DODIK: U SARAJEVU ĆE SE OSETITI MIRIS TAMJANA! Sa sveštenikom ću osveštati Predsedniš

Додик се глупира, може му се, мислим да баш ужива као члан Предсједништва.Биће ту зезанције за вицева али генерално нити један већи проблем у БИХ се не може решити док неко с вана не схвати озбиљно проблем звани БИХ.
Слушам неко вече ЏАФЕРОВИЋ ШЕФИКА ,бошњачког члана,каже буквално овако,међународна заједница мора више да се мијеша,да користи сва могуће па и санкције према политичарима да уђемо у НАТО и ЕУ. Дакле од таквих државника нема неке велике вајде.Умјесто да каже нећемо бити држава док не будемо сами кројили своју судбину.Наопако све наопако.Свима пуна уста Босне а нико не спомиње да смо тренутна једина држава у Европи а вјероватно и на свијету која има Високог представника који још увјек има бонска овлашћења,нпр. доноси законе и њихове измјене и допуне, смјењује изабране функционере и државне службенике и забрањује им учешће на изборима, одузима грађанска права и лична документа без права на жалбу. Као своје акте доносио је одлуке (енгл. decisions) за које је наређивао да се објаве у службеним гласилима.
Па гдје то још има на свијету?Каква је то држава?
https://sr.wikipedia.org/wiki/Високи_представник_за_Босну_и_Херцеговину

Високи представници

Карл Билт (1995—1997), Шведска;
Карлос Вестендорп (1997—1999), Шпанија;
Волфганг Петрич (1999—2002), Аустрија;
Педи Ешдаун (2002—2006), Уједињено Краљевство;
Кристијан Шварц-Шилинг (2006—2007), Немачка;
Мирослав Лајчак (2007—2009), Словачка;
Валентин Инцко (од 2009), Аустрија.
 
Мора међународна заједница да се меша, тачно. Та прича како ми треба да седнемо и да се договоримо не пије воде јер је и овакво стање последица договора,макар прећутног. Коме је у интересу да се промени оваква БиХ, Додику, Бакиру? Не бих рекао. Овако им савршено одговара, могу да се шегаче до миле воље, а будале ће умирати од смија када њиов поглавица шукне туђом.

Бар хумора у Босни не мањка.
 
Мора међународна заједница да се меша, тачно. Та прича како ми треба да седнемо и да се договоримо не пије воде јер је и овакво стање последица договора,макар прећутног. Коме је у интересу да се промени оваква БиХ, Додику, Бакиру? Не бих рекао. Овако им савршено одговара, могу да се шегаче до миле воље, а будале ће умирати од смија када њиов поглавица шукне туђом.

Бар хумора у Босни не мањка.

Проблем је суштински,системски у темељу.
Дејтон је зауставио рат али није решио проблем нити настанак рата.
Свако ко жели објективно сагледати Босну схвата да на силу не иде ништа. Силимо се.Зашто?
Зашто је само проблем у БИХ, па зато што ту државу не воли нико.Зашто онда постоји?
Е то је сад питање за милион долара.Додик и Бакир само користе слабости Босне.
Босна није требала постојати као држава,она је абортирана од стране СФРЈ а СФРЈ више не постоји.
Нема родитеље живе, нема презиме,нема ништа само народ који у њој живи.А народ који себе назива босанац и херцеговац имаш свега 10 посто.
Недовољно ако мене питаш.Дакле данас имамо Бошњаке,Србе и Хрвате који живе у НН држави без презимена.Због чега је то тако?
Зашто нас више све заједно муче кад сви знамо који је крајњи исход једини могућ?Све остало је сила...
 
Do sad bi trebao znati da svi to hoce, svima je u interesu da se promjeni, ali se ne mogu nagodit. Rat traje. Zato je razlaz naj.

Рат је брат онима што воде рају. Он доака овом туђом и раја задовољна. Он пљуне Америку, раја купи од среће.

Само немој о економији, корупцији, губљену становништва и тим трицама. Рат је.
 
Рат је брат онима што воде рају. Он доака овом туђом и раја задовољна. Он пљуне Америку, раја купи од среће.

Само немој о економији, корупцији, губљену становништва и тим трицама. Рат је.

Pusti politicarenje, to su demokratske fore. U BiH se radi o bezbjednosti. Narod nije bezbjedan jer se BiH nije raspala. To je sustina, ne mogu normalno da se grade.
 
Проблем је суштински,системски у темељу.
Дејтон је зауставио рат али није решио проблем нити настанак рата.
Свако ко жели објективно сагледати Босну схвата да на силу не иде ништа. Силимо се.Зашто?
Зашто је само проблем у БИХ, па зато што ту државу не воли нико.Зашто онда постоји?
Е то је сад питање за милион долара.Додик и Бакир само користе слабости Босне.
Босна није требала постојати као држава,она је абортирана од стране СФРЈ а СФРЈ више не постоји.
Нема родитеље живе, нема презиме,нема ништа само народ који у њој живи.А народ који себе назива босанац и херцеговац имаш свега 10 посто.
Недовољно ако мене питаш.Дакле данас имамо Бошњаке,Србе и Хрвате који живе у НН држави без презимена.Због чега је то тако?
Зашто нас више све заједно муче кад сви знамо који је крајњи исход једини могућ?Све остало је сила...


Национално питање у БиХ није проблем сам по себи, тамо се нормално живи и послује преко ентитетских линија. Тај проблем стварају политичари, они секуритизују нац. питање и нешто сасвим секундарно уздижу на место примарног.

Зато је мени и то питање зашто БиХ постоји исхитрено јер није проблем у самој држави. Она и да је централизована и да је трипартитна федерација имала би своје политичке елите које би се дохватиле кавге када год им је то у интересу.

Чак и да се БиХ распадне, питам да ли би било ишта боље? Вероватно да не би јер је Србија унитарна национална држава па је и даље једнако бедна као и Босна, а политичари кавгу налазе преко границе.

Обрни окрени, у зачараном си кругу. Не вреди разбијати БиХ по цену рата јер су потенцијални добици од такве дисолуције исувише мали.

Да закључим, квалитет живота у источном Сарајеву биће исти био он у БиХ, ентитету РС или држави Србији. Јел та промена вредна потенцијалне изгибије? Не верујем.
 
DpFVpfFXgAAbp5r.jpg


Опет ће неко њесра да крене из Босне
 
Dodick je izgleda baš počeo da se takmiči sa ustaškim vojvodom Vjekom ko će biti veći cirkuzant ,al i narod u BiH kao da je retardiran pa mu je važnije što je Dodo sukno balijama ili što je Bakir odbrusio kaurima ,a Komša ustašama , nego neka suštinska pitanja vezana za život,standard ,budućnost i sl,

Па кад је год ишта покушано у том правцу, појави се високи представник, и то упропасти.

И шта онда друго да се ради, него да се од свега прави циркус?
 
Национално питање у БиХ није проблем сам по себи, тамо се нормално живи и послује преко ентитетских линија. Тај проблем стварају политичари, они секуритизују нац. питање и нешто сасвим секундарно уздижу на место примарног.

Зато је мени и то питање зашто БиХ постоји исхитрено јер није проблем у самој држави. Она и да је централизована и да је трипартитна федерација имала би своје политичке елите које би се дохватиле кавге када год им је то у интересу.

Чак и да се БиХ распадне, питам да ли би било ишта боље? Вероватно да не би јер је Србија унитарна национална држава па је и даље једнако бедна као и Босна, а политичари кавгу налазе преко границе.

Обрни окрени, у зачараном си кругу. Не вреди разбијати БиХ по цену рата јер су потенцијални добици од такве дисолуције исувише мали.

Да закључим, квалитет живота у источном Сарајеву биће исти био он у БиХ, ентитету РС или држави Србији. Јел та промена вредна потенцијалне изгибије? Не верујем.

