zasto je doveden LIDL kod nas? - Strana 2
Strana 2 od 100 PrvaPrva 1234561252 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 2495

Tema: zasto je doveden LIDL kod nas?

Lesandar nije na forumu
    An Unexpected Force Which Suddenly Appears and Resolves the Matter
    Elita Lesandar (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    455

Podrazumevano Re: zasto je doveden LIDL kod nas?

Citat Original postavio Sotir zvani djubre Pogledaj poruku
    Sta ima da se prica o Metrou? Pa tamo ti kupuju samo vlasnici lokalnih prodavnica
    Možeš i ti, niko ti ne brani.
    "Velika seoba Slovena" i autohtonost Albanaca na Balkanu su lice i naličje iste "medalje" .

Poznat Фабрика (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2018.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    259

Имају нека распала вина од 150 динара, боже, за шта је то.

Veoma poznat Sotir zvani djubre (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    187

Citat Original postavio zaluđenik Pogledaj poruku
    Nije uvek bilo tako, znalo je nas 5-6 da ode u mek, svi uzmemo i hamburgere i kolu i pomfrit i sladoled, i sve to jedan plati bez problema.
    Sada bi mi za tako nešto bio potreban neki kredit.
    Mek je prevazidjen. KFC je i keva i cale.

Ja nisam neki fanatik nemam nista protiv strane robe ili stranog vlasnika ako je kvalitet dobar. Sa Lidlom je problem sto ti valjaju gnojavo pile i ostalu skart robu.....
    A ja sam mama samo pio, ubila me je tuga nocas, ne pitaj me gde sam bio, tamo gde je isla ona.........

Iskusan
    Učlanjen
    13.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    174

Poserem se ja u usta svakome ko gotivi Lidl. Kratko i jasno. NE bih tamo pazario pa da je jedini market u Beogradu.
    Ваистину хришћански.

Elita Nosferatu___2 (avatar)
    Učlanjen
    18.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    374

Citat Original postavio blooser Pogledaj poruku
    U principu sta nas briga ako dolaze strane prodavnice - ako mogu da opstanu neka posluju. Generalno, cene bi trebalo da padnu dolaskom konkurencije. Iz prakse, bar dosadasnje, nisu se menjale. Videcemo sta ce Lidl da uradi.
    Ono sto bi moglo biti je da je doveden u nekom trenutku da poobara cene u prodavnicama u Srbiji - e sad, zasto bi to bilo dobro ne znam, mozda da ubije konkurenciju.

A sto se tice tvog sta ce nam, osim za prodavnice, to se jos vise moze postaviti za trzne centre a i Beograd na vodi - u principu, prodavnice, trzni centri, poslovni prostori i slicne gluposti uopste ne doprinose razvoju jedne drzave.
    Sta ja imam od Delte i Usca, pa i onog (relativno novog) TC u Knez Mihajlovoj, ili od jednog Beograda na vodi? Nemam bas nista. Ali bas nista! A predstavlja se kao da smo sleteli na Mesec.

To je ta propaganda malogradjanima, koji se oduseve sto imaju konacno McDonalds, trzne centre (koji, uzgred, svi imaju prakticno ISTE prodavnice unutra - ja bih bar, da sam vlast, propisao da nijedan TC ne moze da ima iste prodavnice - pa ako je lupicu Zara otvorila butik u Delti ne moze i u Uscu i u pomenutom TC u Knezu. Pa da bar mi kao potrosaci imamo neki izbor. Ovako sve isto, gde god udjem svi prodaju sve isto.
    Whoa, tiger!

