Agencije za naplatu dugova !! problem

Juce je stiglo obavestenje da je orion ustupio dugovanje i moje licne podatke drugom licu i stigla poruka na telefonu da je rok za placanje istekao i da ima se javim ako ne zelim dodatne troskove koji verovatno ne bi bili sad 38 000 sad su na 48 000 a kad me utuze oko 80 000 i sta sad ?

Dužan si jedino da vratiš opremu i platiš tih 5 000 dinara duga, a ove hohštaplere koji te uznemiravaju da prijaviš zbog iznude novca i uznemiravanja.
 
Procedura je jednostavna, drzi se svoje price uvek kada te nazovu i da hoces da platis ono sto dugujes VIPu tih 5000 dinara.
Agencije koje oni uzimaju da ih zastupaju kod nasih organa nemaju pojma o nasem pravnom sistemu i izvrsiteljima, vec se ponasaju kao u Africi
pretnjama iznudjuju pare, nekada uzmu advokata da ih zastupa koji znaju proceduru za uterivanje duga, ali i to da vecina izvrsitelja to ne zna legalno da uradi, tacnije nece, jer tako priznaje da je sud iznad njega, a to im iritira ego.
Znaci na svaki poziv se drzi price bilo ko da zove, a ako ipak stigne do izvrsitelja njegovo resenje spali...mozes i rostilj njime da zapalis, da ne kupujes novine.
Bandi izvrsitelja su potkresana krila novim zakonom o izvrsenju....tako da im nije bas prijatno da se pojave u sudu po pecat...
 
Procedura je jednostavna, drzi se svoje price uvek kada te nazovu i da hoces da platis ono sto dugujes VIPu tih 5000 dinara.
Agencije koje oni uzimaju da ih zastupaju kod nasih organa nemaju pojma o nasem pravnom sistemu i izvrsiteljima, vec se ponasaju kao u Africi
pretnjama iznudjuju pare, nekada uzmu advokata da ih zastupa koji znaju proceduru za uterivanje duga, ali i to da vecina izvrsitelja to ne zna legalno da uradi, tacnije nece, jer tako priznaje da je sud iznad njega, a to im iritira ego.
Znaci na svaki poziv se drzi price bilo ko da zove, a ako ipak stigne do izvrsitelja njegovo resenje spali...mozes i rostilj njime da zapalis, da ne kupujes novine.
Bandi izvrsitelja su potkresana krila novim zakonom o izvrsenju....tako da im nije bas prijatno da se pojave u sudu po pecat
...

Koja je to procedura koju znaju advokati, a ne znaju javni izvršitelji? "Većina izvršitelja ne zna legalno da uradi.."??? Postoji jasno definisan postupak i procedura pri naplati. Svaki izvršitelj koji želi da ostane u poslu nema šanse ni za kakve proizvoljne odluke, sve je jasno definisano, a državni organi prate rad svih izvršitelja na dnevnom nivou.

Naročito me interesuje koje su to promene u novom Zakonu o izvršenju, koje umanjuju ili ukidaju prava sudskih izvršitelja koja su imali do donošenja novog Zakona?

U novom Zakonu ima promena tipa rokovi... recimo nije 5 radnih dana, nego 8 dana, pa npr. (što mislim da je baš bzvz,) da poverilac nije u obavezi da šalje opomenu pre utuženja (ako se radi o dugu za komunalne usluge npr.) itd.
Isključiva nadležnost sudova je uglavnom za velike sporove, prodaje pokretnih i nepokretnih stvari, činjenja i nečinjenja, porodični odnosi itd., dok isključiva nadležnost javnih izvršitelja postoji prilikom odlučivanja o predlogu za izvršenje radi namirenja potraživanja nastalih iz komunalnih i sličnih delatnosti.

Izvršitelji mi toliko ne bodu oči i ne iritiraju me jer, ti si negde ipak napravio neki dug... nešto nisi platio.. ostao si dužan...
Ali zato - notari i upravnici zgrada...Njih užasno ne podnosim. Derikože, secikese, paraziti i hohštapleri. Tačka.

