pas za (veliko) seosko dvorište
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: pas za (veliko) seosko dvorište

Veoma poznat smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

Podrazumevano pas za (veliko) seosko dvorište

[font=Comic Sans MS]Tetki na selu je juče uginuo pas. [/font]
    [font=Comic Sans MS]Ami (dobio ime po mom nekadašnjem psu) je bio jedan totalno opaučeni NLT koji je davio piliće, pačiće i sve što mu se našlo na putu, ali samo - povremeno. [/font]
    [font=Comic Sans MS]Pošto je tetki bilo žao da ga "vaspitava" surovim metodama, ona mu je pričala šta sme a šta ne da radi. Naravno da nije bilo nikakvog rezultata što se sirotih kokošaka tiče, ali su se njih dvoje baš lepo sprijateljili i vezali jedno za drugo... onako kako to mogu samo pas i čovek. Inače, čak nije htela ni da prizna da Ami to radi, već ga je kao malo dete - pravdala. [/font]
    [font=Comic Sans MS]Bio je odličan čuvar, lajao na svakog ko dođe, ali nikad nikog nije ujeo, niti na bilo koji način povredio... [/font]
    [font=Comic Sans MS]Zbog bezbednosti pilića, ipak je, povremeno, preko dana, dobijao lanac što je, za neverovati - odlično podnosio. Naravno da je, najvećim delom bio slobodan što tako dinamičnom psu jedino i priliči.[/font]
    [font=Comic Sans MS]Dlaka mu se sijala iako nikad nije video nikakav češalj niti bilo kakvo slično pomagalo - odlično se hranio (pola zamrzivača je, otprilike, bilo predviđeno za njegovu klopu).[/font]
    [font=Comic Sans MS]Stradao je tako što je izleteo iz dvorišta (činio je to po nekad) i, najverovatnije, pojeo neki otrov :-( (selo je to, ljudi truju pacove, ne verujem da bi mu neko namerno naudio), uveče je normalno jeo, ali je ujutro već bio jako loše i preko dana uginuo .[/font]
    [font=Comic Sans MS]Tetka već dva dana plače i ne može da ga prežali... što je sasvim razumljivo budući da su njih dvoje bili baš vezani. Kada bi noću išla do štale (recimo, krava se teli), uvek je trčao dva koraka ispred nje... ma sjajna kuca, zaista.[/font]
    [font=Comic Sans MS] Naravno da njoj sad ne pada na pamet druga kuca. Ali, mislim da joj je, ipak, jako važno da ga ima najpre zbog društva, a potom i zato što je pas tamo stvarno koristan ( Lično mislim i mnogo srećniji na nekom 10 spratu solitera).[/font]
    [font=Comic Sans MS]Zbog karaktera (i namene= NLT-a razmišljam o tome da to, ipak, bude nešto primerenije seoskom imanju. Naravno da ne da nije važno da pas bude rasan, već i "naginjem" ka mešancima... samo kakvim?[/font]
    [font=Comic Sans MS]Prelistala "usvajališta" i ono što bih ja uzela - pitanje je koliko je odgovarajuće. (Ne smem da idem nikud da kuce pogledam pre nego što odlučim, jer znajući sebe - garant bih nekog "pokupila" i donela.)[/font]
    [font=Comic Sans MS]Prelistala oglase i učinilo mi se da mešanac jazavičara i ne-znam-čega nije loše rešenje... Galamdžije su, dinamični, privrženi, slatki (u stvari: svi su slatki! ), a dobro je i što boja podseća na Amija pa mi se tu nekako "složilo" da se opredelim. Pošaljem SMS na naznačen broj, objasnim za gde mi treba kuče (zbog dobrih uslova, verujući kako će se ljudi koji ih poklanjaju obradovati) i dobijem odgovor da su kučići bebe, da su kratkodlaki :? , mali, te da nisu za dvorište! :shock: [/font]
    [font=Comic Sans MS]Tražila jazavičara, ne pudlicu... I ne mogu da se ne zapitam da li ljudi zaista veruju da je za psa bolje da živi na nekom 10. spratu nego u ograđenom dvorištu? Naravno da nisam protiv psa ako se nema dvorište i vodi računa o svemu... ali za njega je bolje da ima svoj prostor... ako mu se već pruža prilika za to![/font]
    [font=Comic Sans MS]Elem... da se vratim na temu.[/font]
    [font=Comic Sans MS]Dakle, ni sama ne znam šta bi bilo najbolje da uradim i kakvo kuče uopšte da tražim?[/font]
    [font=Comic Sans MS]Ima li neko neki savet, ideju, preporuku...?[/font]

