Život bez ljubavi je greh

hakim bej

Elita
Poruka
16.477
Dok postoji zaljubljenost ne postoje problemi. I kada, sa strane gledano, postoje problemi, ti problemi nemaju vlast nad zaljubljenima.
Kad izgubimo naivnu zaljubljenost postajemo loši, nesrećni i nezadovoljni ljudi.
Raditi i živeti sa oduševljenjem, iz čiste ljubavi, strasti (koja jasno dolazi od reči stradanje) jeste razlog postojanja.
Stanje opčinjenosti je više stanje svesti. Život u plamenu i život u naivnosti. Ljubav.
Živi smo samo onda kada volimo. Sve drugo su mrtva dela i mrtve trke.
Kad si zaljubljen niko te ne može povrediti.
Možeš se truditi da živiš po ljudskim pravilima, i to će biti teško, bolno i neiskreno. Zaljubi se, i sva do tada teška pravila će postati normalno stanje, način života. Nećeš nikada ukrasti, nećeš lagati, nećeš nikada varati kada si zaljubljen. Nema potrebe, imaš sve.
Zaljubljenom možeš pretiti čime god, on će se samo radosno smeškati zbog ljubavi kojoj se predao.
Zaljubljeni ljudi ni ne pričaju iste stvari koje pričaju oni koji nisu zaljubljeni. Kada se zaljubiš u čoveka koji je totalni magarac, kada i svi drugi vide da je magarac, ti ne vidiš magarca. Uši su mu dva metra ali ti vidiš princa. Zaljubljen je naivan i lud, i ne vidi normalno.

A, u stvari, samo tada vidi normalno.

- - - - - - - - - -
 
Ako ćemo pravo, samo je zaljubljenost ljubav. Kada se pretvori u rutinu i obaveze, tu više nema ni zaljubljenosti ni ljubavi.

- - - - - - - - - -

Zaljubi se i samo će ti se kasti da li zaljubljen dobro vidi ;)

Pa, Hakime, ja jesam zaljubljena i volim.
Ali ti si bio dvosmislen. Pa pitam zbog sitne dece , da im bude jasnije
Neću da smaram...
Nek žifi ljubaf:heart:
...
e paaa...kopiraj ono ovde...;)
 
apsolutno pogrešna nebuloza,zaljubljenost je privremeno,kratkotrajno (u retkim slučajevima dugotrajno) stanje opčinjenosti,opsesivnosti i posesivnosti,u kome nema ničeg lepog i dobrog,dakle bukvalno ali BUKVALNO bolest zavisnosti,ko droga i još gore
s druge strane,ljubav predstavlja postojano,konzistentno,racionalno osećanje privrženosti,odanosti i vezanosti za nekog,bez trunke opsesije,posesije,ljubomore,davljenja itd,i baš u tim trenucima,kako si ti reko ''rutina i obaveza'',kada i ta ''ljubav'' (AKO je ikad bila ljubav,a upravo tu i tad se i testira i daje odgovor na to pitanje) se pretvori u rutinu,kao i SVE DRUGO IKAD (to je neizbežno,takav je ljudski život i stvarnost postojanja),velim,upravo tada se i vidi njena veličina i prisutnost,da li je to ljubav ili je pak bila samo otrcana prolazna patetična iracionalna infantilna zablentačenost i prejadno iracionalno patetično uzdizanje druge osobe i preterana ničim izazvana fascinacija njome
dakle upravo U toj ''rutini'' (ne i ''obavezi'', obaveza nema nikakve veze ni s ljubavi ni s zaljubljenošću) se vidi i najviše je prisutna ta ljubav,upravo zato se ljudi najčešće i odljubljuju i prekidaju sa vezama kad prodje relativno puno vremena i to postane rutinski i ''dosadno'',jer nikad zapravo ni nisu VOLELI osobu s kojom su bili,OSEĆALI LJUBAV prema njoj,no samo preprolaznu nezrelu idiotsku ZALJUBLJENOST,i kada ona izbledi i prodje-prodje i njihova želja i motivacija da budu s tom osobom
prosto da ne može prostije biti
dakle ljubav je kad si s nekim uprkos svemu,i u dobru i u zlu (''rutini'', ''dosadi'' itd),a ne SAMO u ''dobru'',kad ti lepršaju leptirići u stomaku,kad se ne svadjate itd hihi nema nikakvih problema itd

