Maloletnička trudnoća

Vexy

Buduća legenda
Poruka
34.307
Verujem da svi roditelji razmišljaju o tome kako najbolje postupiti kada do maloletničke trudnoće dođe.
Naravno, seksualno vaspitanje je bitno, najbolje da do maloletničke trudnoće ne dođe,
Ali...šta ako i pored sve priče i razgovora jednog dana ćerka (15/16 god) dođe pred vas i kaže da je trudna
Odn primetite da se sa njom nešto dešava i zaključite da je trudnoća u pitanju.
Koje je najbolje rešenje?
Da je odvedete kod nekog iskusnog ginekologa koji će obaviti abortus jer je ona još uvek i sama dete, nesposobna da brine o detetu, treba da završi školu, sem toga šta će svet da kaže?
Da date bebu na usvajanje jer smatrate da će abortus ostaviti trajne negativne posledice, možda kasnije, kad bude vreme, neće moċi da ima decu?
Nek se mladi venĉaju i neka gaje dete, vi ćete maximalno pomoċi da ona završi školu i stane na svoje noge čak i u slučaju da dečko ne prizna dete?
Kako roditelji muške dece gledaju na stvar?
 
Ja sam roditelj muškog deteta i mislim da sam kasno postala roditelj upravo donekle zbog stava mojih roditelja kako sve u životu mora ići određenim putem.. iz ove perspektive, svako dete je blagoslov, i ako bi do takve situacije već došlo, isto bih rekla i mom detetu..
Da, prerano bi sazreli, da imali bi potpuno drugačiji život od svojih vršnjaka, ali bi imali i mlade babe i dede da pomognu kad je to potrebno i našu punu podršku i ljubav.
 
U zavisnosti od toga sta dete zeli, bila bih podrska.
Prvo bih volela da se ne upusta u seksualne odnose pre punoletsva
Ako se desi, i dodje do trudnoce, seli bi porazgovarali, ja podrazavam radjanje ali ne bih to forsirala vec samo iznela kao svoj stav.
U meni bi imala podrsku, i pomoc bezgranicnu.
Pristala bih i da odgajam dete prvih par godina dok ne odraste, dodje do fakulteta, onda zajedno itd... i to sve bez obzira da li je otac deteta ukljucen ili ne.
Volela bih da jeste ali mladost je mladost.
Najbolji scenarijo je da odluce da rode dete, da zive zajedno, da se vole a mi bi im bezrezervno pomogli u svemu.

Najtuzniji scenarijo mi je da mi kaze da zeli abortus. Tu bih se pored mog osecaja da ne treba da abortira, osecala i kao promasen roditelj jer joj tako sta i pada na pamet i jer nije spremna da se nosi sa zivotom, nije hrabra, ide linijom manjeg otpora, ne razmislja o posledicama.
Medjutim i tu bih je podrzala. Odvela. Pratila njeno stanje i mnogoooo brinula.
 
PS. Ovo vazi i za zensko i za musko dete.
S tim da postoji razlika jer je u pitanju zensko telo, i cinjenica da deblji kraj izvlace zene,
E pa obzirom na to, bila bih posebno izrazena podrska zenskom detetu,
Dok bi musko, dobilo ozbiljnu lekciju, jer ne bih pustila da misli da tu on nije kriv i da se izvukao. U bilo kojoj situaciji.
 
Verujem da svi roditelji razmišljaju o tome kako najbolje postupiti kada do maloletničke trudnoće dođe.
Naravno, seksualno vaspitanje je bitno, najbolje da do maloletničke trudnoće ne dođe,
Ali...šta ako i pored sve priče i razgovora jednog dana ćerka (15/16 god) dođe pred vas i kaže da je trudna
Odn primetite da se sa njom nešto dešava i zaključite da je trudnoća u pitanju.
Koje je najbolje rešenje?
Da je odvedete kod nekog iskusnog ginekologa koji će obaviti abortus jer je ona još uvek i sama dete, nesposobna da brine o detetu, treba da završi školu, sem toga šta će svet da kaže?
Da date bebu na usvajanje jer smatrate da će abortus ostaviti trajne negativne posledice, možda kasnije, kad bude vreme, neće moċi da ima decu?
Nek se mladi venĉaju i neka gaje dete, vi ćete maximalno pomoċi da ona završi školu i stane na svoje noge čak i u slučaju da dečko ne prizna dete?
Kako roditelji muške dece gledaju na stvar?
abortus je greh.poslao bih je kod onog ko je napump'o
 
