Jez u dvoristu? Da li je to mucenje?

Duboko u tebi

Domaćin
Poruka
3.408
Imam (dobro ne ja) kucu sa dvoristem, i stalno mislim kako bih voleo da imam jeza. Najvise iz prakticnih razloga, jer sam citao da jezevi tamane puzeve golace. A imam jako puno golaca, pojedose mi sve iz baste... :(
Pa mislim da li bi bilo mucenje za jeza iz prirode, staviti u dvoriste, ili bi mu bilo ok?

Dvoriste ima oko 300-400 kvadrata, u coskovaima ima zbunja gde moze da se sakrije preko dana, kao i dosta drugih objekata.
Imam i macke, nekoliko, ali mislim da one njega ne bi napadale ili tako nesto.
Dobijao bi i hranu i tako dalje. :heart:

Juce sam bas jednog nasao na ulici, uvece. Ispred radnje zalutao pa se sakrio iza frizidera, a ulica je prometna... :( Pa sam ga umotao u peskir da me ne izbode i odneo malo dalje na livadu, da ne bi izasao na put... :(
 
Јежеви су врло умиљате животиње, нез обзира на то што имају бодље. Двориште о коме говориш се не разликује од његговог природног станишта, чак је сигурније . Да и не причамо колико је он користан, не само збогпужева него и инсеката.
Мој ти је савет да га слободно набавиш..
 
Donesi ga i pusti u dvorište.
Verovatno će ostati.
A, pored puževa, ubijaju i zmije.
Imao sam jednog u dvorištu.
Samo ga nemoj uznemiravati.
Ovaj se i oženio. tj, doveo ježicu.
Imali su i decu.
I, nažalost, svi stradali na putu pored kuće.

Što se tiče mački, one prvo dirnu plen.
Ako se jednom ubode više ga neće dirati.
 
Poslednja izmena:
Јежеви су врло умиљате животиње, нез обзира на то што имају бодље. Двориште о коме говориш се не разликује од његговог природног станишта, чак је сигурније . Да и не причамо колико је он користан, не само збогпужева него и инсеката.
Мој ти је савет да га слободно набавиш..

Pitanje je samo da li bi jezic ostao u dvoristu ili odgegao dalje
oni inace borave tamo gde je nezagadjena priroda
 
Imam (dobro ne ja) kucu sa dvoristem, i stalno mislim kako bih voleo da imam jeza. Najvise iz prakticnih razloga, jer sam citao da jezevi tamane puzeve golace. A imam jako puno golaca, pojedose mi sve iz baste... :(
Pa mislim da li bi bilo mucenje za jeza iz prirode, staviti u dvoriste, ili bi mu bilo ok?

Dvoriste ima oko 300-400 kvadrata, u coskovaima ima zbunja gde moze da se sakrije preko dana, kao i dosta drugih objekata.
Imam i macke, nekoliko, ali mislim da one njega ne bi napadale ili tako nesto.
Dobijao bi i hranu i tako dalje. :heart:

Juce sam bas jednog nasao na ulici, uvece. Ispred radnje zalutao pa se sakrio iza frizidera, a ulica je prometna... :( Pa sam ga umotao u peskir da me ne izbode i odneo malo dalje na livadu, da ne bi izasao na put... :(

kao i šumska kornjača, jež može da živi u dvorištu sasvim normalno.
 
Hvala svima na savetima.
Pa kontam na prolece cu ga ubaciti pa cemo videti, to jest ako uspem da navatam nekog.
Svakako mu je bezbednije negu u gradu na ulici. A nisam siguran da moze iz dvorista da izadje. Macke se provuku u skoce preko ograde.

Samo gledaj da je mlad.
Oni lakše ostaju.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na savetima.
Pa kontam na prolece cu ga ubaciti pa cemo videti, to jest ako uspem da navatam nekog.
Svakako mu je bezbednije negu u gradu na ulici. A nisam siguran da moze iz dvorista da izadje. Macke se provuku u skoce preko ograde.

neće se preskakati ogradu (((:, može da se navikne na dvorišnu okolinu, čak i na čoveka koji ga je tu doveo..
ne mora da bude mladunče ježa, kada ide u hibernaciju-ne vidiš gde je, posle se s proleća pojavi u dvorištu i tako godinama
 
Imam (dobro ne ja) kucu sa dvoristem, i stalno mislim kako bih voleo da imam jeza. Najvise iz prakticnih razloga, jer sam citao da jezevi tamane puzeve golace. A imam jako puno golaca, pojedose mi sve iz baste... :(
Pa mislim da li bi bilo mucenje za jeza iz prirode, staviti u dvoriste, ili bi mu bilo ok?

Dvoriste ima oko 300-400 kvadrata, u coskovaima ima zbunja gde moze da se sakrije preko dana, kao i dosta drugih objekata.
Imam i macke, nekoliko, ali mislim da one njega ne bi napadale ili tako nesto.
Dobijao bi i hranu i tako dalje. :heart:

Juce sam bas jednog nasao na ulici, uvece. Ispred radnje zalutao pa se sakrio iza frizidera, a ulica je prometna... :( Pa sam ga umotao u peskir da me ne izbode i odneo malo dalje na livadu, da ne bi izasao na put... :(

Кад већ имаш толико двориште, набави још пар комада.
 
Za zivototinju je malo 400m2...

НИЈЕ, ако ИМА клопе :njam: и ..НЕМА непријатеље :D...:think: :aha2:

У крају где станујем има пуно јежева. Углавном су активни ноћу у " ситним сатима " када се смањи бука и присуство људи и тада се шетају у потрази за храном..;)

У околини има и паса и мачака, али нико их не дира. :D

Као што је написао скура, када се једном " боцну " ← престану да се интересују...:lol:
 
A sta ako recimo imam mrava, jel i njemu malo? :( Pa nemam vise... :(

За ..мраве...нема препрека које они не могу да пређу...;):D:lol:

Са твојим плацем имали би на располагању сав простор у наоколо ..и у недоглед...:lol:

Једино би ..мравоједу ...тај простор био ..превише скучен...:sad2:
 

Back
Top