Shvarcvald torta

jagodica:
Espanol:
zendeli:
Bilo bi lijepo.Ima li iko?
DA! Stiže u najkraćem roku, trenutno sam pri pisanju nekih tekstova (od nečega mora i da se živi).

sto ne zivis (i) od kuvanja, kad vec ovoliko znas?!
Jagodice opaska ti je sasvim na mestu. Da sam bio pametniji klinac verovatno se ne bih mlatio teškim studijama mašinstva i dizajna, nego bih otvorio neki restoran i Bog da te vidi. Ali dok se približiš pameti i dođeš do onog što srce ište vozovi protutnje. Ne žalim se, bar mogu da usrećim povremeno prijatelje. :wink:
 
znatizeljna:
I? Gde je recept? jel to ona torta sa visnjama
Jeste i recept stiže:
ŠVARCVALD TORTA
Od materijala je potrebno:
-100 gr. maslaca
-100 gr. šećera
-1 vanilin šećer
-4 jaja
-70 gr oljuštenih i samlevenih badema
-100 gr. čokolade u prahu
-50 gr. brašna i 50 gr. skrobnog brašna
-2 kašike praška za pecivo
-7 kašika trešnjevače i 1/2 litre slatke pavlake
-750 gr. višanja iz kompota ili sl.
-1 kašika krupno strugane čokolade
Penasto se umuti buter, šećer i vanilin šećer. Zatim se dodaju jaja, badem i čokolada u prahu. Proseje se brašno, pa se zajedno sa skrobnim i praškom za pecivo doda u masu. Sve se izlije u okrugli kalup dobro namazan buterom i peče 30- 40 minuta na sredini rerne. Dobro je da po pečenju "odleži" bar 12 časova. Zatim se izvadi iz kalupa i iseče vodoravno na tri dela. Pavlaka se dobro "istuče" sa malo šećera, donja kora se navlaži višnjovačom, premaže šlagom (oko 2 cm debljine) i pobacaju višnje (treba ih dobro ocediti). Sledi druga kora, isti postupak, i treća koja se premazuje kao i obod samo šlagom. Ivice mogu da se ukrase šlagom iz šprica kao kuglice i u svaku se stavi višnja. Na sredinu ide strugana čokolada. A sada, svi na radne zadatke! :wink:
 
I, šta sad? Posle onolike kuknjave za Švarcvald tortu i (nadljudskih napora mi) da "dobacim" recept :wink: niko da se pohvali rezultatima. Pitam se ima li ovde zaista istinskih ljubitelja dobrog žderanja? :lol:
 
Već neko vreme ( ne tako dugo) pratim ovaj forum i ti ako se ne ljutiš zbog ovog ti, si mi privukao pažnju nekim interesantnim receptima a po najviše tvojim načinom prezentovabnja istih. Veoma simpatični a često i duhovito, pritom i korisno u par slučajeva za mene.
Medjutim nešto me interesuje: Da li ti samo preneseš recept ili si isti probao kroz prošlo i sadašnje vreme. Naprimer ova Švarcvald torta- da li si prepisao recept ili mi garantuješ da ako po njemu radim da će torta ispasti dobra ( podrazumeva se da se mora biti vešt u osnovnim stvarima) Molim da mi odgovoriš jer ja se zalažem isklčjučivo na isprobanim receptima. Ja za svaki moj recept garantujem, čak možeš videti i slike iz moje kuhinje.
Pozdrav
 
www Mira:
Već neko vreme ( ne tako dugo) pratim ovaj forum i ti ako se ne ljutiš zbog ovog ti, si mi privukao pažnju nekim interesantnim receptima a po najviše tvojim načinom prezentovabnja istih. Veoma simpatični a često i duhovito, pritom i korisno u par slučajeva za mene.
Medjutim nešto me interesuje: Da li ti samo preneseš recept ili si isti probao kroz prošlo i sadašnje vreme. Naprimer ova Švarcvald torta- da li si prepisao recept ili mi garantuješ da ako po njemu radim da će torta ispasti dobra ( podrazumeva se da se mora biti vešt u osnovnim stvarima) Molim da mi odgovoriš jer ja se zalažem isklčjučivo na isprobanim receptima. Ja za svaki moj recept garantujem, čak možeš videti i slike iz moje kuhinje.
Pozdrav
Blagodaran na komplimentima. Sve recepte koje sam do sada davao isprobao sam lično više puta. I za sve garantujem! Švarcvald tortu BAŠ ovako pravi moja majka decenijama (Ja se, priznajem) mnogo više zanimam slanom robom od kolača. Znači, sve je uredno prepisano i više puta lično NADGLEDANO u radu. Torta je po ovom receptu nešto najsočnije što sam jeo. Pozdrav. Usput i ja sam bio na tvom sajtu (ako je to onaj simpatični u kome ima i kućnih ljubimaca BRAVISSIMO). :lol:
 
