Nezauzimanje stava

Prema bilo cemu,da li ste se susretali sa ljudima bez stava po vama bitnim I manje bitnim pitanjima I da li vas to nervira I zasto

Mislim da svi ljudi imaju stav prema nečemu - to što ga jasno ne izražavaju (ili nikako) ne znači da ga nemaju
Za ono što ne poznaju isto imaju stav u skali... ne znam i ćutim ili ne znam al ću malo kenj... kao da nešto znam---

nervira me kad po bitnim i opšte poznatim , vitaLnim pitanjima imaju katastrofaLne stavove
eto, to me NEKAD nervira
 
Prema bilo cemu,da li ste se susretali sa ljudima bez stava po vama bitnim I manje bitnim pitanjima I da li vas to nervira I zasto

Obicno takvi ljudi ne znaju sta hoce. Da, susretala sam se i susrecem se.
Nikada mi to nije bilo jasno i ne razumem ih, niti zelim da sam na njihovom mestu
Nista gore kad nemas nesto svoje cime se vodis kroz zivot.
 
Tada nemaš stav, jer je stav nepromenljiv i nepomeriv. Imaš dobru misao, ideju. Zato dozvoljavaš pomeranje te misli i ideje, jer misao tako raste.
Misao i ideja mogu da rastu, menjaju se i razvijaju.
Stav ne može.

Kada imam misao ili ideju da se Zemlja okrece oko Sunca, razmisljam o tome, učim nove stvari i prihvatam nova saznanja koja možda mogu promeniti tu ideju.
Kada imam stav da se Zemlja okreće oko Sunca, tada je to tako i ne može biti drugačije. Boriću se za taj stav svim sredstvima, dozvoljenim i nedozvoljenim.
Stav omeđuje, ograničava, zabranjuje rast.
 
Tada nemaš stav, jer je stav nepromenljiv i nepomeriv. Imaš dobru misao, ideju. Zato dozvoljavaš pomeranje te misli i ideje, jer misao tako raste.
Misao i ideja mogu da rastu, menjaju se i razvijaju.
Stav ne može.

Kada imam misao ili ideju da se Zemlja okrece oko Sunca, razmisljam o tome, učim nove stvari i prihvatam nova saznanja koja možda mogu promeniti tu ideju.
Kada imam stav da se Zemlja okreće oko Sunca, tada je to tako i ne može biti drugačije. Boriću se za taj stav svim sredstvima, dozvoljenim i nedozvoljenim.
Stav omeđuje, ograničava, zabranjuje rast.

Možda ja onda ne razumem pojam stav
ali, evo, ja imam stav prema svemu, mišljenje o svemu, i mislim da to svi imamo
to sam htela da kažem
a ti si gore napisao: ako imaš stav, ...ti si verski fanatik

i morala sam reagovati
"fanatik" sam možda za neke stvari, tj verujem da mi stavove ništa ne može poljuljati
ne moraš više sa mnom oko toga :D neću da se zapetljavam
 
Stav je odnos prema nekoj ideji ili činjenici, zasnovan na znanju i iskustvu.
Ali ne mora biti cementiran zauvek, može se izmeniti sa novim saznanjem.
Sa ljudima koji imaju svoj stav vredi razmenjivati misli, nešto se nauči.
Oni bez stava, nit smrde nit mirišu, nikakve vajde. :)

a kad si srela poslednji put nekog sa ispravnim stavovima
 
Kada vlada jedne države ima mišljenje, ona ga nudi skupštini na razmaranje, stručnim telima i komisijama, građanima putem referenduma. Mišljenje je podložno promeni.
Kada vlada jedne države ima stav ona ga brani oružjem.
 
Kada vlada jedne države ima mišljenje, ona ga nudi skupštini na razmaranje, stručnim telima i komisijama, građanima putem referenduma. Mišljenje je podložno promeni.
Kada vlada jedne države ima stav ona ga brani oružjem.

Dešava se i da običan građanin mora da zauzme borbeni stav i reši svoj problem
na kaubojski način.
Ako ni posle dugogodišnjeg maltretiranja ne uspeva da istera pravdu
i dobije zaaštitu,
pukne mu film i od mirnog i čestitog čoveka postane ubica.

A onda sude njemu. :)
 
hm nisam siguran koliko se moze birati i koliko su oni spremni prihvatiti nekog,evo od srednje tek skoro stekoh jednog pouzdanog prijatelja,ali se nimalo ne slazemo oko stavova

Razlika u stavovima nije prepreka nego prednost - sučeljavanje razbija zablude i rađa nove ideje.
Ko ima samo jednog takvog prijatelja bogat je čovek.

A povlađivanje pretvara dijalog u mrtav i jalov monolog, dok je ispravan stav često na suprotnoj strani.
 

Back
Top