Verujem da svi roditelji razmišljaju o tome kako najbolje postupiti kada do maloletničke trudnoće dođe.
Naravno, seksualno vaspitanje je bitno, najbolje da do maloletničke trudnoće ne dođe,
Ali...šta ako i pored sve priče i razgovora jednog dana ćerka (15/16 god) dođe pred vas i kaže da je trudna
Odn primetite da se sa njom nešto dešava i zaključite da je trudnoća u pitanju.
Koje je najbolje rešenje?
Da je odvedete kod nekog iskusnog ginekologa koji će obaviti abortus jer je ona još uvek i sama dete, nesposobna da brine o detetu, treba da završi školu, sem toga šta će svet da kaže?
Da date bebu na usvajanje jer smatrate da će abortus ostaviti trajne negativne posledice, možda kasnije, kad bude vreme, neće moċi da ima decu?
Nek se mladi venĉaju i neka gaje dete, vi ćete maximalno pomoċi da ona završi školu i stane na svoje noge čak i u slučaju da dečko ne prizna dete?
Kako roditelji muške dece gledaju na stvar?

Hm, delikatna situacija
Ja bih prvo razgovarala sa devojcicom, da cujem sta njoj u tom momentu treba i sta ona zeli.
Pustite vi okolinu.
Prosto me kopka pitanje: Da li je roditeljima draza sreca cerke ili sta ce drugi reci?
Najvise se gnusam te recenice "sta ce reci drugi" i tako uropaste svoje zivote i tudje, u ovom slucaju svog deteta obaziruci se na to sta neko tamo baje sa strane.
Samo porodicni razgovor i naravno ukljuciti muza...Neke majke nazalost samoinicijativno nagovore cerku da abortira bez saznanja njenog oca, iako se ona sama protivi
Nekada su ocevi privrzeniji i razumniji prema cerkama (zavisi od muskarca do muskarca)
Ja smatram, ako se u tim godinama upustila u seksualne odnose (sto je prerano, cak su i naucnici dokazali) onda je spremna da prihvati logicnu konsekvencu tog cina,a to je dete. Majke misle, da je abortus najbolje resenje i tako svoju cerku upropaste za ceo zivot.
Prati, vidi sa kim se druzi, gde ide, sa kim se vidja, sta radi....pa nije punoletna majku mu.
Posle roditelji strepe...Zao mi je roditelji...to je rezultanta propusta vase duznosti
 
I supruga i ja smo za to da se to dete rodi i pošto smo tog stava, to povlači za sobom da bismo morali mi biti spremni dati 100% podršku našoj deci i našim unucima.

Mnogo veći šok je na toj maloletnoj deci i njihovim htenjima, te na promenama, koje bi ih naglo saletele. Tu bi se pre svega nalazilo težište borbe, a ne kod nas, koji smo sve to iskusili i za šta smo već prošli određenu školu.

Inače, imati momka/devojku u tom uzrastu i upustiti se u seksualne odnose je, koliko znam šok za organizam i psihu. Mi imamo komšinicu, kuća smo do kuće. Devojčica je sada blizu 16 godina, a već dve godine ima momka, posećuju se, prespavaju jedni kod drugih itd. Roditelji su joj razvedeni, živi sa ocem, kojem je ona ćerka iz drugog braka itd...

Nju kad vidim, vidim sve brige kroz koje njen otac prolazi, jer je čovek miran i tih, pa verovatno sve guta. Skoro je i imao srčani udar i operisao se. Prema njoj je blag i dobronameran, ali verujem da se mnogo jede...
 
Poslednja izmena:
Nemam decu i mogu samo hipoteticki da govorim (s tim sto sam u svojo struci imala nekoliko slucajeva maloletnickih trudnoca).

Da sam roditelj muskog deteta, nalupala bih ga da bi se na usi pusio. Tacno je da se tinejdzeri u tom perodu vise okrecu savetima vrsnjaka, a da roditelji dolaze u drugi plan (u sustini ih je blam da se obrate roditeljima), ali to ne znaci da ne treba da ukljuci mozak pored svih dostupnih informacija na internetu. I vrapci na grani znaju sta je kondom.

Da sam roditelj zenskog deteta, tu je situacija delikatnija. Objasnila bih joj sta materinstvo sa sobom nosi i neka odluci. Sta god da odluci, pomogla bih joj. Osim ako mi ne saopsti da je vec cetvrti mesec, onda je jedina opcija porodjaj. Dete bih svakako gajila ja vise nego ona, ne zato da ne ne opterecujem jer nije prozivela zivot, nego sto dete ne moze da gaji dete. Psihocki nije zrelo za to.
 
Odlična tema, teška, ozbiljna, ŽIVOTNA

Sa decom sam (oba pola) davno razgovarala o ovome, pa opet...pa ću sad opet...(evo tema me ponukala)
Naglasila da moraju razmišljati, da ne srljaju u to, da ima vremena, da je potrebna psihičko - fizička zrelost.

kad bi se desilo - podržala bih u smislu da se dete rodi - jer smatram abortus strašnim događajem koji se mogao sprečiti da se MOZAK na vreme uključio
Pošto nije - mora se snositi odgovornost

Znači, podržala bih rođenje deteta, maksimalno podmetnula leđa dok moje dete ne bude bar punoletno, a i kasnije, razume se.
Odgovornost je i naša, kao roditelja, a ne samo naše dece.
 
Poslednja izmena:
Jel se ti ne zaebavas?

Hvala bogu pa nemas zensku decu a muski ti se svakako nista ne pitaju .
Kakve veze ima što nemam žensku decu?
Jel ti praviš razliku između svog muškog i ženskog deteta ili za njih sve isto važi?

Deca treba da se rađaju iz ljubavi i želje. A ne da budu splet nesrećnih okolnosti.
Živimo u 21.veku kada abortus ne ostavlja nikakve posledice na zdravlje i plodnost i nema potrebe da se insistira na nečemu što nikome nije u interesu.
 
A isterivanje deteta je ok?
Zanimljivo.
Elem,ja znam jedan slučaj maloletničke trudnoće gde je trudnicina majka iliti baba
Preuzela inicijativu
Otišla kod roditelja onog ko je napravio bebu
I pošto su bili izričiti u tome da ne orihvataju bebu
Ona tj baba je preuzela brigu oko bebe dok je mama završila školu
Dete zna celokupnu situaciju ali je , kad je odrasla, više vezana za babu, što je logično.
Po mom mišljenju najpametnije u takvoj situaciji.
Nešto što je i regina pisala da bi uradila
 
A isterivanje deteta je ok?
Zanimljivo.
Elem,ja znam jedan slučaj maloletničke trudnoće gde je trudnicina majka iliti baba
Preuzela inicijativu
Otišla kod roditelja onog ko je napravio bebu
I pošto su bili izričiti u tome da ne orihvataju bebu
Ona tj baba je preuzela brigu oko bebe dok je mama završila školu
Dete zna celokupnu situaciju ali je , kad je odrasla, više vezana za babu, što je logično.
Po mom mišljenju najpametnije u takvoj situaciji.
Nešto što je i regina pisala da bi uradila

ne.ide kod onog ko joj je napravio dete.
 
Kakve veze ima što nemam žensku decu?
Jel ti praviš razliku između svog muškog i ženskog deteta ili za njih sve isto važi?

Deca treba da se rađaju iz ljubavi i želje. A ne da budu splet nesrećnih okolnosti.
Živimo u 21.veku kada abortus ne ostavlja nikakve posledice na zdravlje i plodnost i nema potrebe da se insistira na nečemu što nikome nije u interesu.

Oh oh oh...polako... ne verujem sta citam.
Ima veze, razlika i te kako postoji izmedju muske i zenske dece pa i da su u pitanju samo zenska ili samo muska...deca se vaspitavaju prema njihvoj licnosti, a ne prema komparativnom metodu, tipa obe su devojcice za njih vazi sve isto. Da, za neke opste stvari i treba da postoji jednakost jer deca lako uoce asimetricnost u pruzanju odredjenih stvari ili pak samom odnosu)
Roditelj treba biti prvenstveno odlican psiholog i pedagog, da ume da protumaci od najranijih dana sta njegovo dete jeste i da u skladu sa tim sto vidi, metode usmeravanja i razvoja prilagodi bas njemu ili njoj.
Slazem se da deca treba da se radjaju iz ljubavi, ali otkud ti znas da se osoba od 16 godina nije upustila u seksualne odnose upravo iz ljubavi?
Ne opravdavam trudnocu, to se zove ili slucajnost ili neiskustvo ili (glupa)namera da zadrzi decka. Mi to ne znamo.
Ako je dete produkt tog odnosa iz ljubavi onda nije greska ili kako si nazvala nesrecna okolnost. Ne mora sve u zivotu da bude planirano.

Da, zivimo u 21. veku kada je razvijena i dostupna kontracepcija koja sluzi da se izbegne abortus i ppb.
Abortus ostavlja posledice i te kako, to sto je 21.vek apsolutno nema veze....kod nas je to potpuno druga prica. Imas para imas sve, nemas para nemas nista.
I u nekom slucaju da ne ostavi ostecenje u reproduktivnom pogledu, ostavlja psihicki kroz ceo zivot. Jer ta ista mlada zena koja je abortirala sutra dan treba da zatrudni i rodi dete. Mislis da ce lako zaboraviti na cinjenicu da je mama nagovorila na abortus? Ne gledas siroko, razmisljas samo u trenutku sto me prilicno cudi jer si ipak roditelj.
 
Ja pričam o ljubavi i želji prema detetu.
Deca nisu zrela da imaju svoju decu i nepravedno je naterati ih prerano da odrastu zbog greške.
Koji uopšte problem imate sa abortusom? Jel se sprdate ili ste pali s Marsa?
Tako rešavate probleme? Pitate decu šta žele?
Ne znaju ni o sebi da brinu.
Porodica treba da se planira, to nije slučajnost koja nas strefi. Mi smo ljudi, razlikujemo se od životinja i donosimo odluke, ne prepuštamo se sudbini. To se zove evolucija.
 
