Професионални лопов

milsu

Ističe se
Poruka
2.557
Ето, добисмо и "професионалног управника зграде", чак са друге општине. Први месец, за "професионално управљање" туђом приватном имовином - рачун 300 динара. Други месец, додали су на ово још 400 динара за "фонд зграде". Шта ће смислити да додају наредног месеца, још 500 динара за "професионални ваздух"? Значи, ове све СНС-овце треба похапсити, па онда само тући, и тући, и тући.
 
pa sta oces svaki mesec vam menja sijalicu,ni1 stanar to nije umeo sam nego 500 din sad svako placa,zato sam ja kupio kucu
Кад цркне сијалица у ходнику, увек је заменим ја или комшија, ко први стигне. А није ми ни јасно како ће жена "професионални управник" са друге општине долазити да ми мења сијалицу у ходнику. Видим празну ставку "додатни издаци" на рачуну, не стоји то ту случајно, кладим се да следећег месеца та цифра неће бити 0,00. На пример, додатни издаци за дисање државног ваздуха.
 
ne znas ti kako sam ja napusio one home011,sve im to posaljem mailom da mi njihove usluge nisu potrebne i da necu da placam zamenu sijalice koja je ispravna svaki mesec 500din,oni prvo ljubazno kao s kim razgovaramo red je da se predstavite,ja kazem ako se predstavim hocete li prestati da mi saljete uplatnice svaki mesec,a oni se pozovu na zakon kako je to obavezno,na sta im ja odgovorim,posto se pozivate na zakon a ne na usluge koje pruzate,najebem vam se svega i svakog u sanduk,aj sad mrs,nisu nista odgovorili
 
Veliki broj zgrada izgledaju kao smetlište, i to najčešće tamo gde stanari ne mogu da se dogovore ni oko čega jer svakoga boli patka, ovaj mrzi onoga, onaj ne koristi lift, ovaj neće da plaća čišćenje.... Stoga, ova prinudna uprava i nije loša opcija. Trebalo bi da košta i više. Ako vi ne možete da se dogovorite, mi ćemo da vas dogovorimo.
 
Pa i to je razumiljivo, niko neće džaba da radi. Mi imamo predsednika kućnog saveta, i on isto prima platu, i to sasvim solidnu za to što radi.

DA li, stvarno..? Znam da su predsednici kućnih saveta dobijali, zapravo kao kućni savet (predsenik, zamenici) dobijali recimo 2x god. neki novac u investicioni fond zgrade, koji je bio namenjen za tekuće održavanje... samo recimo čišćenje je išlo preko infostana..
 
E, pa to je fora.... prošle godine je na taj način naša zgrada imala oko 2 miliona din. na računu... nešto od grada, nešto od izdavanja pp.....naravno da predsednik ks vrti pare..ništa nije hteo da uradi...kako znam za iznos, zaturio negde podatke za račun, pa je išao neko od stanara da skuplja potpise da nam se odblokira račun, tj. otvori nov ili šta već.. kod nas je bila deponija... strašno nedomaćinsko upravljanje...za lift smo stalno pucali novac itd. preskalai bare i cigle da uđemo u zgradu...

I, na kraju balade, pošto je ovaj bio upravnik 3 ili 4 mandata, a ne može po zakonu više od 2x, i iz nekih drugih razloga, predsednik je dao ostavku. Niko od stanara nije bio voljan da preuzme funkciju.

U momentu od odmah, sređeno je sve, ofarbano, okrećeno, dodate kapije koje su bespotrebne, rasveta okolo...da bi ostalo što manje para kad dođe prof. upravnik.

Prof. upravnik ništa ne radi, dobija platu... ono što je opuštenija varijanta je da može da mu se sedi na grbači ako neko pretera sa radovima u stanu, pa popije bez problema prekršajnu prijavu.... Da, i kako je birana firma... ta firma za održavanje zgrada je direktno povezana sa bivšim presednikom ks zgrade, u nekoj su vezi, bez sumnje se utalio,što bi se reklo..
 
Poslednja izmena:

Back
Top