za kraj bih izneo ovaj vrlo istinit i odličan citat,zaboravio sam ko je to rekao,kao ja da sam pisao: ''Kad ljudi emocionalno odrastu, onda analiticno gledaju i prihvataju sebe i druge, nemaju potrebu da nikog idealizuju i samim tim gube sposobnost zaljubljivanja
''
 
Joooj...Suzuki....sve j to lepo i pametno, ali gde je onda draž il ti čar...
pa nije ljubaf poslovan odnos
ako u toj rutini nema čari, ili bar nečeg od one nekad zaljubljenosti...ma idi bre
mislim da ljude buni intenzitet koji opada vremenom a u stvari se jedan oblik samo tranasformiše u drugi...ili nestane
U tom zecu je grm, ja mislim...
 
draž il ti čar je upravo u tom i takvom odnosu,zasnovanom na medjusobnom razumevanju,prihvatanju,poštovanju i voljenju
nisam ni rekao da je poslovan odnos,i ne znam gde si u onom mom poslu videla da ja makar izokola opisujem ili promovišem ljubav kao poslovan odnos,kao nešto hladno ili bezosećajno (ak si na to mislila a vrv jesi)
čar je upravo u samoj rutini,u samoj toj činjenici da si sa voljenom osobom već prošao sve i svašta,da ste došli do jednog stabilnog i rutinskog poglavlja,bez trzavica,nerviranja,pravdanja,polaganja računa itd
tkd zapravo ta ''rutina'' je i cilj,tj trebala bi da bude (da ljudi nisu toliko nezreli,razmaženi i egocentricni/egoisticni) cilj svake ljubavi,PRAVE ljubavi,ne ovoga o čemu vi pričate,leptirićima,''dražima'' i sličnim stvarima za tinejdžere,NJIMA (i emocionalno (a,što da ne,budimo iskreni,i intelektualno) nezrelim individuama) je jedino draž u tom prolaznom stanju opčinjenosti,leptirićima,ljubomori itd,upravo zato što i ne znaju za bolje jer i ne mogu bolje jer su još sasvim mladi tkd nisu oni ''krivi''

ne može da opadne intenzitet zaljubljenosti,nije to vodostaj il tako nešto pa da opada ili nabuja,ili si zaljubljen (drugim rečima imaš pogrešne iluzorne predstave o osobi sa kojom si i zavisiš od nje,u emotivnom smislu) ili nisi
slažem se da zaljubljenost može da se transformiše tj preraste u ljubav (ak si to tela reći) ali se to rekao bih jako retko dešava

- - - - - - - - - -

čak i zaljubljenost vodi u rutinu,SVE kad-tad postane rutina,to je ''prokletstvo'' ljudskog života
naprotiv,u ''žrtvi'' POČINJE ljubav,a smrdljiva zaljubljenost prestaje,upravo zato što je zaljubljenost samo mentalno oboljenje,koje nema nikakve veze sa ljubavi i u kome oboleli samo UZDIŽE i nepotrebno idealizuje partnera,počinje da zavisi od njega,oseća potrebu da ga smara svaka 2 minuta i šalje mu ''bubawy'' i slične prejadnoće itd,i onda,logično,kada dodje ''maca na vratanca'', tj kada dodje vreme da se svedu neki računi i da se neko na bar neki način ''žrtvuje'' za ovog drugog-puj pike ne važi,samo tetkoj da odnesem lek..

e moji vi..
 
Nije zaljubljenost samo ono na šta ste se vi okomili.
Može se čovek zaljubiti u ono što radi, "radi iz ljubavi", umetnik je nužno zaljubljen u stvaranje,
vernik se zaljubljeno ponaša prema bogu.
I hobi kome se sa strašću pristupa je zaljubljenost, sportisti mogu biti zaljubljeni u svoj sport.
Ali je smisao svake zaljubljenosti isti.
To je kada težište nije na egu nego na objektu.
 
