Agencije za naplatu dugova !! problem

Dr.Art

Zainteresovan član
Poruka
397
Da skratim odma ,koristio sam orion internet ,u medjuvremenu dolazilo je do prekida istog ,zalio se ,medjutim ponovo ,odlucim da necu vise da placam ,posle odredjenog vremena zove me lik i kaze da je ugovor samnom raskinut i da mora da dodje da uzme opremu ,kazem ok ,sutra sam kuci pa slobodno ,poziva nije bilo . Posle saznam da je rok za vracanje opreme bio 7 dana .
Posle 3 meseca neplacanja oron je raskinuo ugovor samnom i obrazlozio dug od 5000 din .
Zovem orion da vidim to da platim i vratim opremu i da skinem sa K njih ,kazu mi da sad oni sa mnom nemaju nikakve veze da je dug predat nekoj agenciji za uterivanje dugova ''SWEA '' ILI ''CREDIT EXPRES '' kako vec ali sad dug nije 5 k nego 38 000(zbog opreme koja nije vracena )
Zovem tu agenciju ma sta oni bili kazu da moram da platim sve inace izvrsitelji ,zabrana na platu itd .
rekoh njima ponovo da hocu da platim ali 5 000 i da vratimn opremu jer radnik po nju nije dosao .
Kazu ne znamo mi to, vi nama dugujete 38 000 ali da mi mogu izaci u susret da platim na rate ,kazem hocu na rate ali 5 k ,kazu ne 38 000!
Naravno tu su su zivkanja svaki drugi dan dal sam platio itd ........
Prodje dva meseca i stize mi obavestenje da sad dugujem 48 000! znaci plus 10 000 ,ne znam sad odakle tih 10 000 plus
pritom kazu da ce me tuziti i na to jos 25 000 za troskove sudskog spora znaci 75 000-80 000

Moja namera mi je da cujem jos neko iskustvo ljudi sa njima i ako neko zna a potkovan je pravom da mi da savet .
1.da li su legalni
2.Da li tuze
3.kako naplacuju to ?
4.ima li nekog pravnog leka

Posto te pare nemam pritom radim za minimalac od kog placam kiriju i racune

nemam nista od imovine samo minimalni licni dohodak sa kojim prakticno ne mogu ni da prezivim verovatno kao i pola srbije

Molim razumne odgovore i iskustva ,unapred zahvalan
 
Evo jedan interesantan tekst o tim mafijašima:
https://www.republika.rs/vesti/drustvo/25573/nocna-mora-agencije-naplatu-dugova-maltretiraju-duznike

Gnjaviće te telefonski i na svaki drugi način,a tvoj navodni dug će rasti i rasti.

Kako da se ponašaš?

Ponašaj se prema njima kao prema mafijašima koji krše zakone što oni i jesu, zapreti im tužbom zbog iznude i uznemiravanja i ne pokazuj znake straha jer je njihov cilj da te zastraše. Njihovi radnici koji obavljaju telefonske pozive imaju instrukcije da pojačaju pritisak u trenucima kad primete da žrtva pokazuje znake panike, straha i psihičkog sloma.

Evo šta kaže advokat:

"Advokat Miloš Ilić objašnjava da pozivaoce koji preteraju treba da upozorimo da je takvo ponašanje krivično delo iznude, a da možemo da ga tužimo i za uznemiravanje.

- Zapretite im da ćete da ih prijavite prvo onome ko ih je unajmio, a potom i Narodnoj banci Srbije i policiji. Takođe, moguće je podneti i prijavu za uznemiravanje i protiv banke i protiv agencije - kaže Ilić."
 
Zavisi šta si potpisao.
Proćitaj pažljivo ugovor.
A prinudna naplata je dozvoljena samo
posle pravosnažne sudske presude.
A ako se žališ na presudu to će trajati godinama.

Dakle, neka te tuže.

Tako i ja mislim ali citam sad kao privatni izvrsitelji rade samostalno ,nekad ni ne znas da su te tuzili nego samo dodju ili dodje zabrana na platu ....sad ne znam dal to moze tako ili ne ...od nepokretnosti nemam nista

