Koji strani jezik treba učiti ?

Koji strani jezik treba uciti "za" buducnost

  • Ruski

  • Engleski

  • Nemacki

  • Francuski

  • Kineski

  • Arapski

  • Turski

  • Spanski

  • Skandinavski jezici

  • Indijski , Japanski ili neki drugi koji cu navesti


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Kim Beat

Primećen član
Banovan
Poruka
775
Koji ce nam jezik trebati u buducnosti. Velika vecina gradjana nema nikakve ekonomske koristi od Engleskog.
Tamo gastabajteri retko idu . Sva literatura ,strucna ili naucna postoji i na Francuskom i Nemackom.
Koliko bi Srbi sad bili bolje placeni da su u skolama ucili Nemacki ili Francuski .
Ali da glasamo sta ce to trebati u buducnosti
ili sami dodajte predlog .
 
Poslednja izmena:
  • Podržavam
Reactions: DUH
Koji ce nam jezik trebati u buducnosti. Velika vecina gradjana nema nikakve ekonomske koristi od Engleskog.
Tamo gastabajteri retko idu . Sva literatura ,strucna ili naucna postoji i na Francuskom i Nemackom.
Koliko bi Srbi sad bili bolje placeni da su u skolama ucili Nemacki ili Francuski .
Ali da glasamo sta ce to trebati u buducnosti ( jer mene je sramota sto sam uopste ucio Engleski)
ili sami dodajte predlog .

Kakvo je ovo ludo pitanje?

Ceo obrazovan svet govori engleski, svi zajedno ostali nisu mu ni do kolena.
 
Govorim engleski i ruski dobro.
Italijanski razumem i pričam pomalo.

Engleski se mora znati.
Ako ne zbog drugog svo osoblje na aerodromima,
avionima i osoblje hotela mora da ga zna.
Npr. u Kini i Japanu nema problema ako znate engleski.
Medjutim jezik koji nudi sigurno
i dobro zaposlenje je - kineski
 
Poslednja izmena:
Engleski znam, ne nesto extra ali znam. Ruski sam ucio 4 godine u osnovnoj i evo od ove godine ga imam na faksu.....

Ali buducnost je svakako kineski jer ce Kina zavladati svetom u kulturnom smislu, to je neminovno.....

btw. kad smo vec kod jezika ako da Bog da sve ide kako treba ja sledece godine moram da se opredelim izmedju latinskog, starogrckog i staroslovenskog koji cu uciti naredne 3 godine... pa sta mi vi savetujete od ta 3 jezika koji bi izabrali??
 
Engleski svakako, a ostalo u zavisnosti od potrebe i interesovanja... Svaki jezik koji naučiš otvara ti neki novi svet, pa malo i zavisi u kom svetu želiš da boraviš...
Ja bih na spisak stavila i ruski i španski, lepo je znati još jedan slovenski i bar jedan romanski jezik... U poslovnom smislu je verovatno dobro znati arapski i/ili kineski - dosta govornika i verovatno dosta posla, a Evropljani i Ameri ih najčešće ne govore, manja je konkurencija.

- - - - - - - - - -

btw. kad smo vec kod jezika ako da Bog da sve ide kako treba ja sledece godine moram da se opredelim izmedju latinskog, starogrckog i staroslovenskog koji cu uciti naredne 3 godine... pa sta mi vi savetujete od ta 3 jezika koji bi izabrali??

Latinski :)
 
Engleski znam, ne nesto extra ali znam. Ruski sam ucio 4 godine u osnovnoj i evo od ove godine ga imam na faksu.....

Ali buducnost je svakako kineski jer ce Kina zavladati svetom u kulturnom smislu, to je neminovno.....

btw. kad smo vec kod jezika ako da Bog da sve ide kako treba ja sledece godine moram da se opredelim izmedju latinskog, starogrckog i staroslovenskog koji cu uciti naredne 3 godine... pa sta mi vi savetujete od ta 3 jezika koji bi izabrali??

Zavisi šta tebe interesuje, ali ja bih se lično opredelio za latinski jer su se mnogi današnji jezici razvili iz latinskog (naročito romanska grupa jezika italijanski, francuski, španski...). Tako da ako budeš u budućnosti želeo da učiš neki evropski jezik sa znanjem latinskog ćeš biti u prednosti.
 
Znas koliko sam ove godine sreo stranaca , poprilicno,
I da se malo nasalim po Vuku : Du ju spik ?
Oni ,: No,
Kinezi , No
Holandjani No,
Madzari : No
Nemci: No
Rusi : No
Talijani: No
Jevreji : No
i tako redom od svih njih srecom se pojavise Englezi, pitam ja njih Odakle ste , onako indijanski Where are you from , kad On meni odgovori pravim njihovim lordovskim dijalektom ,
ama da ga nista ne razumem, srecom tu se pojavi jedna prelepa zena sa njim i rece mi na Spskom : Mi smo iz Londona , govori slobodno nasim i , naucila sam ja njega Srpski.

Reci ce ne ako ne vlada dobro tim jezikom, ali najverovatnije poseduje sasvim dovoljan vokabular da se nekako sporazume, pa makar to i ne bilo gramaticki ispravno.
A da je kineski, nemacki ili neki drugi jezik u pitanju, ne bih znao ni da zinem
 
Što se mene tiče, bez razmišljanja ću reći NEMAČKI!!! Engleski je već postao toliko dostupan i već u osnovnoj školi deca koja se bar malo trude, uz igrice i internet ga savladaju dobro. E za nemački se treba malo i potruditi :-) Trenutno najviše mogućnosti po pitanju poslova nam stiže sa nemačkog govornog područja. Učim nemački već godinu dana aktivno i prezadovoljna sam stečenim znanjem. Tu moram da pohvalim i Školu nemačkog jezika Berlin u Novom Sadu, kojom sam oduševljena i toplo je preporučujem.
 
Što se mene tiče, bez razmišljanja ću reći NEMAČKI!!! Engleski je već postao toliko dostupan i već u osnovnoj školi deca koja se bar malo trude, uz igrice i internet ga savladaju dobro. E za nemački se treba malo i potruditi :-) Trenutno najviše mogućnosti po pitanju poslova nam stiže sa nemačkog govornog područja. Učim nemački već godinu dana aktivno i prezadovoljna sam stečenim znanjem. Tu moram da pohvalim i Školu nemačkog jezika Berlin u Novom Sadu, kojom sam oduševljena i toplo je preporučujem.

Slazem se. Engleski se podrazumeva. Tek od septembra cu pocet uciti njemacki i ako ga "ucim" od 5. Razreda osnovne. Iskreno jezik im je katastrofa i po "pisanju" i po "zvucnosti" po mom misljenju. Al et.
Inace trenutno ucim spanski, nije toliko tezak jezik pa zasto da ne. Moze i Italijanski i Francuski. *danski je sacuvaj boze
 
Људи, да се не зезамо, енглески је под must. Дође му као латинску у средњем веку. Сва озбиљна литература је на енглеском, сви научни радови такође. Овде у Европи други језик је немачки, а затим у зависности од афинитета руски или неки од скандинавских ако имате известан пут или каријеру тамо.

Ја сам додао на крају и кинески, мада мислим да су и Кинези свесни да је њихов језик незгодан Европљанима и да је у највећем броју случајева довољно знање енглеског.
 
Poslednja izmena:

Back
Top