Ти тржни центри и продавнице лоше одеће пуне буџет СР Србије прво тиме што се на сваку размену робе и новце у њима плаћа ПДВ 20%, а исто тако на позамашне кирије тих локала ту. Даље, све те продавнице а и сами центри плаћају порез на добит од 10-20% њихових дебелих зарада, затим еколошке таксе, зелене динаре и остале будалаштине. Слободно може да се каже да Зара сваке године изгради једно обданиште. Да, имаш право, економија не би требало да се заснива на ситној трговини. Али српска економија се углавном заснива на ситној трговини и средњој мануфактури- носиоци српске привреде су којекакви локални произвођачи хидропумпи са 30 запослених, ИТ фирме са 35 запослених, кафане, кафићи, ресторани и Бершка.

Један Мекдоналдс дебело пуни буџет, Железара га празни.

Мислим пех је што Србија нема неки Волво, Фолксваген или Мајкрософт, али у одсуству тога, П. С. Фешн је следећа најбоља ствар.

Милијарду пута здравија од тешко субвенционисаног крша званог "Фиат Застава".

Aktivan član aleksandarhakler1992 (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio zaluđenik Pogledaj poruku
    Nije uvek bilo tako, znalo je nas 5-6 da ode u mek, svi uzmemo i hamburgere i kolu i pomfrit i sladoled, i sve to jedan plati bez problema.
    Sada bi mi za tako nešto bio potreban neki kredit.
    pa ja o tome govorim...kako posluju uopste sada...ja u meku uglavnom vidjam tinejdzere,decu,mlade devojke izgleda mnogo vole tamo da idu,pitaj **** zasto...izgleda im je san da zive americki zivot,po principu mek,ajfon i setnja ulicom sa onom velikom MEK casom u ruci iz koje viri ogromna cevcica koju sisa

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1411

U principu sta nas briga ako dolaze strane prodavnice - ako mogu da opstanu neka posluju. Generalno, cene bi trebalo da padnu dolaskom konkurencije. Iz prakse, bar dosadasnje, nisu se menjale. Videcemo sta ce Lidl da uradi.
    Ono sto bi moglo biti je da je doveden u nekom trenutku da poobara cene u prodavnicama u Srbiji - e sad, zasto bi to bilo dobro ne znam, mozda da ubije konkurenciju.

A sto se tice tvog sta ce nam, osim za prodavnice, to se jos vise moze postaviti za trzne centre a i Beograd na vodi - u principu, prodavnice, trzni centri, poslovni prostori i slicne gluposti uopste ne doprinose razvoju jedne drzave.
    Sta ja imam od Delte i Usca, pa i onog (relativno novog) TC u Knez Mihajlovoj, ili od jednog Beograda na vodi? Nemam bas nista. Ali bas nista! A predstavlja se kao da smo sleteli na Mesec.

To je ta propaganda malogradjanima, koji se oduseve sto imaju konacno McDonalds, trzne centre (koji, uzgred, svi imaju prakticno ISTE prodavnice unutra - ja bih bar, da sam vlast, propisao da nijedan TC ne moze da ima iste prodavnice - pa ako je lupicu Zara otvorila butik u Delti ne moze i u Uscu i u pomenutom TC u Knezu. Pa da bar mi kao potrosaci imamo neki izbor. Ovako sve isto, gde god udjem svi prodaju sve isto.
    Па зато што сви ти супермаркети продају углавном српске производе.

Са друге стране, кад би продавали већину немачке, француске или већ које друге робе, не сумњам да би и ту било много примедби и суза (е сад је српски сељак умрејо, а шта фали чоколади "Живадинка" и ђе ће њихови сироти радници, итд).

Укратко, само врло збуњен а можда и луд улагач би на било који начин обраћао пажњу на примедбе и вечите патње српског публикума. Пажњу треба обраћати искључиво на профит, квалитет и конкуренција се регулишу кроз тржишну битку, и то је све.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Aktivan član zaluđenik (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Sta ima da se prica o Metrou? Pa tamo ti kupuju samo vlasnici lokalnih prodavnica
    Tamo sad valjda može svako da kupuje. Jedino što kaže Lesandar, nema sitniša, ne kupuješ na 100g nego pakovanja. I nema odloženog. Keš u šake.
    Don't wait for the perfect moment.
    Take the moment and make it perfect.

