zasto je doveden LIDL kod nas?

Zasto, sve je tako. Nasi radnici rade za minimalac a kapital od prodaje ide u Nemacku. Gde su nasi marketi, nasa roba, zdrava organska hrana Srbije koja treba da nam je adut.

Znaš kojliko me zabole ko je vlasnik i gde se nalazi, ako mi ponudi bolje cene? Znaš isto tako kolio me zabole da kupim domaći auto, kad mogu da kupim nešto daleko bolje proizvodnje? Ti što primaju minimalac mogu samo da pevaju od sreće što sad i kod nas mogu da kupe nešto po relativno razumnim cenema, a ne samo dranje kože u gore pomenutim (ne našim) trgovinskim lancima. i ne samo to, već lako možeš da primetiš kako je otzvaranje Lidla uticalo na konkurenciju i obaranje cena. A to znači da su ovi od ranije (ponoviću, ne domaći i domaći) drpali sa ogromnim cenama.
 
Znaš kojliko me zabole ko je vlasnik i gde se nalazi, ako mi ponudi bolje cene? Znaš isto tako kolio me zabole da kupim domaći auto, kad mogu da kupim nešto daleko bolje proizvodnje? Ti što primaju minimalac mogu samo da pevaju od sreće što sad i kod nas mogu da kupe nešto po relativno razumnim cenema, a ne samo dranje kože u gore pomenutim (ne našim) trgovinskim lancima. i ne samo to, već lako možeš da primetiš kako je otzvaranje Lidla uticalo na konkurenciju i obaranje cena. A to znači da su ovi od ranije (ponoviću, ne domaći i domaći) drpali sa ogromnim cenama.

Nista to ne vredi kada nasim ljudima ostaje minimalac. I bice minimalac sve dok strane kompanije umesto domacih obrcu kapital.
 
Na prvom mestu je poljoprivredna zemlja, za vreme Jugoslavije bili smo najveci izvoznici psenice. A pogledaj ovo danas, marketi iz fasisticke Nemacke i Hrvatske sa robom kojoj je tesko uci u poreklo predstavljaju se kao uspeh i napredak.

Da li shvataš da termin "zdrava organska hrana" isključuje upotrebu traktora ovakvog kakav je sad? I da kilo pšenice odgajeno na takav način košta dvadeset puta skuplje.
 
70 ptica je danas umrlo u Vrscu, jele pesticidnu psenicu. Moze se zamisliti sta sve ima u onim genetskim pilicima za 100 dinara.

Da. Zato ne zalim da puknem 400 dinara na Grander u KFC-u jer znam da sam uzivao i pojeo nesto sto je zaista dobro, kvalitetno i ukusno.

STOP Lidl i gnojavi pilici.!!!

Moj ujak je skoro za 2 i po soma kupio 55 pilica, hranio ih par nedelja i po nizoj ceni nam prodao 12 komada. Znaci da moze i tako. Ja inace ne volim peceno pile, volim girose, batake bez koske sa rostilja, mariniranu piletinu....... svako jutro kad krenem na faks svratim u pekaru u onom prolazu u sremskoj izmedju zelenjaka i kneza i terazija kupim piletinu u belom vinu ili mariniranu piletinu sa povrcem.

Smatram da je sve to individualno cime ce covek da se hrani. Ja ne kazem da sam nesto previse pametan jer da jesam ne bi se trovao koka kolom ali koliko moras da budes neobrazovan, primitivan i glup da ne provalis na prvu da je sva ta roba u Lidlu goli khurac. kazu ljudi ima Lidl i u Austriji isto je jeftino pa da, ali tu sad ima vise stvari, prvo se postavlja pitanje da li je kvalitet robe jednak u Lidlu u Beogradu i u Lidlu u Becu. Kao drugo Lidl u Austriji sigurno nije nikakva senzacija i glavna vest u drzavi. Ne znam. mozda je sve ovo vise neki odraz da u Srbiji ima baas puno teske sirotinje.. sto je tuzno
 
Све је то план владара из сјенке да додатно понизе, унизе и униште Српски народ јер је Српски народ један од посљедњих народа на овом свијету који се опире новом свијетском поретку.

:ok::ok::ok:

A Srbi navalili na demonske pilice ko gladan sr@t :rotf:
 
ko je doveo Lidl i zasto. zar to nije udarac domacim prodavnicama,radnjama,supermarketima...domacim trgovcima...zar nemamo dovoljno prodavnica vec? roda,idea,merkator,tempo,maxi,dis,metro...ne znam ni sam koliko ih ima. gde su SNS glasaci da malo prokomentarisu ovakve stvari...? sta sad,dosli stranci da prodaju svoju robu ovde,da zarade? a radnici u Lidlu ce biti nasi,radice za 25 iljada. a zarada kompanije ce ici u Nemacku? ne znam, razumem. :neutral: jel ovo bre napRdna srbija?? kao imamo toliko puno para,pa nam samo rpodavnice fale...cisti IZDAJNICI drzave... hgahahaha koja bolest brate mili...БОЛЕШТИНА !