Како није мој колега,шта мислиш зашто је почео крвави рат, из хира?!Додик користи слабости, није да не користи али он је политичар,његово право...
Истина јесте да бизнис,економија немају границе али суштински проблем Босне јесте национално питање јер се 90 посто Босне не изјашњава као име државе нити ће.За прављење босанске државе је касно јер су чак и муслимани одустали од тога "бошњачком" историјом.
Што се тиче стандарда,истина јесте да смо биједни и сиромашни али сви ће се некако и ископрцати али Босна неће.Јер је политички нестабилна.
Србија је ће кад тад доћи себи,све су прилике да хоће али Босна оваква тешко.Када би се распала били би на чисто,онда Додик не би могао кривити Бакира за проблем нити обрнуто,дакле мање простора за манипулације свакако је по мени боље.Не видим зашто би се бојали распада БИХ?Од рата нема ништа јер нема ни оружја више у Босни ,довољно да уведеш неколико озбиљних НАТО јединица удружених са УН(Русија,Кина и још неколико међународних држава) и мир завлада.Само је ствар МЗ,када они одлуче десиће се.Сада тренутно још нико нема нити воље нити жеље да се бави Босном.Али кад тад ће се морати озбиљно позабавити Босном и њеним статусом "вјештачке државе".
 
Dodick je izgleda baš počeo da se takmiči sa ustaškim vojvodom Vjekom ko će biti veći cirkuzant ,al i narod u BiH kao da je retardiran pa mu je važnije što je Dodo sukno balijama ili što je Bakir odbrusio kaurima ,a Komša ustašama , nego neka suštinska pitanja vezana za život,standard ,budućnost i sl,

Додик је тежа категорија, Шешељ никада није имао капацитет за било шта озбиљније од галаме.
Додик је више тип Ђукановић политичара,прилагођава се времену,агилнији је промјенама.
Сељачка немилосрдна интелигенција која опозицији не оставља превише простора за манервисање.
Одатле његова дуговјечност као политичара у РС.
 
Како није мој колега,шта мислиш зашто је почео крвави рат, из хира?!Додик користи слабости, није да не користи али он је политичар,његово право...
Истина јесте да бизнис,економија немају границе али суштински проблем Босне јесте национално питање јер се 90 посто Босне не изјашњава као име државе нити ће.За прављење босанске државе је касно јер су чак и муслимани одустали од тога "бошњачком" историјом.
Што се тиче стандарда,истина јесте да смо биједни и сиромашни али сви ће се некако и ископрцати али Босна неће.Јер је политички нестабилна.
Србија је ће кад тад доћи себи,све су прилике да хоће али Босна оваква тешко.Када би се распала били би на чисто,онда Додик не би могао кривити Бакира за проблем нити обрнуто,дакле мање простора за манипулације свакако је по мени боље.Не видим зашто би се бојали распада БИХ?Од рата нема ништа јер нема ни оружја више у Босни ,довољно да уведеш неколико озбиљних НАТО јединица удружених са УН(Русија,Кина и још неколико међународних држава) и мир завлада.Само је ствар МЗ,када они одлуче десиће се.Сада тренутно још нико нема нити воље нити жеље да се бави Босном.Али кад тад ће се морати озбиљно позабавити Босном и њеним статусом "вјештачке државе".

Очито ниси много научио од Вучића. За стање у Србији су, по мишљењу већине, криви Англоамериканци, ЕУ, Шиптари, Хрвати и домаћи издајници. Реторика је иста. Систем је исти и неће се променити никада. Ја више нисам оптимиста. Исте теме, исто стање, а унитарна смо, национална држава. Ово овде је грозно и шалтање на наше стање није вредно једног јединог живота.

Слажем се да је за БиХ додатни хендикеп то што је оптерећена националним питањем, оно је некад велики проблем и у богатим државама, попут Белгије али ја немам утисак да је нац. питање људима у БиХ од неке изузетне, примарне важности. Оно наравно тиња у њима и може да се пробуди али основна потреба је побољшање животног стандарда и мир. Када би се политичари посветили тим стварима, што се никада неће десити, а не одржавању власти свим средствима, онда би и БиХ била далеко нормалнија држава. Дакле није проблем у нац. питању, нити у држави већ у политичким елитама.

Кажеш било би мање манипулације да се разиђете? Ја кажем да не би. Само би се манипулација променила. А рат у случају распада БиХ је по мени неминован. Можда са мање људи, мањег обима али би се нашло пар десетина хиљада наелектрисаних за борбу на свим странама. Да не говоримо о томе да је БиХ ипак амерички протекторат, а да се ми Срби у Америци не котирамо најбоље.
 
Ma nemoj? Seki je najkompetentniji drzavnik u Srbiji, i uz to borac protiv terorista u ratu, i borac protiv teroristickog Haga.

