne znam ni sam koliko ih ima. gde su SNS glasaci da malo prokomentarisu ovakve stvari...? sta sad,dosli stranci da prodaju svoju robu ovde,da zarade? a radnici u Lidlu ce biti nasi,radice za 25 iljada. a zarada kompanije ce ici u Nemacku? ne znam, razumem. :neutral: jel ovo bre napRdna srbija?? kao imamo toliko puno para,pa nam samo rpodavnice fale...cisti IZDAJNICI drzave... hgahahaha koja bolest brate mili...БОЛЕШТИНА !

U principu sta nas briga ako dolaze strane prodavnice - ako mogu da opstanu neka posluju. Generalno, cene bi trebalo da padnu dolaskom konkurencije. Iz prakse, bar dosadasnje, nisu se menjale. Videcemo sta ce Lidl da uradi.
Ono sto bi moglo biti je da je doveden u nekom trenutku da poobara cene u prodavnicama u Srbiji - e sad, zasto bi to bilo dobro ne znam, mozda da ubije konkurenciju.

A sto se tice tvog sta ce nam, osim za prodavnice, to se jos vise moze postaviti za trzne centre a i Beograd na vodi - u principu, prodavnice, trzni centri, poslovni prostori i slicne gluposti uopste ne doprinose razvoju jedne drzave.
Sta ja imam od Delte i Usca, pa i onog (relativno novog) TC u Knez Mihajlovoj, ili od jednog Beograda na vodi? Nemam bas nista. Ali bas nista! A predstavlja se kao da smo sleteli na Mesec.

To je ta propaganda malogradjanima, koji se oduseve sto imaju konacno McDonalds, trzne centre (koji, uzgred, svi imaju prakticno ISTE prodavnice unutra - ja bih bar, da sam vlast, propisao da nijedan TC ne moze da ima iste prodavnice - pa ako je lupicu Zara otvorila butik u Delti ne moze i u Uscu i u pomenutom TC u Knezu. Pa da bar mi kao potrosaci imamo neki izbor. Ovako sve isto, gde god udjem svi prodaju sve isto.
 
Ја сам некада поседовао једну продавницу прехрамбених и других свакодневних производа, која је лепо радила, док је наведени велики ланци уз истовремено увођење високих пореза након 2003 нису учинили неатрактивном.

Нарочито агресивна била је на пример Идеа која је у сваком распалом предграђу и припиздини имала неку експозитору.

Зато се сада са безбедне удаљености радујем пропасти наведених ланаца, нарочито Идее и Максија (који је увек био одвратан са својим ценама и тровачким производима).

Биће одлично када дође још јефтиних ланаца, на пример Алди, и монопол 3-4 наведена ланца Нестане.

Монополи и картели су увек лоши, значи на пример да чоколада "Милка" у некаквој Бабушници кошта више него у Немачкој.

Зашто ДС није то раније дозволио? Јер су били у Дилу са великим ланцима.

Зашто је то СНС сада дозволио? Или је Дил пукао, или је потребно импресионирати народ јефтиним ценама, чиме ће се побољшати стандард.

Како год, наздравимо соком од 69 динара!
 
U principu sta nas briga ako dolaze strane prodavnice - ako mogu da opstanu neka posluju. Generalno, cene bi trebalo da padnu dolaskom konkurencije. Iz prakse, bar dosadasnje, nisu se menjale. Videcemo sta ce Lidl da uradi.
Ono sto bi moglo biti je da je doveden u nekom trenutku da poobara cene u prodavnicama u Srbiji - e sad, zasto bi to bilo dobro ne znam, mozda da ubije konkurenciju.

A sto se tice tvog sta ce nam, osim za prodavnice, to se jos vise moze postaviti za trzne centre a i Beograd na vodi - u principu, prodavnice, trzni centri, poslovni prostori i slicne gluposti uopste ne doprinose razvoju jedne drzave.
Sta ja imam od Delte i Usca, pa i onog (relativno novog) TC u Knez Mihajlovoj, ili od jednog Beograda na vodi? Nemam bas nista. Ali bas nista! A predstavlja se kao da smo sleteli na Mesec.

To je ta propaganda malogradjanima, koji se oduseve sto imaju konacno McDonalds, trzne centre (koji, uzgred, svi imaju prakticno ISTE prodavnice unutra - ja bih bar, da sam vlast, propisao da nijedan TC ne moze da ima iste prodavnice - pa ako je lupicu Zara otvorila butik u Delti ne moze i u Uscu i u pomenutom TC u Knezu. Pa da bar mi kao potrosaci imamo neki izbor. Ovako sve isto, gde god udjem svi prodaju sve isto.

to i pricam....sta ti vredi MEK kad su cene visoke za vecinu nasih ljudi. ja ne znam ni kako oni uspevaju da posluju kod nas
 
Poslednja izmena:
Све је то план владара из сјенке да додатно понизе, унизе и униште Српски народ јер је Српски народ један од посљедњих народа на овом свијету који се опире новом свијетском поретку.

Не ругај се овоме народу и његовим супермаркетским патњама.
 
U principu sta nas briga ako dolaze strane prodavnice - ako mogu da opstanu neka posluju. Generalno, cene bi trebalo da padnu dolaskom konkurencije. Iz prakse, bar dosadasnje, nisu se menjale. Videcemo sta ce Lidl da uradi.
Ono sto bi moglo biti je da je doveden u nekom trenutku da poobara cene u prodavnicama u Srbiji - e sad, zasto bi to bilo dobro ne znam, mozda da ubije konkurenciju.

Nije obavezno, naime, naši trgovački lanci posluju po sistemu kreditiranja. Čim ti daješ nekome robu na godinu dana odloženo mora da postoji caka sa kamaćenjem. Videćemo da li će i Lidl da upadne u takvo kolo. Ako počne da daje na odloženo preko 6 meseci, onda će i da podigne cene. Niko ne pominje najjeftiniji trgovački lanac koji nam je dostupan već godinama , "Metro", upravo iz tog razloga, u "Metrou" moraš da kešneš robu koju uzimaš i nema prčkanja na sitne komadiće nego moraš celu šunku od 10 kila ili ceo karton mleka.
 
Nije obavezno, naime, naši trgovački lanci posluju po sistemu kreditiranja. Čim ti daješ nekome robu na godinu dana odloženo mora da postoji caka sa kamaćenjem. Videćemo da li će i Lidl da upadne u takvo kolo. Ako počne da daje na odloženo preko 6 meseci, onda će i da podigne cene. Niko ne pominje najjeftiniji trgovački lanac koji nam je dostupan već godinama , "Metro", upravo iz tog razloga, u "Metrou" moraš da kešneš robu koju uzimaš i nema prčkanja na sitne komadiće nego moraš celu šunku od 10 kila ili ceo karton mleka.

Sta ima da se prica o Metrou? Pa tamo ti kupuju samo vlasnici lokalnih prodavnica
 

Back
Top