Како да спасим мачке?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

almagest

Početnik
Poruka
40
Мој комшија напишта село и иде да живи у град. 15 мачака оставља да се снађу саме! Све оне су углавном мршаве, болесне и увек гладне. Храни их само сувим хлебом јер и он не спрема никаква јела за њега, па да остане и за мачке.
Кад он није ту ја им дам храну коју дајем мом мачору, грануле и друго, али то не могу да чиним сваког дана. Иде зима, у близини нема где да се скрију на топло јер су све куће напуштене, празне и хладне. Има контејнера за ђубре, али тамо нико не баца никакву храну, зато што у селу преко зиме остају само бедни пензионери, који се и сами тешко прехрањују. Због свега овога те мачке ће вероватно угинути од глади и хладноће.
Пада ми на ум да их једну по једну похватам, ставим у картонску кутију, одвезем у град и тамо пустим. Тамо има контејнера где има хране па ће бар наћи нешто да поједу. Наћи ће ваљда и неки напуштен подрум да се скрију од хладноће.
Знам да је идеја сулуда, јер толико има већ луталица, али шта да радим да спасим ове мачке сигурне смрти?
Посаветујте ме ако хоћете и можете. Шта би сте Ви урадили у оваквој ситуацији? Хвала вам унапред на рационалном савету!
 
Poslednja izmena:
:eek:
a da vam dođe neko u selo i istrese tuce gradskih pacova, da ne pocrkaju u gradu :think:
nije da nemam nimalo empatije prema situaciji, ali bolje je za sve da to rešite u svom selu....

Било би паметније да си написао овако нешто:..." не то није у реду да их пушташ у град где има хране, само се повећава број луталица.." То је рационалан и паметан савет, који ја прихватам и који је исправан. Зашто ми ту спомињеш пацове? Тема је везана за гладне мачке и било је боље да се ниси јављао са таквим коментаром!
 
Било би паметније да си написао овако нешто:..." не то није у реду да их пушташ у град где има хране, само се повећава број луталица.." То је рационалан и паметан савет, који ја прихватам и који је исправан. Зашто ми ту спомињеш пацове? Тема је везана за гладне мачке и било је боље да се ниси јављао са таквим коментаром!

eto vidiš da znaš i sam šta je 'racionalno i ispravno'

ovako odaješ utisak

ccl.jpg


a takvih u gradovima već ima savim dovoljno...
 
Poslednja izmena:
Шта ће том човеку толике мачке, тај није читав. За њих је најбоље да буду похватане и еутаназиране.

Пошто то кошта, не верујем да ће тако бити. Не видим решење.

Да, човек је у годинама, живи сам и ето дозволио је да се накоте те мачке, па сада да их остави тако! Има још два пса, један је мешанац али ова други је овчарски пас Каракачан. Да је храњен како треба био би тежак и до 80 кг. И ти пси једу само хлеб, мршави су и гладни. Њих ће ваљда неко купити, овог већег.
Хвала ти за савет у вези са еутаназијом, то ми није падало на памет. Консултоваћу се са ветеринаром, макар платио ја. Јер овако заиста , како и ти рече, нема решења, осим да одем код овог што спомиње мишеве. Очигледно он живи где има много мишева, да их похватам, донесм у село и спасим мачке!
 
Узми ти пар мачака а остале пробај да увалиш тим комшијама. Бар пола ако решиш, добро је.

Ја већ, како рекох горе, имам трогодишњег мачка, незнам како ће их прихватити. Од те гомиле мачака само један је здрва и добар. Видим га да се удаљава од села, иде и лови па лепо и изгледа. Њега ћу покушати да спасим-удомим. Питао сам већ да макар ове мале неко узме, али неће нико. Хвала ти још једном на савету. Једини спас је еутаназија. Поздрав за тебе!
Молио бих модератора да закључа ову тему.
 
