Problem sa portovima ili nečim drugim?

mlnmnc

Obećava
Poruka
94
Kada priključim miša na bilo koji usb port, računar se odjednom ugasi. Isto važi i za tastaturu. Pojavio mi se još jedan problem, naime kada priključim komp sa tv-om, HDMI kablom, ne dešava se apsolutno ništa na ekranu kao da ga nije prepoznao, probao sam na sva tri porta na tv-u, promenio kabl i opet isto. Inače nemam grafičku, nego iz integrisane povezujem pc i tv. Zna li neko kako da rešim ovaj problem?
Specifikacija:
Operating System
Windows 10 Pro 64-bit
CPU
Intel Core i5 3470 @ 3.20GHz 34 °C
Ivy Bridge 22nm Technology
RAM
8.00GB Dual-Channel DDR3 @ 798MHz (11-11-11-28)
Motherboard
Gigabyte Technology Co. Ltd. H61M-DS2H (Intel Core i5-3470 CPU @ 3.20GHz) 31 °C
Graphics
PHL 193V5 (1366x768@60Hz)
Intel HD Graphics (Gigabyte)
Storage
465GB TOSHIBA MQ01ABD050 ATA Device (SATA ) 30 °C
Optical Drives
HL-DT-ST DVDRAM GH24NS95 ATA Device
Audio
High Definition Audio Device
 
Poslednja izmena:
Nije problem sa portovima.
USB portovi su povezani, bukvalno,
kao utičnice na produžnom kablu,
i nije bitno u koji si USB stavio bilo šta.
Računar treba da prepozna šta je ubodeno u USB port.
Ako ne prepozna javiće da je uredjaj nepoznat
i pitaće šta dalje, tj. da li sami želita da uradite proces instalacije uredjaja.

PS: Ako Ti bar jedan sigurno radi dobro kupi USB razdelnik.
1 USB ulaz (ubodeš u računar) i 4+ USB izlaza.
I nije skup, par €.
U sredini ima i signalnu sijalicu, koja pokazuje da li je veza sa računarom OK.
 
Poslednja izmena:
Mozda ti je uticnica od misa ili tastature nije ispravna,pa pravi kratak spoj.Tako probajuci svaki port,mozda je otisao Hoob USB. Pozajmi misa ili tastaturu od nekoga,pa probaj.nesto tu nije u redu cim gasi komp,kada prikljucis te uredjaje.probj njih da prikljucis,pre nego sto upalis komp,da vidimo kako se ponasa.
 
Mozda ti je uticnica od misa ili tastature nije ispravna,pa pravi kratak spoj.Tako probajuci svaki port,mozda je otisao Hoob USB. Pozajmi misa ili tastaturu od nekoga,pa probaj.nesto tu nije u redu cim gasi komp,kada prikljucis te uredjaje.probj njih da prikljucis,pre nego sto upalis komp,da vidimo kako se ponasa.

Kako moze USB d pravi kratak spoj>>..?Kakva uticnica za misha tastaturu?ne kontam...Oba idu na USB i NE MOZES kontra d ubodesh i da hocesh...
 
Za one koji se pitaju, USB port moze da napravi kratak spoj veoma lako ukoliko su lose postavljeni pinovi, a maticna nema adekvatnu built-in zastitu koja fabricki dolazi. Zapravo, nije PORT taj koji pravi problem, vec bilo koji kontakt koji se spolja napravi. Na tome se baziraju mnogi USB killeri.

 
Izvini otkad se pinovi na maticnoj ploci tj. konektori za USB UNUTRA zovu uticnica...?!Mislim ono logicno sta god da ima struju u sebi ako je pogrsno spojeno izgorece 90 % mislim nisis otkrio toplu vodu..Samo ti izraz nije adekvatan...

Uticnica je deo od usb kabla kao i uticnica o0d naponskog kabla,a,prikljucak USB u kucistu moze biti samo "Utikac",ali vidim da nisi nikada imao takvih problema,ali kod mene je se desavalo da kad prikljucujem telefon na punjenje na kuciste,ili USB flesh,da zavarnici kontekt "Utivnice i utikaca".Srecom nije bilo nikakvih posledica,a moglo je biti,jr sam posle citao o tim problemima.
 

Back
Top