Na računaru ne rade usb portovi

zarec44

Zainteresovan član
Poruka
129
Racunar sa matičnim Asrokg31m-vs2 ima osam usb portova ali veliki dio ne radi ili ne preopoznaje uredjaje kao što su miš i
tasttura usb 2.0.
Isto se desava u win xp i win7.
Na portove dolazi napon od 5 volti.
Prepoznaje samo neke usb mrmorijske stikove novije generacij.
U cemu je problem?
 
Pise da ima 4 USB porta. To su USB 2.0 portovi

Kako osam komada?

2 METODE otkrivanja Maticne :

Prva metoda :
S druge strane u pitanju je American Megatrends bios, tako da ne bi bilo lose da se preuzme Motherboard ID Tool sa ovog sajta
https://ami.com/en/download-license-agreement/?DownloadFile=Motherboard_ID_Tool.zip
Pokrene se "MBIDWIN.EXE".

Druga metoda :

CPU-Z se preuzme sa ovog linka : http://download.cpuid.com/cpu-z/cpu-z_1.86-en.exe

Nakon instalacije se pokrene i pronadje se model maticne ploce.

Ova maticna ploca ne moze da pokrece USB 3.0+ bez nekog dzudzua. Potreban je USB converter.

Ono sto znam s sigurnoscu jeste da mnogi USB 3.0 portovi i uredjaji ne mogu da se pokrenu iz boot-up Windows-a pa zahtevaju iskljucivo PS/2 konekciju za tastature. Moguce je da je problem i do boot-a, te da je legacy support ugasen. Ako moze idi u BIOS i nadji USB LEGACY SUPPORT, te ukljuci.

Inace ako su svi driveri kompletno instalirani (firmware) trebalo bi da mogu da rade tastature/misevi itd pod uslovom da su im portovi 2.0 ili nize.

Moj predlog : stara maticna, dotrajala, baci to i kupi novo.
 
Skinuo sam sa ovog linka za maticnu ali mi ptijavkjujeda nije za 32 bit----trenutno imam xp 32 bit
Moze li to biti problem sto nisam instalirao 64 bit windows
Sada imam situaciju da mi neda idji uci u BIOS-trazi Curent Pasword
Hvala na trudu

Win.XP,nema vise skoro nikakvu podrsku Microsofta.Probaj Udji u Device Manager i na svaki port idi desni klik,dobices padajuci meni i komande.Idi na Update Driver.i tako uradi za svaki port,mozda ce ti apdejtovati novije drajvere.To za BIOS,ugasi komp,izvadi napojni kabl iz kucista,otvori komp i izvadi CMOS bateriju i sa malim odvijacem prespoj + i -.Vrati to sve redom i probaj da udjes u BIOS.Da je Win.7 sami bi se drajveri apdejtovali,kada bi bilo sta prikljucio na USB port.
 
Win.XP,nema vise skoro nikakvu podrsku Microsofta.Probaj Udji u Device Manager i na svaki port idi desni klik,dobices padajuci meni i komande.Idi na Update Driver.i tako uradi za svaki port,mozda ce ti apdejtovati novije drajvere.To za BIOS,ugasi komp,izvadi napojni kabl iz kucista,otvori komp i izvadi CMOS bateriju i sa malim odvijacem prespoj + i -.Vrati to sve redom i probaj da udjes u BIOS.Da je Win.7 sami bi se drajveri apdejtovali,kada bi bilo sta prikljucio na USB port.

Upravo završio instalaciju windowsa 7 ultimate i isto a kom je usporio bas..
 
Upravo završio instalaciju windowsa 7 ultimate i isto a kom je usporio bas..

Usporio je jer sada skida sve potrebne apdejte za sve sistemske programe.Kako budes instalirao neke programe,tako ce i za njih skidati potrebne dodatke za rad istih.To ce trajati 7-10 dana.Nemoj da se iznenadis i pri gasenju ce biti sporo jer ce tada da obradjuje sve apdejte sto je skinuo.Kada to prodje radice 7-ca super.
 

Back
Top