Izvinjavam se na digresiji i skretanju s teme, ovih dana sam baš imala posla s bagrom. :twisted:

Uzgred, što se tiče konkretne situacije na ovoj temi, ja lično takođe ne bih platila nikakvoj Agenciji za uterivanje duga, ali zato, ako dođe do izvršitelja, bolje se odazovi.
 
Normalno raskinuo ugovor sa Orionom. Ostao im duzan za par meseci 3500 dinara. Bilo pre 3 meseca. Orion prodao dug Svea Finance.

Da li Svea Finance moze da me juri sa privatnim izvrsiteljem? Da li izvrsitelj moze da mi naplati drugacije osim preko racuna (plate, penzije . . . ).

Hvala!
 
Koja je to procedura koju znaju advokati, a ne znaju javni izvršitelji? "Većina izvršitelja ne zna legalno da uradi.."??? Postoji jasno definisan postupak i procedura pri naplati. Svaki izvršitelj koji želi da ostane u poslu nema šanse ni za kakve proizvoljne odluke, sve je jasno definisano, a državni organi prate rad svih izvršitelja na dnevnom nivou.

Naročito me interesuje koje su to promene u novom Zakonu o izvršenju, koje umanjuju ili ukidaju prava sudskih izvršitelja koja su imali do donošenja novog Zakona?

U novom Zakonu ima promena tipa rokovi... recimo nije 5 radnih dana, nego 8 dana, pa npr. (što mislim da je baš bzvz,) da poverilac nije u obavezi da šalje opomenu pre utuženja (ako se radi o dugu za komunalne usluge npr.) itd.
Isključiva nadležnost sudova je uglavnom za velike sporove, prodaje pokretnih i nepokretnih stvari, činjenja i nečinjenja, porodični odnosi itd., dok isključiva nadležnost javnih izvršitelja postoji prilikom odlučivanja o predlogu za izvršenje radi namirenja potraživanja nastalih iz komunalnih i sličnih delatnosti.

Izvršitelji mi toliko ne bodu oči i ne iritiraju me jer, ti si negde ipak napravio neki dug... nešto nisi platio.. ostao si dužan...
Ali zato - notari i upravnici zgrada...Njih užasno ne podnosim. Derikože, secikese, paraziti i hohštapleri. Tačka.

Izvinjavam se na digresiji i skretanju s teme, ovih dana sam baš imala posla s bagrom. :twisted:

Uzgred, što se tiče konkretne situacije na ovoj temi, ja lično takođe ne bih platila nikakvoj Agenciji za uterivanje duga, ali zato, ako dođe do izvršitelja, bolje se odazovi.

Mislim da svesno lazes. Da su izvrsitelji radili po zakonu ne bi bilo potrebe da se definise cela procedura.
Kao prvo, izvrsitelji su kriminalno oduzeli pravo koje je imao sud, pa su se postavili kao sud, tacnije kadija.
Zato je 2014. zakon o izvrsenju promenjen itako da "pravniku" strucnjaku opise sudsku proceduru koju on nije u stanju da shvati.
Savaka baba je mogla da bude izvrsitelj kada kriminalci stoje iza nje i sprovodi svoju volju umesto zakona.
Koliko sam cuo mnogim izvrsiteljima je oduzeta dozvola za rad, ali jos uvek ima kriminalaca medju njima.
 
Kako su izvrsitelji sprovodili datu im zakonsku duznost.
Kao prvo imali su striktnu obavezu da odbiju izvrsenje, ako poverilac nije obavestio duznika.
Kriminalni izvrsitelj to zanemari, pa ispada da gradjanin treba bolje da zna svoje obaveze nego onaj ko od njega trazi pare i ima strucne sluzbe,
tako da veliki prevaranti koji donose velike pare izvrsitelju mogu da prave svakakve prevare koje gradjanin mora da placa.Sto je listom slucaj.
Drugo, na svaku zalbu izvrsitelj odgovara resenjem, sto je cist kriminal, jer on za to nije ovlascen.
 
