Da li postoji mogucnost jednostranog raskida ugovora sa operaterom mobilne tel?

drugar ide na dve godine u australiju. ima ugovor sa vipom. dobio je telefon za 1 dinar. telefon je potpuno ispravan i ima sve papire. oni mu traze za raskid 15600. a sve je uredno placao trajnim nalogom.

Ne moze da raskine jednostrano dok mu traje ugovor tako da jedino moze da placanje telefona uslovi raskidom,
jer ako to ne uradi i samo plati telefon, mogu i sigurno ce nastavitti da ga duze svakog meseca za pretplatu.
Naravno, moze nista da ne plati i ode, pa kada se vrati nastavi sa njima ugovor i mozda dogovori da mu otpisu dug...
Ja bih probao da napravim novi ugovor sa pocetkom od nekog datuma za dve godine, bez naknade.
A da, posto ima racun i trajni nalog, moze da dogovori sa nekim da koristi taj ugovor i placa pretplatu preko njegovog naloga,
tako da ne menja ni ugovor niti placa ono sto ne koristi.
 
Ne moze da raskine jednostrano dok mu traje ugovor tako da jedino moze da placanje telefona uslovi raskidom,
jer ako to ne uradi i samo plati telefon, mogu i sigurno ce nastavitti da ga duze svakog meseca za pretplatu.
Naravno, moze nista da ne plati i ode, pa kada se vrati nastavi sa njima ugovor i mozda dogovori da mu otpisu dug...
Ja bih probao da napravim novi ugovor sa pocetkom od nekog datuma za dve godine, bez naknade.
A da, posto ima racun i trajni nalog, moze da dogovori sa nekim da koristi taj ugovor i placa pretplatu preko njegovog naloga,
tako da ne menja ni ugovor niti placa ono sto ne koristi.

telefon je bio 1 dinar. ima u ugovoru.
 
Ima uslovljeni ugovor o kupovini internet usluga na odredjeni period, a uslovi su da sklopi takav ugovor u zamenu za telefon.

Cifra koju su mu dali da uplati u zamenu za pristanak na raskid ugovora je verovatno lepo izracunata, a posto vise ne moze da vrati korisceni telefon mora da ga nadoknadi. Njihovi pravnici su vrlo uvezbani za pravljenje neraskidivih ugovora tako da je ova povlastica da plati samo 15 hiljada verovatno uticaj drzave na VIP zbog ranijih manipulacija kojim su ispravljali organizacione greske. Tako sam ja dobio laptop, posle slicnog raskida ugovora i njihove greske da me na to upozore, banda se pouzdala u svoje uterivace i ispusila.
 
Ima uslovljeni ugovor o kupovini internet usluga na odredjeni period, a uslovi su da sklopi takav ugovor u zamenu za telefon.

Cifra koju su mu dali da uplati u zamenu za pristanak na raskid ugovora je verovatno lepo izracunata, a posto vise ne moze da vrati korisceni telefon mora da ga nadoknadi. Njihovi pravnici su vrlo uvezbani za pravljenje neraskidivih ugovora tako da je ova povlastica da plati samo 15 hiljada verovatno uticaj drzave na VIP zbog ranijih manipulacija kojim su ispravljali organizacione greske. Tako sam ja dobio laptop, posle slicnog raskida ugovora i njihove greske da me na to upozore, banda se pouzdala u svoje uterivace i ispusila.

ma nemoj... a dobio je regularno fiskalni racun za telefon na cenu jedan dinar. sta sad? kad si se vec uhvatio toga.
 
drugar ide na dve godine u australiju. ima ugovor sa vipom. dobio je telefon za 1 dinar. telefon je potpuno ispravan i ima sve papire. oni mu traze za raskid 15600. a sve je uredno placao trajnim nalogom.
Moralo bi da moze . On u Austriji ne moze da koristi to sto placa VIP-u, znaci da VIP ne moze da mu pruzi usluge iz ugovora i to je razlog za
raskid ugovora. Svakako da u samom ugovoru postoji neka takva klauzula. ( slucaj selidbe u inostranstvo, slucaj bolesti, pa i smrti;))
 
2 opcije za "zbogom" operaterima, penali "beneficirani"

raskid_operatori360x248.jpg
Novi Zakon o telekomunikacijama i njegove novine obradovale su građane Srbije, jer je najavljivano će operaterima moći lakše da kažu "zbogom".Novim zakonom biće propisani mehanizmi za sprečavanje prekomerne potrošnje, ali će i raskid ugovora biti lakši uz plaćanje "beneficiranih penala".Međutim, kada se sagledaju sve predložene izmene i novine, pitanje je da li će zaista raskid biti i za koliko povoljniji nego do sada.

Kako je za B92.net objasnila sekretar u Ministarstvu trgovine, turizma i telekomunikacija Tatjana Matić,operateri će po novim izmenama biti u obavezi da informišu pretplatnika kada iznos njegovog zaduženja dostigne dvostruki iznos njegovog prosečnog zaduženja, u cilju daljeg uvećanja računa za uslugu.

"Detaljnije su propisane obaveze operatora koje se odnose na obaveštavanje potrošača o uslovima ugovora i cenama usluga. Sigurnost građana će biti poboljšana i kroz dodatno obezbeđenje u slučaju prevremenog raskida ugovora, ali i kroz mehanizam registracije pripejd korisnika koji će sprečiti zloupotrebe elektronskih komunikacija", objašnjava ona.
 

Back
Top