Ok,to je taj sajt i drago mi je da ti se svidja.Godinama sam skupljala recepte na svim mogućim papirima, salvetama, kovertama i slično pa jednog dana reših da to dovedem u red i tako je nastao sajt.Slika nema baš puno jer dig.aparat imam tek par godina. Švarcvald toru sam jela ali je nikada nisam pravila.Ja to zovem "nove torte", i nikada se nisam potrudila da pribavim recept. Pa eto sada ima da je pravim za Nešin rodjendan. Slikaću je i javiću da je vidiš. Biće to uskoro.
Ako imaš neke primedbe ili predloge vezane za sajt sa receptima javljaj.
Pozdrav tebi i svima
www Mira
 
www mira:
Ok,to je taj sajt i drago mi je da ti se svidja.Godinama sam skupljala recepte na svim mogućim papirima, salvetama, kovertama i slično pa jednog dana reših da to dovedem u red i tako je nastao sajt.Slika nema baš puno jer dig.aparat imam tek par godina. Švarcvald toru sam jela ali je nikada nisam pravila.Ja to zovem "nove torte", i nikada se nisam potrudila da pribavim recept. Pa eto sada ima da je pravim za Nešin rodjendan. Slikaću je i javiću da je vidiš. Biće to uskoro.
Ako imaš neke primedbe ili predloge vezane za sajt sa receptima javljaj.
Pozdrav tebi i svima
www Mira
Ako ispoštuješ recept Neša će samo sitno da p*****. I nećeš više imati mira, Miro. Javljaj rezultate, baš me interesuje. Ja sam inače zatrpan stotinama kg. recepata, knjiga i papira iz celog sveta, ali imam neko svoje pravilo. Nikad ništa ne uspeva po receptima u kojima se trudiš da sve pratiš u gr., dec. i sl. Ne znam kako, ali uspeo sam da izgradim neki osećaj za mere, a usput volim svaki recept malo da modifikujem. Stvar neverovatno uspeva (kažu, rodila me mama Zaga). Dobro, malo šale nije na odmet, ali da znaš sve što sam postavio slobodno probaj, provereno MIN- NJET! Drago mi je da smo se bar ovako na neviđeno upoznali- guramo dalje. Slobodan da ponudim svoje skromne usluge u svako doba. Pozdrav i Neši (podrazumeva se i ostalim žderatorima). :lol:
 
Kao što rekoh u naslovu baš si šeret.Neša odavno odlepi kada kuvam slano ,slatko nema veze tako da smo ono do ljubavi preko tanjira i stomaka već odavno apostrofirali. Nego ovog puta "mala kasno pali" što meni nije osobina, pa pogledah danas i shvatih sve istog trena.Da znaš iako dame nikada ne
otkrivaju godine mi smo tu- mada mi malo bežiš-e to već neću da kažem koliko.Obzirom na tvoju profesiju te tone recepata sredi kao ja i
napiši jednu lepu knjigu, sigurna sam da bi bila sjajna i SVI bi je čitali.
A za male improvizacije i ne držanja sto posto recepta to si u pravu. Meni moje iskustvo to dozvoljava kao i to da odmah čim pročitam prepoznam dobro jelo ili slatkiš i da li se vredi oko njih angažovati. Filing je takodje potreban, bez toga ni u ljubavi ništa ,znaš i sam dovoljno si veliki dečko.
Ja sve što kažem i uradim tako da kada torta bude napravljena ide slika i tekst.
Usput nisi mi ništa rekao za moje male životinje,. ne znam koliko si u toj priči ali ja se silno zabavljam. Za jednog bivšeg ekonomistu spoljno trgovinca a sada slobodnog umetnika i nije tako loše. Pozdrav
 
