Pucanje kapilara ili žilica u rukama

Din@

Ističe se
Poruka
2.342
Imam ovaj problem već par meseci. Prvo nisam smatrala da je baš nešto značajno ali sad me već zabrinjava. Uglavnom se dešava da mi pukne neka žilica/kapilara na prstu sa unutrašnje strane, i osetim da me zaboli i onda vidim kako modri ispod kože i postaje zategnuto (što znači da krvari iznutra). I to prođe za recimo pola sata.
Međutim, sinoć mi je pukla tako kapilara na palcu (znači sa strane dlana, ne sa gornje mekane strane) i toliko mi se naduo prst da nisam mogla da ga mrdnem celo veče i otišla sam tako spavati. Jutros se malo podlilo i sa gornje strane palca i još uvek je natečeno.
Ne znam koliko se vidi na slikama. Zna li neko usled čega dolazi do pucanja kapilara u rukama? Napominjem da nisam ništa forsirala ruke, bude neka obična radnja tipa operem čašu, uzmem šerpu...
20181011_090724.jpg
20181011_090733.jpg
 

Prilozi

  • 20181011_090724.jpg
    20181011_090724.jpg
    63,1 KB · Pregleda: 192
  • 20181011_090733.jpg
    20181011_090733.jpg
    59,9 KB · Pregleda: 215
E bezveze.... bila kod dve razlicite doktorke i obe mi rekle da to nije nista. Kao ako mi puca samo na dlanovima (na prstima) a nigde drugde po telu kao nije nista, to je cest slucaj kod zena. Svasta. Bila kod moje doktorke, i ona rekla isto, nije trazila da vadim krv. Ali idem za par sedmica na godisnji pregled svejedno pa cu vaditi krv.
 
E bezveze.... bila kod dve razlicite doktorke i obe mi rekle da to nije nista. Kao ako mi puca samo na dlanovima (na prstima) a nigde drugde po telu kao nije nista, to je cest slucaj kod zena. Svasta. Bila kod moje doktorke, i ona rekla isto, nije trazila da vadim krv. Ali idem za par sedmica na godisnji pregled svejedno pa cu vaditi krv.
Obe valjda znaju sta pricaju. Ako ne verujemo svojim lekarima, zasto bismo verovali ljuidima na nekim forumima?
Koliko sam ja razumela ti hematomi na prstima zaista su neka bezazlena pojava ( uglavnom kod zena u "srednjim"
godinama zivota), nigde nema ni traga ni glasa o nekoj terapiji. Idi ti lepo na odmor, krvna slika sa sve
ovim trombocitima razjasnice citavu misteriju koje verovatno i nema.
 
Obe,pa tako je kod 10 mogla da ode i dobije razlicita misljenja i tebi bi opet sve bile u pravu
Meni bi licno to bilo to bilo dovoljno da ne padam u brigu u ocajanje. Zena je i sama rekla da uskoro
ide na ispitivanje krvi pa ce onda imati i jasnu situaciju. Nego sta ako deset njih kazu da je to bezazleno i da
se ne sekira? Da ide kod jedanaestog u nadi da ce joj on reci da je to nesto mnogo ozbiljno?
 

Back
Top