- - - - - - - - - -


I da hocu nemam odakle ,bukvalno i apsolutno
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da skratim odma ,koristio sam orion internet ,u medjuvremenu dolazilo je do prekida istog ,zalio se ,medjutim ponovo ,odlucim da necu vise da placam ,posle odredjenog vremena zove me lik i kaze da je ugovor samnom raskinut i da mora da dodje da uzme opremu ,kazem ok ,sutra sam kuci pa slobodno ,poziva nije bilo . Posle saznam da je rok za vracanje opreme bio 7 dana .
Posle 3 meseca neplacanja oron je raskinuo ugovor samnom i obrazlozio dug od 5000 din .
Zovem orion da vidim to da platim i vratim opremu i da skinem sa K njih ,kazu mi da sad oni sa mnom nemaju nikakve veze da je dug predat nekoj agenciji za uterivanje dugova ''SWEA '' ILI ''CREDIT EXPRES '' kako vec ali sad dug nije 5 k nego 38 000(zbog opreme koja nije vracena )
Zovem tu agenciju ma sta oni bili kazu da moram da platim sve inace izvrsitelji ,zabrana na platu itd .
rekoh njima ponovo da hocu da platim ali 5 000 i da vratimn opremu jer radnik po nju nije dosao .
Kazu ne znamo mi to, vi nama dugujete 38 000 ali da mi mogu izaci u susret da platim na rate ,kazem hocu na rate ali 5 k ,kazu ne 38 000!
Naravno tu su su zivkanja svaki drugi dan dal sam platio itd ........
Prodje dva meseca i stize mi obavestenje da sad dugujem 48 000! znaci plus 10 000 ,ne znam sad odakle tih 10 000 plus
pritom kazu da ce me tuziti i na to jos 25 000 za troskove sudskog spora znaci 75 000-80 000

Moja namera mi je da cujem jos neko iskustvo ljudi sa njima i ako neko zna a potkovan je pravom da mi da savet .
1.da li su legalni
2.Da li tuze
3.kako naplacuju to ?
4.ima li nekog pravnog leka

Posto te pare nemam pritom radim za minimalac od kog placam kiriju i racune

nemam nista od imovine samo minimalni licni dohodak sa kojim prakticno ne mogu ni da prezivim verovatno kao i pola srbije

Molim razumne odgovore i iskustva ,unapred zahvalan

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/p...-uterivaci-dugova-prete-i-plase-ljude/9efyne8

Ako je dužnik prijavljen na vašoj adresi, bez imovine možete OSTATI VI

Kada su u pitanju građani, zakon je mnogo izričitiji. Izvršitelj ne sme da zapleni sredstva za ličnu upotrebu (odeću, obuću, pribor za higijenu, posteljinu), najosnovniji nameštaj - krevet, peć, šporet, frižider, zalihe hrane i ogreva za tri meseca, pomagala za lica sa invaliditetom. Može da pleni vozila, muzički uređaj, mikrotalasnu pećnicu, motor, televizor, laptop ili kompjuter...

Ukoliko nađu gotovinu, kod minimalnih zarada, ako je početak meseca, mogu da zaplene pola, a kod ostalih dve trećine, a ukoliko je npr. sredina meseca, ostavljaju srazmeran iznos potreban za život do naredne plate (penzije).

Izvršitelji ne smeju da plene ni stvari koje imaju emotivnu vrednost za dužnika, poput albuma s fotografijama, odlikovanja, medalja, ratne spomenice, pa čak ni ako su velike vrednosti, ali ni kućne ljubimce.


Bićeš miran narednih 3-4 god.
 
Tako i ja mislim ali citam sad kao privatni izvrsitelji rade samostalno ,nekad ni ne znas da su te tuzili nego samo dodju ili dodje zabrana na platu ....sad ne znam dal to moze tako ili ne ...od nepokretnosti nemam nista

- - - - - - - - - -



I da hocu nemam odakle ,bukvalno i apsolutno

ja ni necu nista na moje ime,a iz stana sam odneo sve vredno kevi nema sta da uzmu
 
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/p...-uterivaci-dugova-prete-i-plase-ljude/9efyne8

Ako je dužnik prijavljen na vašoj adresi, bez imovine možete OSTATI VI

Kada su u pitanju građani, zakon je mnogo izričitiji. Izvršitelj ne sme da zapleni sredstva za ličnu upotrebu (odeću, obuću, pribor za higijenu, posteljinu), najosnovniji nameštaj - krevet, peć, šporet, frižider, zalihe hrane i ogreva za tri meseca, pomagala za lica sa invaliditetom. Može da pleni vozila, muzički uređaj, mikrotalasnu pećnicu, motor, televizor, laptop ili kompjuter...

Ukoliko nađu gotovinu, kod minimalnih zarada, ako je početak meseca, mogu da zaplene pola, a kod ostalih dve trećine, a ukoliko je npr. sredina meseca, ostavljaju srazmeran iznos potreban za život do naredne plate (penzije).

Izvršitelji ne smeju da plene ni stvari koje imaju emotivnu vrednost za dužnika, poput albuma s fotografijama, odlikovanja, medalja, ratne spomenice, pa čak ni ako su velike vrednosti, ali ni kućne ljubimce.