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    187

Citat Original postavio Lesandar Pogledaj poruku
    Možeš i ti, niko ti ne brani.
    Pa sta ce mi karton mleka??? Sto bi se cimo, kad imam bukvalno preko puta kuce Maxi i u najjuzem komsiluku na 2 gajbe od mene malu lokalnu prodavnicu koju drze tu ljudi iz kraja.
    A ja sam mama samo pio, ubila me je tuga nocas, ne pitaj me gde sam bio, tamo gde je isla ona.........

Učlanjen
    04.01.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Mek je prevazidjen. KFC je i keva i cale.

Ja nisam neki fanatik nemam nista protiv strane robe ili stranog vlasnika ako je kvalitet dobar. Sa Lidlom je problem sto ti valjaju gnojavo pile i ostalu skart robu.....
    To već ne znam. Nisam kupovao piliće, pre par dana sam uzeo neke šnicle, malo slatkiša i neku hemiju (nije droga ).

Domaćin Lord Gledston (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    493
    Reputaciona moć
    111

Svi ti velelepni Trzni Centri,koji se prosto masovno otvaraju u Beogradu,treba sirotinji (prosecna penzija 2OO Evra,prosecna plata 3OO evra!)da pari oci,u tom blesku
    svetlosti.Kada se objektivno pogleda,cela ta stvar sa Trznim Centrima,sta prosecan kupac moze da kupi od svog bednog primanja??? Moze kao i do sada,u obicnim
    radnjama,da kupi hleb i mleko.! Sav taj sjaj,to je bacanje prasine u oci,i stvaranje laznog osecaja,da zivimo u bogatoj zemlji, u bogatom gradu...!!!
    MENS SANA IN CORPORE SANO!

Lesandar nije na forumu
    Elita Lesandar (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    455

Pa sta ce mi karton mleka??? .
    Zato što je jeftinije. Kupovina u "Metrou" se itekako isplati. Osim toga, imaju neviđeno dobre svinjske butkice za podvarak. Ali moraš da kupiš 24 komada.
    "Velika seoba Slovena" i autohtonost Albanaca na Balkanu su lice i naličje iste "medalje" .

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    187

Citat Original postavio Фабрика Pogledaj poruku
    Ma nije to nista novo.... Mi smo se 2011. na ekskurziji u Subotici lesili od nekog vina iz tetrapaka mislim da je bilo oko 100 dinara, i sto je fazon dodjemo nazad u bg i provalimo da i kod nas po prodavnicama ima isto to vino. Pa je bilo kod mene u kraju do skoro balon vina 5 litara nesto smesno.. ne znam sad tacno kolko para ali bas jeftino.... te skart robe je kod nas bilo oduvek, nije Lidl izmislio to..... Narod se ponasa kao da je u Lidlu extra jeftino i extra kvalitetno. sto jednostavno ne odgovara istini. jeste jeftino ali je roba odvratna. to je nemacka c kategorija...

Učlanjen
    18.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    374

Ma nije to nista novo.... Mi smo se 2011. na ekskurziji u Subotici lesili od nekog vina iz tetrapaka mislim da je bilo oko 100 dinara, i sto je fazon dodjemo nazad u bg i provalimo da i kod nas po prodavnicama ima isto to vino. Pa je bilo kod mene u kraju do skoro balon vina 5 litara nesto smesno.. ne znam sad tacno kolko para ali bas jeftino.... te skart robe je kod nas bilo oduvek, nije Lidl izmislio to..... Narod se ponasa kao da je u Lidlu extra jeftino i extra kvalitetno. sto jednostavno ne odgovara istini. jeste jeftino ali je roba odvratna. to je nemacka c kategorija...
    Па колико сте имали година кад се били на екскурзији у Суботици, и ко се то са 14 година леши вином и очекује блиставу будућност?