Da skratim odma ,koristio sam orion internet ,u medjuvremenu dolazilo je do prekida istog ,zalio se ,medjutim ponovo ,odlucim da necu vise da placam ,posle odredjenog vremena zove me lik i kaze da je ugovor samnom raskinut i da mora da dodje da uzme opremu ,kazem ok ,sutra sam kuci pa slobodno ,poziva nije bilo . Posle saznam da je rok za vracanje opreme bio 7 dana .
Posle 3 meseca neplacanja oron je raskinuo ugovor samnom i obrazlozio dug od 5000 din .
Zovem orion da vidim to da platim i vratim opremu i da skinem sa K njih ,kazu mi da sad oni sa mnom nemaju nikakve veze da je dug predat nekoj agenciji za uterivanje dugova ''SWEA '' ILI ''CREDIT EXPRES '' kako vec ali sad dug nije 5 k nego 38 000(zbog opreme koja nije vracena )
Zovem tu agenciju ma sta oni bili kazu da moram da platim sve inace izvrsitelji ,zabrana na platu itd .
rekoh njima ponovo da hocu da platim ali 5 000 i da vratimn opremu jer radnik po nju nije dosao .
Kazu ne znamo mi to, vi nama dugujete 38 000 ali da mi mogu izaci u susret da platim na rate ,kazem hocu na rate ali 5 k ,kazu ne 38 000!
Naravno tu su su zivkanja svaki drugi dan dal sam platio itd ........
Prodje dva meseca i stize mi obavestenje da sad dugujem 48 000! znaci plus 10 000 ,ne znam sad odakle tih 10 000 plus
pritom kazu da ce me tuziti i na to jos 25 000 za troskove sudskog spora znaci 75 000-80 000

Moja namera mi je da cujem jos neko iskustvo ljudi sa njima i ako neko zna a potkovan je pravom da mi da savet .
1.da li su legalni
2.Da li tuze
3.kako naplacuju to ?
4.ima li nekog pravnog leka

Posto te pare nemam pritom radim za minimalac od kog placam kiriju i racune

nemam nista od imovine samo minimalni licni dohodak sa kojim prakticno ne mogu ni da prezivim verovatno kao i pola srbije

Molim razumne odgovore i iskustva ,unapred zahvalan

imam isti slucaj sa istim jebbenim orionom. "vracanje" onog kuurca od opreme naplacuju 8 iljade a taj zastareli ne vredi vise od 1500 din
 
Nije samo orion, vec to rade svi, pocevsi sa telekomom. Ti to vratis i ne daju ti priznanicu jer treba da prodje kroz servis, a onda mu nestaje trag.
Pojavi se oprema posle 3 meseca, ali za to vreme traze od tebe da placas nadoknadu za koriscenje i utrosak.

- - - - - - - - - -

Bukvalno svi operateri svoju losu organizaciju naplacuju korisnicima preko kriminalnih izvrsitelja.
 
Ocem bre tupis mali? Svakako postoje sudski izvrsitelji ove kadije su doveli kriminalci da se zahvale svojim advokatima sto mogu da pljackaju.
Posto institut privatnog izvrsioca postoji vec u svetu, verovatno moze i kod nas da funkcionise, ali tek kada budemo imali pravosudje kakvo je u svetu,
do tada i ovi pljackasi su visak.
 
Mislim da svesno lazes. Da su izvrsitelji radili po zakonu ne bi bilo potrebe da se definise cela procedura.
Kao prvo, izvrsitelji su kriminalno oduzeli pravo koje je imao sud, pa su se postavili kao sud, tacnije kadija.
Zato je 2014. zakon o izvrsenju promenjen itako da "pravniku" strucnjaku opise sudsku proceduru koju on nije u stanju da shvati.
Savaka baba je mogla da bude izvrsitelj kada kriminalci stoje iza nje i sprovodi svoju volju umesto zakona.
Koliko sam cuo mnogim izvrsiteljima je oduzeta dozvola za rad, ali jos uvek ima kriminalaca medju njima.