Ja pričam o ljubavi i želji prema detetu.
Deca nisu zrela da imaju svoju decu i nepravedno je naterati ih prerano da odrastu zbog greške.
Koji uopšte problem imate sa abortusom? Jel se sprdate ili ste pali s Marsa?
Tako rešavate probleme? Pitate decu šta žele?
Ne znaju ni o sebi da brinu.
Porodica treba da se planira, to nije slučajnost koja nas strefi. Mi smo ljudi, razlikujemo se od životinja i donosimo odluke, ne prepuštamo se sudbini. To se zove evolucija.

"Deca nisu zrela da imaju decu", ali su zato zrela da stupaju u sexualne odnose, jel da?
Kazes da "prerano odrastu zbog greske", ouf to je zapravo greska roditelja. Devojka nije punoletna i sve dok je tako roditelj ima i biolosku i zakonsku duznost da brine o svom detetu, a to podrazumeva i da ne dodje do onoga od cega roditelj strepi.
Jasno je da se neke stvari ne mogu izbeci. Ne mozes ti adolescentu zabraniti da zivi, to je cinjenica. Na tebi kao roditelji je da pricas sto vise, da imas pristup desavanjima (koliko toliko) u zivotu svoje dece dok ne postanu malo zreliji.
Kazes "ne znaju ni osebi da brinu". Super!!! Ali zato znaju da upraznjavaju seks.
Branis nesto sto nije za odbranu i stavljas abortus u prvi plan kao resenje! Ako si svom detetu dala slobodu da zivi, onda mu daj slobodu i da odluci kad napravi s*anje jer do tog ili bilo kog s*anja da dodje, postoji nesto sto se zove roditeljska odgovornost. Ali, tu dolazi ono ali. Da roditelj ne bi bio na tapetu komsiluka ili gradskih prica, najpre ce uhvatiti cerku za ruku i odvesti da abortira.
A kada je rec o evoluciji, ti si najmanje pozvana o tome da pricas, buduci da ti je abortus primarno i jedino resenje.

Koji problem imam sa abortusom? Ako ga ne podrzavam generalno ne znaci da sam pala sa Marsa.
Moras da se pomiris sa cinjenicom da neko razmislja malo svestranije, pa na abortus ne gleda kao jedino i krajnje resenje. To bi mozda bilo majci resenje, da ona bude mirna i spokojna.
Abortus priznajem jedino u slucaju silovanja.
Posto to ovde nije slucaj, jednostvano mi je nehumano da to pominjem kao opciju.
 
Poslednja izmena:
Alisa, sta bi radila da tvoj sin napumpa neku?
Znaci, sve si ti njemu objasnila sta i kako treba, ali eto on ne stavi kondom i devojka ostade trudna.

:ok:.

- - - - - - - - - -

Ja pričam o ljubavi i želji prema detetu.
Deca nisu zrela da imaju svoju decu i nepravedno je naterati ih prerano da odrastu zbog greške.
Koji uopšte problem imate sa abortusom? Jel se sprdate ili ste pali s Marsa?
Tako rešavate probleme? Pitate decu šta žele?
Ne znaju ni o sebi da brinu.
Porodica treba da se planira, to nije slučajnost koja nas strefi. Mi smo ljudi, razlikujemo se od životinja i donosimo odluke, ne prepuštamo se sudbini. To se zove evolucija.

 
Kakve veze ima što nemam žensku decu?
Jel ti praviš razliku između svog muškog i ženskog deteta ili za njih sve isto važi?

Deca treba da se rađaju iz ljubavi i želje. A ne da budu splet nesrećnih okolnosti.
Živimo u 21.veku kada abortus ne ostavlja nikakve posledice na zdravlje i plodnost i nema potrebe da se insistira na nečemu što nikome nije u interesu.
Naravno da je razlika izmedju muskog i zenskog deteta.
Musko i kad napravi, ne snosi posledice ni fizicke, a cesto ni psihicke.
Retko koji muskarac ce osecati grizu savesti zbog abortusa, dok ce svaka zena u nekom momentu da je oseti.

A jesu li deca splet nesrecnih okolnosti kad se roditelji razvedu? Jel ih treba pobiti? Kakvi su ti to stavovi pobogu?

Ovo za abortus ne znam sta bih rekla.
To da ispricas detetu od 5 godina, ne bi ti poverovalo.
Naravno da ostavlja posledice. Neke se jave nakon 20-30-40 godina kao npr.tumori jajnika, rak materice itd itd...
O psihickim posledicama tek da ne pricam.

Mislim da nas malo zaebavas.
 

Back
Top