Učlanjen
    09.03.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio Lord Gledston Pogledaj poruku
    Svi ti velelepni Trzni Centri,koji se prosto masovno otvaraju u Beogradu,treba sirotinji (prosecna penzija 2OO Evra,prosecna plata 3OO evra!)da pari oci,u tom blesku
    svetlosti.Kada se objektivno pogleda,cela ta stvar sa Trznim Centrima,sta prosecan kupac moze da kupi od svog bednog primanja??? Moze kao i do sada,u obicnim
    radnjama,da kupi hleb i mleko.! Sav taj sjaj,to je bacanje prasine u oci,i stvaranje laznog osecaja,da zivimo u bogatoj zemlji, u bogatom gradu...!!!
    rekao si istinite stvari...da,tako je. tuga i jad
    Poslednji put ažurirao/la aleksandarhakler1992 : 19.10.2018. u 19:58

Lesandar nije na forumu
    Elita Lesandar (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    455

Najbolji odnos cena-kvalitet je Makedonsko crno u flaši od 2 litra u Tempu. Ali, ubedljivo najbolje vino koje se prodaje po supermarketima je Tamjanika Spasić, nije čak ni preterano skupo, 0,7 je 1000 dinara.
    Poslednji put ažurirao/la Lesandar : 19.10.2018. u 19:58

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2276

Citat Original postavio Straks92 Pogledaj poruku
    Komunizam je umro, slobodno tržište se širi svuda nezaustavljivo.
    То НИЈЕ СЛОБОДНО ТРЖИШТЕ - то је СЛОБОДНА ОРГАНИЗОВАНА ПЉАЧКА СИРОМАШНОГ НАРОДА..............
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Iskusan blooser (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    209

Citat Original postavio aleksandarhakler1992 Pogledaj poruku
    to i pricam....sta ti vredi MEK kad su cene visoke za vecinu nasih ljudi. ja ne znam ni kako oni uspevaju da posluju kod nas
    Pa, ja sam Mek pomenuo u drugom kontekstu - kao nesto potpuno nebitno a od cega se napravila citava epopeja svojevremeno. Cak i sad je Mek nekakav polu-kultni fast food. A zapravo je samo to - obican fast food.

Slicno vazi za prodavnice, ali isto tako i za trzne centre - najobicniji nasminkani magacini. A pucina se lozi kao da je u pitanju ne znam ti ni ja sta. Najtuznije je sto vise nemas nikakvu ekskluzivu, odnosno svi prodaju isto. Ono sto ima mozes da kupis svuda, ali ima masa stvari kojih nema - e, to ne mozes da kupis nigde. Mada ja mislim da je to posledica naseg monopolistickog uvoznickog mafijasenja a ne samih lanaca, gde samo odabrani (Andrej ukraden-mi-je-ID Vucic?) uvoze, pa sta uvezu - uvezli su, to ima da trosimo i nista drugo. Mozda ovi jaki strani lanci razbucaju to, mada ce opet da se zavrsi sa nekim ogranicenim asortimanom.

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    396

Citat Original postavio Фабрика Pogledaj poruku
    to su vina koja je tixi aktivno konzumirao dok se suncao na gleceru u austriji. to je bilo za vreme tadica...prvi promoter lidla je bio tixi....

kenjao je- eto kako u lidlu vrhhunsko vino je 0,9 evra u lidlu a kod nas 1,45....

ne postoji trgovinski lanac sa najnekvalitetnijim stvarima od lidla.

njihova vina su nula.
    cokolade su za kuvanje.
    svaki brendirani poroizvod (kao premia kod nas) je 100x gori.
    Poslednji put ažurirao/la snoshaj efendija : 19.10.2018. u 20:05
    .Ovu rezoluciju su predložile Francuska, Velika Britanija, SAD, Belgija, Maroko i Mađarska, a izglasana je uz podršku Rusije sa 13 naprama 0.

Učlanjen
    09.03.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio Nosferatu___2 Pogledaj poruku
    Па колико сте имали година кад се били на екскурзији у Суботици, и ко се то са 14 година леши вином и очекује блиставу будућност?
    smrdis mi na SNS

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1411

Citat Original postavio Lord Gledston Pogledaj poruku
    Да, па није свака радња за свачији џеп.

Овде имаш исто Лидл, али имаш и Теско, који је скупљи, и Вејтроуз, који је још скупљи и продаје још доста пробранију храну, и онда рецимо Ф&М који продаје деликатесну робу и где су цене једно осам до десет пута више... или четрдесет пута више.

Онај ко има примања за Лидл не иде ни у Теско, а Ф&М је видео једном на телевизији. И у томе нема ничег лошег, нити сви треба да имају приступ свему.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Učlanjen
    18.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    374

Pa, ja sam Mek pomenuo u drugom kontekstu - kao nesto potpuno nebitno a od cega se napravila citava epopeja svojevremeno. Cak i sad je Mek nekakav polu-kultni fast food. A zapravo je samo to - obican fast food.

Slicno vazi za prodavnice, ali isto tako i za trzne centre - najobicniji nasminkani magacini. A pucina se lozi kao da je u pitanju ne znam ti ni ja sta. Najtuznije je sto vise nemas nikakvu ekskluzivu, odnosno svi prodaju isto. Ono sto ima mozes da kupis svuda, ali ima masa stvari kojih nema - e, to ne mozes da kupis nigde. Mada ja mislim da je to posledica naseg monopolistickog uvoznickog mafijasenja a ne samih lanaca, gde samo odabrani (Andrej ukraden-mi-je-ID Vucic?) uvoze, pa sta uvezu - uvezli su, to ima da trosimo i nista drugo. Mozda ovi jaki strani lanci razbucaju to, mada ce opet da se zavrsi sa nekim ogranicenim asortimanom.
    Имаш Ексклузиву.

На пример, Ермез и Барбери у Бечу.

Ако си за шопинг, седнеш на авионче, за пола сата си у Царској Вијени, прошеташ се Грабеном и пазариш као Господин Човек.

Buduća legenda
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    735

Ne znam i ne zanimaju me vesti iz marketa i dragstora, to je za ljude sa pijace.

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    563

rekao si istinite stvari...da,tako je. tuga i jad
    Лорд Гледстон је написао скоро 3 000 постова и у тих 3 000 постова никада није било ни једне паметне ствари.

Učlanjen
    04.01.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

pa ja o tome govorim...kako posluju uopste sada...ja u meku uglavnom vidjam tinejdzere,decu,mlade devojke izgleda mnogo vole tamo da idu,pitaj **** zasto...izgleda im je san da zive americki zivot,po principu mek,ajfon i setnja ulicom sa onom velikom MEK casom u ruci iz koje viri ogromna cevcica koju sisa
    Sam si sebi odgovorio. Posluju zato što ima dovoljno tinejdžera, dece, "ajfonki" da im donose zaradu. Od mene se nisu baš nešto oparili poslednjih godina.

Slične teme

1. Lidl u Poljskoj računao na poštenje kupaca, pa morao da prekine promociju
    Autor Vesti Krstarice u forumu Vesti za opuštanje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.11.2016., 11:51
  2. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 10.11.2016., 14:02
  3. Lidl: 100 objekata u Srbiji, prvi već gotov
    Autor acabg u forumu Politika
    Odgovora: 105
    Poslednja poruka: 01.03.2016., 16:29
  4. Vilhelm: Dolaze vam Mercedes i Lidl
    Autor Lord Tywin u forumu Politika
    Odgovora: 104
    Poslednja poruka: 21.01.2014., 19:31
  5. POSTAVLJEN NACELNIK PU NIS, DOVEDEN IZ BEOGRADA?
    Autor NIKOS_ u forumu Politika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 20.03.2013., 01:26

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •