Kako je Isus rodjen bez greha a majka mu je imala gresni DNK?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koja je uloga zvezdica meseca i sunca po bibliji?Zasto je Bog napravio sve ovo gore.Imena zvezdica su tu manje bitna.

- - - - - - - - - -



Zodijak:eek:Koju bibliju citas?

Danicic Karadjic

Tomislav Dretar

Ivan Saric

Jerusalimska biblija

Itd.

http://biblija.biblija-govori.hr/glava.php?prijevod=sve&knjiga=Job&glava=38


Nije im uloga vec ti stihovi kazu da je svemir nastanjen ljudima koji tvore bozju volju.

Da bude volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji.
Matej 6.

Zodijak (životinjski krug) je pojas na nebeskoj sferi koji se rasprostire 8° sjeverno i 8° južno od ekliptike, a po njemu se prividno gibaju Sunce, Mjesec i većina planeta Sunčevog sistema. Pojas zodijaka se sastoji od 13 zviježđa (osim 12 zviježđa po kojima su nazvani horoskopski znakovi, tu je i trinaesto zviježđe Zmijonosac - Ophiuchus).

https://sh.wikipedia.org/wiki/Zodijak

Sazvežđe Veliki Medved (Ursa Major- UMa) je jedno od onih sazvežđa koje nikada ne zalaze ispod horizonta. Takva sazvežđa se jednim imenom nazivaju cirkumpolarna sazvežđa. Razlog zbog koga su uvek vidljiva na nebu iznad naših glava je taj što se prividno nalaze blizu zvezde Polaris (Severnjača).
 
Poslednja izmena:
Jel ovo tema o astronomiji ili Kako je Isus rodjen bez greha a majka mu je imala gresni DNK?

:cool:

Ovde bi ti bilo prijatnije:

https://forum.krstarica.com/forumdisplay.php/79-Astrologija
:klap:

Koji si ti genije. Astronomija i astrologija.

Al ajd.

- - - - - - - - - -

Danicic Karadjic

Tomislav Dretar

Ivan Saric

Jerusalimska biblija

Itd.

http://biblija.biblija-govori.hr/glava.php?prijevod=sve&knjiga=Job&glava=38


Nije im uloga vec ti stihovi kazu da je svemir nastanjen ljudima koji tvore bozju volju.

Da bude volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji.
Matej 6.

Zodijak (životinjski krug) je pojas na nebeskoj sferi koji se rasprostire 8° sjeverno i 8° južno od ekliptike, a po njemu se prividno gibaju Sunce, Mjesec i većina planeta Sunčevog sistema. Pojas zodijaka se sastoji od 13 zviježđa (osim 12 zviježđa po kojima su nazvani horoskopski znakovi, tu je i trinaesto zviježđe Zmijonosac - Ophiuchus).

https://sh.wikipedia.org/wiki/Zodijak

Sazvežđe Veliki Medved (Ursa Major- UMa) je jedno od onih sazvežđa koje nikada ne zalaze ispod horizonta. Takva sazvežđa se jednim imenom nazivaju cirkumpolarna sazvežđa. Razlog zbog koga su uvek vidljiva na nebu iznad naših glava je taj što se prividno nalaze blizu zvezde Polaris (Severnjača).

Spam.
 
Danicic Karadjic

Tomislav Dretar

Ivan Saric

Jerusalimska biblija

Itd.

http://biblija.biblija-govori.hr/glava.php?prijevod=sve&knjiga=Job&glava=38


Nije im uloga vec ti stihovi kazu da je svemir nastanjen ljudima koji tvore bozju volju.

Da bude volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji.
Matej 6.

