Koji bre Mesi.....?

Ипак бирам Месија. :mrgreen: Иако је Азар топ играч Меси и Роналдо су ванземаљци па онда Нејмар најближи њима по мајсторству ( не улазећи у његов карактер ).
Успут, јеси ли гледао Пелеа и Марадону? Где би њих сврстао у расправе о најбољем икада - испред или иза Месија?
 
Ипак бирам Месија. :mrgreen: Иако је Азар топ играч Меси и Роналдо су ванземаљци па онда Нејмар најближи њима по мајсторству ( не улазећи у његов карактер ).
Успут, јеси ли гледао Пелеа и Марадону? Где би њих сврстао у расправе о најбољем икада - испред или иза Месија?

Gledao sam i Pelea i Maradonu.

Pele je bio igracina, a Maradona jeste bio dobar, ponekad je bio dobar, ali je bio vise navikan jer je Argentini trebala fudbalsdka zvezda.

Kao Jugoslaviji Dzajic, koji je po meni bio igrac jedva malo iznad proseka.

Mesi je dobar ali se prerano uzvezdio, pa vise nije koristan timu kao sto je Hazar.

Hazar vise koristi timu za koji igra od Mesija.
 
Можеш ли ми описати особине Пелеа ( узмимао да је он најбољи играч пре Месија )? Шта га је све красило, капирам да је имао много другачији стил од Месија.
И не бих се сложио да Меси није користан за тим, све зависи од позиције на коју га ставиш. Кад је повученији добро дели лопте.
 
Можеш ли ми описати особине Пелеа ( узмимао да је он најбољи играч пре Месија )? Шта га је све красило, капирам да је имао много другачији стил од Месија.
И не бих се сложио да Меси није користан за тим, све зависи од позиције на коју га ставиш. Кад је повученији добро дели лопте.

Secam se recimo da je pele odlicno igrao glavom< svo ostali u tome mu nisu ni blizu


Bio je boljiu dribler od mesija i nekako mnogo brzi>

pokvari mi se komp
 
mesi vlada vise od 10 god , od odlaska ronaldinja

a u vrhu je 15

takvu dugovecnost u fudbalskom svetu tesko da ce jos neko pruziti


mislim da je pele igrac slican ronaldu zubi , stim sto je ronaldo malo bolji
 
Poslednja izmena:
Maradona,Zidan,Dejo,Ronaldo Zuba,Ronaldinjo,Mesi,Ronaldo,Hadzi Rumun,Nejmar previse cirkuzant da bi se nasao u ovoj grupi.
Pelea nisam gledao mada stari mi je pricao da je bio strasan igrac kao i one generacije istocnih i zapadnih nemaca i sovjeta,sto se tice Dzajica stari mi je pricao da je za njega Sekularac bio klasa u odnosu na Dzajica,izvikana prica kao i sa Piksijem,koji je samo u zvezdi igrao odlicno.

- - - - - - - - - -

Mesi nije najbolji igrac danas na svetu....:nono3:

Danas je najbolji ograc na svetu...HAZAR....:ok:

Odavno na evropskim stadionima nije vidjen tako kvalitetan, univerzalan i koristan igrac.



Hazard jeste odlican igrac ali ipak mislim da je Mesi klasa za sebe,onakva lakoca sa kojom dribla igrace i postize golove nije dugo vidjena...
 
Mesi je dobar ali se prerano uzvezdio, pa vise nije koristan timu kao sto je Hazar.

.
Mesi nije koristan timu? :D Pa on je i vrhunski asistent, jedan od najboljih na planeti, pored svih ostalih kvaliteta... Tako dobar pregled igre, tako dobra proigravanja, covek savrseno razmislja u trenutku, fudbalski... On je kao kesica caja, stavis ga i on oboji ceo tim...
 
U prirodi mnogih je da osporavaju sve što vredi.
Ponekad mi se učini da nije malo onih koji bi na pitanje "Da li je bolje dobiti sedmicu na Lotou ili rak?", odgovorili "Rak!", samo da budu na drugoj strani istine.
I Mesi je žrtva takvih prilika.
Nije bitno koliko je minuta neki igrač aktivan, ako su to oni minuti koji su rešili utakmicu.
 
Онда Пеле и Меси у најужем избору за најбољег свих времена. Марадона није имао толико добрих сезона и мечева, Роналдињо исти проблем само још израженији.
 
Svako je bio dobar u svoje vreme ; ja mislim da je Mesi i dalje najbolji igrac na svetu u trenutnoj eri

Pele, Maradona, Ronaldo (brazilac Ronaldo), itd itd ... svi su oni obelezili jednu epohu fudbala u svoje vreme sa mnogo drugih zvezda.
 
Kad nekoga ne cenimo, tražimo od njega sve, pa i ono što mu nije posao.
Obućara ćemo odbaciti ako ne ume da izvodi operacije na otvorenom srcu.

Cak i u fudbalu Srbi cene POGRESNE VREDNOSTI.

Kao i na svakom mestu u zivotu.

Aplaudiraju zasterelom, dive se prevazidjenom, uzivaju u jalovom.....

Sportska smo nacija, fudbalska, talentovana, A NIKAKO NE USPEVAMO da stignemo do prvih 50 u svetu....

Zasto?

Zato sto su nam treneri i selektori isti kao i vecina nas: ceni onbo sto NIJE U MODI i NE DAJE REZULTATE.

Jednom reci, kasnimo jedno 50 godina za savremnenim fudbalom.
 