Bićeš miran narednih 3-4 god.

da li to onda znaci da oni to mogu da izvedu tek tako ?
 
da li to onda znaci da oni to mogu da izvedu tek tako ?

zakon je na njihovoj strani.ako te utuže,nemaš šanse. cak ako stan nije na tvoje ime,oni dolaze na adresu gde si prijavljen i imaju po zakonu da zaplene njihove stvari,oni imaju pravo na žalbu,ali moraju da dokažu da je to njihovo

- - - - - - - - - -

da li to onda znaci da oni to mogu da izvedu tek tako ?
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/...a-i-majke-jer-im-je-u-papirima-pisalo-bas-ovo
 
Poslednja izmena:
Da skratim odma ,koristio sam orion internet ,u medjuvremenu dolazilo je do prekida istog ,zalio se ,medjutim ponovo ,odlucim da necu vise da placam ,posle odredjenog vremena zove me lik i kaze da je ugovor samnom raskinut i da mora da dodje da uzme opremu ,kazem ok ,sutra sam kuci pa slobodno ,poziva nije bilo . Posle saznam da je rok za vracanje opreme bio 7 dana .
Posle 3 meseca neplacanja oron je raskinuo ugovor samnom i obrazlozio dug od 5000 din .
Zovem orion da vidim to da platim i vratim opremu i da skinem sa K njih ,kazu mi da sad oni sa mnom nemaju nikakve veze da je dug predat nekoj agenciji za uterivanje dugova ''SWEA '' ILI ''CREDIT EXPRES '' kako vec ali sad dug nije 5 k nego 38 000(zbog opreme koja nije vracena )
Zovem tu agenciju ma sta oni bili kazu da moram da platim sve inace izvrsitelji ,zabrana na platu itd .
rekoh njima ponovo da hocu da platim ali 5 000 i da vratimn opremu jer radnik po nju nije dosao .
Kazu ne znamo mi to, vi nama dugujete 38 000 ali da mi mogu izaci u susret da platim na rate ,kazem hocu na rate ali 5 k ,kazu ne 38 000!
Naravno tu su su zivkanja svaki drugi dan dal sam platio itd ........
Prodje dva meseca i stize mi obavestenje da sad dugujem 48 000! znaci plus 10 000 ,ne znam sad odakle tih 10 000 plus
pritom kazu da ce me tuziti i na to jos 25 000 za troskove sudskog spora znaci 75 000-80 000

Moja namera mi je da cujem jos neko iskustvo ljudi sa njima i ako neko zna a potkovan je pravom da mi da savet .
1.da li su legalni
2.Da li tuze
3.kako naplacuju to ?
4.ima li nekog pravnog leka

Posto te pare nemam pritom radim za minimalac od kog placam kiriju i racune

nemam nista od imovine samo minimalni licni dohodak sa kojim prakticno ne mogu ni da prezivim verovatno kao i pola srbije

Molim razumne odgovore i iskustva ,unapred zahvalan

ne mogu ti nista bez sudske odluke. tako da si miran. neka te tuze i sudskom odlukom ce moci da ti naplate samo 5000 dinara.
 
zakon je na njihovoj strani.ako te utuže,nemaš šanse. cak ako stan nije na tvoje ime,oni dolaze na adresu gde si prijavljen i imaju po zakonu da zaplene njihove stvari,oni imaju pravo na žalbu,ali moraju da dokažu da je to njihovo

- - - - - - - - - -


https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/...a-i-majke-jer-im-je-u-papirima-pisalo-bas-ovo

prijavljen sam tamo gde sam iznajmio stan a u stanu frizider sudopera i krevet i naravno gluposti potrebne za zivot ,nista na svoje ime ....ustvari proakticno nista nemam ...imam platu (minimalac ) bez ugovora o stalnom radnom odnosu
 
prijavljen sam tamo gde sam iznajmio stan a u stanu frizider sudopera i krevet i naravno gluposti potrebne za zivot ,nista na svoje ime ....ustvari proakticno nista nemam ...imam platu (minimalac ) bez ugovora o stalnom radnom odnosu

plene onda gazdino,tu si prijavljen

ZAKON O IZVRŠENJU I OBEZBEĐENJU: Izvršitelji popisuju, plene i prodaju stvari sa one adrese na kojoj je dužnik prijavljen. Ukoliko je lice prijavljeno kao na boravišnoj adresi, izvršitelji ne mogu da plene stvari. Međutim, ako je adresa prijavljena kao prebivalište, ide se u proces dokazivanja, što ide veoma teško

dok dodju do tebe proći će nekoliko godina.dug ne zastareva,obezbede se već na pocetku kod advokata da dug ne bi zastareo.nekad je bilo drugacije,sad imaju novi sistem
 
