zasto je doveden LIDL kod nas?
Strana 1 od 85 123451151 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 2123

Tema: zasto je doveden LIDL kod nas?

Aktivan član aleksandarhakler1992 (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano zasto je doveden LIDL kod nas?

ko je doveo Lidl i zasto. zar to nije udarac domacim prodavnicama,radnjama,supermarketima...domacim trgovcima...zar nemamo dovoljno prodavnica vec? roda,idea,merkator,tempo,maxi,dis,metro...ne znam ni sam koliko ih ima,niti da li su sve nase. gde su SNS glasaci da malo prokomentarisu ovakve stvari...? sta sad,dosli stranci da prodaju svoju robu ovde,da zarade? a radnici u Lidlu ce biti nasi,radice za 25 iljada. a zarada kompanije ce ici u Nemacku? pa srbi valjda mrze nemce cim se rode,sto tamo da idu NASE PARE...?! ne znam, razumem. jel ovo bre napRdna srbija?? kao imamo toliko puno para,pa nam samo prodavnice fale...nemamo bre nikakvu kupovnu moc,potrosacka korpa veca od minimalca duplo...penzioneri jedva zive,al tako i zasluzuju,jer se nisu pobunili ni jednom. vlast su cisti IZDAJNICI drzave... hahahahah koja bolest...БОЛЕШТИНА !
    Poslednji put ažurirao/la aleksandarhakler1992 : 19.10.2018. u 20:23

Domaćin Redmond (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    238

Podrazumevano Re: zasto je doveden LIDL kod nas?

pa kako zasto, to su strani investitori, oni donose nova radna mesta, spasavaju nasu privredu posto mi nismo u stanju
    "They f*uck you up, your mum and dad. They may not mean to, but they do.They fill you with the faults they had and add some extra, just for you." Phillip Larkin

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6198

da sjebe trovace i monopoliste
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Aktivan član zaluđenik (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio aleksandarhakler1992 Pogledaj poruku
    ko je doveo Lidl i zasto. zar to nije udarac domacim prodavnicama,radnjama,supermarketima...domacim trgovcima...zar nemamo dovoljno prodavnica vec? roda,idea,merkator,tempo,maxi,dis,metro...ne znam ni sam koliko ih ima. gde su SNS glasaci da malo prokomentarisu ovakve stvari...? sta sad,dosli stranci da prodaju svoju robu ovde,da zarade? a radnici u Lidlu ce biti nasi,radice za 25 iljada. a zarada kompanije ce ici u Nemacku? ne znam, razumem. jel ovo bre napRdna srbija?? hgahahaha koja bolest brate mili...БОЛЕШТИНА !
    Šta je od ovoga "naše"?
    Ne znam zašto je neko "doveo" LIDL kod nas, ali neka je. Nemam ništa protiv da pazarim jeftinije. Ionako prestajem da razmišljam o novcu kao "svom" čim ga ostavim negde (u prodavnici, kafani...)
    Don't wait for the perfect moment.
    Take the moment and make it perfect.

Lesandar nije na forumu
    An Unexpected Force Which Suddenly Appears and Resolves the Matter
    Elita Lesandar (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    450

ko je doveo Lidl i zasto. zar to nije udarac domacim prodavnicama,radnjama,supermarketima...domacim trgovcima...zar nemamo dovoljno prodavnica vec? roda,idea,merkator,tempo,maxi,dis,metro...ne znam ni sam koliko ih ima. gde su SNS glasaci da malo prokomentarisu ovakve stvari...? sta sad,dosli stranci da prodaju svoju robu ovde,da zarade? a radnici u Lidlu ce biti nasi,radice za 25 iljada. a zarada kompanije ce ici u Nemacku? ne znam, razumem. jel ovo bre napRdna srbija?? hgahahaha koja bolest brate mili...БОЛЕШТИНА !
    da biH čekali u redu za pile?
    "Velika seoba Slovena" i autohtonost Albanaca na Balkanu su lice i naličje iste "medalje" .

Učlanjen
    09.03.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio Lesandar Pogledaj poruku
    da biH čekali u redu za pile?
    hahahahahah....Ime:  42778136_2150770615243804_3612617189433719299_n.jpg
Pregleda: 1398
Veličina:  74,9 KB

Moderator Straks92 (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    259

Komunizam je umro, slobodno tržište se širi svuda nezaustavljivo.

