Prekoracenje u EU

Caoz

Početnik
Poruka
1
Prekoracio sam 17 dana u Svajcarskoj,a da to nisam ni znao. Vise puta sam ulazio i izlazio u roku od ta 3 meseca,pa sam verovatno nesto pogresno izracunao,iako sam 2 puta racunao. Dali su mi neke papire na nemackom koje mi je drugar preveo i rekao da nista konkretno u vezi kazne i zabrane ulaska ne pise,uzimali ili proveravali otiske(stavljao sam prste na nesto),pitali gde i kod koga sam bio,zasto itd. Ja sve rekao,jer je sve istina. Dao adresu,grad,postanski broj,ime devojke,sve sto su pitali i napisao u onoj izjavi da je bila greska,da sam pogresno izracunao dane i da mi je zao zbog moje greske. Rekose mi da treba za 15 dana od prilike da mi stigne na kucnu adresu sve o tome,tj. da li ce biti zabrana,kazna,ne znam ni ja. Nista nije stiglo vec skoro 3 meseca,a ja bih trebao ponovo nazad. Da li da odem u Svajcarsku ambasadu da proverim sta se desava,da li smem da putujem itd? Sta da radim i sta mogu da ocekujem? Postoji li mogucnost da se policajka zeznula u racunanju pa da zbog toga nista ne stize?
 

Back
Top