digitalna tv nestalo pola kanala

Poruka
3.738
risiver je Denver,koristi se zemaljski digitalni signal za tv (set top box). iz nepoznatog razloga je nestala vecina kanala sa liste,znaci bilo ih je oko 20,vec nekoliko dana ih ima samo 8. nikakve promene na prijemniku ili anteni nisu pravljene. znaci kanali su potpuno nestali,cak ih nema ni na listi. ponovna pretraga rezultuje sa samo 8 kanala opet. sta nije u redu,sta da menjam? moze li prijemnik tako da "crkne"? jel mozda plocica na anteni u pitanju?
 
Poslednja izmena:
Није до твог уређаја, они нешто мењају, и код нас је исто.

Чак на 1. и 2. немамо тон.

Али, на њиховом инфо каналу можеш добити све информације, објаснили су како да се поново појави тон.

Ускоро пуштају и локалне у рад, заправо већ сад их има, али дођу па нестану.
 
nema operatera,ovo je drzavna frekvencija,tv signal onaj sto se ne placa. zvao sam podrsku,kazu resetuj uredjaj na fabricko,resetovao,lozinka za resetovanje kad zatrazi da ukucas,sve su nule,ovo kazem cisto ako nekom treba mozda. resetovanje nije pomoglo.

mina68,jel govoris o drzavnom digitalnom signalu za tv ili o nekom privatnom provajderu???
 
О државном, преко стб уређаја, дигитална тв, одлично сам те разумела.

Кажем ти имали смо исти проблем, али до њих је, није до наших уређаја, нешто раде па нема локалних канала, само оних са нац. фреквенцијом.
 
aha dobro...pa vidi to je jako cudno,jer prakticno da kanali nestanu sa liste je nelogicno za bilo kog ko se malo razume u te stvari. bilo bi logicno da su kanali tu,ali da ne rade nego daju samo crnu sliku. daj boze da je tako kao sto kazes,ja se iskreno nadam...samo bi falilo sad bukvalno da osmisle neke pakete kanala,da ovih 8 kanala budu osnovni paket za tih 100 dinara mesecno,a ako oces sve ostalo pretplata bude tipa 300din itd...:D :D :D ja mislim da bi vatrene kugle padale na srbiju,ono...direkt od Boga
 
Poslednja izmena:
aha dobro...pa vidi to je jako cudno,jer prakticno da kanali nestanu sa liste je nelogicno za bilo kog ko se malo razume u te stvari. bilo bi logicno da su kanali tu,ali da ne rade nego daju samo crnu sliku. daj boze da je tako kao sto kazes,ja se iskreno nadam...

Кажу да ће радити на мултиплексу 2. а национални на мултиплексу 1.

Само не рекоше како да их нађемо :lol:

И иди на аутоматску претрагу с времена на време, појавиће се.

Ваљда.
 
Е, стварно, ручно скенирање... сад треба да их зовем да питам где да трашим наше локалне, замисли да кренем све редом да скенирам, блах.
 
pomerao sam antenu i namestio sam. podeljeni su kanali u dva dela,u dve razlicite frekvencije. prvih 8 kanala su na jednoj frekvenciji,ostatak je na drugoj frekvenciji. mozete da dodjete u situaciju da hvatate samo prvu frekvenciju,gde su nekad bili svi kanali. a da drugu ne hvatate,znaci antenu okrecite ili pomerite. da ne radite na slepo,idite u rucnu pretragu i namestite na kanal 38. pomerajte antenu i gledajte da se pojavi signal na kanalu 38.
 

Back
Top