Odavno ovde više ništa nije NAŠE !
Treba širom otvoriti vrata za sve i napraviti im takvu stravičnu konkurenciju!
Normalno uz rigorozno poštovanje platežne moći našeg stanovništva i kvaliteta robe koja se prodaje !
 
ko je doveo Lidl i zasto. zar to nije udarac domacim prodavnicama,radnjama,supermarketima...domacim trgovcima...zar nemamo dovoljno prodavnica vec? roda,idea,merkator,tempo,maxi,dis,metro...ne znam ni sam koliko ih ima. gde su SNS glasaci da malo prokomentarisu ovakve stvari...? sta sad,dosli stranci da prodaju svoju robu ovde,da zarade? a radnici u Lidlu ce biti nasi,radice za 25 iljada. a zarada kompanije ce ici u Nemacku? ne znam, razumem. :neutral: jel ovo bre napRdna srbija?? kao imamo toliko puno para,pa nam samo rpodavnice fale...cisti IZDAJNICI drzave... hgahahaha koja bolest brate mili...БОЛЕШТИНА !

Ne razumem zašto bi više konkurencije na tržištu osnovnih potrepština bila lošija alternativa u odnosu na manje konkurencije?

Dolazak Lidla ima pozitivan uticaj kako na tržište osnovnih potreština (to je, inače, najvažnije tržište za većinu ljudi u Srbiji), tako i na tržište rada: Lidl sada regrutuje zaposlene među ostalim lancima supermarketa, a to znači makar malo veće plate za njih.

Koliko ja znam, oni ne dobijaju subvenciju od 10.000 evra po radnom mestu, tako da su dobrodošli. ;) :ok: Konkurencija je uvek dobra stvar, monopoli i karteli su najveće moguće ekonomsko zlo. :confused:
 
Da. Zato ne zalim da puknem 400 dinara na Grander u KFC-u jer znam da sam uzivao i pojeo nesto sto je zaista dobro, kvalitetno i ukusno.

STOP Lidl i gnojavi pilici.!!!

Moj ujak je skoro za 2 i po soma kupio 55 pilica, hranio ih par nedelja i po nizoj ceni nam prodao 12 komada. Znaci da moze i tako. Ja inace ne volim peceno pile, volim girose, batake bez koske sa rostilja, mariniranu piletinu....... svako jutro kad krenem na faks svratim u pekaru u onom prolazu u sremskoj izmedju zelenjaka i kneza i terazija kupim piletinu u belom vinu ili mariniranu piletinu sa povrcem.

Smatram da je sve to individualno cime ce covek da se hrani. Ja ne kazem da sam nesto previse pametan jer da jesam ne bi se trovao koka kolom ali koliko moras da budes neobrazovan, primitivan i glup da ne provalis na prvu da je sva ta roba u Lidlu goli khurac. kazu ljudi ima Lidl i u Austriji isto je jeftino pa da, ali tu sad ima vise stvari, prvo se postavlja pitanje da li je kvalitet robe jednak u Lidlu u Beogradu i u Lidlu u Becu. Kao drugo Lidl u Austriji sigurno nije nikakva senzacija i glavna vest u drzavi. Ne znam. mozda je sve ovo vise neki odraz da u Srbiji ima baas puno teske sirotinje.. sto je tuzno

Svuda je isto. Mozda im je bolje pile ali pojedu kloniranu lubenicu. Mentalni virus potrosackog drustva.

- - - - - - - - - -

Meni vredi. Platiću jeftinije isti proizvod.

Isto je, opet novca nema dovoljno. "Ko ne plati na mostu, plati na cupriji". Vucic je satanista.
 
Sva je sreća pa umesto roga i nečeg drugog, nisi nudio bulju. Dakle, tobdžija.

Zadrži se na svojim partijskim kolegama i željama za svršavanjem u usta murškacima. Hvala na ponudi, ali kad vas vidim prelazim na drugu stranu ulice.

- - - - - - - - - -

Isto je, opet novca nema dovoljno. "Ko ne plati na mostu, plati na cupriji". Vucic je satanista.

Ne, nije isto. Ne želim da platim 200 dinara za nešto što može da se kupi za 150 ili 100 dinara.
 

Back
Top