Duhovna snaga coveka

О, па стварно би било много да ти набрајам сва уметничка и философска дела настала у време док је Хришћанство било утицајно. Кроз тај утицај се огледа духовност и продуховљеност.

Nemoj ništa da mi nabrajaš. Sve znam. Ta dela su nastala u doba renesanse. Kad je bog poštovan, ali je čovek stavljen u prvi plan. Dok je bog bio u prvom i jedinom planu, naučnici su goreli na lomači.
 
Nemoj ništa da mi nabrajaš. Sve znam. Ta dela su nastala u doba renesanse. Kad je bog poštovan, ali je čovek stavljen u prvi plan. Dok je bog bio u prvom i jedinom planu, naučnici su goreli na lomači.

Хајде и теби да поновим, видим да си добар човек, у шта год да верујеш или не:

Modern historical research has uncovered facts that dismantle many of these centuries-old falsehoods. Here are some quick corrections concerning popular misunderstandings:

  • The Inquisition was originally welcomed to bring order to Europe because states saw an attack on the state’s faith as an attack on the state as well.
  • The Inquisition technically had jurisdiction only over those professing to be Christians.
  • The courts of the Inquisition were extremely fair compared to their secular counterparts at the time.
  • The Inquisition was responsible for less than 100 witch-hunt deaths, and was the first judicial body to denounce the trials in Europe.
  • Though torture was commonly used in all the courts of Europe at the time, the Inquisition used torture very infrequently.
  • During the 350 years of the Spanish Inquisition, between 3,000-5,000 people were sentenced to death (about 1 per month).
  • The Church executed no one.
 
Ne smatram.

- - - - - - - - - -


Ne želim "spasenje" ako to od mene zahteva da budem isti kao i do sad, samo da dodam imaginarnog lika za koga ću da verujem da bez njega ne mogu.

- - - - - - - - - -



Nemam mišljenje, nego argument. Moj argument je istorija srednjeg veka. Možete vi svi da se vadite da je to do ljudi, a ne do religije, ali činjenica je da je u ime te religije izvršen viševekovni masakr. Iako i ja znam da nije do religije, nego do ljudi, nemate pravo da tvrdite da se pojavom hrišćanstva ljudski rod oplemenjuje i podiže na viši duhovni nivo!

Opa, pa ti od hriscaniuna postade bogoborac za kratko vreme, ko li te samo placa?
 
Хајде и теби да поновим, видим да си добар човек, у шта год да верујеш или не:

Modern historical research has uncovered facts that dismantle many of these centuries-old falsehoods. Here are some quick corrections concerning popular misunderstandings:

  • The Inquisition was originally welcomed to bring order to Europe because states saw an attack on the state’s faith as an attack on the state as well.
  • The Inquisition technically had jurisdiction only over those professing to be Christians.
  • The courts of the Inquisition were extremely fair compared to their secular counterparts at the time.
  • The Inquisition was responsible for less than 100 witch-hunt deaths, and was the first judicial body to denounce the trials in Europe.
  • Though torture was commonly used in all the courts of Europe at the time, the Inquisition used torture very infrequently.
  • During the 350 years of the Spanish Inquisition, between 3,000-5,000 people were sentenced to death (about 1 per month).
  • The Church executed no one.

Slažem se. Nije crkva. Ali je sve to u ime boga. Naravno, Isus je tražio da praštamo, ne da sudimo, dok Stari Zavet tu i tamo pominje prinošenje žrtve bogu u vidu krvi životinja, pa čak i ljudske žrtve. Tako da kada se ovo gleda iz raznih uglova, kontrola mase "uz pomoć" boga je jako bila popularna u to vreme.

- - - - - - - - - -

Opa, pa ti od hriscaniuna postade bogoborac za kratko vreme, ko li te samo placa?

Ne mogu da povežem šta si mislila.
 
Slažem se. Nije crkva. Ali je sve to u ime boga. Naravno, Isus je tražio da praštamo, ne da sudimo, dok Stari Zavet tu i tamo pominje prinošenje žrtve bogu u vidu krvi životinja, pa čak i ljudske žrtve. Tako da kada se ovo gleda iz raznih uglova, kontrola mase "uz pomoć" boga je jako bila popularna u to vreme.

- - - - - - - - - -



Ne mogu da povežem šta si mislila.

Na znam zasto ljudi previdjaju cinjenicu da je samo rimokatolicka crkva imala inkivziciju, ostale ne.

Kada je 1054. godine doslo do odvajanja zapadne od Istocne Crkve, Pravoslavni su od tada smatrali da je rimokatolicka crkva pala u jeres i da to vise nije vera u Istinitog, Zivog Boga. Otuda mnoge zablude, izmedju ostalog i inkvizicije. Dakle, nema nijednog zlocina u Ime Boga. To sto se mozda neko poziva na Boga cineci zlocin, to je zato sto ima neku svoju laznu predstavu o Bogu.

Inace, nikada Biblijski Bog nije trazio ljudske zrtve, a ni te zivotinjske zrtve Mu uopste nisu bile potrebne, niti su mogle da speru ljudske grehe, nego su one bile vise opomena i podsecanje jevrejskog naroda da se drzi Bozjeg Zakona. Bog Sam Sebe prinosi na zrtvu radi ociscenja grehova ljudskih.
 

Back
Top