Mesi nije najbolji igrac danas na svetu....:nono3:

Danas je najbolji ograc na svetu...HAZAR....:ok:

Odavno na evropskim stadionima nije vidjen tako kvalitetan, univerzalan i koristan igrac.

Lionel Messi: "Svetski fudbal to smo svi mi, Barselona - to sam ja" :mrgreen:

Covek je toliko genijalan u svojoj jednostavnosti da to prevazlilazi granice moguceg. Nikad nisam prihvatao da se ceo svetski fudbal i cela istorija fudbala svede na jednog coveka jer smatram da nikada ne moze da postoji jedan najbolji igrac vec se tu uvek radi o par igraca koji su u samom vrhu poput Hazara, Mesija, Kristijana, Mbapea, Nejmara.....a ranije i Maradone, Pelea, Ronalda, Zidana, Ronaldinja itd itd......ko ne razume duh vremena taj ce i vrsiti neka nemoguca poredjenja. Ne moze se Mesi porediti sa Maradonom ili Zuba Ronaldo sa Kristijanom....

Ko pokazuje vise u ovom nekom periodu od plus-minus par meseci moze da se diskutuje ali ko je JEDAN najbolji igrac danasnjice to je nemoguce reci pogotovo jer prvo treba definisati sta znaci biti NAJBOLJI...da li su to statistika i trofeji? da li je to stil fudbala? Da li je to stil fudbala + statistika i trofeji ?
Jednostavno, ljudi tezeci ka tome da stvore idola jednog vremena oni fudbal zele da svedu na jednog igraca, a to je nemoguce jer postoje i golmani u fudbalu koji nisu uporedivi sa bilo kojim igracem na terenu zbog prirode svoje pozicije ali koji prave ogroman doprinos istoriji fudbala.

U svakom vremenu uvek postoji vise od jednog igraca koji se "otimaju" za titulu najboljeg i to je neminovnost fudbala.....priroda takmicenja nalaze da "moze biti samo jedan" pa se zato i bira jedan najbolji igrac u proteklih godinu dana, a za mene je to nepravedno jer fudbal je kolektivna igra nije tenis. Najbolji klub moze da bude "samo jedan" u toj godini ali najbolji fudbaler ne i ja bih takve INDIVIDUALNE nagrade ukinuo. Medjutim to se nece desiti jer ceo danasnji svet i fudbal sa njim pociva i zivi na tom "kultu licnosti".

Za mene i moje shvatanje fudbala su trenutno najbolji igraci sveta Mbape i Hazar (to se bukvalno menja iz meseca u mesec od forme do forme), a Mesija uz Ronaldinja, Zidana i Zube Ronalda smatram cistim genijima i darovima prirode koji se nece skoro pojaviti...svako od nas licno ima neke svoje stavove po pitaju toga ali fudbal kao igra ne prihvata jednog igraca to rade samo ljudi.....
 
Poslednja izmena:
Mesija kao lika bas ne gotivim, skroz mi je antipatican, ali to me ne sprecava da budem objektivan i da priznam da je genijalan i sjajan fudbaler, jedan od najvecih u istoriji. ovde je tema vidim Azar i to neko poredjenje... tu je malo klizav teren..... jer je Mesi u Barsi okruzen genijalcima, tu mislim od samih pocetaka ( ko je jos imao privilegiju sa 17 godina u prvom timu Barselone da mu jedan Ronaldinjo bude mentor i ucitelj ) pa sve do danasnjeg dana...

E sad ne kazem ja da Celzi nema dobre igrace, daleko od toga ali kod Azara problem vidim u tome sto on jednu sezonu odigra bukvalno kao Mesi i Ronaldo a sledece ga nema nigde...... a Mesi je bas uvek konstantan evo vec 15 godina. Pravo je pitanje kakav bi bio Azar da je sve ove godine bio na Mesijevom mestu u Barseloni. ali to nikada necemo saznati... obojica su vrhunski dribleri i golgeteri ali jednostavno Mesi je vise uradio u karijeri, jeste doduse nesto i stariji, 4 godine cini mi se... ali eto.
 
То што је Месија изабрала Барса, а Азара није ипак није случајност. Узмите и то у обзир.Дакле, био је већи потенцијал од Азара.
 
Mesi sve sto zna o fudbalu (sto se tice baratanja sa loptom ali i vecinu umnih stvari) on je naucio pre nego sto je napunio 10 godina.....posle je "samo" fizicki napredovao i to je to. Radi se o cistom daru prirode o decaku koji je vodio loptu u punom trku bez greske od onog trenutka kad ju je prvi put dodirnuo u zivotu.

Ono sto danas vecini promice je da ce brzo doci generacije sa mnogo vise takvih majstora i da smo trenutno u svojevrsnom "zastoju", mostu izmedju generacija i izmedju dva sveta fudbala.....nekad je bila senzacija kad neko dete vrhunski kontrolise loptu, a danas je takve dece daleko vise.....ko je gledao onu spansku ligu gde pikaju klinci zna sta pricam.....ta deca vec sada znaju sve sa loptom i sve u vezi taktike....ostalo je da porastu i da steknu iskustvo. Takvih klinaca ima i u drugim zemljama i takmicenjima.....nece svi postati zvezde ali ce doprineti da se u fudbalu stvori zestoka konkurencija kakva nikad nije vidjena, a koliko vidim Barselona i Siti za sad najbolje prepoznaju to i vec imaju spremne generacije i samo je pitanje vremena kad ce da se pojave neka cuda od igraca, pogotovo Barselona.
 
Poslednja izmena:

Back
Top