Vasilij Zajcev nije na forumu
    Кад снајпериста намигне, то увек обара с ногу.
    Moderator Vasilij Zajcev (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    331

Само да то слободно тржиште донесе нешто корисно.

Од аргентинских пилића из 80-их немамо неке користи.
    Die Sonne kann nicht ohne Schein, der Mensch nicht ohne Liebe sein.

Moderator fortes (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2159

Svašta....ljudi skenirali tržište našli prazninu sa jeftinim supermarketima i sada koriste.Baš će njih neko da "dovede"

Daj Bože da sjebu monopoliste a to je Agrokor (Roda,Idea,Merkator) pre svega i da ih pošalje u 3 lepe materine zajedno sa belgijancima(maxi i tempo) ,metroom i dis-om. Nema tu ništa naše odavno. Ovo samo može da pozitivno utiče na tržište i konkurenciju. Daj Bože i Kufur i Aldi pa da bude prava konkurencija, a neka Delhaize izigrava high end radnju a Metro da se vrati veleprodaji. Ostali u istoriju gde im je mesto.

Inače pokupili su radnike od kasirki do menadžera od svih ostalih zbog boljih uslova i plata. Toliko o "25 hiljade".
    Nessun maggior dolore che ricordarsi del tempo felice nella miseria-Dante Alighieri

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    394

zato sto imaju vrhunske proizvode(sala naravno). rekoh jednom, kako je kolega tixi velicao lidlova ''argentinska vina'' dok se suncao na gleceru. steta sto admin nema arhivu...
    inace, ovako- lidl ima ultra mega , giga najnekvalitetniju robu.to je za sirotinju. pri tome lidl ima i u svajcarskoj- i to je politika drzave.

https://www.lidl.ch/de/index.htm

lidl je doniran od drzave kja ga pozove. zbog odrzavanja socijalnog mira. dobijaju ogromne donacije. prosto-lidl je institucija za odrzavanje socijalnog mira.
    Poslednji put ažurirao/la snoshaj efendija : 19.10.2018. u 19:30
    .Ovu rezoluciju su predložile Francuska, Velika Britanija, SAD, Belgija, Maroko i Mađarska, a izglasana je uz podršku Rusije sa 13 naprama 0.

Lesandar nije na forumu
    Elita Lesandar (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    450

hahahahahah....Ime:  42778136_2150770615243804_3612617189433719299_n.jpg
Pregleda: 1398
Veličina:  74,9 KB
    U jbt, Kosovka devojka ti govori na latinici.
    "Velika seoba Slovena" i autohtonost Albanaca na Balkanu su lice i naličje iste "medalje" .

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    559

Све је то план владара из сјенке да додатно понизе, унизе и униште Српски народ јер је Српски народ један од посљедњих народа на овом свијету који се опире новом свијетском поретку.

Moderator sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    324

dosao je zbog profita

i dobro sto je dosao jer ce doneti vecu konkurenciju i nize cene

cak i gde ga nema

evo sad ima mandarine po 60 u ideji i jabuke po 30 u disu

do pre neki dan mandarine bile preko 100 a jabuke preko 80
    smisao zivota - svako ima svoj . opsti - nacionalni , verski , politicki - nije dobar .

to su sve manipulacije gomilom a osoba je jedinka koja ima svoje vizije.

Elita Nosferatu___2 (avatar)
    Učlanjen
    18.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    370

Citat Original postavio Alter_Ego_ Pogledaj poruku
    Све је то план владара из сјенке да додатно понизе, унизе и униште Српски народ јер је Српски народ један од посљедњих народа на овом свијету који се опире новом свијетском поретку.
    Зашто овакви искази увијек звуче исправно само на ијекавици?

Učlanjen
    09.03.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    63

da. samo sto ti vladari iz senke se nalaze u beogradu.

Iskusan Драгор (avatar)
    Učlanjen
    13.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    140

Треба нам још теорија завере. Зато су дошли.