www mira:
Kao što rekoh u naslovu baš si šeret.Neša odavno odlepi kada kuvam slano ,slatko nema veze tako da smo ono do ljubavi preko tanjira i stomaka već odavno apostrofirali. Nego ovog puta "mala kasno pali" što meni nije osobina, pa pogledah danas i shvatih sve istog trena.Da znaš iako dame nikada ne
otkrivaju godine mi smo tu- mada mi malo bežiš-e to već neću da kažem koliko.Obzirom na tvoju profesiju te tone recepata sredi kao ja i
napiši jednu lepu knjigu, sigurna sam da bi bila sjajna i SVI bi je čitali.
A za male improvizacije i ne držanja sto posto recepta to si u pravu. Meni moje iskustvo to dozvoljava kao i to da odmah čim pročitam prepoznam dobro jelo ili slatkiš i da li se vredi oko njih angažovati. Filing je takodje potreban, bez toga ni u ljubavi ništa ,znaš i sam dovoljno si veliki dečko.
Ja sve što kažem i uradim tako da kada torta bude napravljena ide slika i tekst.
Usput nisi mi ništa rekao za moje male životinje,. ne znam koliko si u toj priči ali ja se silno zabavljam. Za jednog bivšeg ekonomistu spoljno trgovinca a sada slobodnog umetnika i nije tako loše. Pozdrav
Veliki DEČKO na liniji! Životinjke su ti (Vam) slatke. Ja sam celog života imao pse, bilo je tu i hrčaka, papagaja, ribica, kornjača...Sve u svemu veliki ljubitelj životinja i prirode uopšte. Takođe proveo puno godina u spoljnoj trgovini (kao ing.). Pošto se godinama bavim auto novinarstvom u finalu su mi neke knjige iz ove oblasti koje ne stižem da odštampam, pa nisam siguran za ove iz kulinarstva. Ali, ko će ga znati? Kad ne bi bilo i drugih ljubavi (slikanje, fotografija, dizajn...) Mali mi dan jednostavno i pravo je prokletstvo roditi se radoznao. :lol:
 
A da li neko ima jos neki recept za Svarcvald tortu?

Ja ovu, za koju je Espanjol napisao recept nikad nisam jela. U poslasticarnicama je uglavnom prave na fazon: kora - zelatin sa slagom i visnjama - slag - strugana cokolada. Meni je ona njam njam :D
 
Držim ti palčeve,baviš se stvarima koje inspirišu.Slikarstvo moj fax fotografija Nešin itd.
Sada bežim sa ove Švarcvald torte o njoj ćemo otom potom. Otvaram novi topic-pogledaj možda će ti se svideti,jedan je od onih koje volimo.
 
Recept za Svarcvald tortu

100 g cokolade
150 g maslaca
150 g secera
4 jaja
vanil secer
50 g mlevenih badema
50 g brasna
50 g gustina

FIL
4 kasike visnjevace
500 g visanja
5 listova zelatina
2 kasike limunovog soka
600 g slatke pavlake
2 kasike secera

Izrendati 2 kasike cokolade a ostatak istopiti.mesati maslac sa obe vrste secera. Pomesati brasno i gustin sa bademima i praskom za pecivo.maslacu dodati zumanca tecnu cokoladu, smesu brasna i sneg od belanaca.Testo ispeci i iseci na dva do tri dela.natopiti ih visnjevacom.Visnje kuvati u pola litre vode 7 min i iscediti. Zelatin otopiti. Umutiti pavlaku i sa pavlakom spojiti zelatin.Visnje rasporediti po korama i prekriti ih sa
pavlakom.Spolja ukrasiti sa pavlakom i rendanom cokoladom.

Evo nasla sam ovaj recept na internetu. (deluje dosta slicno onome sto ja trazim) Priznajem, nisam jos probala da je pravim, ali prvom prilikom cu je napraviti. Mada, moram priznati, ovaj recept mi deluje mnogo komplikovaniji od Espanolovog, pa se mozda u poslednjem trenutku, ako mi bude frka sa vremenom i odlucim da pravim po njegovom receptu. :wink: 8)
 

Back
Top