Zodijak (životinjski krug) je pojas na nebeskoj sferi koji se rasprostire 8° sjeverno i 8° južno od ekliptike, a po njemu se prividno gibaju Sunce, Mjesec i većina planeta Sunčevog sistema. Pojas zodijaka se sastoji od 13 zviježđa (osim 12 zviježđa po kojima su nazvani horoskopski znakovi, tu je i trinaesto zviježđe Zmijonosac - Ophiuchus).

https://sh.wikipedia.org/wiki/Zodijak

Sazvežđe Veliki Medved (Ursa Major- UMa) je jedno od onih sazvežđa koje nikada ne zalaze ispod horizonta. Takva sazvežđa se jednim imenom nazivaju cirkumpolarna sazvežđa. Razlog zbog koga su uvek vidljiva na nebu iznad naših glava je taj što se prividno nalaze blizu zvezde Polaris (Severnjača).

I tebi ovo o volji bozijoj na zemlji i nebu znaci da postoje svemirci..:rotf:
 
Biblija nema nijedan argument. Ja argumente ne odbacujem.

Da. Ukoliko mi treba priručnik za oranje, odmah odbacujem knjigu za auto-školu kao potpuno beskorisnu za oranje.

Ma ko si bre ti pa da nesto prihvatas ili odbacujes? Jedan obican spiner, kakvih ima medju ateistima ovde na desetine, ali jos gore jesto se ti pretvaras da ne znas jer sve odlicno znas, duhovno si poklekao pa sad hoces i sve druge da razduhovis.

Tesko li je danas biti obezeduhovljen!
 
Ma Glasnik, što se tiče razgovra sa JS (uz svo poštavanje prema njima i Arijani koja brani kako ume i zna) po pitanju Trojstva ne treba ti ničija pomoć. Možda zato mnogi ni ne brane Božanstvo Isusa Hrista jer ne osećaju da je suprotna strana nešto ubedljiva. Video si kako to ide..iscitira se Kula i onda jedna dve rečenice na to i tajac. Zato imaš moju podršku i nesumnjam da kada bi samo ti branio ovde ne bi imao nikavih problema. No, i ja sam pisao dosta i još dvoje troje ljudi na forumu. Ako bude diskusije sa zadovoljstvom ću pratiti:)

Citiram samo Bibliju i u Bibliji ne postoji Trojstvo
Jer je ono pagansko a ne hriscansko
Dakle ponos vam ne dozvoljava da prihvatite isdtionu i zivite u zabludi svojevoljno
Bog je jedan prema Bibliji a vi slobodno verujte u 3 i u kolko zelite
 
Pretpostavljam da svi znamo da je prema Bibliji svaki covek rodjen gresan.

Shodno tome, Isusova mama Marija je takodje rodjena gresna iz prostog razloga jer se u svakom coveku nalazi greh od praoca Adama. Taj "prvi greh" je u svakom coveku.

Dakle u Marijinom DNK je morao biti taj greh.

Svaki covek dobija dnk od oca i od majke. Mislim da je pola pola, mada neki misle da vise dobijamo od Oca.

Uzmimo u obzir da je Isusov otac bio Bog (Sveti Duh je oplodio nevinu Mariju).

Znaci da je Isus dobio coveciji DNK od svoje majke i Boziji od svoga oca.

Kako je Isus rodjen bez greha a majka mu je imala gresni DNK?

P.S. Molio bih moderatore da promene temu u "Kako je Isus rodjen bez greha a majka mu je imala gresni DNK?" Hvala.
Према Православном тумачењу, нико није рођен грешан, него свако као Адамов потомак трпи последице Адамовог прародитељског греха, а те последице су на пример смртност човека, као и изложеност човека утицају злих сила, јер смо због Адамовог греха одвојени од Бога, тако да је због слободне воље сваки човек стављен пред избор да ли ће слушати Бога или Нечастивога, па се свакоме некада деси да послуша Нечастивога уместо Бога, и на тај начин згреши. Теоретски, сви бисмо могли да будемо безгрешни, али се у пракси догађа да згрешимо. Не постоји "грешни ДНК", мада је врло вероватно да нам је свима при Адамовом паду измењен ДНК, тако да постанемо смртни. Сврха крштења и живота у Христовој Цркви је да се одрекнемо Нечастивога и вратимо Богу.
 