Kad se uhvatiš za logiku, proračunatost, racionalnost, ozbiljnost, dostojanstvo, konvergenciju, star si.
Nisi više zaljubljen.

I imaš izbor:
-da se suprotstaviš "mudrom sebi" -nalupaš par šamara i ućutkaš ga; zaljubiš se "from balls to bones" i zaradiš svoj život,
ili
-da postaneš gunđalo i matori drkadžija koji svemu nepogrešivo nalazi manu.

- - - - - - - - - -

 
Možeš voleti daleka sazvežđa, pingvine u Patagoniji, sliku u muzeju, afričke slonove, nacionalnu istoriju...

Ali ono što ti je pred očima, ili zaljubljeno voliš, beskrajno, slepo, bezrazložno i naivno,
ili prema tome osećaš obavezu, odgovornost, strah, brigu, odricanje, žrtvu.

Samo jedno od ta dva je ljubav. Po delima njihovim poznaćeš ih.
 
pa ti možeš toliko široko i nestandardno definisati bilo šta,ali je besmisleno i bespredmetno

uvek je težište na egu,mada si lepo reko da se objekat zaljubljenosti upravo tretira kao to-kao objekat,a ne ljudsko biće

vidi ga opet..sve meša sa svime i poistovećuje,pa ni strast i zaljubljenost nisu sinonimi čoveče
mada je strast skoro pa još gora od zaljubljenosti,sve što je strasno pogano je i odvratno i odvraća čoveka od istinke sreće,mira i blagostanja

tako je,star sam i zreo,hvala na komplimentu
zašto bih lupao šamare samom sebi jer sam ''mudar'',dostojanstven,racionalan itd (tvoje reči)?! nidje veze
zapravo je obrnuto,ako bih sebi ''dozvolio'' da se kao mator konj zaljubim,TAD bih sebi lupao šamare i umro od blama i gledao to što pre da prevazidjem
što kaže,sve u svoje vreme..tinejdjeri (i mentalno zaostale osobe) se zaljubljuju,a ostali (znači ne samo ''stari'' ljudi,već svako ko nije tinejdjer,ko ima recimo iznad 20 dina) vole

šta znači ''zaraditi svoj život''? da pogadjam-ama baš ništa nego je samo jedna u moru ispraznih patetičnih fraza koje ništa ne znače a koje obožavaš da koristiš kako bi uzdigao samog sebe u sopstvenim očima i ispao ''mudar'', ''romantičan'',''mističan'' i slično? i onda ti govoriš o egu
e moj ti..

- - - - - - - - - -

ne nego je jedno od ta dva ljubav (mada je nadasve upitno kako iko ko nije mentalno oboleo može VOLETI (znači VOLETI,ne GOTIVITI i slično) sazveždja i pingvine al aj sad) a ovo drugo zaljubljenost ko što si i napiso
i sam priznaješ da je zaljubljenost nešto naivno,slepo i bezrazložno te iznova moram da izrazim zbunjenost pred time što ne shvatam kako za tebe nešto što je bezrazložno,naivno i slepo može biti nešto pozitivno,nešto čemu treba stremiti :think:
mada dakako nije bezrazložno,za SVE postoji razlog,a objasnio sam već koji su razlozi zaljubljenosti tkd.. (nadam se da sada nećeš početi da lupaš o bezuslovnoj ljubavi/zaljubljenosti,tek to što ne postoji :rida: )
 
OOOO Ondak ti imaš definiciju šta je ljubav a? :zper: Ali definicija mora da sadrži i pošto košta ljubav. Znači šta je i kolko košta? Drugo otkud znaš šta je ljubav ako ne znaješ šta je mržnja. Ogromna, razarajuća, bezgranična, ludačka mržnja. Mlogo ljudi pričaju i pišu o ljubavi ali nemaju pojima šta je ljubav. Ljubav je prolazna, propadljiva samo je moć sile vječna. :per:
 