Aktivan član *misutka* (avatar)
    Učlanjen
    06.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: pas za (veliko) seosko dvorište

Smeh žao mi je kuce...i tetke...moj predlog je šarplaninac. Krupan, privržen, lep, umiljat, odan, pametan, a kad zalaje onim moćnim glasnom ima da leti perje (mislim od tih kokica u komšiluku ) Poz

ups sad videh da je dvorište veliko, a ne da pas treba da bude veliki u svakom slučaju šarplaninci su mi favoriti
    Poslednji put ažurirao/la *misutka* : 22.12.2005. u 01:09

Aktivan član nebo_ch (avatar)
    Učlanjen
    19.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    95

[font=Franklin Gothic Medium]tuzno je skoncao psic Ami, ...[/font][font=Franklin Gothic Medium] tetka je sad jako zalosna, [/font]

[font=Franklin Gothic Medium]ali, ... [/font]
    [font=Franklin Gothic Medium]poruci tetki da su svi sa foruma radi da pomognu, ...[/font]
    [font=Franklin Gothic Medium]reci utehe saljemo i novog psica [/font][font=Franklin Gothic Medium]s paznjom biramo,[/font]

[font=Franklin Gothic Medium]reci, ... [/font][font=Franklin Gothic Medium]jos su se i salili, blesavili ...[/font]
    [font=Franklin Gothic Medium]od civave do pudle, od boksera do bernardinca su [/font]
    [font=Franklin Gothic Medium]predlagali, [/font]

[font=Franklin Gothic Medium]nebo_ch kaze da su njegovi haski provereni ,,pilicari,, , [/font]
    [font=Franklin Gothic Medium]nema im ravna u tome [/font][font=Franklin Gothic Medium]i samo ljudi puni razumevanja [/font]
    [font=Franklin Gothic Medium]( kao tvoja tetka ) smeju da ih cuvaju i neizmerno vole,[/font]
    [font=Franklin Gothic Medium](... a zivina , ... [/font][font=Franklin Gothic Medium]zna se [/font][font=Franklin Gothic Medium]zasto se cuva ! ...zar ne ?... i [/font]
    [font=Franklin Gothic Medium]vrlo vazno u [/font][font=Franklin Gothic Medium]koju ce [/font][font=Franklin Gothic Medium]polovinu zamrzivaca da zavrsi ... )[/font]

[font=Franklin Gothic Medium]i veliki pozdrav od nas joj prenesi ![/font]

>>>-------neni--(CH)->
    Poslednji put ažurirao/la nebo_ch : 22.12.2005. u 03:20
    >>>-------neni-(CH)-->

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio *misutka*
    Smeh žao mi je kuce...i tetke...moj predlog je šarplaninac. Krupan, privržen, lep, umiljat, odan, pametan, a kad zalaje onim moćnim glasnom ima da leti perje (mislim od tih kokica u komšiluku ) Poz

ups sad videh da je dvorište veliko, a ne da pas treba da bude veliki u svakom slučaju šarplaninci su mi favoriti
    И мени је јако жао мале куце, а посебно твоје тетице!
    И мени су одмах на памет пали ... ШАРПЛАНИНЦИ!
    Мирни су, добри чувари, и веоооооома привржени газди! Можда не би требала да узимаш пса који личи на тетициног Ами-ја, тражиће у том псу њега, упоређиваће их и евентуално очекивати да се понаша исто као и он. Немој да те плаши што је велик, нису они агресивни и ратоборни толико колико се мисли, а и не дирају живину.
    Поручи тетици да пуно мислимо на њу и да се држи!
    Поздрављам те!

Zainteresovan član Luftiguz (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Draga Smeh, uzmi nekog iz azila. Tako cinis dva dobra dela - spasis jedan zivot i oraspolozis tetku o istom trosku. Evo, ispred moje zgrade ima prinova - bebice jedne malene crne umiljate.
    "Pets are always a great help in times of stress. And in times of starvation too, o'course."

(Terry Pratchett, Small Gods)

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

Citat Original postavio *misutka*

evo još jedan glas, štaviše ja znam jednog kojem treba veliko dvorište...

pozdrav smeh
    nema brineš, biće opet neka kuca u tom dvorištu ...

Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

[font=Comic Sans MS]Hvala vam svima, zaista.[/font]

[font=Comic Sans MS]Kao dugogodišnji "kučkar" na sreću tačno znam koliko se vezujemo za pse... kao što, na žalost, i znam šta znači kada ih izgubimo .[/font]

[font=Comic Sans MS]Ami je stvarno bio maksimalno opaučen i sjajan pas, ali i ... hmm... ne i previše lepo vaspitan . Pošto znam sa kim imam posla - odnosno da je tetki sa jedne strane "žao", a sa druge nema baš ni puno strpljenja da ga uči, jako veliki i snažan pas nije baš najbolji izbor iz prostog razloga što postoji opasnost da neko drugi strada. Šarplaninci su divna rasa, mađu mojim favoritima su svakako, ali se plašim da to baš i ne bi bila dobra kombinacija.[/font]
    [font=Comic Sans MS]Treba mi nešto manje, glasno, lajavo, i po mogućstvu, da nema baš "terijerske" krvi zbog tih sirotih pilića, pačića i ostalog. [/font]
    [font=Comic Sans MS]U stvari, stalno mislim o onim polu-jazavičarima i nikako da ukapiram da li smo stvarno postali toliko izvitopereni u svojim ljubavima prema životinjama da verujemo kako je za samog psa idealno mesto za život - stan?![/font]

Zainteresovan član Luftiguz (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Pa zavisi, kako za kog psa. Postoje rase koje sigurno ne bi prezivele zivot u dvoristu - civava, pudla i ostala sitnjurija dok svi malo veci mogu bez problema. Opet, dvoriste cesto podrazumeva i lanac pa je u tom slucaju opet bolji zivot u stanu.
    Jaze su divni psi ali ako se ne odlucis za njih ondak skokni do azila!
    "Pets are always a great help in times of stress. And in times of starvation too, o'course."

(Terry Pratchett, Small Gods)

Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

[font=Comic Sans MS]Da. U pravu si. Naravno da sam i mislila na najveću većinu pasa - ne i na pse koji spadaju u salonske, kućne pse i koji i nisu za dvorište. [/font]
    [font=Comic Sans MS]Svakako će to biti neki mešanac, da li iz azila ili ne, još ne znam. Razmišljala sam i o odraslim psima, ali sam ubrzo odustala, jer postoji opasnost da ne prihvati novi dom ili odluta, a to bi već bilo previše. [/font]
    [font=Comic Sans MS]Drugačije bi bilo da tražim psa za sebe...[/font]

Zainteresovan član marko antonije (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Toplo bih preporučio nemačkog boksera. Te neodoljive krupne oči, ogromna privaženost čoveku, neverovatna inteligencija i ako se ne potencira agresivnost totalno bezopasna beba od nekih tridesetak kilograma je savršen poklon za tvoju tetku.
    Pozdrav.

Učlanjen
    19.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    95

Smeh, ...

imam ozbiljan predlog, ...uz malo razmisljanja, cekanja, ovu ideju mozemo da ostvarimo, ...
    na slici je alpski, govedarski pas svajcarske rase, Apenceler, srednje veliki, pametan, zivahan...
    40-45 cm visok na grebenu, oko 20 kg tezak, lepo odlakan, ... prelep je za seosko dvoriste,
    braon boje, crnog plasta sa belim vratom, grudima, sapama i linijom izmedju ociju .
    Moj otac ih je poneo kao poklon od prijatelja kad je penzionisan pre 10 god. i resio da zivi
    na jugu Srbije, u vranjskoj okolini. Ciste rase su i u kraju sad ima desetak pasa, a mnogi
    strpljivo cekaju da po okotu uzmu stene. Svi su odusevljeni. Ne prodaje , ... uvek poklanja.
    Ja cu sve da ugovorim, ... i donece ga u Beograd, ....... ...................................obecavam !!!

http://www.hund.ch/rasse/appenzellerde.htm

http://www.appenzellersennenhund.ch/

>>>-------neni--(CH)->
    Poslednji put ažurirao/la nebo_ch : 22.12.2005. u 18:45
    >>>-------neni-(CH)-->

Primećen član pudlala (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Lepa je ova ideja za apencelera.
    Ako to otpadne, uvek mozes da potrazis u nekom azilu mesance sa osnovom nemackog ovcara, rotvajlera, sarplaninca... ako vam treba cuvar. Opet treba imati na umu da te pse treba na'raniti, pa mozda izbor padne na neko manje kerche... Mislim da si strucna da prepoznas koliko ce otprilike da naraste stenac, i kakvu ce dlaku imati... Ipak preporuka za psa duze dlake ako je za dvoriste, sve ostalo je manje bitno. Nadam se da cemo uskoro imati razresenje dileme!
    Poodles are popular.Poodles are friendly.Poodles like people.Poodles are big. Poodles are small.Poodles for hunting.Poodles for tea.Poodles are unique.

