Koji bre Mesi.....?

Mesi sve sto zna o fudbalu (sto se tice baratanja sa loptom ali i vecinu umnih stvari) on je naucio pre nego sto je napunio 10 godina.....posle je "samo" fizicki napredovao i to je to. Radi se o cistom daru prirode o decaku koji je vodio loptu u punom trku bez greske od onog trenutka kad ju je prvi put dodirnuo u zivotu.

Ono sto danas vecini promice je da ce brzo doci generacije sa mnogo vise takvih majstora i da smo trenutno u svojevrsnom "zastoju", mostu izmedju generacija i izmedju dva sveta fudbala.....nekad je bila senzacija kad neko dete vrhunski kontrolise loptu, a danas je takve dece daleko vise.....ko je gledao onu spansku ligu gde pikaju klinci zna sta pricam.....ta deca vec sada znaju sve sa loptom i sve u vezi taktike....ostalo je da porastu i da steknu iskustvo. Takvih klinaca ima i u drugim zemljama i takmicenjima.....nece svi postati zvezde ali ce doprineti da se u fudbalu stvori zestoka konkurencija kakva nikad nije vidjena.

Mesi je za ekipu u kojoj igra prilicno beskoristan.

Sve lopte idu na njega, i on ih skoro sve upropasti u individualnim akcijama koje tesko kada urode plodom.

Da sam ja trener ne bi mi trebao u ekipi.

Mozda kao half?

- - - - - - - - - -

То што је Месија изабрала Барса, а Азара није ипак није случајност. Узмите и то у обзир.Дакле, био је већи потенцијал од Азара.

Pa Hazar se pojavio dosta kasnije od Mesija....
 
Mesijev problem je postalo VREME. Glavni fizicki aduti poput promene pravca polako mu propadaju, usporava sa godinama plus nema tu izdrzljivost da se ponavlja stalno u napadima pa mu je samim tim i kontrola lopte postala slabija, cesce gubi lopte. On je stekao neke navike u igri koje se oslanjaju na veliku eksplozivnost i izdrzljivost i zato sada ima sve vise problema. Eksplozivnost mu je jos na dobrom nivou ali izdrzljivosti nema vise treba mu dosta vremena da se odmori od neke akcije..... Vreme ga gazi polako....
 
Mesi sve sto zna o fudbalu (sto se tice baratanja sa loptom ali i vecinu umnih stvari) on je naucio pre nego sto je napunio 10 godina.....posle je "samo" fizicki napredovao i to je to. Radi se o cistom daru prirode o decaku koji je vodio loptu u punom trku bez greske od onog trenutka kad ju je prvi put dodirnuo u zivotu.

Ono sto danas vecini promice je da ce brzo doci generacije sa mnogo vise takvih majstora i da smo trenutno u svojevrsnom "zastoju", mostu izmedju generacija i izmedju dva sveta fudbala.....nekad je bila senzacija kad neko dete vrhunski kontrolise loptu, a danas je takve dece daleko vise.....ko je gledao onu spansku ligu gde pikaju klinci zna sta pricam.....ta deca vec sada znaju sve sa loptom i sve u vezi taktike....ostalo je da porastu i da steknu iskustvo. Takvih klinaca ima i u drugim zemljama i takmicenjima.....nece svi postati zvezde ali ce doprineti da se u fudbalu stvori zestoka konkurencija kakva nikad nije vidjena, a koliko vidim Barselona i Siti za sad najbolje prepoznaju to i vec imaju spremne generacije i samo je pitanje vremena kad ce da se pojave neka cuda od igraca, pogotovo Barselona.

A Real? Meni oni deluju dosta konkretnije od Barselone. Asensio, Sebaljos, Ljorente,........
 
Mesijev problem je postalo VREME. Glavni fizicki aduti poput promene pravca polako mu propadaju, usporava sa godinama plus nema tu izdrzljivost da se ponavlja stalno u napadima pa mu je samim tim i kontrola lopte postala slabija, cesce gubi lopte. On je stekao neke navike u igri koje se oslanjaju na veliku eksplozivnost i izdrzljivost i zato sada ima sve vise problema. Eksplozivnost mu je jos na dobrom nivou ali izdrzljivosti nema vise treba mu dosta vremena da se odmori od neke akcije..... Vreme ga gazi polako....

То никако не умањује његову величину. Кад се само сети оне сезоне у којој је дао 82 гола. С њим само Пеле може да се пореди. Марадона ни близу.
 