Nikako se ne moze tako postaviti,"zivot bez ljubavi je greh". Naravno da nije greh,ali je zivot bez ljubavi,jako tezak.Medjutim,ljubav nije neki artikal,koji se moze dobiti
ili kupiti kod "LIDLA" recimo.Sve veze koje imamo za svoga zivota,svode se na seksualne veze,koje nam priznajmo to,veoma prijaju.Dakle,naci partnerku,ili partnera
za seks,nije nikada bio neki veliki problem.Ali,naci osobu, sa kojom ce doci do STVARNOG zaljubljivanja...e,to je vec vrlo retko.Treba biti srecnik ili srecnica,pa pronaci
odgovarajucu osobu,u koju se moze zaljubiti.Ko ne veruje,koliko je tesko doziveti ljubav,neka samo pogleda oko sebe.Videce ogroman broj usamljenih zena i muskaraca,koji nikada nisu doziveli to naj cudesnije osecanje....ljubav.Naravno,hiljade muskaraca i zena,zene se i udaju za osobe suprotnog pola,iz ovih ili onih razloga.
Devojke se uglavnom udaju bez ljubavi,za muskarce koji su imovno "mocni".Muskarci se uglavnom zene zenama - devojkama,koje ce im zameniti majku u spremanju
stana,kuvanju,voditi racuna o njima, a pored ostalog,sluziti im kao besplatan seksualni objekat.! Ali doziveti pravu,veliku LJUBAV,e to je osecanje za bogove,to tu
privilegiju imaju samo oni,koje je Sudbina pri rodjenju,podarila tim benefitom.!
 
Dok postoji zaljubljenost ne postoje problemi. I kada, sa strane gledano, postoje problemi, ti problemi nemaju vlast nad zaljubljenima.
Kad izgubimo naivnu zaljubljenost postajemo loši, nesrećni i nezadovoljni ljudi.
Raditi i živeti sa oduševljenjem, iz čiste ljubavi, strasti (koja jasno dolazi od reči stradanje) jeste razlog postojanja.
Stanje opčinjenosti je više stanje svesti. Život u plamenu i život u naivnosti. Ljubav.
Živi smo samo onda kada volimo. Sve drugo su mrtva dela i mrtve trke.
Kad si zaljubljen niko te ne može povrediti.
Možeš se truditi da živiš po ljudskim pravilima, i to će biti teško, bolno i neiskreno. Zaljubi se, i sva do tada teška pravila će postati normalno stanje, način života. Nećeš nikada ukrasti, nećeš lagati, nećeš nikada varati kada si zaljubljen. Nema potrebe, imaš sve.
Zaljubljenom možeš pretiti čime god, on će se samo radosno smeškati zbog ljubavi kojoj se predao.
Zaljubljeni ljudi ni ne pričaju iste stvari koje pričaju oni koji nisu zaljubljeni. Kada se zaljubiš u čoveka koji je totalni magarac, kada i svi drugi vide da je magarac, ti ne vidiš magarca. Uši su mu dva metra ali ti vidiš princa. Zaljubljen je naivan i lud, i ne vidi normalno.

A, u stvari, samo tada vidi normalno.QVOTE /


Ušat je, nema šta,
ali ima veliko srce, plemenit um, finu dušu i čvrst karakter.
Moj car.

:heart:

Život bez ljubavi nije život.
To je besmisleno životarenje mrzovoljnih očajnika. :)
 
OOOO Ondak ti imaš definiciju šta je ljubav a? :zper: Ali definicija mora da sadrži i pošto košta ljubav. Znači šta je i kolko košta? Drugo otkud znaš šta je ljubav ako ne znaješ šta je mržnja. Ogromna, razarajuća, bezgranična, ludačka mržnja. Mlogo ljudi pričaju i pišu o ljubavi ali nemaju pojima šta je ljubav. Ljubav je prolazna, propadljiva samo je moć sile vječna. :per:

svako ima,samo je pitanje čija odgovara realnosti
''moja'' je ta da je ljubav izraženo osećanje privrženosti,kad se osećaš prijatno u nečijem društvu.i to je to.
kad sam rekao da ne znam šta je mržnja?
sve je prolazno ali to je digresija
 

Back
Top