Početnik smilica (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio nebo_ch
    Smeh, ...

imam ozbiljan predlog, ...uz malo razmisljanja, cekanja, ovu ideju mozemo da ostvarimo, ...
    na slici je alpski, govedarski pas svajcarske rase, Apenceler, srednje veliki, pametan, zivahan...
    40-45 cm visok na grebenu, oko 20 kg tezak, lepo odlakan, ... prelep je za seosko dvoriste,
    braon boje, crnog plasta sa belim vratom, grudima, sapama i linijom izmedju ociju .
    Moj otac ih je poneo kao poklon od prijatelja kad je penzionisan pre 10 god. i resio da zivi
    na jugu Srbije, u vranjskoj okolini. Ciste rase su i u kraju sad ima desetak pasa, a mnogi
    strpljivo cekaju da po okotu uzmu stene. Svi su odusevljeni. Ne prodaje , ... uvek poklanja.
    Ja cu sve da ugovorim, ... i donece ga u Beograd, ....... ...................................obecavam !!!

http://www.hund.ch/rasse/appenzellerde.htm

http://www.appenzellersennenhund.ch/

>>>-------neni--(CH)->
    ja bih volela jedno takvo kuce ali sam nazalost daleko od Beograda
    malena Flora

Učlanjen
    19.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    95

smilice, ...
    imaces jednog ovakvog lepotana, cim se okotiti i malo poraste, ... cist svajcarac, pravi vranjanac, ...
    ( samo se plasim da si ti mnogo, mnogo, mnogo daleko od beograda, ... kao da si ,,preko bare,,...)
    >>>-------neni-(CH)-->

Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

[font=Comic Sans MS]Nebo... [/font]
    [font=Comic Sans MS]Hvala na ponudi. posmatrajući karakteristike ovog psa, ispadne da je idealan za ono za šta mi pas treba.[/font]
    [font=Comic Sans MS]dakle, smatraj da je ponuda u načelu prihvaćena, oko detalja ćemo se dogovoriti.:-D [/font]
    [font=Comic Sans MS]Pozdrav![/font]

Učlanjen
    19.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    95

Smeh, ...
    ... to je tako zahvalana za cuvanje i lepa rasa pasa da nemam reci hvale da je opisem .
    ovde u svajcarskoj skoro svako seljacko domacinstvo ima bas njega ili (potpuno istog)
    bernerskog alpskog psa koji je dugodlak i skoro u rangu bernardinca po visini i tezini .
    moj otac vec desetak godina cuva jedan par (danas je to par potomaka) i po danu su
    u dvoristu, u kuci, nocu spavaju u podrumu, negovani su, razumni i vaspitani kao deca.
    ono sto je najlepse, stenci iz legla su neverovatno isti, tako je stabilan genetski kod rase.
    osobeno je da rep drzi visoko i jako umotan u spiralu, ponosan, zivahan, neumoran, lajav !

>>>-------neni--(CH)->
    Poslednji put ažurirao/la nebo_ch : 23.12.2005. u 07:43
    >>>-------neni-(CH)-->

Početnik smilica (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Smile Re: pas za (veliko) seosko dvorište

...
    ( samo se plasim da si ti mnogo, mnogo, mnogo daleko od beograda, ... kao da si ,,preko bare,,...)[/QUOTE]
    toliko daleko bas nisam ......zivim u vojvodini
    malena Flora

Učlanjen
    19.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    95

[font=Verdana]s.milice,... od prvog legla koje bude, jedna kuca je tvoja ...[/font]

>>>-------neni--(CH)->
    Poslednji put ažurirao/la nebo_ch : 23.12.2005. u 07:47
    >>>-------neni-(CH)-->

Ističe se paola (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Reputaciona moć
    0

Thumbs up Re: pas za (veliko) seosko dvorište

Tek da se zna da nisam samo trgovac, već odgajivač i ljubitelj pasa. Pismo me je dirnulo! Ja nudim rasnu trogodišnju, do neba umiljatu kerušu patuljastog šnaucera biber so na poklon. Zova se Mila jer je kao štene bila toliko umiljata da smo je ostavili za svoju dušu. Mila je neplodna, živi u dvorištu, javlja i kada ptica preleti preko dvorišta, prema načinu njenog lajanja tačno znamo šta se napolju dešava. Volela bih da tetka živi u blizini Bgd da bismo je posećivali i družili se sa Tvojom tetkom, bez obaveza! Ksenija.

