Geštetner

hakim bej

Elita
Poruka
16.477
Za one mlađe, geštetner je preteča fotokopir mašine.
Iz njega su izlazile šmrljave i prljave kopije koje su sve ličile jedna na drugu, ali su najmanje ličile na original.

Ušao sam na fejzbuk i krenuo da otvaram stranice meni nepoznatih ljudi. "Prijatelji" poznanika, znate već, ljudi danas "normalno" imaju stotine "prijatelja", to pokazuje da su uspešni traženi jedinstveni i neophodni.
I što sam više gledao sve sam manje video. Svi su kao iz geštetnera, iste blajhane frizure odeća šminka krstovi, iste napućene usne ili mačo ramena, iste slike sa istog mora, ista deca, isti citati "mudre misli", isti komentari, isti lajkovi, isti ajfoni, isti ručkovi za istim stolovima, iste profilne slike ko nedajbože u novinama. Čak su im i psi isti.
Svi su kopija. Loša masna i šmrljava kopija zato što ne postoji original. Original je mit, medijski isfabrikovan fotošopiran i plastificiran i postoji samo u virtuali - na Pinku.
Ljudi su postali izgubljeni, tuđi, nesrećni, verujući da je to jedini (ili makar lakši) način da budu prihvaćeni.
Provode svoje živote trudeći se i uređujući da pred kamerom "ispadnu" da bi zatim okačili sliku, i neprestano strahujući od mogućih loših komentara.
"Meni to ništa ne znači", "kačim selfije tek onako da ubijem dosadu, sve mi je potaman" a onda napravi sto slika i satima bira najbolju.
Mora se videti raskoš, mora se steći prednost nad drugima, imperativ je slikati se na ekskluzivnim top mestima i napisati "sasvim uobičajen dan".

Kada smo, kako i zašto postali nenormalni? Da li smo oduvek bili pa nas je fejzbuk otkrio?
Da li je vreme da izađem iz bureta? :think:

- - - - - - - - - -
 
moras da budes kao ostali da bi te privatili..
pa pobogu, ko bi se samnom druzio ako bi znao da sam budala sto truje seoske kerove po selu i sto drka na komsinicu dok joj viri kroz prozor kupatila celog leta.



ovako metnem sliku u bodiju, namrstim se i bacnem citat nekog legije pa sam kul kid from d blok :cool:
 
Sören Kierkegaard, a ko da mi ga sam đavo doda pod ruku neki dan pa svu noć oka ne sklopi, napisa još davno:

"Hrabrost je jedina mjera života"

" Kad rizikujes jednom, izgubiš tlo pod nogama na trenutak. Ako ne rizikujes izgubiš sebe".

Ja se pitam, sta kad se to desi pa izgubiš sebe i postaneš svjestan toga?
Sta je veći pakao? To saznanje ili živjeti u čoporu o kojem ti pišeš?
 
Za one mlađe, geštetner je preteča fotokopir mašine.
Iz njega su izlazile šmrljave i prljave kopije koje su sve ličile jedna na drugu, ali su najmanje ličile na original.

Ušao sam na fejzbuk i krenuo da otvaram stranice meni nepoznatih ljudi. "Prijatelji" poznanika, znate već, ljudi danas "normalno" imaju stotine "prijatelja", to pokazuje da su uspešni traženi jedinstveni i neophodni.
I što sam više gledao sve sam manje video. Svi su kao iz geštetnera, iste blajhane frizure odeća šminka krstovi, iste napućene usne ili mačo ramena, iste slike sa istog mora, ista deca, isti citati "mudre misli", isti komentari, isti lajkovi, isti ajfoni, isti ručkovi za istim stolovima, iste profilne slike ko nedajbože u novinama. Čak su im i psi isti.
Svi su kopija. Loša masna i šmrljava kopija zato što ne postoji original. Original je mit, medijski isfabrikovan fotošopiran i plastificiran i postoji samo u virtuali - na Pinku.
Ljudi su postali izgubljeni, tuđi, nesrećni, verujući da je to jedini (ili makar lakši) način da budu prihvaćeni.
Provode svoje živote trudeći se i uređujući da pred kamerom "ispadnu" da bi zatim okačili sliku, i neprestano strahujući od mogućih loših komentara.
"Meni to ništa ne znači", "kačim selfije tek onako da ubijem dosadu, sve mi je potaman" a onda napravi sto slika i satima bira najbolju.
Mora se videti raskoš, mora se steći prednost nad drugima, imperativ je slikati se na ekskluzivnim top mestima i napisati "sasvim uobičajen dan".

Kada smo, kako i zašto postali nenormalni? Da li smo oduvek bili pa nas je fejzbuk otkrio?
Da li je vreme da izađem iz bureta? :think:

- - - - - - - - - -


Који ће ти к***ц тај фејсбук.
 
Biti neprilagodjen i neurotican je imperativ zdravog coveka.
Onaj ko se uklopio u ludilo nije zdrava jedinka.

Neuklapanje je tezi put. Put kojim se redje ide. Manja vrata.

"Citav svet je bolnica, ko to shvati na vreme ima sanse da ostane zdrav" - Basara.
 