Poslednja izmena:
Мој комшија напишта село и иде да живи у град. 15 мачака оставља да се снађу саме! Све оне су углавном мршаве, болесне и увек гладне. Храни их само сувим хлебом јер и он не спрема никаква јела за њега, па да остане и за мачке.
Кад он није ту ја им дам храну коју дајем мом мачору, грануле и друго, али то не могу да чиним сваког дана. Иде зима, у близини нема где да се скрију на топло јер су све куће напуштене, празне и хладне. Има контејнера за ђубре, али тамо нико не баца никакву храну, зато што у селу преко зиме остају само бедни пензионери, који се и сами тешко прехрањују. Због свега овога те мачке ће вероватно угинути од глади и хладноће.
Пада ми на ум да их једну по једну похватам, ставим у картонску кутију, одвезем у град и тамо пустим. Тамо има контејнера где има хране па ће бар наћи нешто да поједу. Наћи ће ваљда и неки напуштен подрум да се скрију од хладноће.
Знам да је идеја сулуда, јер толико има већ луталица, али шта да радим да спасим ове мачке сигурне смрти?
Посаветујте ме ако хоћете и можете. Шта би сте Ви урадили у оваквој ситуацији? Хвала вам унапред на рационалном савету!

nađi Levijatan na instagramu ili fb
jeste da su umišljeni pravednici, kada ih vidim onako istetovirane i krimenogene, ali bar brrrinu o životinjama.

- - - - - - - - - -

udomiće te mačke
 
Мој комшија напишта село и иде да живи у град. 15 мачака оставља да се снађу саме! Све оне су углавном мршаве, болесне и увек гладне. Храни их само сувим хлебом јер и он не спрема никаква јела за њега, па да остане и за мачке.
Кад он није ту ја им дам храну коју дајем мом мачору, грануле и друго, али то не могу да чиним сваког дана. Иде зима, у близини нема где да се скрију на топло јер су све куће напуштене, празне и хладне. Има контејнера за ђубре, али тамо нико не баца никакву храну, зато што у селу преко зиме остају само бедни пензионери, који се и сами тешко прехрањују. Због свега овога те мачке ће вероватно угинути од глади и хладноће.
Пада ми на ум да их једну по једну похватам, ставим у картонску кутију, одвезем у град и тамо пустим. Тамо има контејнера где има хране па ће бар наћи нешто да поједу. Наћи ће ваљда и неки напуштен подрум да се скрију од хладноће.
Знам да је идеја сулуда, јер толико има већ луталица, али шта да радим да спасим ове мачке сигурне смрти?
Посаветујте ме ако хоћете и можете. Шта би сте Ви урадили у оваквој ситуацији? Хвала вам унапред на рационалном савету!
pa sigurna im je smrt ako ih pustis pod automobil

- - - - - - - - - -

ja kako koje mace udomin dodje drugo,tako da one uvek same nadju put do hrane
 
uzas, takav nemar, to je ravno katastrofi,jadne macke:(
pokusaj da ih slikas i pokusaj preko fb grupe 'udomi macku'...nikad se ne zna, mozda se javi neko

macaka na sve strane, tesko se udomljavaju ali ipak probaj...
Mi smo do sada uspeli da spasimo od sigurne smrti 9 macica, kerusu i 7 stenaca....i neki vec jesu sterilisani a neki ce tek biti...
 
uzas, takav nemar, to je ravno katastrofi,jadne macke:(
pokusaj da ih slikas i pokusaj preko fb grupe 'udomi macku'...nikad se ne zna, mozda se javi neko

macaka na sve strane, tesko se udomljavaju ali ipak probaj...
Mi smo do sada uspeli da spasimo od sigurne smrti 9 macica, kerusu i 7 stenaca....i neki vec jesu sterilisani a neki ce tek biti...
Јесте ужас! Није моје да се мешам у туђе ствари, ко како и где чува мачке, али ово је заиста болна ствар, ко уопше воли жива бића. Не може човек тек тако да гледа ово мучење животиња и да остане индиферентан.
Пробаћу некако да их спасим. У близини је једна напуштена кућа која има подрум где је преко зиме топло.. Тамо ћу им ставити неке старе јоргане и сл. Биће ми проблем са прехраном, јер није једна него 15. Видим да долазе и неке комшијске на храну, јер су власници исто тако отишли да презиме у град а мачке остале да се снађу. Данас пак видим и нека кучка луталица ушла однекуд у двориште и појела им храну коју сам им дао.
Занимљиво је да само један мачак иде и лови, па је ухрањен и лепо изгледа. Ове остале не мрдају из дворишта, само траже да једу, упркос томе што их овај лудак цео дан псује и јури мотком, надајући се да ће их прогонити.
Пробаћу и даље да некако на најбољи могући начин решим ову енигму за мене. Хвала за савет и коментар.
IMG_4332.jpg
 
Poslednja izmena:
Bas su lepe, na slikama deluju negovane!