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Небо, јако ми се свиђа твој предлог, раса је предивна и рецимо да бих и ја волела таквог (али ипак не, живим у заједничком дворишту, нас петоро у кућици, комшилук незгодан) и драго ми је да си помогао Смех.
    п.с. Извињавам се што сам се раније "окомила" на тебе, живимо у напетој средини у бедним условима и помало смо нервозни. Верујем да су ти намере искрене и добре.
    Поздрав!
    Смех, узми овог куцовчића, млого је сладак! Уосталом, не сумњам да ћеш тетици наћи правог пса.

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio paola
    Tek da se zna da nisam samo trgovac, već odgajivač i ljubitelj pasa. Pismo me je dirnulo! Ja nudim rasnu trogodišnju, do neba umiljatu kerušu patuljastog šnaucera biber so na poklon. Zova se Mila jer je kao štene bila toliko umiljata da smo je ostavili za svoju dušu. Mila je neplodna, živi u dvorištu, javlja i kada ptica preleti preko dvorišta, prema načinu njenog lajanja tačno znamo šta se napolju dešava. Volela bih da tetka živi u blizini Bgd da bismo je posećivali i družili se sa Tvojom tetkom, bez obaveza! Ksenija.
    А зашто је поклањаш после 3 године? Па, сигурно се везала за све вас, чини ми се сурово да је сад одвајаш. Уосталом, зар је битно што је неплодна?

Obećava paintball igrac (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Mali savet.
    Rasne pse ima ko da udomi ali napustene niko.
    Usreci neku napustenu kucu i ona ce ti biti zahvalna do kraja zivota.
    Svaki pas u sebi ima gene lovca i svaki pas bio pedigriran ili ne jurice kokoske ako se ne nauci drugacije.
    Kokoska je za njega plen.
    Samo biraj psa otprilike do 25 kg.
    Sarplaninac nikako.
    On je prelep i pametan pas ali nije za ono sto tebi treba.
    Pozdrav.

Učlanjen
    19.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    95

[font=Verdana]Dragi, prijatelji ! [/font]

[font=Verdana]Nije vazno ko u kojoj drzavi sveta zivi, vazna je izgradjenost licnosti, [/font]
    [font=Verdana]vazna je zrelost kao nivo licne odgovornosti koji smo dostigli. [/font]
    [font=Verdana]U tom osecanju nema mesta pravljenju razlika izmedju ljudi, zivotinja, [/font]
    [font=Verdana]biljaka, prirode i sebe samog. I kakvi smo mi, takav je svet oko nas. [/font]
    [font=Verdana]Ko je pravilno izgradio sopstvenu licnost moci ce i drugom da pomogne. [/font]
    [font=Verdana]Lep zivot je zdravlje tela i razuma, razumevanje sebe samog, [/font]
    [font=Verdana]uvazavanje drugih ljudi i postovanje prirode i pojava u njoj !!![/font]

>>>-------neni--(CH)->
    Poslednji put ažurirao/la nebo_ch : 23.12.2005. u 21:17
    >>>-------neni-(CH)-->

Ističe se Jevdjo (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Moji roditelji u Arandjelovcu imaju dva muzijaka Jedan je Sarplaninac a drugi Bosanski Tornjak nemogu da kazem koji je bolji pas jer su oba predivni i pametni psi.
    Moj ti je predlog da izaberes jednu od ove dve rase jer to i jesu psi za sela kojima je potreban veliki prostor.Sarplaninac i Tornjak imaju urodjeno razvijeni instikt cuvara a umeju da budu i velike maze.

Slične teme

1. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 24.10.2008., 20:58
  2. Kapija za dvoriste
    Autor majstoricav u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.12.2007., 10:34
  3. panicna jurnjava kroz dvoriste...
    Autor rile_laki_oblak u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 05.06.2007., 15:58
  4. koliko veliko je VELIKO ?