Све је то на нивоу галаме,као државник се остварујеш тек када имаш државничку функцију коју он никада није имао.Истина био је матрица политичка Вичићу и Николићу који су имали државничке функције, ако му је за утјеху.
Иначе он и даље остаје политичар који "прича","галами" а дјела колега а дјела?!
 
Све је то на нивоу галаме,као државник се остварујеш тек када имаш државничку функцију коју он никада није имао.Истина био је матрица политичка Вичићу и Николићу који су имали државничке функције, ако му је за утјеху.
Иначе он и даље остаје политичар који "прича","галами" а дјела колега а дјела?!

Seki nikad nije bio izdajnik. To je ogromno u svijetu kojem zivimo. I borio se. Pored toga, izrazito je inteligentan i posvecen drzavi. Izrazito je pravedan, Kad Seki nesto kaze, to je tako. Recimo kad pali Hrvatsku zastavu, u pravu jer su to teroristi i veleizdajnici. Kad kaze da treba vojska na Kosovo, treba. Kad sjedi u skupstini smjesno je jer mu niko tamo nije do koljena, ko uciteljica da sjedi s djecom i slusa nastavu. Nista to nije galama, nego jasna i tacna poruka,

E sad, Seki je medjutim zaebant. Recimo on je od cetnlka napravio politcki pokret, promjenio i onaj naziv za kralja i otadzbinu u nesto drugo, i od njih napravio maltene teroristicku grupu. Pravi smijuriju od cina srpskog vojvode. On je socijalista i demokrata, a uz to je bezobrazan, to je njegov problem.
 
Очито ниси много научио од Вучића. За стање у Србији су, по мишљењу већине, криви Англоамериканци, ЕУ, Шиптари, Хрвати и домаћи издајници. Реторика је иста. Систем је исти и неће се променити никада. Ја више нисам оптимиста. Исте теме, исто стање, а унитарна смо, национална држава. Ово овде је грозно и шалтање на наше стање није вредно једног јединог живота.

Слажем се да је за БиХ додатни хендикеп то што је оптерећена националним питањем, оно је некад велики проблем и у богатим државама, попут Белгије али ја немам утисак да је нац. питање људима у БиХ од неке изузетне, примарне важности. Оно наравно тиња у њима и може да се пробуди али основна потреба је побољшање животног стандарда и мир. Када би се политичари посветили тим стварима, што се никада неће десити, а не одржавању власти свим средствима, онда би и БиХ била далеко нормалнија држава. Дакле није проблем у нац. питању, нити у држави већ у политичким елитама.

Кажеш било би мање манипулације да се разиђете? Ја кажем да не би. Само би се манипулација променила. А рат у случају распада БиХ је по мени неминован. Можда са мање људи, мањег обима али би се нашло пар десетина хиљада наелектрисаних за борбу на свим странама. Да не говоримо о томе да је БиХ ипак амерички протекторат, а да се ми Срби у Америци не котирамо најбоље.

Пусти шта причају по форумима људи, генерално уопштено гледајући Србија напредује колико год то звучало патетично.То се види по стандарду људи најбоље.Увјек ћемо бити међу најсиромашнијим у Европи јер нам је стартна позиција катастрофална,тешко је то стићи,тешко је стићи стандард Европе сада након свега,то смо се требали питати 90-их,сада је касно.Али није све изгубљено,Србија има своје шансе, Босна нема.
Што се тиче Босне није то само национално питање него и рат 1992-1995 (преко 100000 погинулих на све три стране).Функционишемо ми, гледамо се у очи и као комшије али нема ту љубави,једноставно нисмо исти народ.Чак су и ентитетске границе на око видљиве,чим закорачиш у Федерацију видиш да то није исти свијет.
РС у школама ради по програму идентично као Србија,Федерација за себе.Имамо као некакву заставу,свако своју химну,за дана државности не можемо да се договоримо.Схваташ колико ту парадокса има.
Без јасно дефинисаних државних норми и институција нема од државе ништа.Од спорта до вањске политике,све иде наопако.Спортиста из Бања Луке ће пре играти за Србију него за Босну,спортиста из Широког пре за Хрватску него за Босну.Таква држава нема будућност...
 

Back
Top