Iskusan blooser (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    206

ko je doveo Lidl i zasto. zar to nije udarac domacim prodavnicama,radnjama,supermarketima...domacim trgovcima...zar nemamo dovoljno prodavnica vec? roda,idea,merkator,tempo,maxi,dis,metro...ne znam ni sam koliko ih ima. gde su SNS glasaci da malo prokomentarisu ovakve stvari...? sta sad,dosli stranci da prodaju svoju robu ovde,da zarade? a radnici u Lidlu ce biti nasi,radice za 25 iljada. a zarada kompanije ce ici u Nemacku? ne znam, razumem. jel ovo bre napRdna srbija?? kao imamo toliko puno para,pa nam samo rpodavnice fale...cisti IZDAJNICI drzave... hgahahaha koja bolest brate mili...БОЛЕШТИНА !
    U principu sta nas briga ako dolaze strane prodavnice - ako mogu da opstanu neka posluju. Generalno, cene bi trebalo da padnu dolaskom konkurencije. Iz prakse, bar dosadasnje, nisu se menjale. Videcemo sta ce Lidl da uradi.
    Ono sto bi moglo biti je da je doveden u nekom trenutku da poobara cene u prodavnicama u Srbiji - e sad, zasto bi to bilo dobro ne znam, mozda da ubije konkurenciju.

A sto se tice tvog sta ce nam, osim za prodavnice, to se jos vise moze postaviti za trzne centre a i Beograd na vodi - u principu, prodavnice, trzni centri, poslovni prostori i slicne gluposti uopste ne doprinose razvoju jedne drzave.
    Sta ja imam od Delte i Usca, pa i onog (relativno novog) TC u Knez Mihajlovoj, ili od jednog Beograda na vodi? Nemam bas nista. Ali bas nista! A predstavlja se kao da smo sleteli na Mesec.

To je ta propaganda malogradjanima, koji se oduseve sto imaju konacno McDonalds, trzne centre (koji, uzgred, svi imaju prakticno ISTE prodavnice unutra - ja bih bar, da sam vlast, propisao da nijedan TC ne moze da ima iste prodavnice - pa ako je lupicu Zara otvorila butik u Delti ne moze i u Uscu i u pomenutom TC u Knezu. Pa da bar mi kao potrosaci imamo neki izbor. Ovako sve isto, gde god udjem svi prodaju sve isto.

Elita Nosferatu___2 (avatar)
    Učlanjen
    18.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    370

Ја сам некада поседовао једну продавницу прехрамбених и других свакодневних производа, која је лепо радила, док је наведени велики ланци уз истовремено увођење високих пореза након 2003 нису учинили неатрактивном.

Нарочито агресивна била је на пример Идеа која је у сваком распалом предграђу и припиздини имала неку експозитору.

Зато се сада са безбедне удаљености радујем пропасти наведених ланаца, нарочито Идее и Максија (који је увек био одвратан са својим ценама и тровачким производима).

Биће одлично када дође још јефтиних ланаца, на пример Алди, и монопол 3-4 наведена ланца Нестане.

Монополи и картели су увек лоши, значи на пример да чоколада "Милка" у некаквој Бабушници кошта више него у Немачкој.

Зашто ДС није то раније дозволио? Јер су били у Дилу са великим ланцима.

Зашто је то СНС сада дозволио? Или је Дил пукао, или је потребно импресионирати народ јефтиним ценама, чиме ће се побољшати стандард.

Како год, наздравимо соком од 69 динара!

Učlanjen
    09.03.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio blooser Pogledaj poruku
    U principu sta nas briga ako dolaze strane prodavnice - ako mogu da opstanu neka posluju. Generalno, cene bi trebalo da padnu dolaskom konkurencije. Iz prakse, bar dosadasnje, nisu se menjale. Videcemo sta ce Lidl da uradi.
    Ono sto bi moglo biti je da je doveden u nekom trenutku da poobara cene u prodavnicama u Srbiji - e sad, zasto bi to bilo dobro ne znam, mozda da ubije konkurenciju.

A sto se tice tvog sta ce nam, osim za prodavnice, to se jos vise moze postaviti za trzne centre a i Beograd na vodi - u principu, prodavnice, trzni centri, poslovni prostori i slicne gluposti uopste ne doprinose razvoju jedne drzave.
    Sta ja imam od Delte i Usca, pa i onog (relativno novog) TC u Knez Mihajlovoj, ili od jednog Beograda na vodi? Nemam bas nista. Ali bas nista! A predstavlja se kao da smo sleteli na Mesec.