:lol:

Ma nije mi cilj da budem "brutalna", ali stvarno mi nije jasno kako to da neko do juce pise jedno, a sada ne modifikovano, nego SUPROTNO onome sto je pisao? To je nemoguce, nego imam utisak da namerno tako pise (ali hudo je to pisanje) zarad kao nekih, "umnijih" religijskih rasprava, kad ono...!

Nije mi poznat Branin rad na ovom Pdf_u ,upoznajem se polako.

- - - - - - - - - -

Citiram samo Bibliju i u Bibliji ne postoji Trojstvo
Jer je ono pagansko a ne hriscansko
Dakle ponos vam ne dozvoljava da prihvatite isdtionu i zivite u zabludi svojevoljno
Bog je jedan prema Bibliji a vi slobodno verujte u 3 i u kolko zelite

Ne postoji "trojstvo" ali postoji citav koncept Svete Trojice koji je opisan u Pismu.
 
Citiram samo Bibliju i u Bibliji ne postoji Trojstvo
Jer je ono pagansko a ne hriscansko
Dakle ponos vam ne dozvoljava da prihvatite isdtionu i zivite u zabludi svojevoljno
Bog je jedan prema Bibliji a vi slobodno verujte u 3 i u kolko zelite

Nije se javila ta jedinica coveku jer bi covek bio spljeskan ko pljeskavica da se jedinica javila nego se jedinica podelila u trojku ..znaci boga treba prihvatiti onako kako se javio a ne kako ga ti krojis i potom pretvaras u idola..

- - - - - - - - - -

Према Православном тумачењу, нико није рођен грешан, него свако као Адамов потомак трпи последице Адамовог прародитељског греха, а те последице су на пример смртност човека, као и изложеност човека утицају злих сила, јер смо због Адамовог греха одвојени од Бога, тако да је због слободне воље сваки човек стављен пред избор да ли ће слушати Бога или Нечастивога, па се свакоме некада деси да послуша Нечастивога уместо Бога, и на тај начин згреши. Теоретски, сви бисмо могли да будемо безгрешни, али се у пракси догађа да згрешимо. Не постоји "грешни ДНК", мада је врло вероватно да нам је свима при Адамовом паду измењен ДНК, тако да постанемо смртни. Сврха крштења и живота у Христовој Цркви је да се одрекнемо Нечастивога и вратимо Богу.

Mislim da nista bog nije menjao nego pristup drvetu zivota koji daje besmrtnost bese zabranjen.
 
Citiram samo Bibliju i u Bibliji ne postoji Trojstvo
Jer je ono pagansko a ne hriscansko
Dakle ponos vam ne dozvoljava da prihvatite isdtionu i zivite u zabludi svojevoljno
Bog je jedan prema Bibliji a vi slobodno verujte u 3 i u kolko zelite

Evo opet te pozivam da otvorimo jednu temu tipa: Razgovor Pravoslavnih i J.Svedoka. Sve na osnovu Biblije. Da li zelis? :)
 
Citiram samo Bibliju i u Bibliji ne postoji Trojstvo
Jer je ono pagansko a ne hriscansko
Dakle ponos vam ne dozvoljava da prihvatite isdtionu i zivite u zabludi svojevoljno
Bog je jedan prema Bibliji a vi slobodno verujte u 3 i u kolko zelite


Arijana, nije tako. Znaš koliko smo vodili polemiku na bazi Biblije šta ona uči recimo o Isusu. Sećaš se da si osatala dužna objašnjenja Jevejima 1,8-10 gde Pavle citira Psalam 102 koji ukazuje na Jehovu a Pavle onda ga citira u kontekstu vezanom za Isusa Hrista. I još mnogo tekstvoa koji govore o Isusu kao jednakim sa Bogom(poput Filibljana 2,5-7 otd..) tj. da je Isus Jehova. Ali eto i tebi neka ostane da veruješ ono što želiš. Ako ti veruješ da je to paganski uredu. Samo Biblija tu nije na tvojoj strani.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji "trojstvo" ali postoji citav koncept Svete Trojice koji je opisan u Pismu.
Tako je ne postoji trojstvo u Bibliji
Cim ne postoji trojstvo nema ni koncepta
Imate ga u paganstvu.