Naravno da ne umanjuje ali je cinjenica da nije onaj stari.
A Real? Meni oni deluju dosta konkretnije od Barselone. Asensio, Sebaljos, Ljorente,........
Ma ima jos mladjih od njih koji ce tek da se pojave, spanci dominiraju u radu sa tim mladjim kategorijama i iako Barselona prednjaci u svemu tome generalno dosta klubova tamo ima fantasticne klince...problem sa Realom je sto oni ne trpe mnogo igrace iz svoje skole. Oni uvek tragaju za zvezdama svetskog fudbala.
 
Mesi je za ekipu u kojoj igra prilicno beskoristan.

Sve lopte idu na njega, i on ih skoro sve upropasti u individualnim akcijama koje tesko kada urode plodom.

Da sam ja trener ne bi mi trebao u ekipi.


Mozda kao half?

- - - - - - - - - -



Pa Hazar se pojavio dosta kasnije od Mesija....



Da li je moguce da neko moze da napise ovakvu glupost....:dash:
Pa koliko golova postigne po sezoni i koliko ima asistencija ako upropasti svaku akciju?
 
Да ли је најбољи или не, мишљења су различита. Оно за шта му се свакако треба одати признање је што задњих 2-3 године практично сам држи Барсу. Не смем да замислим шта ће тек бити са Барсом када га године потпуно оборе...
 
Да ли је најбољи или не, мишљења су различита. Оно за шта му се свакако треба одати признање је што задњих 2-3 године практично сам држи Барсу. Не смем да замислим шта ће тек бити са Барсом када га године потпуно оборе...

Ne Nenade.

Barsa je veliki tim i bez Mesija.

Secam se da mesi nije igrao nekoliko utakmica i nije se prakticno ni osetilo.

Veliki timovi se ne oslanjaju na samo jednu zvezdu.

Zato su i veliki.

- - - - - - - - - -

Da li je moguce da neko moze da napise ovakvu glupost....:dash:
Pa koliko golova postigne po sezoni i koliko ima asistencija ako upropasti svaku akciju?

Pa kada svi u timu igraju za njega.

Takav je nekada bio golgeter S. Santrac iz OFK Beograda.

Ceoi tim je igrao za njega a on samo podmetao nogu i davao golove.
 
Блајби, не слажем се. Меси је тај који СТВАРА шансе. Зато је и највећи. Он има све, да га ставиш да игра левог бека верујем да би и ту био добар. Једино не би могао да игра централне одбрамбене због висине.
 
Fudbalere je najlakše oceiti.
Vrede koliko košta njihov transfer.

Istinito:
Bajern je za Nemanju Vidića nudio blanko ček.
Dobro, fora, al' da vide koliko vredi.
Inače, definitivno najbolji odbrambeni igrač na svetu.
Koga je on čuvao, taj se teško sastajao sa loptom.
PS:
Žena mi je Ana Ivanović. ali ne teniserka.
To je ćerka naših prijatelja iz Prištine,
koji sada žive u Baru.
Otac joj je mašinski inženjer, a majka doktorka.
 
Poslednja izmena:
Mesi poseduje nestvarnu kontrolu lopte i promenu pravca u sekundi, on je zalepi za nogu i obilazi igrace kao da su cunjevi, sta da kazem, kapa dole, ali to nije ni blizu lepo za oko kao ono sto je radio jedan Ronaldinjo. ona lucidnost, mastovitost i umece e to je nesto zbog cega ja smatram Ronaldinja za najboljeg igraca svih vremena. Tacno je da Mesi traje mnogo duze ali Ronaldinjo je ipak sve osvojio i Zlatnu loptu, i Ligu Sampiona, i Svetsko prvenstvo sa Brazilom..... covek sa sve osmehom na licu obrnuo igricu i obesmislio fudbal i pre i posle njega.
 
Mesi nije najbolji igrac danas na svetu....:nono3:

Danas je najbolji ograc na svetu...HAZAR....:ok:

Odavno na evropskim stadionima download 9apps nije vidjen tako kvalitetan, univerzalan i koristan igrac.


"I have never seen anyone like Leo Messi. He is a miracle from God! I like it when he does his things on the field. It's not jealousy - I feel good, for instance, when he nutmegs someone." - Arda Turan

Greatest man in world
 
Poslednja izmena:

Back
Top