Gde to tačno lažem, citiraj mi.
Na ostatak ovog posta se ne bih osvrtala.
Eventualno na poslednju rečenicu da se nadovežem... kamo sreće da se u svim sferama društva oduzimaju dozvole za rad i da se smenjuju nesposobni, lopovi i prevaranti.
 
Koja je to procedura koju znaju advokati, a ne znaju javni izvršitelji? "Većina izvršitelja ne zna legalno da uradi.."??? Postoji jasno definisan postupak i procedura pri naplati. Svaki izvršitelj koji želi da ostane u poslu nema šanse ni za kakve proizvoljne odluke, sve je jasno definisano, a državni organi prate rad svih izvršitelja na dnevnom nivou.

Naročito me interesuje koje su to promene u novom Zakonu o izvršenju, koje umanjuju ili ukidaju prava sudskih izvršitelja koja su imali do donošenja novog Zakona?



U novom Zakonu ima promena tipa rokovi... recimo nije 5 radnih dana, nego 8 dana, pa npr. (što mislim da je baš bzvz,) da poverilac nije u obavezi da šalje opomenu pre utuženja (ako se radi o dugu za komunalne usluge npr.) itd.
Isključiva nadležnost sudova je uglavnom za velike sporove, prodaje pokretnih i nepokretnih stvari, činjenja i nečinjenja, porodični odnosi itd., dok isključiva nadležnost javnih izvršitelja postoji prilikom odlučivanja o predlogu za izvršenje radi namirenja potraživanja nastalih iz komunalnih i sličnih delatnosti.

Izvršitelji mi toliko ne bodu oči i ne iritiraju me jer, ti si negde ipak napravio neki dug... nešto nisi platio.. ostao si dužan...
Ali zato - notari i upravnici zgrada...Njih užasno ne podnosim. Derikože, secikese, paraziti i hohštapleri. Tačka.

Izvinjavam se na digresiji i skretanju s teme, ovih dana sam baš imala posla s bagrom. :twisted:

Uzgred, što se tiče konkretne situacije na ovoj temi, ja lično takođe ne bih platila nikakvoj Agenciji za uterivanje duga, ali zato, ako dođe do izvršitelja, bolje se odazovi.

Ovo masno, svesno si tvrdila da izvrsitelj nema mogucnost da zaobidje proceduru.
Na to sam ti vec odgovorio u sledecem postu.

- - - - - - - - - -

Da li svaki sudija zeli da ostane sudija? Zeli, ali mu to ne smeta da svesno ili slusajuci sefa krsi zakone.
A to moze, jer ga je na to mesto dovela mafija i bas takav im odgovara.
 
Ovo masno, svesno si tvrdila da izvrsitelj nema mogucnost da zaobidje proceduru.
Na to sam ti vec odgovorio u sledecem postu.

- - - - - - - - - -

Da li svaki sudija zeli da ostane sudija? Zeli, ali mu to ne smeta da svesno ili slusajuci sefa krsi zakone.
A to moze, jer ga je na to mesto dovela mafija i bas takav im odgovara.
Pa ne vredi ovako da pričamo. Samo konkretan primer "zaobilaženja procedure" nekog izvršitelja, a da nije razrešen..
Ovako je besmisleno.
A uopšte ne branim izvršitelje, svašta bi tu moralo pod hitno da se izmeni, počev od tarifa....samo me nervira kad Informer napali narod, tek da imaju čime da pune stupce.
 
Pa ne vredi ovako da pričamo. Samo konkretan primer "zaobilaženja procedure" nekog izvršitelja, a da nije razrešen..
Ovako je besmisleno.
A uopšte ne branim izvršitelje, svašta bi tu moralo pod hitno da se izmeni, počev od tarifa....samo me nervira kad Informer napali narod, tek da imaju čime da pune stupce.

