Crno belo sivo drustvo

Pokusavam da osvetlim dane koji dolaze. Vidim drustvo koje je sklono padu. Ali ovoga puta nije samo vlast ta koja je sklona padu, nego drustvo uopste. Napravila se eksplozivna smesa, mladi odlaze, ostala je samo salitra i ugalj, i to me pomalo plasi. Ljudi su zauzeti sobom i ne vide da je fitilj neobezbedjen.
Eksplozivi se moraju neutralisati. Nas ne neutralisu nego cuvaju ovakve kakvi smo, s namerom da nas detoniraju kada im bude odgovaralo.
Bice tumbanja. Svet se menja, ili ce se makar nas svet jako promeniti.
Oslobodjena energija se moze koristiti za razaranje, ali, uz dovoljno mudrosti, moze se usmeriti ka razvoju.
Nismo mrtvi, ni kao ljudi ni kao narod, samo smo uspavani. Budjenje boli, i probudjeni su cesto nervozni i ljuti.
Ono sto me brine je sto na vidiku nema mudrih glava da naprave plan.
 
On je bio Habermasov đak. Protestantski filozof je najmanje filozof; ideal protestantske filozofije je okupacija, eksploatisanje, koncentracioni logori.
Điki je bio majušan ******, pleonazam na biciklu koji nije umeo da vozi.
I današnji EU komesari su protestantski filozofi, a ni jedan ne ume nos da obriše.
Šta misliti o čoveku kome su desna i leva ruka bili Dinkic i Šunatovac, a ****** Mali?

- - - - - - - - - -



Tako je, i ja prepoznajem opasnost od energije koja će se nužno osloboditi. Zato promišljam o kanalisanju te energije u korist naroda.
Čast nam niko ne može oduzeti, sve ostalo nije naše. Dučić.

Kad se predje ta donja crta morala i onoga sto drustvo hoce (a nejedinsveno je i/ili ne zna sta hoce), nema kanalisanja energije i cak je duznost svakog gradjanina da se drzi po strani jer vise odavno nema nijednog zajenickog cilja sa svetinom koja ceka po marketima od 5 ujutru zbog akcija.

Ne postoji najmanji nzs, o tome je rec.

(Ali videh umedjuvremenu jednu interesantniju temu na koju zelim da odgovorim, pusti to...)
 
Pokusavam da osvetlim dane koji dolaze. Vidim drustvo koje je sklono padu. Ali ovoga puta nije samo vlast ta koja je sklona padu, nego drustvo uopste. Napravila se eksplozivna smesa, mladi odlaze, ostala je samo salitra i ugalj, i to me pomalo plasi. Ljudi su zauzeti sobom i ne vide da je fitilj neobezbedjen.
Eksplozivi se moraju neutralisati. Nas ne neutralisu nego cuvaju ovakve kakvi smo, s namerom da nas detoniraju kada im bude odgovaralo.
Bice tumbanja. Svet se menja, ili ce se makar nas svet jako promeniti.
Oslobodjena energija se moze koristiti za razaranje, ali, uz dovoljno mudrosti, moze se usmeriti ka razvoju.
Nismo mrtvi, ni kao ljudi ni kao narod, samo smo uspavani. Budjenje boli, i probudjeni su cesto nervozni i ljuti.
Ono sto me brine je sto na vidiku nema mudrih glava da naprave plan.

Ne brini, Hakime.
Sve dok važi izreka " za ideale ginu budale" - nema tumbanja.
Sve dok se bojkotuju izbori, nema promene vlasti.
Ima mudrih glava, ali šta vredi kad se ne usuđuju da pisnu?
Šta očekivati od naroda čija himna počinje malodušnom kuknjavom ?

U današnje vreme sila nije rešenje.
Da, postoje zakoni, ali ih svi kršimo čim se ukaže prilika,
a besnimo kada to drugi čine na našu štetu.

Kažu da pametan čovek nađe izlaz iz svake teške situacije,
a mudar zna kako da ih izbegne.

A Dučić nije u pravu.
Čast nam niko ne može oduzeti, jedino je sami nečasnim delima možemo izgubiti,
ako nam je išta preostalo.

Biće nam bolje kada mi postanemo bolji. :)
 
Sve je manje sivog, nema vise "zlatne sredine" ili "prljavog sivila".

Drustvo se ostro polarizovalo na crno i belo.
Ceka se varnica.

Varnica koja ce sve sto je belo pretvoriti u sivi pepeo, i najcrnji ugalj pretvoriti u sivi pepeo.
Moramo osmisliti sta cemo sa oslobodjenom energijom.
To moraju uraditi mudraci, filozofi, dobri i misleci ljudi, svi oni kojima nije dozvoljeno da budu zli.

A ako to ne urade filozofi, uradice politicari.

Imaju li filozofi muda i mudrosti da povedu narod i usmere promene koje dolaze i oslobadjanje energije?