- - - - - - - - - -

Arijana, nije tako. Znaš koliko smo vodili polemiku na bazi Biblije šta ona uči recimo o Isusu. Sećaš se da si osatala dužna objašnjenja Jevejima 1,8-10 gde Pavle citira Psalam 102 koji ukazuje na Jehovu a Pavle onda ga citira u kontekstu vezanom za Isusa Hrista. I još mnogo tekstvoa koji govore o Isusu kao jednakim sa Bogom(poput Filibljana 2,5-7 otd..) tj. da je Isus Jehova. Ali eto i tebi neka ostane da veruješ ono što želiš. Ako ti veruješ da je to paganski uredu. Samo Biblija tu nije na tvojoj strani.

Nisam ostala duzna nista , nego ti ne zelis da vidis dokaze koja sam iznosila.
Dakle pises napamet stvari a ja prema Bibliji.
Izmisljas da ima tekstova koji govore da je Isus jednak Bogu to je laz.
Isu je uvek govorio da je njegov Otac veci od njega.
Isusove reci su zabelezene i glase ovako:
Jovan 14,28 Čuste da vam ja kazah: idem i doći ću k vama. Kad biste imali ljubav k meni,
onda biste se obradovali što rekoh: idem k ocu; jer je Otac moj veći od mene.
Jovan 20:17
17 Reče joj Isus: Ne dohvataj me se, jer se još ne vratih k Ocu svome.
Nego idi k braći mojoj, i reci im da se uzdižem k Ocu svome i Ocu vašemu, i Bogu svome i Bogu vašemu.
Dakle prouci malo bolje Bibliju.
i prohvati cinjenice
da je Isus Bozji Sin
a Bog Jehova JHVH jedini vrhovni Bog, tvorac svega.
Tako je prema Bibliji.
To su cinjenice
 
Poslednja izmena:
Nisam ostala duzna nista , nego ti ne zelis da vidis dokaze koja sam iznosila.
Dakle pises napamet stvari a ja prema Bibliji.
Izmisljas da ima tekstova koji govore da je Isus jednak Bogu to je laz.
Isu je uvek govorio da je njegov Otac veci od njega.
Dakle prouci malo bolje Bibliju.
i prohvati cinjenice
da je Isus Bozji Sin
a Bog Jehova JHVH jedini vrhovni Bog, tvorac svega.
Tako je prema Bibliji.
To su cinjenice

A jesi:) dužna si objašnjenja Jevrejima 1,8-10:)..zapamti.."svo je Pismo od Boga dano"(tako kaže samo Pismo)..što znači i Jevrejima 1,8-10 i Filibljanima 2,6-8 je "od Boga dato". Ali opet kažem, naravno da ne moraš. Ja ne insistiram..nego onako da se zna samo.

A ti veruj naravno kako želiš. Neka te Bog vodi u duhovnom životu:)
 
Tako je ne postoji trojstvo u Bibliji
Cim ne postoji trojstvo nema ni koncepta
Imate ga u paganstvu.

- - - - - - - - - -



Nisam ostala duzna nista , nego ti ne zelis da vidis dokaze koja sam iznosila.
Dakle pises napamet stvari a ja prema Bibliji.
Izmisljas da ima tekstova koji govore da je Isus jednak Bogu to je laz.
Isu je uvek govorio da je njegov Otac veci od njega.
Isusove reci su zabelezene i glase ovako:
Jovan 14,28 Čuste da vam ja kazah: idem i doći ću k vama. Kad biste imali ljubav k meni,
onda biste se obradovali što rekoh: idem k ocu; jer je Otac moj veći od mene.
Dakle prouci malo bolje Bibliju.
i prohvati cinjenice
da je Isus Bozji Sin
a Bog Jehova JHVH jedini vrhovni Bog, tvorac svega.
Tako je prema Bibliji.
To su cinjenice

Pa sama kazes da je Isus sin boziji.I sta je onda Isus po ocu bog ili covek..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top