Super, mogla bi ti da das konkretne primere, osim da ti smeta pisanje informera.

Ovde sam vec napisao dva konkretna primera u dve teme, Stavise, mnogi su pisali o tome bas ovde.
Primeri su jednostavni, izvrsitelj zanemari obavezu poverioca da obavesti duznika o dugu i napise 200 resenja,
uvecanih za svoj honorar i troskove.Neko plati, neko ne plati, neko se zali i na zalbu mu odgovara izvrsitelj onda jos gore
salje firmama i bankama resenje o naplati duga. Tri protivzakonita dela samo u jednom postupku za nejmanje dugovanje,
a kod onih tezih desava se kompletna uzurpacija pravosudja, pa i policije od strane izvrsitelja " koji bi trebalo da radi jednostavne naplate
sa potpunom dokumentacijom. Bukvalno pljacka gradjana.

Naravno, kontrolu nad ovim kriminalom vrsi ni manje ni vise izvrsiteljska komora, a zacudo, advokatska komora ih podrzava. Da bi se to sprecilo zakon je promenjen. mekan odgovor drzave na kriminalni napad na narod.

A sta radi sud? Sud podrzava strajk advokata, dve pravno suprotne strane u napadu na one koji ih placaju, drzavu i narod. Primera koliko hoces....

Zakon je promenjen nekoliko puta od 2012. kada su uvedeni privatni izvrsitelji, ali je toliko napredovao i sistem pljacke,
pa se pojavljuju agencije koje "otkupljuju dugove" po osnovu fiktivnih resenja donetih bez ucesca duznika, sto jeste van pameti i svih mogucih prava osim prava sile.
Na to pravo svako ima pravo da se suprotstavi silom. Tako da je najbolje saznati ko je vlasnik tih agencija i naplatiti mu sve na isti zakonit nacin.
 
Poslednja izmena:
Super, mogla bi ti da das konkretne primere, osim da ti smeta pisanje informera.

Ovde sam vec napisao dva konkretna primera u dve teme, Stavise, mnogi su pisali o tome bas ovde.
Primeri su jednostavni, izvrsitelj zanemari obavezu poverioca da obavesti duznika o dugu i napise 200 resenja,
uvecanih za svoj honorar i troskove

A koje primere ja tebi da dam, života ti? Valjda onaj ko ima primedbe treba da da primere.

Uzgred, po novom Zakonu, poverioci nisu u obavezi da šalju opomene, kada su komunalna utuženja u pitanju. Znači: Eps, Vodovod, Infostan... po principu, svako mora da zna svoje obaveze i da vodi računa o njima, a njihovo je da ispostave račun. Al eto, možda nisam obaveštena dobro, pa ti proveri.

Mislim da se upravo ovog vikenda održava Seminar sa Zakonom o izvršenju i obezbeđenju na dnevnom redu, gde će verovatno biti dosta predloga za izmenu postojećeg zakona.

Ti si recimo ostrašćen i besan na izvršitelje. Kapiram to... Ja ne da sam besna, nego kiptim od besa, ali na notare. Da li je u redu da mi u ostavinskom postupku, a na ime nasleđivanja stana nakon smrti oca, ispostave račun od 70. hiljada. Za šta??? Nikakav posao apsolutno tu nisu imali... nikakve provere... Prvi put kad sam ušla po dobijenom pozivu i rekla - Dobar dan, bilo je 3.200 din. Kazali, to je za izradu smrtovnice. Kakve smrtovnice sunce ti, sve su dobili na gotovo. Svu dokumentaciju sam morala da donesem u originalu, a oni su samo elegantno otkucali to Rešenje (dve ipo razvučene strane) i navodno zbog lokacije stana stavili najvišu tarifu. Niti je bilo ikakve transakcije, niti sam nešto kupila-prodala, niti sam kome dužna, niti je moj otac svesno i voljno umro. U tom Rešenju, poslednji stav, piše da se obavezuju naslednici da plate javnom beležniku, na ime nagrade, ukupan iznos od oko 67.000. Znači.. šta dalje reći.