To je ta propaganda malogradjanima, koji se oduseve sto imaju konacno McDonalds, trzne centre (koji, uzgred, svi imaju prakticno ISTE prodavnice unutra - ja bih bar, da sam vlast, propisao da nijedan TC ne moze da ima iste prodavnice - pa ako je lupicu Zara otvorila butik u Delti ne moze i u Uscu i u pomenutom TC u Knezu. Pa da bar mi kao potrosaci imamo neki izbor. Ovako sve isto, gde god udjem svi prodaju sve isto.
    to i pricam....sta ti vredi MEK kad su cene visoke za vecinu nasih ljudi. ja ne znam ni kako oni uspevaju da posluju kod nas
    Poslednji put ažurirao/la aleksandarhakler1992 : 19.10.2018. u 19:45

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    559

hahahahah pa to ti pricam....sta ti vredi i MEK kad su cene visoke za vecinu ljudi
    Мислиш да би цене у домаћим продавницама биле ниже?

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1404

Не ругај се овоме народу и његовим супермаркетским патњама.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Veoma poznat Sotir zvani djubre (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Poserem se ja u usta svakome ko gotivi Lidl. Kratko i jasno. NE bih tamo pazario pa da je jedini market u Beogradu.
    A ja sam mama samo pio, ubila me je tuga nocas, ne pitaj me gde sam bio, tamo gde je isla ona.........

Lesandar nije na forumu
    Elita Lesandar (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    450

Citat Original postavio blooser Pogledaj poruku
    Nije obavezno, naime, naši trgovački lanci posluju po sistemu kreditiranja. Čim ti daješ nekome robu na godinu dana odloženo mora da postoji caka sa kamaćenjem. Videćemo da li će i Lidl da upadne u takvo kolo. Ako počne da daje na odloženo preko 6 meseci, onda će i da podigne cene. Niko ne pominje najjeftiniji trgovački lanac koji nam je dostupan već godinama , "Metro", upravo iz tog razloga, u "Metrou" moraš da kešneš robu koju uzimaš i nema prčkanja na sitne komadiće nego moraš celu šunku od 10 kila ili ceo karton mleka.

Aktivan član zaluđenik (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

hahahahah pa to ti pricam....sta ti vredi i MEK kad su cene visoke za vecinu ljudi
    Nije uvek bilo tako, znalo je nas 5-6 da ode u mek, svi uzmemo i hamburgere i kolu i pomfrit i sladoled, i sve to jedan plati bez problema.
    Sada bi mi za tako nešto bio potreban neki kredit.
    Don't wait for the perfect moment.
    Take the moment and make it perfect.

Veoma poznat Sotir zvani djubre (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Citat Original postavio Lesandar Pogledaj poruku
    Nije obavezno, naime, naši trgovački lanci posluju po sistemu kreditiranja. Čim ti daješ nekome robu na godinu dana odloženo mora da postoji caka sa kamaćenjem. Videćemo da li će i Lidl da upadne u takvo kolo. Ako počne da daje na odloženo preko 6 meseci, onda će i da podigne cene. Niko ne pominje najjeftiniji trgovački lanac koji nam je dostupan već godinama , "Metro", upravo iz tog razloga, u "Metrou" moraš da kešneš robu koju uzimaš i nema prčkanja na sitne komadiće nego moraš celu šunku od 10 kila ili ceo karton mleka.
    Sta ima da se prica o Metrou? Pa tamo ti kupuju samo vlasnici lokalnih prodavnica
    A ja sam mama samo pio, ubila me je tuga nocas, ne pitaj me gde sam bio, tamo gde je isla ona.........

Slične teme

1. Lidl u Poljskoj računao na poštenje kupaca, pa morao da prekine promociju
    Autor Vesti Krstarice u forumu Vesti za opuštanje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.11.2016., 11:51
  2. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 10.11.2016., 14:02
  3. Lidl: 100 objekata u Srbiji, prvi već gotov
    Autor acabg u forumu Politika
    Odgovora: 105
    Poslednja poruka: 01.03.2016., 16:29
  4. Vilhelm: Dolaze vam Mercedes i Lidl
    Autor Lord Tywin u forumu Politika
    Odgovora: 104
    Poslednja poruka: 21.01.2014., 19:31
  5. POSTAVLJEN NACELNIK PU NIS, DOVEDEN IZ BEOGRADA?
    Autor NIKOS_ u forumu Politika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 20.03.2013., 01:26

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •