zasto je doveden LIDL kod nas?

Zato što je jeftinije. Kupovina u "Metrou" se itekako isplati. Osim toga, imaju neviđeno dobre svinjske butkice za podvarak. Ali moraš da kupiš 24 komada.

И ти си онај ..бот.
Као онај Мрачак.
Сетио сам се.
Није те било дуго.
Лепо је да си опет овде.
Пожељно је да лично посматраш пропаст ове Власти.
Суноврат се ближи.
Он је једноставно неопозив.
Не волим када људи лажу.
Није твоја Власт довела Лидл јер је јефтинији него зато што они после толико дуго година не умеју, не знају да покрену нешто конкретно.
Можда и знају.
Можда могу али не смеју јер они који су их довели на Власт, не дозвољавају да ми напредујемо.
Надам се да си свестан чињенице да се Србија свесно уништава..демографски,
материјално..како год?
 
И ти си онај ..бот.
Као онај Мрачак.
Сетио сам се.
Није те било дуго.
Лепо је да си опет овде.
Пожељно је да лично посматраш пропаст ове Власти.
Суноврат се ближи.
Он је једноставно неопозив.
Не волим када људи лажу.
Није твоја Власт довела Лидл јер је јефтинији него зато што они после толико дуго година не умеју, не знају да покрену нешто конкретно.
Можда и знају.
Можда могу али не смеју јер они који су их довели на Власт, не дозвољавају да ми напредујемо.
Надам се да си свестан чињенице да се Србија свесно уништава..демографски,
материјално..како год?

Janpi si? Nemoj da mešaš pića.
 
Svi ti velelepni Trzni Centri,koji se prosto masovno otvaraju u Beogradu,treba sirotinji (prosecna penzija 2OO Evra,prosecna plata 3OO evra!)da pari oci,u tom blesku
svetlosti.Kada se objektivno pogleda,cela ta stvar sa Trznim Centrima,sta prosecan kupac moze da kupi od svog bednog primanja??? Moze kao i do sada,u obicnim
radnjama,da kupi hleb i mleko.! Sav taj sjaj,to je bacanje prasine u oci,i stvaranje laznog osecaja,da zivimo u bogatoj zemlji, u bogatom gradu...!!!:rtfm:

Otprilike, obicna sjajna sarena laza. Ne skodi, ali definitivno i ne sluzi nicemu. U svakom slucaju daleko od nekakvog razvoja ekonomije.
 
Pa, ja sam Mek pomenuo u drugom kontekstu - kao nesto potpuno nebitno a od cega se napravila citava epopeja svojevremeno. Cak i sad je Mek nekakav polu-kultni fast food. A zapravo je samo to - obican fast food.

Slicno vazi za prodavnice, ali isto tako i za trzne centre - najobicniji nasminkani magacini. A pucina se lozi kao da je u pitanju ne znam ti ni ja sta. Najtuznije je sto vise nemas nikakvu ekskluzivu, odnosno svi prodaju isto. Ono sto ima mozes da kupis svuda, ali ima masa stvari kojih nema - e, to ne mozes da kupis nigde. Mada ja mislim da je to posledica naseg monopolistickog uvoznickog mafijasenja a ne samih lanaca, gde samo odabrani (Andrej ukraden-mi-je-ID Vucic?) uvoze, pa sta uvezu - uvezli su, to ima da trosimo i nista drugo. Mozda ovi jaki strani lanci razbucaju to, mada ce opet da se zavrsi sa nekim ogranicenim asortimanom.

Hajde konkretno kazi koje ti marke fale a nema ih na Uscu, Delti, u Knezu, itd... mislim kad se vec zalis na losu i ogranicenu selekciju robe po trznim centrima.
 
ko je doveo Lidl i zasto. zar to nije udarac domacim prodavnicama,radnjama,supermarketima...domacim trgovcima...zar nemamo dovoljno prodavnica vec? roda,idea,merkator,tempo,maxi,dis,metro...ne znam ni sam koliko ih ima. gde su SNS glasaci da malo prokomentarisu ovakve stvari...? sta sad,dosli stranci da prodaju svoju robu ovde,da zarade? a radnici u Lidlu ce biti nasi,radice za 25 iljada. a zarada kompanije ce ici u Nemacku? ne znam, razumem. :neutral: jel ovo bre napRdna srbija?? kao imamo toliko puno para,pa nam samo rpodavnice fale...cisti IZDAJNICI drzave... hgahahaha koja bolest brate mili...БОЛЕШТИНА !

Ovo nije samo posta kandidat za najgluplji u ovoj godini, već je tema kandidat. :fdlan:
 
Овај Рифер исто ради за те Билдерберге и хоће да трује народ сиромашни.

Сам у Лидл не иде, него егзотичну храну гаји на пространој тераси коју је отео једном једноногом борцу.
 
Овај Рифер исто ради за те Билдерберге и хоће да трује народ сиромашни.

Сам у Лидл не иде, него егзотичну храну гаји на пространој тераси коју је отео једном једноногом борцу.

reefer je jednorog, samo ne zeli da prica o tome.
 
Whoa, tiger!

Ти тржни центри и продавнице лоше одеће пуне буџет СР Србије прво тиме што се на сваку размену робе и новце у њима плаћа ПДВ 20%, а исто тако на позамашне кирије тих локала ту. Даље, све те продавнице а и сами центри плаћају порез на добит од 10-20% њихових дебелих зарада, затим еколошке таксе, зелене динаре и остале будалаштине. Слободно може да се каже да Зара сваке године изгради једно обданиште. Да, имаш право, економија не би требало да се заснива на ситној трговини. Али српска економија се углавном заснива на ситној трговини и средњој мануфактури- носиоци српске привреде су којекакви локални произвођачи хидропумпи са 30 запослених, ИТ фирме са 35 запослених, кафане, кафићи, ресторани и Бершка.

Један Мекдоналдс дебело пуни буџет, Железара га празни.

Мислим пех је што Србија нема неки Волво, Фолксваген или Мајкрософт, али у одсуству тога, П. С. Фешн је следећа најбоља ствар.

Милијарду пута здравија од тешко субвенционисаног крша званог "Фиат Застава".

Ako ce drzava da zivi od trznih centara, da je odmah prodamo ISIS-u, mozda jos uvek mozemo nesto i da zaradimo...

Da se razumemo, ja nisam pobornik udarnickih firmi i slicnog. Ja sam IT guy, tako da se apsolutno slazemo po pitanju Fiat Zastava a i mnogih drugih firmi.
Ali problem javnog sektora je drugaciji - cisto da se ne mesaju loncici. Fiat ne spada u javni sektor, ali drzava, tacnije vlast, idiotska kakva vec jeste, ne ume drugacije ni da funkcionise nego po modelu javnih preduzeca, pa otuda i te dotacije stranim firmama. Znaci da pojasnimo - pljackanje javnog sektora je poseban problem.

Osim toga, ja kada pricam o ekonomiji ne mislim pri tom na drzavu i njen budzet, vec na gradjane. Kada zemlju/drzavu predstavis kao zatvoren sistem, zapravo rast bogatstva moze da se desi samo porastom proizvodnje unutar drzave i/ili ulaskom materijalnih vrednosti (robe ili novca) spolja u drzavu (ne pricam o kupovini, jer to je razmena u dva smera, vec o ulasku u smislu balansa ulaz-izlaz).
Znaci (na nivou zemlje/drzave) bogatis se kad "od niceg napravis nesto" ili kad uspes da nesto uzmes od drugog. Trzni centri tu nemaju sta da traze. A za budzet me zabole patka - to je problem drzave.
 

Back
Top