SNAGA DUHA

Djoša

Zainteresovan član
Poruka
349
Proucavanjem natculnih pojava opisani su brojni primjeri predosecanja,neprijatnog osjecanja da bi nesto moglo da se dogodi.Npr.Rojs A.Vajt iz Majamija 30.jula 1963.godine zaspao je,kao i obicno,posle rucka.Odjednom se probudio i istrcao iz kuce,ne znajuci zasto.Nekoliko sekundi posle toga slomio se 20 metara visok i 3 tone tezak betonski stub koji je bio podignut ispred Vejtove kuce,probio krov i svom tezinom pao na sofu.Upravo na onu sofu na kojoj je Rojs A.Vajt redovno spavao posle rucka.

Da li vi vjerujete u ovo.
 
Ne verujem u navedenu pricu jer mi deluje ko iz onih debilnih novina tipa "Zona sumraka", ali verujem da postoje "natculne pojave", koje se, pak, mogu vrlo "culno i prirodno pojasniti". Intuicija je mocna "stvarcica", steta sto ne umemo/ne smemo da je bolje/vise koristimo.
 
Djoša:
Proucavanjem natculnih pojava opisani su brojni primjeri predosecanja,neprijatnog osjecanja da bi nesto moglo da se dogodi.Npr.Rojs A.Vajt iz Majamija 30.jula 1963.godine zaspao je,kao i obicno,posle rucka.Odjednom se probudio i istrcao iz kuce,ne znajuci zasto.Nekoliko sekundi posle toga slomio se 20 metara visok i 3 tone tezak betonski stub koji je bio podignut ispred Vejtove kuce,probio krov i svom tezinom pao na sofu.Upravo na onu sofu na kojoj je Rojs A.Vajt redovno spavao posle rucka.

Da li vi vjerujete u ovo.
A dotichni g. Vajt inache ima obichaj da gradi nestabilne 20-metarske stubove ispred svoje kuce?
 
Djoša:
Da li vi vjerujete u ovo.
U tu konkretnu priču ne moram da verujem, ali u ideju o tome da "predosećaj" kod nekih ljudi postoji - verujem, jer sam sama takva.
Prosto, neki ljudi su bolji prijemnici raznih čulnih nadražaja iz okoline, a neki lošiji. I ovi prvi svašta "neobjašnjivo" osete, pa se to posle "dogodi", ili potvrdi na neki način.


P.S. Uzgred, snaga duha ima sasvim drugo značenje...:arrow:
 
Ovo sam nekada negdje čitala i na kraju postoji kao neko objašnjenje da je on kroza san čuo pucketanje i škripanje stuba što ga je hm probudilo prije nego je isti pao.

Odavno se više ne zamaram takvim stvarima. Ima mnogo ljepših stvari koje život znače.
Moj moto je: U šta vjeruješ to će ti se i desiti.
 
VERUJEM!!!!!
Imam svog privatnog duha(zivi,odn. dise u mojoj kuci),obicno pred neke bitnije dogadjaje.
ALI VERUJEM DA NIJE SVAKO PREDODREDJEN DA BUDE U PRILICI DA STUPI U KONTAKT SA PARALELNIM SVETOM.
 
Djoša:
Proucavanjem natculnih pojava opisani su brojni primjeri predosecanja,neprijatnog osjecanja da bi nesto moglo da se dogodi.Npr.Rojs A.Vajt iz Majamija 30.jula 1963.godine zaspao je,kao i obicno,posle rucka.Odjednom se probudio i istrcao iz kuce,ne znajuci zasto.Nekoliko sekundi posle toga slomio se 20 metara visok i 3 tone tezak betonski stub koji je bio podignut ispred Vejtove kuce,probio krov i svom tezinom pao na sofu.Upravo na onu sofu na kojoj je Rojs A.Vajt redovno spavao posle rucka.

Da li vi vjerujete u ovo.


verujem. mada ima ljudi koji ni osnovna cula ne koriste kako treba, neveruju sopstvenim ocima i usima i jednostavno uopste ne obracaju paznju, mada mozda nemaju ni sposobnosti za to
 
I ja tako jednom istrcim napolje iz sna ne znajuci zasto i pokisnem do gole koze.
Salim se, ali takve stvari su moguce, kako inace zivotinje osecaju zemljotres.
 
Ja sam čuo za bolju i efektniju priču, i to proverenu; zbila se na hercegovačkom ratištu.
Tip je cepao drva, i u blizini je pala minobacačka granata. U trenutku kad se, pri zamahu sekirom, sageo, sašio ga je geler preko leđa tako, da mu je samo pocepao vetrovku, a on ostao netaknut.
A sad jedno pitanje. Šta je, uopšte, po vama duh?
 
Tuzni_patak:
Da nije bio andjeo čuvar u pitanju , a ne duh?

Свако од нас има по Једног Анђела Чувара и Демона.
Анђео пише наша добра дела и моли Господа Спаса нашега да нас прими у рај, а демон наша лоша дела и бори се да нашу душу одведе у пакао
 

Back
Top