Bar da se nadje neko ko bi ti novcano pomogao pa da ti ne bude velika briga kako da ih nahranis makar jednom dnevno. Ja na zalost ne mogu jer imam neke lutalice na vikendici koje ponekad hranim (dzigericu kupim za 100d, skuvam, iseckam, ubacim hleb od 30d, malo kokos ulja i fino se nakrkaju), a imam i 2 macke u stanu
 
Мој комшија напишта село и иде да живи у град. 15 мачака оставља да се снађу саме! Све оне су углавном мршаве, болесне и увек гладне. Храни их само сувим хлебом јер и он не спрема никаква јела за њега, па да остане и за мачке.
Кад он није ту ја им дам храну коју дајем мом мачору, грануле и друго, али то не могу да чиним сваког дана. Иде зима, у близини нема где да се скрију на топло јер су све куће напуштене, празне и хладне. Има контејнера за ђубре, али тамо нико не баца никакву храну, зато што у селу преко зиме остају само бедни пензионери, који се и сами тешко прехрањују. Због свега овога те мачке ће вероватно угинути од глади и хладноће.
Пада ми на ум да их једну по једну похватам, ставим у картонску кутију, одвезем у град и тамо пустим. Тамо има контејнера где има хране па ће бар наћи нешто да поједу. Наћи ће ваљда и неки напуштен подрум да се скрију од хладноће.
Знам да је идеја сулуда, јер толико има већ луталица, али шта да радим да спасим ове мачке сигурне смрти?
Посаветујте ме ако хоћете и можете. Шта би сте Ви урадили у оваквој ситуацији? Хвала вам унапред на рационалном савету!

Ne znam kako mozes da uopste razmisljas da pohvats macke i odvezes ih u grad i tamo ih pustis..
Za ovaj problem najbolje da se obratis Zoo higijeni.ili veterinarskoj ambulnti u selu ili njablizem gradu..Oni ce doci i zbrinuti macke
U gradovima je ionako problem napustenih pasa i macaka, samo fali tih 15
 
Oni ce doci i zbrinuti macke...
Они сигурно неће доћи. Ако ипак дођу, доћи ће да их еутанизирају и да им платим, проверио сам сада, 1800 дин. по једној мачки. Не, то нећу дозволити, спасићу их. А ти се немој бринути да ћеш их видети у твом граду. Нагласио сам горе да је та идеја пуштање мачака и град сулуда, па то нећу свакако ни чинити. Ма да би тамо преживеле зиму, овде у селу не, јер овде нема никакве хране у контејнерима.
 
Bas su lepe, na slikama deluju negovane!

Bar da se nadje neko ko bi ti novcano pomogao pa da ti ne bude velika briga kako da ih nahranis makar jednom dnevno. Ja na zalost ne mogu jer imam neke lutalice na vikendici koje ponekad hranim (dzigericu kupim za 100d, skuvam, iseckam, ubacim hleb od 30d, malo kokos ulja i fino se nakrkaju), a imam i 2 macke u stanu

Кад год храним мог мачка ја се сетим њих и онда ми буде тешко. Овај поред гранула једе све што му се да, од џигерице и рибе до куваних јела. Ове јадне никада нису окусоле тако нешто. Само хлеб натопљен у хладној води, који је често и буђав. Скоро сам слушао једну причу како је одавно, кад је била велика глад, неки монах прехрањивао себе, мачке и куче само са кромпиром. Мени је у башти ове године родило 200 кг кромпира, не знам шта ћу са њим. Ових дана сам пробао да им спремим нешто комбиновано, које оне радо једу. Комбинације где највише има кувани кромпир, хлеб, сир, мало масноћа и остаци од друге хране. Видим у овим већим продавницама као што је Била има некаква крилца и сл. што није уопште скупо. Покушаћу и у месарама да нађем нешто јевтиније, тако да ћу их некако прехранити зимус. Ваљда ће и неког врабца уловити...
 
Ti onda hrani te macke i prezivece..pa se necu binuti..jer ces ispasti human

Хранићу их него шта! Само незнам да ли би и ти тако поступила у оваквој ситуацији, да храниш туђе мачке- НЕ ВЕРУЈЕМ! Ја јесам хуман човек. Није по теми, али ето...кад је био овај рат, као радиоаматер са својом личном радио станицом, урадио сам 24.000 спајања очајни људи, без икакве наплате. Давалац крви и добровољац где год затреба и т.д. И овде ћу показати своју човечносст и хуманост, код ових напуштених и гладних мачака, не брини.
На крају не бриши овај коментар, као што имаш обичај да чиниш, ако ти није по вољи, јер ти си супермодератор. Боље закључај ову тему! Ја се овде више нећу јављати!
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top