Ne bih se ja dalje javljala na ovu temu, samo se razbesnim.
 
Svakako ne ostrascen u smislu koji ti koristis, ali svakako neprijateljski nastrojen prema kompletnom pravosudju
zajedno sa izvrsiteljima.
Za beleznika recimo ne znam procedure ni zakon, ali sam ubedjen da vi kao naslednici, a to bi trebalo da je konstatovano u resenju,
placate nagradu prema delovima koje nasledjuete, dalje, tim istim resenjem bi moralo biti navedeno, ne usmeno receno, nego pisano naveden nacin utvrdjivanja tarife, tacnije kako je doslo do procene nepokretnosti i ostalog nasledja, ako nije novcano.
Sto bi moglo da umiri tvoj bes.:) Tacnije, takva procena s jedne strane ce ti znaciti i moraces da platis vestaka za to, sa druge strane stavlkjas notara u situaciju da pravda svoju tarifu , sto je svakako obavezan.
 
Svakako ne ostrascen u smislu koji ti koristis, ali svakako neprijateljski nastrojen prema kompletnom pravosudju
zajedno sa izvrsiteljima.
Za beleznika recimo ne znam procedure ni zakon, ali sam ubedjen da vi kao naslednici, a to bi trebalo da je konstatovano u resenju,
placate nagradu prema delovima koje nasledjuete, dalje, tim istim resenjem bi moralo biti navedeno, ne usmeno receno, nego pisano naveden nacin utvrdjivanja tarife, tacnije kako je doslo do procene nepokretnosti i ostalog nasledja, ako nije novcano.
Sto bi moglo da umiri tvoj bes.:) Tacnije, takva procena s jedne strane ce ti znaciti i moraces da platis vestaka za to, sa druge strane stavlkjas notara u situaciju da pravda svoju tarifu , sto je svakako obavezan.

Sa notarima na razgovor,samo u pratnji advokata.Jer oni znaju sve cake,a notari koriste ljude koji nisu upuceni u takve smicalice.
 
U seljackoj drzavi advokati su najveci seljaci, pa im je sve jedno ko placa krompir samo neka je sto vise,
posto je i beleznik advokat imaju zajednicki jezik.
Iako se beleznik bira po moralnoj skali u zemlji gde sumoral unistili advokati kriminalom ni beleznici nisu imuni na kriminal,
ali su svakako osetljiviji na takva pitanja nego advokati, pa je bolje ne mesati advokate i beleznike, vec se drzati zdravog razuma.
 
U seljackoj drzavi advokati su najveci seljaci, pa im je sve jedno ko placa krompir samo neka je sto vise,
posto je i beleznik advokat imaju zajednicki jezik.
Iako se beleznik bira po moralnoj skali u zemlji gde sumoral unistili advokati kriminalom ni beleznici nisu imuni na kriminal,
ali su svakako osetljiviji na takva pitanja nego advokati, pa je bolje ne mesati advokate i beleznike, vec se drzati zdravog razuma.

Ne mirisu se notari i advokati bas nimalo.A ti udario nesto po seljacima,sta ti oni smetaju.Odakle si ti,ako nisi iz Srbije,pa nisi seljak.
 
Istina, samo malo obrnuta, nisam ja udario po seljacima vec po seljacima koji su u gradu tzv. seljacine
koje su lazima i prevarama dosli do mesta sa kojih pljackaju omrznute gradjane, sasvim nesposobni i pri tome uplaseni
sto ne umeju da se ukljuce u gradski zivot, a bas to hoce, ali na seljacki nacin.
To ti je vecina gradske, ali i srpke "elite", a zasto su elita? Zato sto namecu svoj seljacki nacin zivota i odnosa gradskoj sredini.
Takoreci zalutale seljacke dzukele.
 

Back
Top