Ovako izgleda biti uklopljen u sistem, u nastrano ludilo neoliberalnog potrosackog drustva:


Da li ste se uklopili, trudite se da se prilagodite, ili kao potpuno neprilagodjeni pruzate otpor idiotizaciji?
 
...
Ušao sam na fejzbuk i krenuo da otvaram stranice meni nepoznatih ljudi.
...

Претпостављам да фејс имаш годинама.
И тек сад си то урадио ?

Истији смо ми него што то и претпостављаш.
А опет, ни двојица ( ни две ) нису исти !
Из два разлога.

Први је генетика.
Други је збирка искустава која ни близанцима нису иста.

И тако.
Не разочаравај се, све је ок.
Нормално је да се понекад и уплашиш Божјих руку дела. ;)
 
Dragi Prijatelju, otvorio si neiscrpnu temu, koja budi bezbrojne asocijacije...a, materijala za asocijacije ima gde god pogledaš, gde god se okreneš...Obožavam ovakve teme, koje bude misli u meni, bude me i čine da živim malo živahnijim ritmom :D
Geštetner je odavno izašao iz upotrebe, ali ideja o wannabe je življa nego ikada...

Odavno je kontroverzni umetnik Endi Vorhol slikao 32 konzerve Kempbel supe i postao rogati, jer je obezvredio pravi talenat i umetnost, "otvorivši rupčagu moderne umetnosti bezvrednog besmisla". Da li ovi, poljoprivredne orijentacije, još uvek razmišljaju gde da postave spomenik Endiju Vorholu?

Divni Erih From je upitao: "Ako svoj identitet gradim na osnovu onoga što imam, na sopstvenoj imovini, ako mogu da kažem da sam ono što posedujem, onda se postavlja pitanje ko sam ja ako sve to izgubim?"

Ponekad obiđem Vukajliju...na ovo sam se smejala ko luda... može da se prihefta na ovu temu...

https://vukajlija.com/ljudi-koji-narucuju-nasu-stvar-po-kafanama/716462

Obožavam ovaj naš svet... nije dosadno... Volim i tebe, teme koje postavljaš... divni Hakime!
:cmok2::heart:
 
Poslednja izmena:
Искрено, слабо ми ово буди асоцијације јер немам навику да размишљам о нижим облицима живота. Ту и тамо ме жацне али га хитро клепим.
 
Za one mlađe, geštetner je preteča fotokopir mašine.
Iz njega su izlazile šmrljave i prljave kopije koje su sve ličile jedna na drugu, ali su najmanje ličile na original.

Ušao sam na fejzbuk i krenuo da otvaram stranice meni nepoznatih ljudi. "Prijatelji" poznanika, znate već, ljudi danas "normalno" imaju stotine "prijatelja", to pokazuje da su uspešni traženi jedinstveni i neophodni.
I što sam više gledao sve sam manje video. Svi su kao iz geštetnera, iste blajhane frizure odeća šminka krstovi, iste napućene usne ili mačo ramena, iste slike sa istog mora, ista deca, isti citati "mudre misli", isti komentari, isti lajkovi, isti ajfoni, isti ručkovi za istim stolovima, iste profilne slike ko nedajbože u novinama. Čak su im i psi isti.
Svi su kopija. Loša masna i šmrljava kopija zato što ne postoji original. Original je mit, medijski isfabrikovan fotošopiran i plastificiran i postoji samo u virtuali - na Pinku.
Ljudi su postali izgubljeni, tuđi, nesrećni, verujući da je to jedini (ili makar lakši) način da budu prihvaćeni.
Provode svoje živote trudeći se i uređujući da pred kamerom "ispadnu" da bi zatim okačili sliku, i neprestano strahujući od mogućih loših komentara.
"Meni to ništa ne znači", "kačim selfije tek onako da ubijem dosadu, sve mi je potaman" a onda napravi sto slika i satima bira najbolju.
Mora se videti raskoš, mora se steći prednost nad drugima, imperativ je slikati se na ekskluzivnim top mestima i napisati "sasvim uobičajen dan".

Kada smo, kako i zašto postali nenormalni? Da li smo oduvek bili pa nas je fejzbuk otkrio?
Da li je vreme da izađem iz bureta? :think:

- - - - - - - - - -

HAkime, ovako nešto trebaš postaviti na pdf tinejdžeri
za odrasle malo kasno
ko od odraslih kači štošta - FB je samo pokazao tu stranu
mene mnogi iznenadiše
s jednom poznanicom sam otišla na kafu...i kolač
odmah zove konobara da nas uslika
dođem kući, slika je već na fb:eek: U čemu je poenta, ne znam...
rekla sam joj: ne višeeeee...ako hoćeš sa mnom kafu da piješ
 
HAkime, ovako nešto trebaš postaviti na pdf tinejdžeri
za odrasle malo kasno
ko od odraslih kači štošta - FB je samo pokazao tu stranu
mene mnogi iznenadiše
s jednom poznanicom sam otišla na kafu...i kolač
odmah zove konobara da nas uslika
dođem kući, slika je već na fb:eek: U čemu je poenta, ne znam...
rekla sam joj: ne višeeeee...ako hoćeš sa mnom kafu da piješ

Draga JJ, šta bi tinejdžeri radili sa ovom temom? :D
 

Back
Top