Nova zakonska regulativa – "udarac na najslabije"

Da da pa hoce to sad EU nama da poturi da nam ubija decu. Prvo vakcine sad i kiselinom da nas truju!

Добро код Срба деца нису неки проблем, али ја бих у Србији без пола сата премишљања увео оно што раде Швајцарци, а то је систематска флуоризација кухињске соли.

Мука ми је кад видим крезавог.
 
Добро код Срба деца нису неки проблем, али ја бих у Србији без пола сата премишљања увео оно што раде Швајцарци, а то је систематска флуоризација кухињске соли.

Мука ми је кад видим крезавог.

Da da dovoljno sto su nam u pastu uvalili sad jos i u so. Nece to Tuzla dozvoliti da ubacuju
 
Pitanje je zašto mediji ne prikazuju Rome koji su prihvatili način života na koji smo mi manje-više obavezni (nemojte ovo shvatiti bukvalno...)?
Ima njih dosta koji su školovani, zaposleni, sređeni, žive jedan sasvim normalan život. Zašto njih ne prikazuju, pre svega ovim drugim Romima, kao uzor, pa onda i ostalima? Da i oni koji zaziru od njih vide da nisu svi isti?
Što reče Reefer, svi oni imaju zdravstveno mada nisu dinar uplatili u fond, a neko od nas, npr. ja, posle preko 20 godina plaćanja, ako bih sutra ostao bez posla, prekosutra bih morao da plaćam pune cene pregleda, bez obzira što sam za sve te godine bio ukupno 2 meseca (manje, ali 'ajde) na bolovanju.

Koliko znaš takvih Roma?
 
Pitanje je zašto mediji ne prikazuju Rome koji su prihvatili način života na koji smo mi manje-više obavezni (nemojte ovo shvatiti bukvalno...)?
Ima njih dosta koji su školovani, zaposleni, sređeni, žive jedan sasvim normalan život. Zašto njih ne prikazuju, pre svega ovim drugim Romima, kao uzor, pa onda i ostalima? Da i oni koji zaziru od njih vide da nisu svi isti?
Što reče Reefer, svi oni imaju zdravstveno mada nisu dinar uplatili u fond, a neko od nas, npr. ja, posle preko 20 godina plaćanja, ako bih sutra ostao bez posla, prekosutra bih morao da plaćam pune cene pregleda, bez obzira što sam za sve te godine bio ukupno 2 meseca (manje, ali 'ajde) na bolovanju.

Знам неке циганске породице у Срему - и морам рећи да су потпуно нормални и понашају се, раде, школују и све остало као и сви други људи... е сада не знам да ли је ово у Срему посебан случај јер овде у Бг Цигани су грозни - све гори од горега.........
 
Ne znam kako je kod tebe, ali me baš zanima šta "ove druge" sprečava da napreduju?
Dostupna im je zdravstvena zaštita, treba da se pojave u zavodu, dobiju knjižice i vakcinišu decu, ali kaže ona majka "nemaju knjižice"? Ko je kriv, ti i ja?
Dostupno im je školovanje, i obično imaju mnogo više benificija od neke siromašnije porodice koja nije romska (knjige, pribor), pa ipak se slabo školuju? Opet, ti i ja?
Ako može pare, ali da ne ustajem svako jutro u 6h i da idem da rintam 8 sati???
Veruj mi, i ja bih voleo, samo meni to niko neće dati. I ne daje mi već oko 25 godina.

Знам неке циганске породице у Срему - и морам рећи да су потпуно нормални и понашају се, раде, школују и све остало као и сви други људи... е сада не знам да ли је ово у Срему посебан случај јер овде у Бг Цигани су грозни - све гори од горега.........
Nisu svi, ali kao što rekoh, njih slabo slikaju.
 
Ne znam kako je kod tebe, ali me baš zanima šta "ove druge" sprečava da napreduju?
Dostupna im je zdravstvena zaštita, treba da se pojave u zavodu, dobiju knjižice i vakcinišu decu, ali kaže ona majka "nemaju knjižice"? Ko je kriv, ti i ja?
Dostupno im je školovanje, i obično imaju mnogo više benificija od neke siromašnije porodice koja nije romska (knjige, pribor), pa ipak se slabo školuju? Opet, ti i ja?
Ako može pare, ali da ne ustajem svako jutro u 6h i da idem da rintam 8 sati???
Veruj mi, i ja bih voleo, samo meni to niko neće dati. I ne daje mi već oko 25 godina.
Spriječava ih mentalitet. I što se mene tiče sasvim je u redu da žive kako žele. Ali onda nije u redu da bilo šta traže od države.
 
E tu se slažemo. Niko od nas ne dobija ništa od države i ako plaćamo sve što treba, sve doprinose, fondove za PIO i ZO... zašto bi dobio neko ko ne plaća ništa.

Znam... "pozitivna diskriminacija"... ne vidim ništa pozitivno u tome što bi i moje dete sutra ostalo bez zdravstvenog osiguranja ako ja izgubim posao. Vidim samo "diskriminacija".
 
Što odmah romi? Pa ti ljudi otkako postoje raznorazni fondovi, otkako im deca ne mogu završiti u maloletničkom zatvoru, otkako pola porodice je ovde, a druga polovina na socijali u EU, to su postali najuhranjeniji ljudi, sa najboljim autima i najvišim standardom.

Ima i toga... samo se ovdašnji SJW hvataju odmah za Rome, i to biraju one gologuze, a ne one druge. Tako i oni sami mnogo bolje žive.
 
E tu se slažemo. Niko od nas ne dobija ništa od države i ako plaćamo sve što treba, sve doprinose, fondove za PIO i ZO... zašto bi dobio neko ko ne plaća ništa.

Znam... "pozitivna diskriminacija"... ne vidim ništa pozitivno u tome što bi i moje dete sutra ostalo bez zdravstvenog osiguranja ako ja izgubim posao. Vidim samo "diskriminacija".

Ne bih se ja bunio da se tom pozitivnom diskriminacijom postiže rezultat. Pa da smo za recimo unazad 20 godina dobili 1 000 fakultetski obrazovanih Roma. Znamo da rezultati izostaju. I što je najgore ništa se ne mijenja. Ko se buni odmah je rasista i fašista.
 
Državi je dužnost da omogući svakom građaninu pravo glasa.Otkud vam to da neko nema šta da traži od države?

Da li ti čitaš postove? I jesi li u stanju da shvatiš šta je tema? Ko.pominje glasanje?

- - - - - - - - - -

Nije u redu da žive po bilo kakvim svojim pravilima, ako se kose da zakonom.

Naravno.
 
To znaš ti iz Švajcarska najbolje. Koje godine je tvoja država dozvolila ženama pravo glasa?

Deset godina nakon sto je covek poleteo u svemir, a dve godine nakon sto je sleteo na Mesec. Vrlo NAPREDNO.

Inace Svajcarska se takodje VRLO pokazala za vreme WW2. Prosto mi nije jasno da im Rusi nisu uleteli i polupali ih kao mlade majmune, isto kao i Dance i Svedjane (zbog de facto saradnje sa nacistima, a i Svjacarci su imali vrlo "milosrdnu" politiku prema Jevrejima koji su bezali. O Romima koje je Svajcarska spasila od nacista tokom WW2 necu ni da pricam posto ih je 0). Pa posle da budu NAPREDNI i dalje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top