Da li biste stisli petlju, goloruki stali ispred naroda i poveli ga kroz promene koje dolaze?

Pokusavam ali nigde tog naroda :)
 
Mozda dobro u narodu ne treba traziti na pinku i u skupstini,
mozda treba traziti u senci, pa i in d ćuza,
skrajnute i slabo vidljive
bez prava glasa i bez prava na drustvena angazovanja
bez mogucnosti da iko cuje.
ćuza je napravljena tako da iz nje ne izlaze zvuci ni slika ni reci,
nista.
 
Mozda dobro u narodu ne treba traziti na pinku i u skupstini,
mozda treba traziti u senci, pa i in d ćuza,
skrajnute i slabo vidljive
bez prava glasa i bez prava na drustvena angazovanja
bez mogucnosti da iko cuje.
ćuza je napravljena tako da iz nje ne izlaze zvuci ni slika ni reci,
nista.
Ali su iz ćuze izlazili samo najbolji, prekaljeni ljudi,
koje nisu uspeli da slome.
 
Pokusavam da osvetlim dane koji dolaze. Vidim drustvo koje je sklono padu. Ali ovoga puta nije samo vlast ta koja je sklona padu, nego drustvo uopste. Napravila se eksplozivna smesa, mladi odlaze, ostala je samo salitra i ugalj, i to me pomalo plasi. Ljudi su zauzeti sobom i ne vide da je fitilj neobezbedjen.
Eksplozivi se moraju neutralisati. Nas ne neutralisu nego cuvaju ovakve kakvi smo, s namerom da nas detoniraju kada im bude odgovaralo.
Bice tumbanja. Svet se menja, ili ce se makar nas svet jako promeniti.
Oslobodjena energija se moze koristiti za razaranje, ali, uz dovoljno mudrosti, moze se usmeriti ka razvoju.
Nismo mrtvi, ni kao ljudi ni kao narod, samo smo uspavani. Budjenje boli, i probudjeni su cesto nervozni i ljuti.
Ono sto me brine je sto na vidiku nema mudrih glava da naprave plan.
Bunovni su nervozni i ljuti. Ne mogu više mirno da spavkaju, a napor treba uložiti
za probuđenje potpuno.
Budni nisu ni ljuti ni nervozni, niti su za budućnost uplašeni.

Evo u čemu je trik. Uspavanka ne budi. Budi nelagoda, patnja, bol.
Kada se probudiš za loše, kada sebi dozvoliš da vidiš da sa ovim svetom
nešto nije kako treba, a da se ljudi oko tebe i dalje prave blesavi, to stvara
nervozu i ljutnju. Ćini se revoluciju neku treba podići, rat započeti.
To nije probuđenost. To je samo fokus na crno.
A gde je čitava slika, koja sadrži ceo spektar?
I gde je opažanje da, ako ja sliku tu vidim, biće da nisam ništa od toga.
Ko ili šta sam zapravo ja?
Kako mogu tim bojama da se poigram i kakve slike da stvaram?

Mudre glave su plan stvorile. Budi se slobodno.
 
Kada pred sobom javno vidiš zlo, u bilo kom obliku, javno kučeće *****, pretnju, uvredu,
i upozoriš javno javnost na pretnju, da je ***** na putu, da neko ne ugazi, da ne usmrdi cipele ili se nedajbože oklizne,
bivaš kažnjen i izopšten jer uznemiravaš javnost.
I zaključan in d ćuza u prugastom trikou.

Ne smeš uznemiravati javnost na opasnost, na *****, nego moraš olizati taksenu marku i podneti prijavu nadležnom organu.

Iz napisanog je lako zaključiti da je organ nadležan samo i isključivo za jedno - neuznemiravanje - držanje javnosti u neznanju, spokoju i dubokom snu.
- - - - - - - - - -
Ima li pilota u avionu?
 
Poslednja izmena:
Pa pusti pilota da upravlja. Šta samo trčiš tamo vamo i mašeš ručicama.

Ometaš.

Pilot kao upravlja, al njemu ni malo ne smeta ***** na putu. Šta ćemo mi koji neamo štikle u boji da preskočimo *****?
Da se povlačimo nazad, u puževu kućicu,
ili da ugazimo u ***** rizikujući proklizavanje?

- - - - - - - - - -

Zlo je egzistencionalno zavisno od reakcije tj. kad govance vidis na putu a ti ga preskoci...osusice se jadno od muke..

Preskočiš jednom, dvared, al ono se stalno pojavljuje pred tobom i zaudara, "ne možeš mi ništa ja sam zaštićeno *****".
Nisam ja skakavac no čovek, skakanje i preskakanje nikud ne vodi.
 
Nekidan sam pročitao, a sada ne mogu da pronađem jedan genijalan post, parafraziraću:


Da li znate kako je moguće da neko u po bela dana u javnom prevozu pokuša silovanje, a da ostali putnici okreću glave kao da ih se to ne tiče?
Da, znate.
 
Kažeš da je Bog tvorac svijeta i da Mu vjeruješ. I nauku ignorišeš zarad što ne računa na Njega.

Kakav si ti vjernik?

U potpisu kažeš da se treba buniti protivu svega i svačega. Protivu svih i svega što nije po tvom ukusu. Dizati revolucije. Ubijati. Tamnovati. I sve prljavo što proističe iz takvih akcija.

Da li traži to Bog od tebe?

Ti ne vjeruješ Bogu!

Da vjeruješ znao bi da je On odgovoran za svijet koji je stvprio. Za svakoga pa i za tebe. Da mu vjeruješ imao divne misli i bezbrižne snove. Spokojno i zadovoljno bi živio život u ljuvavi sa svom tvorevinom. I sa Bogom.

Ne, ti ne vjeruješ Bogu. Ti bi da popravljaš Boga. Ti bi da budeš drugi Bog, Bog po tvojoj mjeri.

A ti već jesi Bog. On je u tebi. Al ti nijesi sa Njim.
 
Kažeš da je Bog tvorac svijeta i da Mu vjeruješ. I nauku ignorišeš zarad što ne računa na Njega.

Kakav si ti vjernik?

U potpisu kažeš da se treba buniti protivu svega i svačega. Protivu svih i svega što nije po tvom ukusu. Dizati revolucije. Ubijati. Tamnovati. I sve prljavo što proističe iz takvih akcija.
Jel ti dobro? :eek:
Da li traži to Bog od tebe?
Bog ne trazi nego daje. Tako je ustrojen svet.
Ti ne vjeruješ Bogu!

Da vjeruješ znao bi da je On odgovoran za svijet koji je stvprio. Za svakoga pa i za tebe. Da mu vjeruješ imao divne misli i bezbrižne snove. Spokojno i zadovoljno bi živio život u ljuvavi sa svom tvorevinom. I sa Bogom.
I sa nepravdom.
Bog nas nije stvorio kao ovce nego kao ljude. Moguće da je imao baš tu nameru - da stvori ljude sa ljudskoscu.
Delimicno je uspeo.

Ne, ti ne vjeruješ Bogu. Ti bi da popravljaš Boga. Ti bi da budeš drugi Bog, Bog po tvojoj mjeri.

A ti već jesi Bog. On je u tebi. Al ti nijesi sa Njim.
Nije covek veran, bog je veran. On ispunjava obecano, on je bog, covek gresi i promasuje, tako uci.
Nije pristojno da na ovom podforumu citiram poslanice, i zato te pozdravljam.
I zahvaljujem za trud koji si ulozio da razumes. :hvala:
Razumevanje je ljudsko, jednako kao nerazumevanje, coveku nedostizno.
Ja sam samo skup svojih izbora.
 
Poslednja izmena:
Poslanice su pisali ljudi, nije Bog. I Bibliju su pisali ljudi. To je samo čovjekov pokušaj da spozna Boga. To su pokušavali svi narodi od vajkada. Tako su nastale religije. I ni jedna religija nije spoznala pravu istinu o Bogu. Ali svaka je blizu Bogu. Jer religije upravljaju misli ka Bogu i tako Mu se približavaju.

Bog nije vjeran. Bog ništa nije obećao i ništa ne ispunjava. Bog materijalizuje čovjekove misli. Bog se živi.
 
Covek ne sme da pristane na nepravdu....on moze da ima strpljenja i da zivi u ubedjenju da ce biti bolje, ali da zivi sa njom, nemoguce je i stetno, jer se pre ili kasnije navikne, "ucauri", i postaje kao i oni koji je vrse, premda sam mozda nema udela u tome.

I s tim religija nema (direktne) veze, zapravo ima kao i sve drugo sto ima, jer u borbi izmedju dobra i zla, pravde i nepravde je sav smisao zivota.

Ili bi trebalo da bude.
 
Ko može neka podigne sidro i uplovi u neku normalniju luku, pod uslovom da se smatra filozofom.
Ubi bene, ibi patria - Gdje je dobro tamo je domovina...

Nije vrijedno žrtvovati se za ovo društvo i državu, stradati, jer je zaista mnogo, mnogo, mnogo faktora koji ukazuju da na ovim prostorima neće biti normalne države narednih 500 godina. Od tih faktora rećiću samo jedan, a to je da ovaj narod i ne zaslužuje bolje.
 
Ko može neka podigne sidro i uplovi u neku normalniju luku, pod uslovom da se smatra filozofom.
Ubi bene, ibi patria - Gdje je dobro tamo je domovina...

Nije vrijedno žrtvovati se za ovo društvo i državu, stradati, jer je zaista mnogo, mnogo, mnogo faktora koji ukazuju da na ovim prostorima neće biti normalne države narednih 500 godina. Od tih faktora rećiću samo jedan, a to je da ovaj narod i ne zaslužuje bolje.

"Budi ti promena u svetu koju zelis da vidis"...
 

Back
Top