Poslednja izmena:
Da skratim odma ,koristio sam orion internet ,u medjuvremenu dolazilo je do prekida istog ,zalio se ,medjutim ponovo ,odlucim da necu vise da placam ,posle odredjenog vremena zove me lik i kaze da je ugovor samnom raskinut i da mora da dodje da uzme opremu ,kazem ok ,sutra sam kuci pa slobodno ,poziva nije bilo . Posle saznam da je rok za vracanje opreme bio 7 dana .
Posle 3 meseca neplacanja oron je raskinuo ugovor samnom i obrazlozio dug od 5000 din .
Zovem orion da vidim to da platim i vratim opremu i da skinem sa K njih ,kazu mi da sad oni sa mnom nemaju nikakve veze da je dug predat nekoj agenciji za uterivanje dugova ''SWEA '' ILI ''CREDIT EXPRES '' kako vec ali sad dug nije 5 k nego 38 000(zbog opreme koja nije vracena )
Zovem tu agenciju ma sta oni bili kazu da moram da platim sve inace izvrsitelji ,zabrana na platu itd .
rekoh njima ponovo da hocu da platim ali 5 000 i da vratimn opremu jer radnik po nju nije dosao .
Kazu ne znamo mi to, vi nama dugujete 38 000 ali da mi mogu izaci u susret da platim na rate ,kazem hocu na rate ali 5 k ,kazu ne 38 000!
Naravno tu su su zivkanja svaki drugi dan dal sam platio itd ........
Prodje dva meseca i stize mi obavestenje da sad dugujem 48 000! znaci plus 10 000 ,ne znam sad odakle tih 10 000 plus
pritom kazu da ce me tuziti i na to jos 25 000 za troskove sudskog spora znaci 75 000-80 000

Moja namera mi je da cujem jos neko iskustvo ljudi sa njima i ako neko zna a potkovan je pravom da mi da savet .
1.da li su legalni
2.Da li tuze
3.kako naplacuju to ?
4.ima li nekog pravnog leka

Posto te pare nemam pritom radim za minimalac od kog placam kiriju i racune

nemam nista od imovine samo minimalni licni dohodak sa kojim prakticno ne mogu ni da prezivim verovatno kao i pola srbije

Molim razumne odgovore i iskustva ,unapred zahvalan

Ако немаш ништа, дај фиктивни отказ и као лице без прихода, мораће да ти се скину са грбаче.
Такође, прати да ли те је оператер тужио и кад и ако није, прати застарелост дуговања према ЗОО.
 
Tako i ja mislim ali citam sad kao privatni izvrsitelji rade samostalno ,nekad ni ne znas da su te tuzili nego samo dodju ili dodje zabrana na platu ....sad ne znam dal to moze tako ili ne ...od nepokretnosti nemam nista

Ko samostalno i bez najave udje na nečiji posed
svako ima pravo da se brani.
.
Ako oni imaju oružje može i da puca na njih.
Prekršaj jedino može biti "prekoračenje nužne samoodbrane".

PS: Istinito:
Vodu plaćam manje-više redovno.
Mada, nekad i kasim po par meseci.
I tako, došla kontrola i kaže da moram sve da platim odmah.
Lepo ga isteram iz dvorišta i uputim ga da me tuži.
A inksasantu, normalno bilo milo.


PPS:
A Elektroprivreda se dosetila:
Sklopiš ugovor da ćeš da plaćaš redovno
plus 20€ starog duga mesečno, bez kamata,
dok ne otplatiš.

Plus:
Genijalno - ko plaća redovno, postaje
"zlatni korisnik" i ima 20% popusta.
 
Poslednja izmena:
da li to onda znaci da oni to mogu da izvedu tek tako ?

Nemaju nikakvo zakonsko pravo da te uznemiravaju. Ono što rade je iznuda novca i uzmemiravanje i pretnje. Sudski izvršitelji mogu da stupe u akciju kad postoji zakonski osnov. Te agencije, tačnije ti hoštapšleri koji prete ljudima iskorištavajući njihov strah i neupućenost, nemaju zakonskog osnova da te uznemiravaju. Ti si izgleda već u startu učinio grešku jer si poveravao da imaju pravo da te uznemiravaju.
 
Ако немаш ништа, дај фиктивни отказ и као лице без прихода, мораће да ти се скину са грбаче.
Такође, прати да ли те је оператер тужио и кад и ако није, прати застарелост дуговања према ЗОО.

ne znam sta je fiktivni otkaz ....kako to funkcionise ?
 
Може и извршитељ да оде Богу на истину.
Све може, само се овде поставља питање да ли је законски и правно дозвољено и који су механизми правне заштите.

dozvolili im država

https://rs.eos-solutions.com/services.html

moj drug je morao da proda garsonjeru zbog duga iz banke,5 godina su ga jurili,zvali skoro svaki dan,dolazili mu na vrata Svea Finance doo
 

Back
Top